TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Çfarë nuk u pa nga mbledhja e Kryesisë së PD (FOTOT)

SOT - 15.05.2019

Kryesia e PD ka vendosur që protesta e radhës e opozitës do të jetë në 25 maj në mbrëmje. Në përfundim të mbledhjes, kreu i PD, Lulzim Basha tha se vendi është në kushtet grushtit të shtetit.

Basha zbulon për herë të parë detajet si do pengohen zgjedhjet e 30 qershorit

SOT - 15.05.2019

Në një dalje për mediet lideri demokrat Lulzim Basha u shpreh se opozita nuk do ketë kthim pas dhe do vazhdojë të protestojë derisa të rrëzohet kjo qeveri e cila sipas tij është e lidhur me krimin.

Lulzim Basha nuk heq dorë: Jemi në kushtet e grushtit të shtetit

LajmiFundit - 15.05.2019

Kryesia e PD ka vendosur që protesta e radhës e opozitës do të jetë në 25 maj në mbrëmje. Në përfundim të mbledhjes, kreu i PD, Lulzim Basha tha se vendi është në kushtet grushtit të shtetit.

Opozita cakton protestën e radhës. Basha: Përballje pa kthim me shërbëtorët e juntës

Top Channel - 15.05.2019

Opozita ka caktuar protestën e saj të radhës. Ajo do të mbahet në datën 25 maj, ora 19:00. Vendimi u mor në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike.

Opozita merr vendimin, protesta e 6 kombëtare në datën 25 maj

Mapo - 15.05.2019

Data 25 maj ora 19:00, është caktuar nga opozita e bashkuara si data e protestës së 6-të kombëtare para Kryeministrisë. Vendimi erdhi pas takimeve të kryetarit të PD, Lulzim Basha me aleatët në ...

Opozita cakton ditën për protestën e radhës

Albeu.com - 15.05.2019

Pas mbledhjes së mbajtu opozita ka vendosur që protesta e radhës të mbahet në 25 maj duke filluar nga ora 18:30. Kreu demokrat Lulzim Basha ka mbledhur ditën e sotme kryesinë e Partisë Demokratike.

Kur do të mbahet protesta e radhës? Opozita zbulon datën

SOT - 15.05.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar një takim sot me aleatët ku ka diskutuar dhe për datën e mundshme për protestën kombëtare të opozitës. Opozita cakton protestën e radhës, më 25 maj ora ...

Opozita cakton protestën e radhës. Ja data dhe ora

Top Channel - 15.05.2019

Opozita ka caktuar protestën e saj të radhës. Ajo do të mbahet në datën 25 maj, ora 19:00. Vendimi u mor në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike.

Në PD mblidhen për të ardhmen e protestave (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.05.2019

Ka nisur pak minuta më parë mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike ku pritet të vendoset për hapat e mëtejshëm për protestat e opozitës. Basha e kishte paralajmëruar këtë mbledhje një ditë më ...

Nga Basha tek Berisha, foto nga figurat e PD-së jashtë selisë

BalkanWeb - 15.05.2019

Partia Demokratike ka mbledhur këtë të mërkurë në orën 17:00 Kryesinë dhe grupin e saj. Kreyedemokrati Lulzim Basha pas diskutimit me figurat e selisë blu, do të mbajë edhe një fjalë para mediave, ku ...

Mblidhet Kryesia e PD, ja çfarë pritet të vendoset pas orës 17:00

SOT - 15.05.2019

Pas mbledhjes së kryesisë dhe grupit që do të nisë sot në orën 17:00 , kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të mbajë një konferencë për mediat.Mësohet se lideri i PD pritet të komunikojë ...

Çfarë po “gatuan” PD? Lulzim Basha mbledh Kryesinë

Java News - 15.05.2019

Kryetari i PD ka mbledhur pasditen e së mërkurës kryesinë e partisë së tij. Mbledhja në fjalë vjen pas takimit me aleatët, ku u vendos të vijojnë bisedimet me ndërkombëtarët.

Balla: Molotovi akt terrorist. Basha lolo, Berisha ka komandën

BalkanWeb - 15.05.2019

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla tha se protesta e së shtunës tregon degradimin e opozitës dhe mungesën e liderit. Në studion e News24 në rubrikën “Opinion”, Balla ...

