TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Në Prokurorinë Speciale Publike ka arritur shkresa nga Joveski për marrjen e lëndëve

Alsat - 11.09.2019

Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e lëndëve.

Zaevi tregoi se çfarë kërkoi opozita dhe pushteti për PSP-në, detaje për Prokurorinë e re(VIDEO)

Portalb - 11.09.2019

Pas dështimit të takimit me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka sqaruar se, propozimi për formimin e prokurorisë së re, ka ardhur si ...

Zaevi tregoi se çfarë kërkoi opozita dhe pushteti në takimin për PSP-në, detaje për Prokurorinë e re(VIDEO)

Portalb - 11.09.2019

Pas dështimit të takimit shtatë orësh me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka sqaruar se propozimi për formimin e prokurorisë së re, ka ...

Dështimi i takimit për PSP-në, konferencë për media e Zoran Zavit (Drejtpërdrejtë)

Portalb - 11.09.2019

Pas dështimit të takimit shtatë orësh me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është duke mbajtur konferencë për media, transmeton Portalb.mk.

Zaev: Opozita kërkoi tranferimin e të gjitha çështjeve të PSP-së në PP

Alsat - 11.09.2019

Sipas kryeministrit Zaev, Marrëveshja për Prokurorinë Publike mbrëmë dështoi sepse opozita kërkoi me ngulm që të gjitha rastet e PSP-së të transferoheshin në Prokurorinë Publike, e cila më pas të ...

Osmani: Nuk ishim në takim, sepse nuk kemi problem me Ligjin

Portalb - 11.09.2019

Në rolin e zëdhënësit të partisë, Bujar Osmani sot deklaroi se, Bashkimi Demokratik për Integrim(BDI) nuk ishte në takimin mes Zoran Zaevt dhe Hristijan Mickoskit , sepse nuk ka problem me Ligjin për ...

I pasigurt fati i PSP-së edhe pas takimit të liderëve mes Zaevit dhe Mickovskit

Idividi - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator 2019 (MIA) – Mbetet i pasigurt fati i Prokurorisë Speciale Publike dhe i lëndëve që i ka hapur kjo prokurori. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski ...

I pasigurt fati i PSP-së

Medial - 11.09.2019

Mbetet i pasigurt fati i Prokurorisë Speciale Publike dhe i lëndëve që i ka hapur kjo prokurori. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas maratonës gjashtë orëshe në ...

Takimi i liderëve mbyllet pa marrëveshje për Ligjin për Prokurorinë

Alsat - 11.09.2019

Pas shtatë orëve, negociatat midis pushtetit dhe opozitës për ligjin për Prokurorinë Publike përfunduan pa marrëveshje konkrete. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski ...

Mbetet i pasigurtë fati i Prokurorisë Speciale dhe lëndët e saj

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Mbetet i pasigurt fati i Prokurorisë Speciale Publike dhe i lëndëve që i ka hapur kjo prokurori. Liderët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan ...

Takim shtatë orësh pa marrëveshje, në lojë një prokurori e re që do të përndjekë pushtetin dhe opozitën

Portalb - 11.09.2019

Si opozita, edhe pushteti hynë në takim për t’i mbrojtur qëndrimet e veta sa i takon të ardhmes së Prokurorisë Speciale Publike (PSP), në Ligjin për Prokurori Publike .

Ligji i Prokurorisë, takim shtatë orësh për të mos u marrë vesh (FOTO+VIDEO)

Portalb - 11.09.2019

Si opozita, edhe pushteti hynë në takim për t’i mbrojtur qëndrimet e veta sa i takon të ardhmes së Prokurorisë Speciale Publike (PSP), në Ligjin për Prokurori Publike .

Pa epilog takimi Zaev – Mickovski

Flaka - 11.09.2019

Edhe pas mesnate, nuk ka ndonjë progres esencial në negociatat midis liderëve të LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristian Mickoski rreth Ligjit për Prokurorinë Publike me të cilin sillet ...

(Ora 01:10) / Negociatat midis LSDM-së dhe VMRO-së, akoma dallime rreth statusit të PSP-së

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator, Zhurnal.mk – Edhe pas mesnate, nuk ka ndonjë progres esencial në negociatat midis liderëve të LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski rreth Ligjit për ...

