TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Anijet greke armatosen rëndë pas goditjes së anijes nga turqit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.02.2018

Tensioni është në maksimum mes marinës turke dhe asaj greke në ishujt e kontestuar mes dy shteteve pas përplasjes së mbrëmshme mes dy anijeve ushtarake.

Tjetër përplasje Turqi-Greqi në Egje, Erdogan kërcënon, ish-ministri i Jashtëm grek: Turk i mirë, turku i vdekur

Portalb - 13.02.2018

Incidenti i ri midis dy anijeve të rojes bregdetare turke dhe greke ka ndodhur në orët e para të së martës, pranë ishullit Imia të kontestuar nga Turqia.

Incidenti në Egje, Erdogan paralajmëron Greqinë: Mos bëni veprime të gabuara!

LajmiFundit - 13.02.2018

Presidenti i Turqisë, Erdogan ka reaguar pas incidentit të ndodhur mbrëmë mes anijeve greke dhe turke në detin Egje. Erdogan ka paralajmëruar Greqinë që të mos bëjë veprime të gabuara.

Turqit godasin anijen greke në Egje, retorikë lufte mes dy vendeve (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.02.2018

Ndërkohë që mes Turqisë dhe Greqisë janë shtuar zërat që kërcënojnë edhe me konflikt ushtarak, një incident i rrezikshëm ka ndodhur mbrëmë në ishujt e kontestuar mes dy vendeve.

Çfarë po ndodh në Egje? Turqit godasin anijen greke (Konflikti për ishujt)

BalkanWeb - 13.02.2018

Ndërkohë që Turqia dhe Greqia i kanë acaraur marrëdhëniet e tyre për shkak të konfliktit mbi përkatësinë e ishujve, që Turqia i njeh me emrin Kardak, ndërsa Greqia Imia, të pozicionuar mes ishullit ...

Tensione në Egje, anija turke përplas Rojen Bregdetare greke

LajmiFundit - 13.02.2018

Sërish tensione mes Greqisë dhe Turqisë në detin Egje. Mediat greke dhe ato turke shkruajnë për një incident të ndodhur mesnatën e të hënës në Imia, ishulli i ndarë mes Turqisë dhe Greqisë.

Shtohen tensionet në Egje, anija e gardës turke përplas Rojen Bregdetare greke

Java News - 13.02.2018

Mes Greqisë dhe Turqisë vazhdojnë tensionet në detin Egje. Mediat greke dhe ato turke raportojnë për një incident të ndodhur mesnatën e së hënës dhe të martës në Imia, ishull i ndarë në dy territore ...

Ish-ministri i Jashtëm grek: Turk i mirë, turku i vdekur

Lajmi.net - 13.02.2018

Incidenti i ri midis dy anijeve të rojes bregdetare turke dhe greke ka ndodhur në orët e para të së martës, pranë ishullit Imia të kontestuar nga Turqia.

Erdogan kërcënon Greqinë: Ju paralajmëroj të mos ndërmerrni veprime të gabuara…

Java News - 13.02.2018

Pas incidentit që ndodhi mbrëmë në mesnatë mes anijeve greke dhe turke, Presidenti i Turqisë Erdogan ka paralajmëruar Greqinë. “Paralajmërojmë ata që janë përtej kufijve në Qipro dhe në Egje që të ...

"Turk i mirë, turku i vdekur", tjetër përplasje Turqi-Greqi në Egje

Durres Lajm - 13.02.2018

Incidenti i ri midis dy anijeve të rojes bregdetare turke dhe greke ka ndodhur në orët e para të së martës, pranë ishullit Imia të kontestuar nga Turqia.