TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Çfarë do të thotë Ilir Meta sonte në Zonë e Lirë?

SOT - 19.05.2017

Presidenti i zgjedhur i vendit Ilir Meta do të jetë i ftuar sonte në emisionin “Zonë e Lirë” të moderatorit Arian Çani. Deklaratat e Metës sonte në emision priten të jenë mjaft interesante, pasi ...

Marrëveshja PD-PS, Meta: Jo si ajo e 2008 por me qëllime të ngjashme

Ora news - 19.05.2017

Atë që nuk e tha Petrit Vasili, e nënkuptoi ish-kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta. Marrëveshja mes Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike nuk është e njëjta me atë të vitit 2008 ...

Meta: Tani kemi qeverinë e besimit. Do ketë surpriza në zgjedhje

Ora news - 19.05.2017

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta e konsideroi qeveri të besimit, marrëveshjen e arritur Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste. Në një prononcim nga selia e Kuvendit, Meta u shpreh se do të ketë ...

Meta flet për paktin Rama-Basha: Do të ketë surpriza

Albeu.com - 19.05.2017

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta ka mbajtur një konferencë për shtyp në hyrje në Kuvendit duke përshendetur marrëveshjen Rama-Basha duke paralajmëruar ndërkohë edhe surpriza .

Marrëveshja PS-PD, Ilir Meta paralajmëron: Do ketë surpriza

BalkanWeb - 19.05.2017

TIRANE- Kreu i Kuvendit ende në detyrë, Ilir Meta komentoi sot marrëveshjen e lidhur mes PS-PD, pas takimit që pati me një delegacion të BE. Ai tha se zgjedhjet ishin në buzë gremine.

Meta: Vendi s’është më buzë greminës, demokracia tani ecën në bulevard

BalkanWeb - 19.05.2017

TIRANE- Kryetari i Kuvendit, ende në detyrë, Ilir Meta pohoi se tashmë klima politike në vend është shumë e qetë, pasi dy ditë më parë ishte afër greminës.

Marrëveshja Rama-Basha, Meta nuk e mohon se ka qëllime për të goditur LSI-në

BalkanWeb - 19.05.2017

TIRANË- Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta nuk e ka mohuar që marrëveshja Rama-Basha mund të ketë qëllime për të goditur LSI-në. Në një deklaratë të dhënë për mediat jashtë Kryesisë së Kuvendit, Meta i ...

A është bërë pishman që pranoi postin e Presidentit? Si përgjigjet Ilir Meta

BalkanWeb - 19.05.2017

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta foli sot përpara gazetarëve për marrëveshjen e arritur mes PD-së dhe PS-së, si dhe impaktin e saj në partinë që ai drejtonte, LSI.

Koalicion me PS pas zgjedhjeve? Meta: Pyesni Vasilin. Insistuam në qeveri besimi, tani e kemi

Java News - 19.05.2017

Ish-kryetari i LSI, Ilir Meta ka përshëndetur arritjen e marrëveshjës Rama-Basha. Presidenti i zgjedhur deklaroi se vendi evitoi rënien e zgjedhjeve dhe të demokracisë në humnerë.

A dëmtohet LSI nga marrëveshja Rama – Basha, ja si përgjigjet Ilir Meta

Gazeta Express - 19.05.2017

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta duke folur para mediave pas takimit me drejtorin e Përgjithshëm të Komisionit Evropian Christian Danielsson, komentoi zhvillimet e fundit politike në ...

Ilir Meta: Dy ditë më parë zgjedhjet ishin në buzë gremine

BalkanWeb - 19.05.2017

Kreu i Kuvendit ende në detyrë, Ilir Meta ka njoftuar sot një dalje publike para mediave, dy ditë pas marrëveshjes së lidhur mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të opozitës, Lulzim Basha.

Arritja e marrëveshjes PS-PD, Meta takim kokë më kokë me Berishën, PDIU shpërthen në akuza

SOT - 19.05.2017

Marrëveshja Rama-Basha, për hyrjen e Partisë Demokratike në zgjedhje, e arritur në fshehtësi mesnatën e së mërkurës, ka sjellë dje një takim Meta-Berisha.

LSI, shkëndijat e para? Meta: Pakti? U njoha nga media

Top Channel - 18.05.2017

Ilir Meta i shkoi në zyrë ish-kryeministrit Sali Berisha gjatë së enjtes, kur Rama dhe Basha ishin ende duke detajuar në Pallatin e Kongreseve marrëveshjen e arritur, por që deri në ato momente nuk ...

Ilir Meta: Zgjedhjet e lira e të ndershme do të sjellin surpriza

SOT - 19.05.2017

Kreu i kuvendit Ilir Meta e konsideroi qeveri të besimit, marrëveshjen e arritur të Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste. Menjëherë pas takimit me drejtorin e Përgjithshëm të Komisionit ...

Ilir Meta konferencë për mediat në 14:00. A do flasë për paktin Rama-Basha?