Opozita e pavendosur për protestën e 25 majit

Albeu.com - 15.05.2019

Kreu i Partisë Demokratike,Lulzim Basha , ka pasur një të mërkurë të ngjeshur me takime. Paradite herët ai ka zhvilluar një mbledhje me aleatët dhe më pas me kryetarët e degëve të PD-së në rrethe.

Përfundon mbledhja e Bashës me kryetarët e degëve, protesta e radhës pritet më…

Top Channel - 15.05.2019

Ka përfunduar mbledhja e kryedemokratit Lulzim Basha me kryetarët e degëve. Burime për Top Channel bëjnë me dije se data 25 maj po diskutohet për protestën e radhës masive.

Basha me krerët e degëve, zbulohet data e mundshme për protestën e radhës

Gazeta Express - 15.05.2019

Në mbledhjen e sotme me kryetarët e degëve, lideri i PD-së, Lulzim Basha diskutoi për datën e mundshme të protestës. 25 maji mund të jetë data kur do të zhvillohet protesta e ardhshme kombëtare.

Foto/ Vazhdimësia e protestave, ja çfarë ndodh sot në selinë e PD-së

Mapo - 15.05.2019

Protesta e së shtunës, 11 Maj ishte një kthesë e fortë dhe duket se “zgjoi” Kryeministrin. Ai ka mbajtur brenda 3 ditësh, 2 konferenca të gjata për mediat, ku është shprehur se është i hapur për ...

Lulzim Basha, lideri që hyri në zgjedhje vetëm kur Berisha e Meta i siguruan fitoren (një kujtesë për 2011-n)

Gazeta Tema - 15.05.2019

Nga Ylli Pata Lulzim Basha si kryetar i Partisë Demokratike ka kaluar tre zgjedhje të kushtezuara ku ka kërcënuar se nuk d të hyjë. Në zgjedhjet vendore të vitit 2015, Basha kërcënoi hyrjen dhe ...

Kriza politike, Basha takime intensive me forumet e PD-së

Albeu.com - 15.05.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha , do të ketë sot një ditë të ngjeshur me takime. Duke nisur nga ora 11:30, Basha do të zhvillojë një mbledhje me Kolegjin e Kryetarëve në selinë blu.

Basha premton: ” Më datë 30 Qershor, nuk do të ketë zgjedhje!”

RTSH - 14.05.2019

Kryedemokrati Basha falenderoi të gjithë qytetarët që i’u bashkuan protestës së ditës së djeshme. Ai u shpreh në se : ” Më datë 30 Qershor, nuk do të ketë zgjedhje!” Më poshtë gjeni videon dhe fjalën ...

Basha poston videon me momentet kryesore të marshimit të djeshëm

Mapo - 14.05.2019

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka postuar në rrjetet sociale videon me momentet më interesante të marshimit protestë të opozitës një ditë më parë. Edhe pse reshjet e shiut nuk pushuan për asnjë sekondë, ...

Trondit Basha, përmend edhe gardistin e 21 janarit: Të diktuar nga bandat, shumë shpejt faktet për...

SOT - 14.05.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një takim me gazetarët tha se lista e kandidatëve të paraqitur nga Partia Socialiste është e më të zinjve.

Çfarë pritet të ndodhë ditët në vijim? Basha takon aleatët, drejtuesit lokalë dhe kryesinë

Top Channel - 14.05.2019

Teska një ditë më parë, Lulzim Basha, paralajmëronte vijimin e protestave të ndrëthurur me ofertën për qeveri tranzitore, kreu i PD do të zhvillojë sot një sërë takimesh për të vendosur edhe si do të ...

Basha: Mirëpresim faktorin ndërkombëtar, jemi gati për një proces politik

LajmiFundit - 14.05.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një konferencë për mediat deklaroi se gjyqtari që ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për protestuesit do të përgjigjet nesër, kur PD të marrë ...

Basha tregon nëse e ka pasur mik Edi Ramën

Albeu.com - 14.05.2019

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është përgjigjur edhe interesit të medias nëse do të futet në dialog me këtë të fundit, që e konsideron akoma si mikun e tij.

Pas protestës, Basha bën lëvizjen urgjente me aleatët

SOT - 14.05.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të zhvillojë nesër një mbledhje me aleatët për të përcaktuar aksionet e radhës të opozitës së bashkuar.

