TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Komisioni për shkarkimin e Metës, Gjermeni: Vullnet për t’i shkuar deri në fund

ABC News - 11.07.2019

Komisioni Hetimor parlamentar për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta zhvilloi sot mbledhjen e saj të parë. Deputetja e Partisë Socialiste, Eglantina Gjermeni, deklaroi nga studio e ABC News se ...

Komisioni për shkarkimin e Metës, habit Bashkim Fino, nxjerr ‘zbuluar’ opozitën: PD dhe LSI mashtruan, në Gjykatën ...

SOT - 11.07.2019

Komisioni hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta ka zhvilluar sot mbledhjen e parë ku ka zgjedhur si sekretar të Komisionit, socialisten Klodilta Bushka.

Nis hetimi parlamentar për Metën, raporti i komisionit në fund të shtatorit

ABC News - 11.07.2019

Komisioni Hetimor Parlamentar për shkarkimin e Presidentit të Republikës zhvilloi sot mbledhjen e parë. Hetimi do të përfshijë mbledhjen e dokumenteve në Presidencë dhe në KQZ, ndërsa vetë Ilir Meta ...

Shkarkimi i presidentit, Ilir Meta do të thirret në shtator në Komision: Do merret me forcë, nëse nuk paraqitet

Gazeta Tema - 11.07.2019

Komisioni Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta zhvilloi këtë të enjte mbledhjen e tij të parë, i përqendruar totalisht në aspektet procedurale. Sipas rregullores së Kuvendit dhe ligjit për ...

Hetimi ndaj Metës/ Klotilda Bushka, sekretare e Komisionit Hetimor

Top Channel - 11.07.2019

Në mbledhjen e sotme e cila ishte edhe e para, komisioni hetimor për shkarkimin e Metës vendosi të caktojë si sekretare të këtij komisioni Klotilda Bushkën.

Komisioni nis punën/ 3 muaj kohë për shkarkimin e Ilir Metës

Medial - 11.07.2019

Hetimi parlamentar ndaj Presidentit të Republikes Ilir Meta nisi zyrtarisht sot. Komisioni ka 3 muaj kohë të verifikoje nësë anullimi i zgjedhjeve te 30 qershorit perben shkelje te rende te ...

Pas mbledhjes së Komisionit për shkarkimin e Metës, zgjidhet sekretarja dhe dy relatorët (Zbardhen emrat dhe ç’do ...

SOT - 11.07.2019

Ditën e sotme siç ishte parashikuar është mblidhur Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës. “Komisionit Hetimor ka për qëllim të hetojë punën dhe kompetencat për presidentit Ilir Meta në lidhje me ...

Mblidhet Komisioni për Metën, Manja: 3 muaj hetim të plotë

BalkanWeb - 11.07.2019

Komisioni Hetimor Parlamentar për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta është mblidhur këtë mesditë në mbledhjen e parë, për të shqyrtuar kërkesën e deputetëve socialistë.

Mblidhet komisioni hetimor për shkarkimin e Presidentit

RTSH - 11.07.2019

Komisioni hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta ka zhvilluar mbledhjen e parë gjatë së cilës vendosi të caktojë si sekretare të këtij komisioni Klotilda Bushkën dhe bashkë-relator Alket ...

Nis punën Komisioni Hetimor Parlamentar për Ilir Metën

ABC News - 11.07.2019

Komisioni Hetimor Parlamentar për Presidentin e Republikes Ilir Meta ka zhvilluar sot mbledhjen e tij të parë. Kryetari i Komisionit hetimor për Metën, Ulsi Manja deklaroi se qëllimi kryesor i tij ...

Mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës

Durres Lajm - 11.07.2019

Mblidhet Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Kreu i këtij Komisioni, Ulsi Manja është shprehur se Presidenti Meta ka shkelur Kushtetutën për veprimet për zgjedhjet.

Shkarkimi i Presidentit, mblidhet sot komisioni hetimor parlamentar

RTSH - 11.07.2019

Komisioni parlamentar hetimor i cili do të shqyrtojë kërkesën e deputetëve socialistë për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta do të zhvillojë sot mbledhjen e parë.

Shkarkimi i Metës, mblidhet sot komisioni hetimor parlamentar

Botasot - 11.07.2019

Komisioni hetimor për shkarkimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta do të zhvillojë sot mbledhjen e parë. Sipas agjendës së publikuar në faqen e parlamentit bëhet e ditur se komisioni do të ...

