TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lavdi të qoftë Festim Lato

Botasot - 22.07.2019

Gjatë historisë sonë, shumë atdhetarë dhe patriotë të devotshëm të çështjes kombëtare, u eliminuan në mënyra të ndryshme nga qarqe të ndryshme anti-shqipëtare në Ballkan dhe diasporë.

Holandë/ Pas vrasjes së Festim Latos, gjendet i pajetë një shqiptar

Mapo - 22.07.2019

Dyshohet se ka lidhje me ekzekutimin e Festim Latos Një trup i pajetë është gjetur në kanalin e Amsterdam-Rhein pranë Nigtevechtit. Dyshimet e para janë se ai është i një shqiptari 43-vjeçar, por pa ...

Ekzekutimi i Festim Latos! Policia holandeze tregon detajet e forta për ngjarjen

SOT - 22.07.2019

Autoritetet holandeze ka folur lidhur me personin e vdekur, i cili dyshohet se është ekzekutuar në provincën e Utrehtit. Nga përshkrimet e bërë, policia shprehet se viktima është gjetur pasditen e të ...

Hetimet për vdekjen e Festim Latos, pritet konfirmimi i AND-së

Botasot - 22.07.2019

Familja e Festim Latos, shqiptarit të raportuar të vrarë në Holandë ka hapur dyert për familjarët e miqtë pranë banesës në lagjen Lirim të Vlorës, por në derë nuk kanë vendosur lajmërim vdekje.

Misteri i vdekjes së Festim Latos/Ç’thotë policia, familjarët, media

Mapo - 22.07.2019

Prej dy ditësh ka qarkulluar në media lajmi për vdekjen e veprimtarit të çështjes çame, Festim Lato. 47 vjeçari nga Vlora me banim në Amsterdam ishte vetëshpallur President i Republikës së Çamërisë.

Mediat greke komentojnë vrasjen e Latos: President i vetëshpallur

BalkanWeb - 22.07.2019

GREQI Një ditë pas vrasjes të të vetëshpallurit president të Çamërisë Festim Lato në Holandë, për të kanë shkruar edhe mediat greke. Një nga mediat helene shprehet se Lato ishte thjesht një president ...

Vrasja e Festim Latos/ Familja hap dyert e mortit

Top Channel - 22.07.2019

Në familjen e 48 vjeçarit Festim Lato në lagjen Lirim të Vlorës janë hapur dyert e mortit. Një familje e madhe me 9 fëmijë, hynë dhe dalin të afërm dhe familjarë per ngushëllim.

Dyshohet se u ekzekutua në Holandë, familja e Festim Latos hap dyert e mortit dhe bën lëvizjen urgjente për të shuar ...

SOT - 22.07.2019

Pas lajmeve se presidenti i vetëshpallur i Çamërisë është vrarë në Holandë, familja e tij ka hapur dyert e mortit. Ndonëse ende nuk ka asnjë informacion zyrtar, familjarët pretendojnë se Lato është ...

Mungesa e mirëkuptimit dhe çmimi

Botasot - 22.07.2019

Fjala mirëkuptim në dëgjim dhe në të folur tingëllon sikur diçka e butë dhe fakultative. Diçka që është e mirë por jo e detyrueshme. Në fakt është kjo mungesë që u kushton shtrenjtë njëzimit.

Vrasja e Presidentit të vetëshpallur të Çamërisë, në Vlorë familja hap dyert e mortit

Gazeta Express - 22.07.2019

Pas lajmit për vrasjen e Festim Latos në Holandë, familja e tij në Vlorë ka hapur dyert e mortit. Në banesën e familjarëve të tij, hyjnë dhe dalin të afërm për ngushëlli.

Vrasja e të vetëshpallurit President i Çamërisë, shokët: Vrasje politike. Policia dyshon edhe për borxhlinjtë

Top Channel - 22.07.2019

Konfirmohet edhe nga policia shqiptare, jozyrtarisht se Festim Lato, i vetëshpalluri “Presidenti i Çamërisë”, është gjetur i vrarë në Amsterdam. Ndërkohë, mediet e huaja raportojnë se ka qenë një ...

Nëse Gjykata Speciale nuk e thërret Hashim Thaçin, atëherë kush duhet ta thërret?!

Botasot - 22.07.2019

Më të hapur kompjuterin dhe gazetën kombëtare “ Bota sot” u trondita për atentatin e kryer ndaj patriotit, veprimtarit të çështjes kombëtare dhë Kryetarit në egzil të Çamërisë zotit Festim Lato.

Festim Lato u ekzekutua para shtëpisë? Reagon për herë të parë policia holandeze, ngjarja merr kthesën e madhe (Çfarë ...

