TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zyrtare: Bashkim Shala rikthehet në Vushtrri

Telegrafi - 12.07.2019

Mesfushori Bashkim Shala i ka dhënë fund bashkëpunimit të tij me Ferizajn. Edicionin e kaluar Shala ishte pjesë e Ferizajt ku me plot sukses mbrojti ngjyrat e këtij klubi.

Zyrtare: Qëndrim Gashi braktis Lirinë për Vushtrrinë

Telegrafi - 12.07.2019

Klubet kosovare po vazhdojnë të përforcojnë radhët e tyre para fillimit të kampionatit të ri në Superligë. Një prej tyre është edhe skuadra e Vushtrrisë, e cila këtë edicion është rikthyer në elitën ...

Zyrtare: Vushtrria nënshkruan me Qëndrim Gashin

Zeri - 11.07.2019

Vushtrria ka nënshkruar sot me futbollistin Qëndrim Gashi, transmeton zeri.info Ish-sulmuesi i Lirisë do të luajë me fanellën e klubit vushtrrias në edicionin e ardhshëm.

Grabitje në Vushtrri, kërkohet paraburgim për të dyshuarit

Botasot - 11.07.2019

Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Mitrovicë caktimin e paraburgimit për dy të dyshuarit E.H nga fshati Mihaliq i komunës së Vushtrrisë, dhe F.Z nga Vushtrria, për ...

Policia kap autorët që vodhën bankën në Vushtrri

Zhurnal - 11.07.2019

Vushtrri, 11 korrik – Zhurnal.mk – Policia ka arritur që t’i kap autorët e vjedhjes së një banke gjatë ditës së djeshme në Vushtrri. Të dyshuarit të maskuar kanë hyrë në bankë dhe nën kërcënimin e ...

Si erdhi deri tek rrahja me karrige në nëndegën ‘Maxhunaj’ të LDK-së në Vushtrri?

Botasot - 10.07.2019

Një rrahje tjetër në procesin zgjedhor të Lidhjes Demokratike të Kosovës ka ndodhur edhe në nëndegën ‘Maxhunaj’ në Vushtrri. Më herët është publikuar një video ku shihet se në këtë rrahje veç ...

Lufta për pushtet, përplasje me grushte e karrige në Kosovë (VIDEO)

Albeu.com - 10.07.2019

Procesi zgjedhor brenda Lidhjes Demokratike të Kosovë s shënoi një numër skandalesh e incidentesh në degë të ndryshme. Incidenti i fundit është shënuar në Komunën e Vushtrrisë, që përfundoi me ...

LDK i kthehet karrigeve, pamje nga rrahja në Vushtrri

Lajmi.net - 10.07.2019

Përveç problemeve në Ferizaj, Prishtinë, Mitrovicë, Viti dhe qytete të tjera në degë e nëndegë, probleme ka pasur të mëdha edhe në qytetin e Vushtrrisë.

Konfirmohet rrahja e LDK-së në Vushtrri, flet monitoruesi që ishte prezent

Botasot - 10.07.2019

Procesi i brendshëm zgjedhor i Lidhjes Demokratike të Kosovës edhe në nëndegën “Dardania” që u mbajt të dielën e kaluar në Komunën e Vushtrrisë përfundoi me karrige e grushte, madje në këtë përleshje ...

Pamje nga “rrahja e grave e burrave në LDK’në” e Vushtrrisë, a është autentike kjo video?

Gazeta Express - 10.07.2019

Lufta për pushtet në Lidhjen Demokratike të Kosovës, po përfundon me karrige e rrahje verbale. Procesi i brendshëm zgjedhor brenda kësaj partie shënoi një numër skandalesh e incidentesh në degë të ...

Zyrtare: Mbrojtësi i njohur firmos me Vushtrrinë

Zeri - 10.07.2019

Ismet Caka ka vendosur që të qëndrojë te skuadra e Vushtrrisë edhe për një vit. Mbrojtësi i njohur kosovar ka arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës me Vushtrrinë, raporton Zëri.info.

Grabitje me armë në Vushtrri, arrestohen dy persona të dyshuar

Telegrafi - 10.07.2019

Policia e Kosovës pas raportimit se në rrugën “Hamit Hyseni” në Vushtrri, në një filial mikrofinanciar ka ndodhur një grabitje, ka arritur që të arrestojë dy persona të dyshuar për kryerjen e veprës ...