Kërkesa për shkarkimin e Metës, mblidhet sot Komisioni Hetimor

Durres Lajm - 11.07.2019

Komisioni Hetimor Parlamentar për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta do mblidhet ditën e sotme, për të zhvilluar mbledhjen e parë lidhur me kërkesën e deputetëve socialistë.

Mblidhet sot komisioni hetimor për shkarkimin e Metës

Albeu.com - 11.07.2019

Komisioni hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta do të zhvillojë sot mbledhjen e parë. Report tv mëson se mbledhja do të zhvillohet në orën 13:00.

Sot mblidhet komisioni hetimor për shkarkimin e Metës, Petrit Vasili merr në mbrojtje presidentin dhe sulmon ...

SOT - 11.07.2019

Partia Socialiste nuk po humb aspak kohë për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Pas votimit në Parlament, komisioni hetimor mblidhet ditën e sotme ku do të shqyrtojë 9 shkeljet e Kushtetutës nga ana ...

Shkarkimi i Metës, të enjten mbledhja e parë e Komisionit Hetimor

Mapo - 10.07.2019

Të enjten, komsioni hetimor për shkarkimin e Presidentit zhvillon mbledhjen e parë. Përveç ndarjes së detyrave e caktimit të sekretariatit dhe një ose dy mbledhjeve që mund të bëhen gjatë këtij ...

Mazhoranca nuk humb kohë, Meta drejt shkarkimit brenda verës, zbardhen emrat e deputetëve të opozitës që vulosën ...

SOT - 10.07.2019

Presidenti Ilir Meta rrezikon të shkarkohet brenda muajit korrik. Të hënën u ngrit komisioni hetimor për të hetuar shkeljet e kreut të shtetit dhe duket se nuk do të humbet kohë me këtë çështje.

“Kalbësirë kriminale”, Vasili sulmon Komisionin Hetimor për Metën

BalkanWeb - 10.07.2019

Ish-kryetari i grupit parlamentar në Lëvizjen Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar për ngritjen e komisionit hetimor, i cili synon që të hetojë shkeljet kushtetuese të Presidentit Meta ...

Parlamenti nuk humbet kohë, nesër mbledhja e parë e Komisionit Hetimor për Presidentin Meta

RTSH - 10.07.2019

Parlamenti nuk humbet kohë, në lidhje me nisjen e hetimit parlamentar ndaj Presidentit, Ilir Meta. Komisioni Hetimor, i cili ka si objekt pune hetimin e procedurave mbi anulimin e dekretit të ...

Tit Vasili i del në mbrojtje Metës: Komisioni hetimor për shkarkimin e presidentit një kalbësirë kriminale me zero ...

Gazeta Tema - 10.07.2019

Petrit Vasili thotë se komisioni për shkarkimin e presidentit Ilir Meta është kalbësirë kriminale. Ai mendon se nuk do të shkarkohet pasi të njëjtat vendime si Meta i ka marrë edhe ish kreu i shtetit ...

Shkarkimi i Metës, Gjermeni: Qeveria do e çojë deri në fund këtë proces

Durres Lajm - 11.07.2019

Ditën e sotme, Komisioni Hetimor parlamentar për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, zhvilloi mbledhjen e tij të parë. Lidhur me shkarkimin e Metës, deputetja e Partisë Socialiste, Eglantina ...

Komisioni nis punën, 3 muaj kohë për shkarkimin e Ilir Metës

Ina - 11.07.2019

Hetimi parlamentar ndaj Presidentit të Republikes Ilir Meta nisi zyrtarisht sot. Komisioni ka 3 muaj kohë të verifikoje nësë anullimi i zgjedhjeve te 30 qershorit perben shkelje te rende te ...

Komisioni hetimor për shkarkimin e Metës: Do hetohet 3 muaj

LajmiFundit - 11.07.2019

Komisioni Hetimor Parlamentar është mbledhur mesditën e sotme për të shqyrtuar kërkesën e deputetëve socialistë, për çështjen e presidentit Meta. Në këtë mbledhje, kreu i komisionit, Ulsi Manja u ...

Mblidhet Komisioni për shkarkimin e Metës, Manja: 3 muaj hetim

LajmiFundit - 11.07.2019

Kryetari i Komisionit hetimor për Metën, Ulsi Manja deklaroi se qëllimi kryesor i tij është shkarkimi i Metës. Manja tha se komisioni do të hetojë njohjen dhe ushtrimin e kompetencave nga ana e ...

