TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kjo është përgjigja e Haradinajt për zyrtarët serbë për kosovarët që janë në luftërat e huaja islamike

Lajmi.net - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i është kundërpërgjigjur zyrtarëve serbë në lidhje me deklaratat e tyre për kosovarët në luftërat e huaja në shtet islamike.

Haradinaj tregon se çfarë propagande të tmerrshme mund të përdorë Serbia për 100 përqindëshin

Lajmi.net - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, para deputetëve ka thënë se, Serbia do të përdor propagandë të tmerrshme kundër Kosovës. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në fjalimin e tij në ...

Haradinaj: Krijimi i Ushtrisë së Kosovës, nuk i rrezikon marrëdhëniet me NATO-n

Lajmi.net - 06.12.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj gjatë seancës së sotme të Kuvendit ka thënë se Serbia është mobilizuar dhe po e shpejgon Kosovën si vend që ka dal prej binarëve të vet.

Haradinaj: Ushtria nuk sjell probleme me NATO-n

RTSH - 06.12.2018

“Ushtria e Kosovës nuk do të sjellë asnjë problem në marrëdhëniet mes Kosovës dhe Natos”. Kështu ka siguruar kryeministri, Ramush Haradinaj, në parlament një ditë pas paralajmërimit të bërë nga ana e ...

Haradinaj: Serbia paguan njerëzit që luftojnë për Rusinë në Ukrainë e Siri

Botasot - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se shteti i Serbisë ka ende në listën e pagave njerëz që shkojnë e luftojnë për shtete të huaja. Gjatë fjalimit të tij para deputetëve të Kuvendit të ...

Taksa 100%, Haradinaj tregon se çfarë mund të inskenohet nga serbët

Gazeta Express - 06.12.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka folur për taksën 100 % për produktet me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, që ka vendosur Qeveria e ...

Taksa 100%, Haradinaj tregon se çfarë mund të inskenohet nga serbët

Tetova Sot - 06.12.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka folur për taksën 100 % për produktet me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, që ka vendosur Qeveria e Kosovës.

Haradinaj: Taksa nuk do të hiqet deri sa të ndodh kjo me Serbinë

Lajmi.net - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës, ka folur për taksën doganore ndaj Serbisë. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në fjalën e tij në seancën ...

Haradinaj kërkon ‘paqe dimërore’ nga Kuvendi i Kosovës

Botasot - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kërkuar “paqe dimërore” në Kuvendin e Kosovës si dhe ka kërkuar ndihmë nga deputetët në dy aspekte. “Serbia është mobilizuar në një narrativë të vetin dhe ...

Haradinaj: Beogradi i interesuar për destabilizim, nuk përjashtohet mundësia që të inskenohet ndonjë vdekje

Telegrafi - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në seancën parlamentare tha se taksa prej 100 për qind e vendosur për mallrat që vijnë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina nuk do të hiqet.

Haradinaj mbledh Qeverinë

Lajmi.net - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të mbledh sot kabinetin e tij qeveritar. Qeveria do të mbaj mbledhjen e rregullt nga ora 15:00, thuhet në njoftim, përcjell lajmi.net.

Haradinaj mbledh pasdite ministrat

Botasot - 06.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të mbledh sot kabinetin e tij qeveritar. Sipas njoftimit, Qeveria do të mbaj mbledhjen e rregullt nga ora 15:00, Mbledhja e Haradinajt me ministra mbahet ...

Ushtria, Haradinaj: Nuk kemi plane për veriun

Alsat - 05.12.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ia ka bërë të qartë Serbisë se formimi i ushtrisë është një e drejtë legjitime e Kosovës, derisa për shtyrjen e liberalizimit të vizave ai tha se qeveria nuk ...

Haradinaj në fshatin Plemetin, merr pjesë në nisjen e punimeve në asfaltimin e rrugës Sitnica në Obiliq

Lajmi.net - 05.12.2018

Ramush Haradinaj, i shoqëruar edhe nga kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, me bashkëpunëtorë, ka vizituar sot fshatin Plemetin. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i ...

Haradinaj nga Plemetini: Kosova është shtëpia e të gjithëve

Botasot - 05.12.2018

Sot në fshatin Plemetin të Obiliqit kanë nisur punimet për shtrimin e rrugës "Sitnica". Në nisjen e këtyre punimeve ka marrë pjesë kryeministri Ramush Haradinaj, nënkryetari për komunitete në komunën ...

Kryeministri viziton komunitetin serb në Obiliq: Masat e ndërmarra të qeverisë nuk do të prekin asnjë komunitet në ...