Prokuroria publike dërgon kërkesë për marrjen e lëndëve të PSP

Zhurnal - 10.09.2019

Shkresa për marrjen e lëndëve pason pas njoftimit ditë më parë që nga paraburgimi e dërgoi prokurorja speciale publike, Katica Janeva me të cilën dha autorizim të gjitha lëndët e PSP-së t’i merr ...

PTHP dërgoi kërkesë deri te PSP për marrjen e lëndëve të saj

Botasot - 10.09.2019

Prokurori publik i shtetit, Ljubomir Joveski ka dërguar kërkesë deri te PSP këtë pasdite për të marrë lëndët nga Prokuroria Speciale Publike, konfirmoi ai për “TV21”.

PTHP dërgoi kërkesë deri te PSP për marrjen e lëndëve të saj

Telegrafi - 10.09.2019

Prokurori publik i shtetit, Ljubomir Joveski ka dërguar kërkesë deri te PSP këtë pasdite për të marrë lëndët nga Prokuroria Speciale Publike, konfirmoi ai për “TV21”.

PSP: Nuk ka arritur shkresë për dorëzimin e lëndëve

Flaka - 10.09.2019

Edhe pse ka disa ditë që Prokuroria republikane ka vendosur për marrjen e kompetencave mbi lëndët e PSP-së, nga kjo e fundit informojnë se akoma nuk kanë pranuar shkresë më shkrim që të mund të ...

Kacarska: I gjithë gjyqësori është robëruar, shtyhet seanca gjyqësore për “Transportuesin”

Gazeta Express - 10.09.2019

Transferimi i lëndëve të PPS-së në PTHP, gjë që e kërkoi prokurorja Katica Janeva, e cila gjendet prapa grilave, e prolongoi seancën gjyqësore për rastin “Transportuesi”.

Joveski dërgon kërkesë për t’i marrë lëndët e Speciales

Tetova Sot - 10.09.2019

Prokurori republikan Lubomir Joveski ka dërguar kërkesë deri te Prokuroria Publike Speciale për t’i marrë të gjitha lëndët nga Specialja, konfirmojnë për TV21 nga Prokuroria Themelore.

Zaev: Esenca është nëse “Bombat” do të shfrytëzohen si dëshmi ose jo

Tetova Sot - 10.09.2019

Çështje esenciale për Ligjin e prokurorisë publike nuk është kërkesa e opozitës lidhur me veprimin për lëndët e PSP-së pas 30 qershorit të vitit 2017 , por vallë “bombat” do të shfrytëzohen si dëshmi ...

PSP: Ende nuk kemi marrë shkresë nga PP-ja si do të veprojë me lëndët

Tetova Sot - 10.09.2019

Prokuroria Speciale Publike informon se ende nuk kanë marrë letër me shkrim nga ana e Prokurorisë Publike të RMV-së dhe në pajtim me këtë nuk mund të njoftojnë nëse dhe si do të veprojë me lëndët e ...

PSP e shqetësuar për fatin e të punësuarve, materialet dhe arkivin

Flaka - 10.09.2019

Prokuroria Speciale Publike është shprehur e shqetësuar me situatën e fundit të krijuar, dhe sigurinë e të punësuarve, obligimet, arkivin dhe materialet me të cilat disponon kjo prokurori.

Kacarska: Gjykata, peng i rasteve të Speciales

Telegrafi - 10.09.2019

Vendimi që prokuroria e rregullt t’i marrë përsipër lëndët e PSP-së, aktualisht i bllokon seancat gjyqësore për këto raste. Për gjykatësen Dobrilla Kacarska, e cila e shtyu sot gjykimin e lëndës ...

Kacarska: Gjykata, peng i rasteve të Speciales

Alsat - 10.09.2019

Vendimi që prokuroria e rregullt t’i marrë përsipër lëndët e PSP-së, aktualisht i bllokon seancat gjyqësore për këto raste. Për gjykatësen Dobrilla Kacarska, e cila e shtyu sot gjykimin e lëndës ...

Prokuroria Speciale ngre alarmin, nëse shfaqen përgjime të reja…

Ina - 10.09.2019

Prokuroria Speciale Publike në Maqedoninë e Veriut sot për mes një njoftimi ka bërë të ditur se nëse shfaqen përgjime të reja, ky institucion nuk do të bartë përgjegjësi.