Java News - 19.05.2017

Kreu i Kuvendit ende në detyrë, Ilir Meta ka njoftuar sot një dalje publike para mediave, dy ditë pas marrëveshjes së lidhur mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të opozitës, Lulzim Basha.

Meta në zyrën e Berishës

Top Channel - 18.05.2017

Ilir Meta i shkoi në zyrë ish-kryeministrit Sali Berisha dhe tha se ishte i lumtur për marrëveshjen që kishte dëgjuar përmes medias. “Kjo ka qenë ëndërra ime dhe të shpresojmë që çdo gjë të bëhet ...

Gongu ka rënë për Ilir Metën

Ora news - 18.05.2017

Nëse ka ndonjë të humbur nga zhvillimet e sotme, ky është Ilir Meta. Njeriu i cili investoi më shumë për këto ndryshime, papritmas shikon se partia e tij trajtohet si çdo partiçkë e zakonshme; nuk ...

Rrjeti po zien: Po Berisha pse vonon për të reaguar?

Mapo - 18.05.2017

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk e komentoi për thuajse gjithë ditën marrëveshjen e arritur mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës. Kjo ka bërë që rrjeti të ziejë nga spekulimet se përse Berisha nuk po ...

SHENIM/ Meta-Berisha ose vizita urgjente e një presidenti në zyrën private të një deputeti

Albeu.com - 18.05.2017

Nga Albeu.com Ilir Meta e ka kërkuar me ngulm një marrëveshje Rama - Basha madje duke vënë të mirën e vendit para çdo interesi tjetër sipas tij. Shpesh ai ishte ofruar për të vënë në shërbim të kësaj ...

Meta takon Berishën, presidenti: I lumtur për marrëveshjen

Lajmi.net - 18.05.2017

Ndërsa Rama dhe Basha vijonin takimin në Pallatin e Kongreseve, një tjetër takim po zhvillohej paralelisht në një godinë jo shumë larg tyre. Bëhet fjalë për një takim mes presidentit të zgjedhur Ilir ...

Ilir Meta pas takimit me ish-kryeministrin Berisha

ABC News - 18.05.2017

Ndërkohë që kryemnistri Edi Rama dhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dikutonin për pikat e marrëveshjes së arritur, ish-kryemnistri Berisha ka pritur në zyrën e tij kryetarin e kuvendit ...

Mik i ngushtë i të dyve, kush ishte i "treti" në takimin Meta-Berisha

Albeu.com - 18.05.2017

Ish-kryeministri Berisha dhe presidenti i zgjedhur Ilir Meta u takuan për gjysmë orë pas marrëveshjes Rama-Basha gjatë natës së mbrëmshme. Mësohet se në takimin Meta-Berisha ka qenë edhe një person i ...

“Unë e Idrizi, imponues të marrëveshjes”. Meta takoi Berishën

Ora news - 18.05.2017

“Nuk kam qenë ndërmjetësuesi por imponuesi i kësaj marrëveshjeje së bashku me LSI-në, PDIU e partitë e tjera” . Ky ishte komenti i presidentit të zgjedhur Ilir Meta në një prononcim për median pasi ...

Meta pas takimit me Berishën: Ai është dobësia ime

Albeu.com - 18.05.2017

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta e ka përshëndetur marrëveshjen Rama-Basha pasi doli nga takimi me ish-kryeministrin Berisha pak minuta më parë. Në në deklaratë për mediat, Meta theksoi se ishte i ...

Ilir Meta flet pas takimit me Berishën: Ai është dobësia ime, për marrëveshjen jam informuar nga media

Botasot - 18.05.2017

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta dhe kreu i LSI-së, Petrit Vasili sapo kanë përfunduar takimin me ish- kryeministrin Sali Berisha. Në një prononcim të shkurtër për mediat Meta u shpreh se shpresonte që ...

Pas paktit mes Ramës dhe Bashës, Meta i shkon në zyrë Berishës

SOT - 18.05.2017

Ndërkohë që kreu i PD Lulzim Basha dhe kryeministri Rama po zhvillojnë një takim prej më shumë se dy orësh, në Pallatin e Kongreseve, lëvizje vihen re edhe nga presidenti i zgjedhur Ilir Meta.

Ilir Meta në turin e përshëndetjeve në Korçë

RTSH - 18.05.2017

Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një takim në Korçë, ku u prezantuan kandidatët për deputetë. Në takim kryeparlamentari Ilir Meta tha se, ka ardhur koha që të mos flasin të tjerët për të ...

Marrëveshja PS-PD, Meta takim kokë më kokë me Berishën

SOT - 18.05.2017

Pas arritjes së marrëveshjes PS-PD, Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta, ka zhvilluar sot një takim me ish-kryeministrin Sali Berisha. Takimi është mbajtur në zyrën e Berishës.

Meta del nga zyra e Berishës: Ai është dobësia ime, marrëveshja të bëhet publike

Java News - 18.05.2017

Ka përfunduar rreth orës 15:00 takimi mes Ilir Metës dhe Sali Berishës në zyrën e këtij te fundit. I pyetur për marrëveshjen e arritur, Meta tha: Jam shumë i lumtur që ka pasur një marrëveshje.