Zyrtare: Etrit Halimi vazhdon kontratën me Vushtrrinë

Zeri - 10.07.2019

Vushtrria vazhdon t'ua vazhdojë kontratat futbollistëve të skuadrës. Para pak çastesh është bërë e ditur se Etrit Halimi do ta vazhdojë karrierën te Vushtrria, raporton Zëri.info.

Zyrtare: Vushtrria nënshkruan kontratë një-vjeçare me mesfushorin e njohur

Zeri - 10.07.2019

Mesfushori Dior Zabërgja ka vendosur ta vazhdojë karrierën te Vushtrria. Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, Vushtrria ka bërë të ditur se futbollisti ka rinovuar kontratën edhe për një ...

Lajm i mirë për Vushtrrinë, ylli i skuadrës vazhdon edhe për një vit

Zeri - 10.07.2019

Vushtrria pavarësisht se u kthye me shumë bujë në elitën e futbollit kosovar, nuk është se po tregon investime të mëdha, shkruan Zëri.info. Klubi vushtrrias duket se është në pritje të përcaktimit të ...

Përplasje me grushte e karrige mes anëtarëve të LDK-së

BalkanWeb - 10.07.2019

Lidhja Demokratike e Kosovës është në procesin e brendshëm zgjedhor, ndërsa nuk kanë munguar incidentet dhe rrahjet. Përveç problemeve në Ferizaj, Prishtinë, Mitrovicë, Viti dhe qytete të tjera në ...

Xhafer Tahiri për rrahjen me karrige në Maxhunaj: LDK më e madhe se secili anëtar

Medial - 10.07.2019

18:41, 10 Korrik 2019 Të dielën ka ndodhur një përleshje tjetër ndërmjet anëtarëve të LDK-së në fshatin Maxhunaj të Vushtrrisë. Kryetari i Vushtrrisë dhe anëtari i kësaj partie, Xhafer Tahiri, ka ...

Zabërgja vazhdon kontratën te Vushtrria

Koha.net - 10.07.2019

Skuadra e Vushtrrisë ka njoftuar se ka vazhduar kontratën edhe me një futbollist. Bëhet fjalë për mesfushorin, Ditor Zabërgja. “Diori vazhdon kontratën me klubin e zemres edhe për një vit.

Rrahjet e LDK-së në Vushtrri: Edhe gratë godasin me karrige

Botasot - 10.07.2019

Tre ditë më parë ndodhi një rrahje në LDK-në e Vushtrrisë. Grushtet kërsitën konkretisht në nëndegën e partisë në Novosellë. Tashmë kanë dalë pamjet nga kjo ...

Një muaj paraburgim dy të dyshuarve për grabitjen e filialit për transferim parash në Vushtrri

Telegrafi - 11.07.2019

Prokuroria Themelore në Mitrovicë, departamenti për Krime të Rënda, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Mitrovicë caktimin e paraburgimit për dy të dyshuarit E.H nga fshati Mihaliq i komunës së ...

Si erdhi deri tek rrahja me karrige në nëndegën ‘Maxhunaj’ të LDK-së në Vushtrri?

Lajmi.net - 10.07.2019

Më herët është publikuar një video ku shihet se në këtë rrahje veç grushteve janë ‘aktivizuar’ edhe karriget, shkruan lajmi.net. Burime të portalit brenda LDK-së në Vushtrri bëjnë të ditur se ...

Rrahje në LDK-në e Vushtrrisë, anëtarja shihet tek godet me karrige

Flaka - 10.07.2019

Lidhja Demokratike e Kosovës është në procesin e brendshëm zgjedhor me shumë incidente e rrahje. Përveç problemeve në Ferizaj, Prishtinë, Mitrovicë, Viti dhe qytete të tjera në degë e nëndegë, ...

Një tjetër 'film aksion' nga LDK-ja, karrige e grushte mes meshkujve e femrave në Vushtrri

Zeri - 10.07.2019

Lufta për pushtet në Lidhjen Demokratike të Kosovës, po përfundon me karrige e rrahje verbale. Procesi i brendshëm zgjedhor brenda kësaj partie shënoi një numër skandalesh e incidentesh në degë të ...

Grabitet një institucion mikrofinanciar në Vushtrri, arrestohen dy të rinj

Zeri - 10.07.2019

Policia e Kosovës pas raportimit se në rrugën “Hamit Hyseni” në Vushtrri, në një filial mikrofinanciar ka ndodhur një grabitje, ka arritur që të arrestojë dy persona të dyshuar për kryerjen e veprës ...

