TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Wilder për duelin ndaj Joshuas: Ne erdhëm të pamë, por ti vazhdon të ikësh

Telegrafi - 15.05.2019

Kampioni i WBC-së, Deontay Wilder, ka thënë se është i gatshëm të ndeshet me Anthony Joshuan dhe se është i hapur për t’i nisur bisedimet për meçin e shumëpritur duke shtuar se gjithçka varet nga ...

Statistikat e Wilder dhe Breazeale

Telegrafi - 15.05.2019

Kampioni i botës në kategorinë e peshave të rënda në WBC, Deontay Wilder, fundjavën që vjen do të përballet me Dominic Breazeale. Dueli i dy boksierëve do të zhvillohet në Barclays Center të New ...

Wilder kërcënon se do ta vrasë Breazealen: Është i vetmi sport ku mund ta vrasësh një njeri dhe të paguhesh

Telegrafi - 15.05.2019

Deontay Wilder edhe një herë ka nxitur kundërthënie në botën e boksit, pikërisht në javën e madhe para një tjetër dueli të rëndësishëm në karrierën e tij.

Parashikimi i Joshuas për duelin ndërmjet Deontay Wilder dhe Dominic Breazeale

Telegrafi - 15.05.2019

Anthony Joshua pret që Deontay Wilder ta mposhtë Dominic Breazealen, mirëpo shpreson që rivali i tij ta nokautojë sfiduesin më vonë sesa e kishte bërë britaniku.

Wilder mbron veten pas deklaratës se dëshiron ta vret një kundërshtar

Telegrafi - 15.05.2019

Boksieri Deontay Wilder, e ka mbrojtur veten pas deklaratës së bërë që do ta vriste një kundërshtar në ring, e që bëri bujë të madhe në mediat ndërkombëtare.

Fury pranon duelin kundër Whytes

Botasot - 15.05.2019

Boksieri britanik Tyson Fury, ish-kampion bote në peshën e rëndë, ka deklaruar se është gati të duelojë me Dillian Whyte, pas kërkesës që ka bërë WBC që dy sportistët të duelojnë për titullin e ...

Fury e konfirmon meçin e tij të radhës

Gazeta Express - 14.05.2019

Tyson Fury e ka pranuar urdhrin e WBC-së që të ndeshet me Dillian Whyte. Që Tyson Fury ta zhvillojë rimeçin e shumëpritur me Deontay Wilder, ai fillimisht duhet të fitojë kundër Dilian Whyte, pasi që ...

Tyson Fury vendos një kusht interesant pasi pranon të përballet me Dillian Whyte

Zeri - 14.05.2019

Tyson Fury ka pranuar që të përballet me Dillian Whyte në kuadër të WBC-s. WBC ka kërkuar një përballje mes dyshes në kategorinë e peshave të rënda për ta përcaktuar një kandidat për kampionin ...