Shqipëri, komisioni hetimor për shkarkimin e Metës

Alsat - 11.07.2019

Komisioni Hetimor Parlamentar për Presidentin e Shqipërisë Ilir Meta ka zhvilluar sot mbledhjen e tij të parë. Kryetari i Komisionit hetimor Ulsi Manja deklaroi se qëllimi kryesor i tij është ...

Mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, Manja: Presidenti ka shkelur rëndë Kushtetutën

SOT - 11.07.2019

Ditën e sotme siç ishte parashikuar është mblidhur Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës. “Komisionit Hetimor ka për qëllim të hetojë punën dhe kompetencat për presidentit Ilir Meta në lidhje me ...

Shkarkimi i Metës, mblidhet sot komisioni hetimor parlamentar

Telegrafi - 11.07.2019

Komisioni hetimor për shkarkimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta do të zhvillojë sot mbledhjen e parë. Sipas agjendës së publikuar në faqen e parlamentit bëhet e ditur se komisioni do të ...

Sot mblidhet komisioni hetimor për shkarkimin e Metës

Mapo - 11.07.2019

Kuvendi i Shqipërisë, gjatë seancës të së hënës, miratoi me 101 vota pro dhe 6 kundër ngritjen e komisionit hetimor parlamentar për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.

Shkarkimi i Metës, të enjten mbledhja e parë e Komisionit Hetimor

LajmiFundit - 10.07.2019

Të enjten, komsioni hetimor për shkarkimin e Presidentit zhvillon mbledhjen e parë. Përveç ndarjes së detyrave e caktimit të sekretariatit dhe një ose dy mbledhjeve që mund të bëhen gjatë këtij ...

LSI i del në mbrojtje Ilir Metës, sulmon komisionin hetimor për shkarkimin e presidentit, jep paralajmërimin e fortë ...

SOT - 10.07.2019

Ish-kryetari i grupit parlamentar në Lëvizjen Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar për ngritjen e komisionit hetimor, i cili synon që të hetojë shkeljet kushtetuese të Presidentit Meta ...

“Do e çojmë deri në fund këtë proces”, deputetja paralajmëron Ilir Metën

SOT - 11.07.2019

Ditën e sotme Komisioni Hetimor parlamentar për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, zhvilloi mbledhjen e tij të parë. Lidhur me shkarkimin e Metës, deputetja e Partisë Socialiste, Eglantina Gjermeni, ...

Nis punën komisioni hetimor për shkarkimin e Ilir Metës, brenda korrikut zbardhen të gjitha shkeljet, fundoset ...

SOT - 12.07.2019

Kuvendi ka nisur zyrtarisht hetimin ndaj presidentit Ilir Meta sa i takon datës së zgjedhjeve. Një ditë pasi u publikua në Fletoren Zyrtare vendimi për ngritjen e komisionit hetimor, mazhoranca dhe ...

Shkarkimi i Metës, mblidhet sot komisioni hetimor parlamentar

Medial - 11.07.2019

TIRANE, 11 korrik/MEDIAL/- Komisioni hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta do të zhvillojë sot mbledhjen e parë. Sipas axhendës së publikuar në faqen e parlamentit bëhet e ditur se komisioni ...

Mblidhet sot komisioni hetimor për shkarkimin e Metës

Zhurnal - 11.07.2019

Tiranë, 11 korrik – Komisioni hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta do të zhvillojë sot mbledhjen e parë. Report tv mëson se mbledhja do të zhvillohet në orën 13:00.

Shkarkimi i Ilir Metës, Gjermeni: Procesi do shkojë deri në fund

BalkanWeb - 11.07.2019

Ditën e sotme Komisioni Hetimor parlamentar për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, zhvilloi mbledhjen e tij të parë. Lidhur me shkarkimin e Metës, deputetja e Partisë Socialiste, Eglantina Gjermeni, ...

Kërkesa për shkarkimin e Ilir Metës, sot mblidhet Komisioni Hetimor

LajmiFundit - 11.07.2019

Kuvendi i Shqipërisë, gjatë seancës të së hënës, miratoi me 101 vota pro dhe 6 kundër ngritjen e komisionit hetimor parlamentar për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.