Grushte e karrige mes politikanëve shqiptarë, çfarë ka ndodhur?

SOT - 10.07.2019

Lidhja Demokratike e Kosovës është në procesin e brendshëm zgjedhor, ndërsa nuk kanë munguar incidentet dhe rrahjet. Përveç problemeve në Ferizaj, Prishtinë, Mitrovicë, Viti dhe qytete të tjera në ...

Vushtrria nuk ndalet, vazhdon kontratën me lojtarin e njohur

Botasot - 10.07.2019

Skuadra e Vushtrrisë ka njoftuar se ka vazhduar kontratën edhe me një futbollist. Bëhet fjalë për mesfushorin, Ditor Zabërgja. “Diori vazhdon kontratën me klubin e zemres edhe për një vit.

Rrahjet e LDK-së në Vushtrri: Edhe gratë godasin me karrige (FOTO)

Tetova Sot - 10.07.2019

Tre ditë më parë ndodhi një rrahje në LDK-në e Vushtrrisë. Grushtet kërsitën konkretisht në nëndegën e partisë në Novosellë. Tashmë kanë dalë pamjet nga kjo rrahje. (FOTO) Loading..

Një muaj paraburgim dy të dyshuarve për vjedhje në Vushtrri

Gazeta Express - 11.07.2019

Gjykata Themelore në Mitrovicë, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në këtë qyte, dhe i ka caktuar një muaj paraburgim dy të dyshuarve E.H nga fshati Mihaliq i komunës së Vushtrrisë dhe F.Z ...

Grabitën me armë, arrestohen dy të rinj në Vushtrri

Albeu.com - 10.07.2019

Policia e Kosovës pas raportimit se në rrugën "Hamit Hyseni" në Vushtrri , në një filial mikrofinanciar ka ndodhur një grabitje , ka arritur të arrestojë dy persona të dyshuar për kryerjen e veprës ...

Një muaj paraburgim dy të dyshuarve për vjedhje në Vushtrri

Zeri - 11.07.2019

Gjykata Themelore në Mitrovicë, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në këtë qyte, dhe i ka caktuar një muaj paraburgim dy të dyshuarve E.H nga fshati Mihaliq i komunës së Vushtrrisë dhe F.Z ...

Arrestohen dy të rinj në Vushtrri pas grabitjes me armë

Tetova Sot - 10.07.2019

Policia e Kosovës pas raportimit se në rrugën “Hamit Hyseni” në Vushtrri, në një filial mikrofinanciar ka ndodhur një grabitje, ka arritur të arrestojë dy persona të dyshuar për kryerjen e veprës ...

Një muaj paraburgim dy të dyshuarve për grabitjen e një banke në Vushtrri

Koha.net - 12.07.2019

Prokuroria Themelore në Mitrovicë - Departamenti për Krime të Rënda, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Mitrovicë caktimin e paraburgimit për dy të dyshuarit E.H nga fshati Mihaliq i komunës së ...

Vodhen 250 euro tash vuajn dënimin

Lajmi.net - 12.07.2019

Sipas kërkesës së prokurorisë të dorëzuar në gjykatë, ekziston dyshimi i bazuar se të dyshuarit E.H dhe F.Z, me datën 10.07.2019, rreth orës 09.20 në Vushtrri, duke vepruar së bashku, me përdorimin e ...

Një muaj paraburgim dy të dyshuarve për vjedhje në Vushtrri

Medial - 12.07.2019

14:45, 12 Korrik 2019 Gjykata Themelore në Mitrovicë, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në këtë qyte, dhe i ka caktuar një muaj paraburgim dy të dyshuarve E.H nga fshati Mihaliq i komunës ...

Një muaj paraburgim dy të dyshuarve për vjedhje në Vushtrri

Zhurnal - 12.07.2019

Mitrovicë, 12 korrik – Zhurnal.mk – Gjykata Themelore në Mitrovicë, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në këtë qyte, dhe i ka caktuar një muaj paraburgim dy të dyshuarve E.H nga fshati ...

Dënohen personat që vodhën degën për transport parash në Vushtrri

Botasot - 12.07.2019

Gjykata Themelore në Mitrovicë ka dënuar me një muaj paraburgim dy dyshuarve për grabitjen e filialit për transfer parash në Vushtrri. Departamenti për Krime të rënda ka kërkuar nga Gjykata Themelore ...