Basha: PD, gati të përfshihet në një proces të vërtetë politik me ndihmën e partnerëve ndërkombëtarë

Top Channel - 14.05.2019

“Jam njohur këto 24 orë me qëndrimet e partnerëve ndërkombëtarë. U kam komunikuar miqve ndërkombëtare se e mirëpres angazhimn e tyre për zgjidhjen e krizës politike në vend.

Basha-ndërkombëtarëve: Pro dialogut, por me kushtin që të largohet Edi Rama

Botasot - 14.05.2019

Lulzim Basha i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së ndërkombëtarëve për të ndërmjetësuar në një dialog mes palëve në Shqipëri. Në një takim me gazetarët, një ditë pas marshimit të opozitës, Basha ...

Basha: Nuk jam miku i Edi Ramës!

Botasot - 14.05.2019

Shpesh herë, kryeministri Rama e quan Bashën "mik", por ky i fundit nuk e pranon kurrë si mik Edi Ramën. Gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët, kreu i PD tha se miqte e Ramës janë kriminelët.

Basha: Rama refuzoi angazhimin e ndërkombëtarëve

Top Channel - 14.05.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shpreh në bashkëbisedimin e tij me gazetarët se kryeministri Edi Rama “hodhi poshtë sot ofertat publike për një angazhim të faktorit ndërkombëtar”.

Paralajmërimi i ndërkombëtarëve, Basha bën një hap pas

SOT - 14.05.2019

Kreu i PD, Lulzim Basha thotë se pranon angazhimin e ndërkombëtarëve për zgjidhjen e krizës politike. “ Ju kam komunikuar atyre se e mirëpres angazhimin e tyre për zgjidhjen e krizës politike në vend.

Basha u përgjigjet provokimeve: S’kam qenë kurrë mik i Ramës

Mapo - 14.05.2019

Kryetari i PD, Lulzim Basha i është përgjigjur në distancë provokimeve të Edi Ramës i cili ende vijon ta quajë mik. Nga një bashkëbisedim me gazetarët në selinë blu, Basha tha se ai nuk ka qenë kurrë ...

"Ai është ende miku im", Basha i jep përgjigjen surprizë kryeministrit Rama

SOT - 14.05.2019

Lulzim Basha është duke zhvilluar një konferencë me gazetarët pas protestë së djeshme. Kryedemorkati Lulzim Basha gjatë konferencës së tij ka sulmuar listën e PS për kryebashkiakë dhe ka thënë se nuk ...

"Falenderoj socialistët që i takova mbrëmë", Basha i përgjigjet kryeministrit Rama

SOT - 14.05.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një konferencë për shtyp ka thënë se ai nuk do të bëj asnjë hap pas. Po ashtu ai tha se dje në protestë kishin shkuar dhe edhe socialsitë, të cilët i ...

Basha, mesazh Ramës: Nuk do të ketë asnjë hap pas!

Top Channel - 14.05.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat pasditen e së martës, deklaroi se protesta e ditës së djeshme ishte “një marshim epik, që nuk ka të krahasuar me asnjë ngjarje ...

Si do t’i pengojë PD zgjedhjet më 30 qershor? Përgjigjet Basha

BalkanWeb - 14.05.2019

Kryetari i PD Lulzim Basha po mban një konferencë për mediat në selinë blu. Gazetari Klajdi Bodlli pyeti se a ka Partia Demokratike një platformë brenda ligjeve që të ndalë zhvillimin e zgjedhjeve më ...

“S’kam qenë asnjëherë miku i Ramës”, Basha: Me të s’ka zgjedhje

BalkanWeb - 14.05.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha tha sot se vendosmëria e opozitës është e padiskutueshme. Sipas tij, zgjidhja politike është vetëm një, kryeministri duhet të largohet, qeveri tranzitore, dialog ...

Basha: Nuk e përcaktoj unë kundërshtarin politik, por…

ABC News - 14.05.2019

Gjatë një komunikimi që pati me gazetarët këtë të martë, kryedemokrati Lulzim Basha iu përgjigj pyetjes së gazetarëve nëse është i gatshëm të ulet në tryezë me Ramën për të diskutuar kushtet e ...