PSP-ja e shqetësuar për mos-rregullimin e lëndëve të kësaj Prokurorie

Zhurnal - 10.09.2019

Shkup, 10 shtator – Zhurnal.mk – Prokuroria Speciale Publike informon se ende nuk kanë marrë letër me shkrim nga ana e Prokurorisë Publike të RMV-së dhe në pajtim me këtë nuk mund të njoftojnë nëse ...

PSP-ja u shpreh e shqetësuar për sigurinë e të punësuarve dhe materialeve të përgjuara

Portalb - 10.09.2019

Prokuroria Speciale Publike(PSP) është shprehur e shqetësuar me situatën e fundit të krijuar, dhe ka pyetur se, çfarë do të ndodh me të punësuarit, obligimet, arkivin dhe materialet me të cilat ...

PSP: Nëse shfaqen përgjime, askush nuk do të bart përgjegjësi

Alsat - 10.09.2019

Nga Prokuroria Speciale Publike, në njoftimin e lëshuar sot, kanë hapur dyshimet lidhur me kontrollin mbi përgjimet që i posedon kjo prokurori, nëse deri më 15 shtator nuk emërohet shefi i ri apo në ...

Kacarska: Gjyqësori i robëruar, nuk mund të gjykohet për lëndët e Speciales

Flaka - 10.09.2019

Vendimi për transformimin e lëndëve të Prokurorisë Speciale Publike (PSP) në Prokurorinë Publike (PP), ka anuluar gjykimin për lëndën “Transportuesi”, raporton Koha.mk Në fillim të seancës gjyqësore, ...

“Transportuesi” është anuluar: marrja e lëndëve nga PSP e ka bllokuar gjyqësorin

Portalb - 10.09.2019

Seanca e sotme gjyqësore për rastin “ Transportuesi ” është anuluar për shkak të vendimit për marrjen e lëndëve nga PSP, njofton Portalb.mk . Në fillim të seancës, gjykatësja, Dobrilla Kacarska tha ...

Zdravev: Të gjitha lëndët e PSP-së duhet të kenë përfundim adekuat gjyqësor

Zhurnal - 10.09.2019

Shkup, 10 shtator – Zhurnal.mk – Kryetari i Këshillit Gjyqësor, Kiro Zdravev ka deklaruar se të gjitha lëndët e hapura të PSP-së, pavarësisht në çfarë faze ndodhen, duhet të kenë dhe përfundim të ...

Transferimi i lëndëve të PSP-së në PP anulon seancën për rastin “Transporter”

Zhurnal - 10.09.2019

Shkup, 10 shtator – Zhurnal.mk – Ndërmarja e paralajmëruar e lëndëve të PSP-së nga Prokuroria Shtetërore ka shtyrë gjykimin për lëndën “Transporter”, njofton Zhurnal.

Zdravev: Lëndët e Prokurorisë Speciale duhet të kenë epilog  gjyqësor

Portalb - 10.09.2019

Kryetari i Këshillit Gjyqësor dhe gjykatësi suprem, Kiro Zdravev, thotë se të gjitha lëndët e hapura nga PSP, pavarësisht se në cilën fazë janë, duhet që të kenë epilog gjyqësor, njofton Portalb.mk .

Prokurorët e PSP-së: Mandati jonë është deri në vitin 2020, kërkojmë zgjedhje të pasardhësit të Janevës

Telegrafi - 10.09.2019

Prokurorët e PSP-së përmes një njoftimi për media theksojnë se tek ata nuk ka arritur letër nga Prokuroria Publike, përmes së cilës kryeprokurori Ljubomir Joveski kërkon nga ata që t’ia dorëzojnë ...

Joveski: Për lëndët e PSP-së, nuk është e përjashtuar mundësia që të veprojnë prokurorët e deritanishëm

Portalb - 10.09.2019

Prokurori shtetëror, Lubomir Joveski thotë se Prokuroria është e gatshme dhe ka kapacitete që të veprojë për të gjitha lëndët penale-juridike të PSP-së dhe se shpreson që procesi do të rrjedhë ...

Zdravev: Të gjitha lëndët e PSP-së duhet të kenë epilog gjyqësor

Botasot - 10.09.2019

Kryetari i Këshillit Gjyqësor dhe gjykatësi suprem, Kiro Zdravev, thotë se të gjitha lëndët e hapura nga PSP, pavarësisht se në cilën fazë janë, duhet që të kenë epilog gjyqësor.

