TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ariu sërish tmerron Prizrenin, dalin pamje të tij duke u shëtitur qytetit si ‘boss’

Tetova Sot - 15.05.2019

Ariu i famshëm shëtit midis qendrës së Prizrienit. Një qytetar ka publikuar një video ku shihet se si ariu shëtitet mu në qendër të Prizrenit. Kjo çështje shpërtheu pasi një ari mbyti 38 dele në dy ...

Vrasja e ariut është joligjore

Zeri - 15.05.2019

Agjencia për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës (AMMK) në kuadër të Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor gjatë ditës së sotme ka pasur takim me drejtorin e Parkut Kombëtar “Sharri” si dhe ...

Kosova e pret profesorin nga Kroacia për zgjidhjen e problemit me ariun

Zeri - 15.05.2019

Vendimi për vrasjen e ariut të murrmë të Prizrenit prej disa ditësh ka shkaktuar debate të shumta në publikë si dhe në institucionet përkatëse të vendit, shkruan “Zëri.info”.

Nesër vjen kroati që do ta thotë fjalën e fundit rreth arushës

Gazeta Express - 15.05.2019

Një profesor nga Universiteti i Zagrebit pritet që ta zgjidhe të gjithë ‘hallakamën’, e krijuar në vend ditëve të fundit rreth ariut të murrmë i cili tash e disa muaj po shëtitë në rrethinën e ...

Ariu i murrmë shfaqet duke luajtur me qen në një fshat të Prizrenit

Botasot - 15.05.2019

Në kohën kur është përhapur debati rreth ariut të murrmë, mëngjesin e sotëm është shfaqur një e tillë në fshatin Novosellë të Prizrenit. Një lexues i Klan Kosovës ka dërguar pamje ku arusha duket e ...

Për apo kundër vrasjes së ariut?!

Medial - 15.05.2019

Një ari që dyshohet se i kanë vrarë të vegjëlit ka shkaktuar dëme në një fshat të Prizrenit. Agjencia Pyjore e Kosovës ka marrë vendim për vrasjen e këtij ariu, pavarësisht pse Agjencia për Mbrojtjen ...

Edhe Tuna ironizon me “ariun problematik”

Telegrafi - 15.05.2019

Ka tash e sa ditë që në mediat kosovare është bërë temë “ariu problematik” i Prizrenit. Me gjithë urdhëresën për ta ekzekutuar kafshën në fjalë, të shumta ishin reagimet që dolën kundër këtij veprimi.

Tuna në kërkim të arushës

Gazeta Express - 14.05.2019

Ariu i Prizrenit ka disa ditë që është temë nëpër mediat e Kosovës Ka disa ditë që një ari që është parë edhe poshtë në territorin e Prizrenit, e për të cilin Inspektorati i Agjencisë të Pyjeve ka ...

Vrasja e ariut të Prizrenit, reagon Federata e Gjahtarëve të Kosovës

Gazeta Express - 14.05.2019

Federata e Gjahtarëve të Kosovës ka reaguar lidhur me vendimin e drejtorisë së Inspektoratit Qendror të Pylltarisë dhe Gjuetisë së Prizrenit për ta vrarë “Ariun e Murrmë”.

E frikshme: Ariu shëtitet qendrës së Prizrenit

Botasot - 15.05.2019

Ndërsa institucionet ende nuk kanë arritur të zënë ariun e murrmë që shqetësoi banorët e Prizrenit, banorë të kësaj komune kanë publikuar së fundmi video të reja se si një ari shëtitet qendrës së ...

Vrasja e ariut, Agjencia Pyjore thotë se vendimi është keqinterpretuar

Telegrafi - 14.05.2019

Drejtorati Qendror i Inspekcionit për Pylltari dhe Gjueti, nëpërmjet një reagimi për media ka thënë se vendimi i marrë për eliminimin e ariut në Prizren është keqinterpretuar në disa media, dhe se ...

Një profesor kroat do të zgjidhë problemin me ariun e Prizrenit

Albeu.com - 15.05.2019

Një profesor nga Universiteti i Zagrebit pritet që ta zgjidhe të gjithë ‘hallakamën’, e krijuar në vend ditëve të fundit rreth ariut të murrmë i cili tash e disa muaj po shëtitë në rrethinën e ...

Vritet ariu

Botasot - 14.05.2019

Kur të gjithë po flasim për ariun e Prizrenit, në rrjetet sociale po qarkullon një njoftim se është vrarë një ari, transmeton gazeta “Bota sot”. Ky nuk është ai i shumë kërkuari, ariu i murrmë i ...

Tuna në kërkim të arushës (FOTO)

Tetova Sot - 14.05.2019

Ariu i Prizrenit ka disa ditë që është temë nëpër mediat e Kosovës Ka disa ditë që një ari që është parë edhe poshtë në territorin e Prizrenit, e për të cilin Inspektorati i Agjencisë të Pyjeve ka ...

Vendimi për vrasjen e ariut, reagon Federata e Gjahtarëve

Zeri - 14.05.2019

Federata e Gjahtarëve të Kosovës ka reaguar pas raportimeve se ariu i murrmë që po konsiderohet i rrezikshëm në Prizren, mund të vritet. Përmes një reagimi për media, ata janë shprehur të shqetësuar ...

Ariu sërish tmerron Prizrenin, dalin pamje të tij duke u shëtitur qytetit

Zeri - 15.05.2019

Ariu i famshëm shëtit midis qendrës së Prizrienit. Një qytetar ka publikuar një video ku shihet se si ariu shëtitet mu në qendër të Prizrenit. Kjo çështje shpërtheu pasi një ari mbyti 38 dele në dy ...

Agjencia Pyjore thotë se vendimi është keqinterpretuar: Nuk duam t’i ofendojmë ata që nuk e dinë termin “individ”

Gazeta Express - 14.05.2019

Drejtorati Qendror i Inspekcionit për Pylltari dhe Gjueti, nëpërmjet një reagimi për media ka thënë se vendimi i marrë për eliminimin e ariut në Prizren është keqinterpretuar në disa media, dhe se ...

Agjencia Pyjore thotë se vendimi është keqinterpretuar: Nuk duam t’i ofendojmë ata që nuk e dinë termin “individ”

Zeri - 14.05.2019

Drejtorati Qendror i Inspekcionit për Pylltari dhe Gjueti, nëpërmjet një reagimi për media ka thënë se vendimi i marrë për eliminimin e ariut në Prizren është keqinterpretuar në disa media, dhe se ...

Agjencia Pyjore thotë se vendimi është keqinterpretuar: Nuk duam t’i ofendojmë ata që nuk e dinë termin “individ”

Botasot - 14.05.2019

Drejtorati Qendror i Inspekcionit për Pylltari dhe Gjueti, nëpërmjet një reagimi për media ka thënë se vendimi i marrë për eliminimin e ariut në Prizren është keqinterpretuar në disa media, dhe se ...