Ilir Meta reagon për herë të parë për marrëveshjen Rama-Basha, ç’thotë për takimin me Berishën

BalkanWeb - 18.05.2017

Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta ka bërë një deklaratë për gazetarët pas takimit me ish-kryeministrin Berisha. “Ka patur një marrëveshje,e kjo ka qenë ëndrra ime, ky ka qenë kontributi im.

Ilir Meta flet pas takimit me Berishën: Ai është dobësia ime, për marrëveshjen jam informuar nga media

Gazeta Express - 18.05.2017

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta dhe kreu i LSI-së, Petrit Vasili sapo kanë përfunduar takimin me ish- kryeministrin Sali ...

Meta takon Berishën një ditë pas marrëveshjes së madhe

Durres Lajm - 18.05.2017

Kryetari i Kuvendit dhe Presidenti i Zgjedhur Ilir Meta po takon ish-kryeministrin Sali Berisha. Takimi mes Metës dhe Berishës, që qeverisën Shqipërinë në koalicion mes viteve 2009-2013, vjen një ...

Ilir Meta takon ish- kryeministrin Sali Berisha

Gazeta Express - 18.05.2017

Pas marrëveshjes mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit demokrat Lulzim Basha, dita e sotme ka qenë mjaft e ngjeshur për sa i përket aktivitetit ...

Ilir Meta sfidon tryezën Rama- Basha, vizitë Berishës në zyrë

Java News - 18.05.2017

Ndersa dy liderët e PS dhe PD vazhdojne takimin ne Pallatin e Kongreseve prej orës 10:00 të paradites per te detajuar marreveshjen, kryeparlamentari Ilir Meta, pak minuta me pare, sapo ka dale nga ...

Top Channel: Meta nuk u njoftua për largimin e Vasilit

Mapo - 18.05.2017

Ilir Meta i shkoi në zyrë ish-kryeministrit Sali Berisha gjatë së enjtes, kur Rama dhe Basha ishin ende duke detajuar në Pallatin e Kongreseve marrëveshjen e arritur, por që deri në ato momente nuk ...

Meta: Tani ka një qeveri besimi. Do ketë surpriza në zgjedhje

Mapo - 19.05.2017

Kreu i Kuvendit Ilir Meta tha se sot vendi ka një qeveri besimi dhe se zgjedhjet nuk i garanton marrëveshja, por të gjitha forcat politike që marrin pjesë.

Marrëveshja Rama-Basha, sot pritet reagimi zyrtar i Metës

Albeu.com - 19.05.2017

Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka njoftuar sot një dalje publike para mediave . Kjo dalje për mediat vjen vetëm dy ditë pas marrëveshjes së lidhur mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të opozitës, ...

Gongu ka rënë për Ilir Metën

Mapo - 18.05.2017

Nga Dritan Hila Nëse ka ndonjë të humbur nga zhvillimet e sotme, ky është Ilir Meta. Njeriu i cili investoi më shumë për këto ndryshime, papritmas shikon se partia e tij trajtohet si çdo partiçkë e ...

Pas takimit me Berishën, Meta: Kam qënë imponues i marrëveshjes së bashku me Idrizin

SOT - 18.05.2017

Kreu i parlamentit Ilir Meta menjëherë pas takimit me ish kryeministrin Sali Berisha deklaroi për mediat se: “Nuk kam qenë ndërmjetësuesi por imponuesi i kësaj marrëveshjeje së bashku me LSI-në, PDIU ...

Ilir Meta flet pas takimit me Berishën: Ai është dobësia ime, për marrëveshjen jam informuar nga media

Ina - 18.05.2017

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta dhe kreu i LSI-së, Petrit Vasili sapo kanë përfunduar takimin me ish- kryeministrin Sali Berisha. Në një prononcim të shkurtër për mediat Meta u shpreh se shpresonte që ...

Meta pas takimit me Berishën: Marrëveshja të bëhet publike

Mapo - 18.05.2017

Ka përfunduar rreth orës 15:00 takimi mes Ilir Metës dhe Sali Berishës në zyrën e këtij të fundit. I pyetur për marrëveshjen e arritur, Meta tha: “ Jam shumë i lumtur që ka pasur një marrëveshje.

Ilir Meta thërret konferencë urgjente për shtyp

SOT - 19.05.2017

Zyra e shtypit e Kuvendit ka njoftuar se Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta do të dalë sot në një dalje publike para mediave në orën 14:00. Ndërkohë, ditën e sotme, kreu i LSI-së, Petrit Vasili doli në ...

Ilir Meta, i humburi i madh!

Java News - 18.05.2017

Nga Dritan Hila Nëse ka ndonjë të humbur nga zhvillimet e sotme, ky është Ilir Meta. Njeriu i cili investoi më shumë për këto ndryshime, papritmas shikon se partia e tij trajtohet si çdo partiçkë e ...