Zdravev: Të gjitha lëndët e PSP-së duhet të kenë epilog gjyqësor

Telegrafi - 10.09.2019

Kryetari i Këshillit Gjyqësor dhe gjykatësi suprem, Kiro Zdravev, thotë se të gjitha lëndët e hapura nga PSP, pavarësisht se në cilën fazë janë, duhet që të kenë epilog gjyqësor.

Joveski: Nuk përjashtohet mundësia që me lëndët e PSP-së të veprojnë prokurorët e deritanishëm

Telegrafi - 10.09.2019

Prokurori shtetëror publik Lubomir Joveski në një deklaratë për AIM tha se Prokuroria është e gatshme dhe ka kapacitet që të veprojë për të gjitha lëndët penale juridike të PSP-së dhe se shpreson se ...

Jovevski: Për lëndët e PSP-së nuk përjashtohet mundësia që të veprojnë edhe prokurorët e deritanishëm

Flaka - 10.09.2019

Prokurori shtetëror publik Lubomir Jovevski në një deklaratë për MIA-n tha se Prokuroria është e gatshme dhe ka kapacitet që të veprojë për të gjitha lëndët penale juridike të PSP-së dhe se shpreson ...

Pesë ditë të tjera për të zgjidhur fatin e Janevës, ekipin e saj dhe rastet “T”

Portalb - 09.09.2019

Debati parlamentar për shkarkimin e shefes së Prokurorisë Speciale Publike(PSP), Katica Janeva pritet të thirret për nesër. Sipas debatit në Komisionin e zgjedhjeve dhe emërimeve në Kuvend, ku ...

Propozim-Ligji për Prokurorinë Publike përmban mangësi ligjore

Alsat - 09.09.2019

Propozim-Ligji për Prokurorinë Publike përmban mangësi ligjore. Ekspertët juridik vlerësojnë se propozimi i pushtetit nuk jep pasqyrë të qartë mbi fatin e bombave si dëshmi në procedurë dhe ...

Zaev-Mickoski, në kërkim të zgjidhjes për Prokurorinë

Alsat - 09.09.2019

Në takimin e nesërm në mbrëmje në Kuvend, mes Zoran Zaevit dhe Hristijan Mickoskit do të harmonizohen edhe ndryshimet e fundit të Ligjit për Prokurorinë Publike .Në tryezë do të jetë edhe fati i ...

VMRO ndërron mendje për lëndët e PSP-së

Flaka - 09.09.2019

VMRO-DPMNE ka sqaruar sot arsyet përse kanë ndryshuar mendje dhe tani janë kundër kalimit të lëndëve nga Prokuroria Speciale Publike në Prokurorinë Themelore Publike.

Propozim-Ligji për Prokurorinë Publike përmban mangësi ligjore

Tetova Sot - 09.09.2019

Propozim-Ligji për Prokurorinë Publike përmban mangësi ligjore. Ekspertët juridik vlerësojnë se propozimi i pushtetit nuk jep pasqyrë të qartë mbi fatin e bombave si dëshmi në procedurë dhe ...

Lëndët e Speciales kalojnë tek Themelorja kur të mbarojë afati i PSP-së

Tetova Sot - 09.09.2019

Edhe pse prokuroria themelore pak ditë më parë konfirmoi se e pranoi kërkesën e kryeprokurores Katica Janeva për transferimin e të gjitha lëndëve të PSP-së në Prokurorinë themelore, deri më tani nuk ...

Në Prokurorinë Speciale Publike ka arritur shkresa nga Joveski për marrjen e lëndëve

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e ...

Në Prokurorinë Speciale Publike ka arritur shkresa nga Joveski për marrjen e lëndëve

Tetova Sot - 11.09.2019

Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e lëndëve.

Në Prokurorinë Speciale Publike ka arritur shkresa nga Joveski për marrjen e lëndëve

Gazeta Express - 11.09.2019

Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e lëndëve.

Në PSP ka arritur shkresa nga Joveski

Flaka - 11.09.2019

Sot në mëngjes në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike ka arritur shkresa e Prokurorisë Publike e nënshkruar nga prokurori publik, Lubomir Joveski, për marrjen e lëndëve.