SOT - 22.07.2019

Policia holandeze ka reaguar për herë të parë pas lajmit se presidenti i vetëshpallur i Republikës së Çamërisë, Festim Lato, është vrarë në Holandë. Në njoftimet në faqen e tyre zyrtare në Twitter, ...

Holandë/Gjendet i vdekur shqiptari,a ka lidhje me vrasjen e Latos

BalkanWeb - 22.07.2019

AMSTERDAM Një trup i një njeriu u gjet në kanalin e Amsterdam-Rhein pranë Nigtevechtit dhe ai është një shqiptar. Mediat holandeze raportojnë se trupi i vdekur i takon një shqiptari 43 vjeç.

Lato i ekzekutuar? Policia holandeze: Ndoshta është një polak

Albeu.com - 22.07.2019

Policia holandeze ende nuk ka dalë në një deklaratë zyrtare, për të konfirmuar ekzekutimin e presidentit të vetëshpallur të Çamërisë, Festim Lato, në Holandë.

Holandë/ Gjendet një shqiptar i mbytur 85 km larg vendit ku u gjet presidenti i vetëshpallur i Çamërisë Festim Lato

SOT - 21.07.2019

Një tjetër shqiptar është gjetur i mbytur në kanalin e Amsterdam-Rhein pranë Nigtevechtit, 85 km larg vendit ku u gjet i vrarë presidenti i vetëshpallur i Çamërisë Festim Lato.

Heroi Festim Lato, pasardhës politik i Gjin Bua Shpatës u vra për Shqipërinë Etnike

Botasot - 21.07.2019

Çamëria është loti dhe varri që thërrët që nga bregu i tingllimës t’i dalin zot bijtë dhe bijat e veta.Njëri nga këta bijë që i doli zot dhe luftoi me tërë qënien e tij për ta bërë shtet Çamërinë ...

"Marrëveshje të fshehura dhe ushtri kreditorësh nga pas", mediat holandeze raportojnë vdekjen e presidentit ...

SOT - 21.07.2019

Mediat holandeze kanë raportuar lajmin e vdekjes së Festim Latos, presidentit të vetëshpallur të Çamërisë. Në artikullin e publikuar nga media holandeze thuhet se pas Latos ishin vënë pas një numër ...

Vrasja e Festim Latos në Hollandë, Llalla: Është lajm i remë!

Albeu.com - 21.07.2019

Ditën e sotme është raportuar në media se i vetëshpalluri President i Çamërisë, Festim Lato është vrarë. Këtë lajm e hedh poshtë historian Arben Llalla duke dhënë arsyetimet e veta pse ky lajm mund ...

Media holandeze zbulon detaje të reja për vrasjen e presidentit të Çamërisë, tregon një fakt interesant

Botasot - 21.07.2019

Mediat holandeze kanë shkruar për vrasjen e presidentit të vetshpallur të Çamërisë Festim Lato. Siç shkruan “omroepgelderland.nl”, përcjell Bota sot, Lato është gjetur i vdekur të shtunën pasdite në ...

U ekzekutua sot në Holandë, kush ishte Festim Lato

BalkanWeb - 21.07.2019

Festim Lato, President i vetëshpallur i republikës së Çamërisë, prej 25 vitesh jetonte në Holandë. Ai njihej si biznesmen, por edhe si një ndër aktivistët më në zë për çështjen çame.

“Lamtumirë heroi ynë”, shqiptarët dedikime për Festim Laton

BalkanWeb - 21.07.2019

Një lajm i hidhur ka ardhur nga Holanda. Presidenti i vetëshpallur i Çamërisë Festim Lato është gjetur i vdekur në këtë vend, ku jetonte prej vitesh. Lato ishte një figurë e njohur për aktivitetet e ...

FOTO/ Gjendet i vrarë presidenti i vetëshpallur i Çamërisë

BalkanWeb - 21.07.2019

HOLANDE Miq dhe bashkëkombas të shumtë shpërndanë mesazhe në rrjetet sociale, duke thënë se në Holandë është vrarë në një atentat Festim Lato. Disa orë pas reagimeve, mediat holandeze shkruajnë se ...

Ish-bashkëluftëtari i Çekajt tregon kush e vrau presidentin e Çamërisë

Botasot - 21.07.2019

Saim Tahiraj, ish-bashkëluftëtar i heroit të kombit Sali Çekaj, ka reaguar për vrasjen e presidentit të vetshpallur të Çamërisë Festim Lato. Tahiraj në një postim në Facebook, ka thënë se fajësuar ...

Mediat e huaja konfirmojnë vrasjen e Festim Latos, dalin në dritë detaje të reja

Gazeta Express - 21.07.2019

Një shqiptar raportohet të jetë vrarë në Holandë. Mediat vendase shkruajnë se bëhet fjalë për Festim Lato, i cili ishte vetëshpallur President i Republikës së Çamërisë.