Telegrafi - 05.12.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se masat e ndërmarra nga Qeveria e vendit nuk do të prekin asnjë komunitet në vend. Haradinaj këtë deklaratë e bëri në një vizitë në Plemetin të ...

Haradinaj, Serbisë: Kosova po krijon ushtri për ta ruajtur paqen, jo për ta okupuar territorin e saj në veri

Lajmi.net - 05.12.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka qenë mjaft i ashpër ndaj Serbisë, sa i përket krijimit të Ushtrisë së Kosovës. Ai ka thënë se ata po bëjnë propagandë kinse Kosova po e formon ushtrinë kundër tyre.

Haradinaj u përgjigjet kërcënimeve nga Serbia: Ushtrinë nuk e kemi për veri, është rrenë e kulluar

Botasot - 05.12.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj u është kundërpërgjigjur kërcënimeve nga Serbia rreth formimit të ushtrisë të Kosovës. I pyetur në lidhje me kërcënimet që po vijnë nga ana e Serbisë, për luftë, ai u ...

Haradinaj, Serbisë: Kosova po krijon ushtri për ta ruajtur paqen, jo për ta okupuar territorin e saj në veri

Telegrafi - 05.12.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj i është kundërpërgjigjur deklaratave të politikanëve serbë lidhur me rrezikun siç kanë thënë ata që vjen nga formimi i Ushtrisë së Kosovës.

Haradinaj i përgjigjet Serbisë: Ushtrinë nuk e kemi për veri, por për Irak e Afganistan

Gazeta Express - 05.12.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj u është kundërpërgjigjur kërcënimeve nga Serbia rreth formimit të ushtrisë të Kosovës.I pyetur në lidhje me kërcënimet që po vijnë nga ana e Serbisë, për luftë, ai u ...

Edhe Tirana si Prishtina, të miratojë  taksën 100% për mallrat e Serbisë  dhe të BeH !

Botasot - 04.12.2018

-Pra, takimi dhe bashkëpunimi i qeverive të Shqipërisë dhe të Kosovës nuk do të ketë kurrfarë kuptimi qoftë politik, ekonomik e as diplomatik etj, që do të konkretizonte imperativin strategjik të ...

Haradinaj i gëzohet vendimit të Ahmetit

Koha.net - 04.12.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka përshëndetur vendimin e PSD-së së Shpend Ahmetit, që të marrë përgjegjësi në dialogun Kosovë-Serbi, raporton KTV. Por, për kryeministrin, i paqartë mbetet ...

Kryeministrin Haradinaj e gëzoi vendimi i Shpend Ahmetit për dialogun

Botasot - 04.12.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka deklaruar se përshëndet vendimin e Partisë Socialdemokrate të Shpend Ahmetit, që të marrë përgjegjësi në dialogun në mes Kosovës dhe Serbisë.

Haradinaj merr pjesë në nisjen e punimeve në asfaltimin e rrugës Sitnica në Obiliq

Koha.net - 05.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar edhe nga kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, me bashkëpunëtorë, ka vizituar sot fshatin Plemetin dhe ka marrë pjesë në nisjen e ...

Haradinaj viziton familjen serbe në Plemetin, i thotë se taksa nuk prek asnjë komunitet në vend

Koha.net - 05.12.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vizituar gjatë ditës së sotme një familje të komunitetit serb në Plemetin të Obiliqit. Gjatë qëndrimit në familjen e Slavisha Jakovleviqit, Haradinaj e ka ...

Haradinaj flet për kërcënimet serbe për përdorimin e ushtrisë

Koha.net - 05.12.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj u është kundërpërgjigjur kërcënimeve nga Serbia rreth formimit të ushtrisë të Kosovës. I pyetur në lidhje me kërcënimet që po vijnë nga ana e Serbisë, për luftë, ai u ...

Edhe Tirana si Prishtina, të miratojë taksën 100% për mallrat e Serbisë dhe të BeH!

Tetova Sot - 04.12.2018

Prof.Dr.Mehdi HYSENI *** Ndryshe, të mos e rrejmë njëri-tjetrin (si këtu e 100 vjet më parë) se, tanimë me “Rilindjen” kemi hyrë në rrugën e bashkimit të Shqipërisë me Kosovën.

Haradinaj cakërron gotat me serbët e Plemetinit, thotë se do t’u qëndrojë gjithmonë afër

Botasot - 05.12.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj e ka vizituar familjen Slavisa Jakovljeviq në Plemetin të Obiliqit. Ai tha se këtij komuniteti do t’u qëndrojë gjithmonë afër.