Basha: Ja pse më 30 qershor nuk do të ketë zgjedhje

BalkanWeb - 14.05.2019

TIRANË Në një konferencë për mediat, kreu demokrat Lulzim Basha shpjegoi edhe mekanizmin sesi do të ndalen zgjedhjet më 30 qershor. Basha tha se protestat e njerëzve të irrituar nga kjo qeverisje nuk ...

Protesta e djeshme, Basha: Ditë e jashtëzakonshme, nuk ka hapa pas

Mapo - 14.05.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha po zhvillon në këto momente një bashkëbisedim me mediat, pas protestës së një ditë më parë në kryeqytet. Basha tha se mesazhi i protestës të cilën ai e quajti të ...

Kriza/ Basha ‘po’ ndërkombëtarëve negociatorë, ky është kushti

BalkanWeb - 14.05.2019

“Nuk ka më kohë për të humbur. Asgjë nuk do ta pengojë në rrugën drejt Europës”. Kështu deklaroi kreu i PD-së Lulzim Basha në konferencën e pasdites me gazetarët, 24 orë pas protestës së opozitës.

Kur opozita rikthehet në derën e Bernd Borchardt

Gazeta Tema - 14.05.2019

Nga Skënder Minxhozi Lulzim Basha trokiti në derën e ndërkombëtarëve shumë më shpejt sesa pritej. Nuk priti madje as që të thahet boja e re në hyrjen e pallatit të ambasadorit të OSBE, për të ...

Opozita dakort me ndërmjetësimin e Gjermanisë, Basha: E mirëpresim, por Rama duhet larguar!

Gazeta Express - 14.05.2019

Lideri i opozitës Lulzim Basha e ka mirëpritur propozimin e bërë nga ana e CDU/CSU-së gjermane, e cila ditën e djeshme përmes një deklarimi në Deutsche Welle , u shpreh e gatshme të ndërmjetësojë ...

Basha falënderon mediat e qytetarët: Mesazhi i qartë, s’ka hapa pas

BalkanWeb - 14.05.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë para mediave për të folur për protestën e së hënës dhe aksionin opozitar në vijim. Basha falënderoi gazetarët dhe operatorët për qëndrimin e tyre dje në kushte ...

“Kriza është thelluar”, Basha: Do vazhdojmë protestat popullore

BalkanWeb - 14.05.2019

Kryetari i PD Lulzim Basha në një deklaratë për mediat tha se Rama nuk dëgjon ndërkombëtarët për dialog mes palëve. Basha nënvizoi se opozita e bashkuar është e vendosur në rrugën e saj dhe protestat ...

Basha: Gati të përfshihemi në proces politik me ndihmën e ndërkombëtarëve, largimi i Ramës i panegociueshëm

Medial - 14.05.2019

TIRANË, 14 maj /MEDIAL/ Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha sot në një komunikim me mediet në selinë e PD-së, se pranon angazhimin e ndërkombëtarëve për zgjidhjen e krizës politike.

Basha: Shumë shpejt fakte si i diktoi krimi kandidatët e Ramës

Mapo - 14.05.2019

“Së shpejti fakte për listën e kandidatëve të Ramës të diktuar nga krimi” . Ky ishte paralajmi i kryedemokratit Lulzim Basha sot gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët nga selia blu.

“Të burgosur politik”, Basha: Gjyqtari do të mbajë përgjegjësi

BalkanWeb - 14.05.2019

Kryetari i PD Lulzim Basha në një deklaratë për mediat u shpreh ndër të tjera se protestuesit që u lanë në burg janë politikë. Basha nënvizoi se gjyqtari që ka marrë vendimin për të burgosur ...

Braimllari në “7pa5”: Zgjedhje nuk do të ketë, PS u ka bërë presion kandidatëve

Medial - 14.05.2019

Sekretari I Përgjithshëm I LSI, Endrit Braimllari u shpreh I bindur se qeveria tranzitore do të krijohet para 30 qershorit. I ftuar në studion e emisionit të mëngjesit “7pa5”, në Vizion Plus, ...

Lulzim Basha iu përgjigjet ndërkombëtarëve: Me Ramën nuk bëj dialog por veç me ju, se atë e kam mundur. Protestat do ...

Gazeta Tema - 14.05.2019

Kreu i PD, Lulzim Basha deklaroi se do të vazhdojë me protestat. Lideri i demokratëve pranon angazhimin e ndërkombëtarëve për zgjidhjen e krizës politike, por kundërshton thirrjen e tyre për dialog ...