Mediat holandeze: Lato u gjet i vrarë në pyll, kishte mln € borxhe

Mapo - 21.07.2019

Pas pikëpyetjeve dhe hamendësimeve të shumta lidhur me vërtetesinë e lajmit, mediat holandeze raportojnë së fundmi se Festim Lato është gjetur i vrarë në një pyll pranë Nijmegen.

Historiani Llalla: Përse lajmi për vrasjen e Festim Latos ka dyshime të jetë lajm i rremë?

Flaka - 21.07.2019

Nga Arben Llalla Përse lajmi për ekzekutimine Festim Latos ka dyshime si ‘Fake News”? Sepse, sipas familjarëve Festimi ka 3-4 ditë që nuk ka folur në telefon me askënd nga të afërmit e tij.

Policia holandeze jep detaje për vrasjen e Festim Latos-Presidentit të vetshpallur të Çamërisë

Gazeta Express - 21.07.2019

Sot është vrarë Festim Lato, presidenti i vetshpallur i Çamërisë.Mediet shqipe çame kanë dhënë informacione rreth vrasjes. Duke cituar policinë holandeze, Lato thuhet të jetë vrarë nga një grup ...

E ftuan për kafe dhe e ekzekutuan tek dera e shtëpisë, dalin detajet e rënda të vrasjes së Festim Latos në Holandë

SOT - 21.07.2019

Zbardhen detaje nga vrasja e Festim Latos në Holandë, i vetëshpallur president i Çamërisë. Sipas burimeve të policisë holandeze mësohet se mbrëmë në darkë dy persona e kanë ftuar për kafe Festim ...

Gashi për vrasjen e presidentit të Çamërisë: Vrasje nga dora kriminale greko-sllave

Botasot - 21.07.2019

Kryetari i Partisë Liberale të Kosovës, Skënder Gashi, me pikëllim e ka marrë lajmin për vrasjen e presidentit të Presidentit të Çamërisë, Festim Lato.

Vritet në Holandë i vetëshpalluri President i Çamërisë

ABC News - 21.07.2019

Mbrëmjen e djeshme është ekzekutuar në një atentat në Holandë, i vetëshpalluri President i Republikës së Çamërisë, Festim Lato. Policia holandeze ka bërë me dije se dy persona e kanë ftuar për kafe ...

Të afërmit dhe familjarët: Vritet në Holandë Festim Lato

Mapo - 21.07.2019

Të afërm dhe familjarë pretendojnë se është vrarë mbrëmjen e kaluar në Holandë Festim Lato, i vetëshpallur President i Çamërisë. Ka qenë vëllai i tij, Xhemil Lato, i cili deklaron se është telefonuar ...

Kush ishte Festim Lato – Presidenti i Çamërisë që u vra në Holandë

Tetova Sot - 21.07.2019

Festim Lato, që njihet si themelues i Republikës së Çamërisë, është vrarë sot në Holandë. Deri më tash nuk dihen as arsyet e vrasjes dhe as nëse ka lidhje me veprimtarinë e Latos për pavarësinë e ...

Presidenti i Republikës së Çamërisë ra në pritë pas një telefonate nga persona të dyshimt!?

Botasot - 21.07.2019

EKSKLUZIVE: Presidenti i Republikës së Çamërisë u vra pas një telefonate që mori nga disa jo-shqiptarë Atdhe Geci, shpallës i Republikës së Çamërisë, njëherit bashkëpunëtorë i Festim Latos, i cili ...

Miqtë: Vritet në Holandë presidenti i vetëshpallur i Çamërisë

BalkanWeb - 21.07.2019

Presidenti i vetëshpallur i Çamërisë Festim Lato dyshohet se është vrarë në Holandë. Kështu së paku shkruajnë miqtë e tij në rrjetet sociale. Miqtë thonë se ai është vrarë në një atentat nga ...

Holandë, ekzekutohet në atentat “Presidenti i Republikës së Çamërisë”

Medial - 21.07.2019

Është ekzekutuar në një atentat mafioz në Holandë, shqiptari Festim Lato 48 vjeç nga Vlora. Lato i vetshpallur President i Republikës së Çamërisë, është ekzekutuar këtë të dielë në Holandë për arsye ...

Deklarata e fundit e presidentit të Çamërisë para se të vritej: Haradinaj, Thaçi Rama, Berisha, janë “kokë palarë”...

Botasot - 21.07.2019

Presidenti i Çamërisë, Festim Lato është varë në Holandë gjatë një atentatit. “Bota sot” sjell deklaratën e tij të fundit për media, ku kishte kritikuar udhëheqësit politik, në Shqipëri, Kosovës dhe ...

Atentati ndaj Festim Latos, reagon ‘Kryeministri i Çamërisë’: Dritë tu bëftë gjaku o trim

Gazeta Express - 21.07.2019

Sipas burimeve të policisë hollandeze mësohet se mbrëmë në darkë dy persona e kanë ftuar për kafe Festim Laton, Presidenti i Vetëshpallur i Çamërisë. Ai sapo ka dalë në prag të shtëpisë është qëlluar ...

Vritet presidenti vetëshpallur i Çamërisë në Holandë

Gazeta Express - 21.07.2019

Vritet në një atentat presidenti i Republikës së Çamërisë, Festim Lato. Vrasja e Festim Latos ka ndodhur në Holandë nga persona të paidentifikuar. Familja e të ndjerit ka njoftuar Policinë e Holandës ...

Vritet në Holandë Festim Lato, presidenti i Republikës së Çamërisë

Botasot - 21.07.2019

Festim Lato, që njihet si themelues i Republikës së Çamërisë dhe shpalljen e pavarësisë së saj nga Greqia, është vrarë sot në Holandë. Lajmin e ka bërë të ditur shkrimtari Atdhe Geci.

Vrasja e presidentit të Çamërisë, çfarë thonë mediat greke (FOTO LAJM)

Albeu.com - 22.07.2019

Ditën e djeshme në media u raportua se i vetëshpalluri President i CCamërisë Festim Lato , është vrarë në Holandë. Lajmin e dhanë familjarët, të cilët sot kanë hapur dhe dyert e mortit.

Vrasja e Festim Latos në Holandë, familja hap dyert e mortit

Albeu.com - 22.07.2019

Në familjen e 48 vjeçarit Festim Lato në lagjen Lirim të Vlorës janë hapur dyert e mortit . Një familje e madhe me 9 fëmijë, hynë dhe dalin të afërm dhe familjarë per ngushëllim.

Vrasja e të vetëshpallurit president i Çamërisë, rrëfehen shokët

Gazeta Express - 22.07.2019

Konfirmohet edhe nga policia shqiptare, jozyrtarisht se Festim Lato, i vetëshpalluri “Presidenti i Çamërisë”, është gjetur i vrarë në Amsterdam. Ndërkohë, mediet e huaja raportojnë se ka qenë një ...

Një tjetër shqiptar i vrarë në Holandë, lidhja me Festim Laton

Albeu.com - 22.07.2019

Ditën e djeshme u raportua në media, se i vetëshpalluri President i Çamërisë Festim Lato , është vrarë në Holandë. Mëngjesin e sotëm, është gjetur trupi i pajetë i një shqiptari 43 vjeçar në kanalin ...

Festim Lato i ekzekutuar? Policia holandeze: Ndoshta është një polak. Shtohet misteri, gjendet një tjetër shqiptar i ...

Gazeta Tema - 22.07.2019

Policia holandeze ende nuk ka dalë në një deklaratë zyrtare, për të konfirmuar ekzekutimin e presidentit të vetëshpallur të Çamërisë, Festim Lato, në Holandë.

Holandë/ Gjendet një shqiptar i mbytur 85 km larg vendit ku u gjet presidenti i vetëshpallur i Çamërisë Festim Lato

Ina - 22.07.2019

Një tjetër shqiptar është gjetur i mbytur në kanalin e Amsterdam-Rhein pranë Nigtevechtit, 85 km larg vendit ku u gjet i vrarë presidenti i vetëshpallur i Çamërisë Festim Lato.

Presidenti i Çamërisë, Fesim Lato nuk është vrarë, është i gjallë?!

Ina - 21.07.2019

Ditën e sotme u përhap me shpejtësi lajmi se presidenti i vetëshpallur i Republikës së Çamërisë, Festim Lato, është vrarë në Hollandë. Ndërkohë historiani Arben Llalla, ka hedhur dyshime të forta se ...

U ekzekutua sot në Holandë, kush ishte Festim Lato që ka tërhequr vëmendjen e mediave brenda dhe jashtë vendit

SOT - 21.07.2019

Festim Lato, President i vetëshpallur i republikës së Çamërisë, prej 25 vitesh jetonte në Holandë. Ai njihej si biznesmen, por edhe si një ndër aktivistët më në zë për çështjen çame.I lindur në ...

Policia holandeze jep detaje për vrasjen e Festim Latos-Presidentit të vetshpallur të Çamërisë

Zeri - 21.07.2019

Sot është vrarë Festim Lato, presidenti i vetshpallur i Çamërisë.Mediet shqipe çame kanë dhënë informacione rreth vrasjes. Duke cituar policinë holandeze, Lato thuhet të jetë vrarë nga një grup ...