TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

KPK e shkarkoi, gjykatësi Lazaj zbulon socialistët: Vasilika Hysi më ke zhgënjyer, më premtuat…

LajmiFundit - 11.07.2018

Gjykatësi i shkarkuar nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, Artan Lazaj përmes një komenti në rrjetin social facebook, i përgjigjet ashpër deputetes së PS Vasilika Hysi.

Caktohet trupa gjykuese për Fatmir Hoxhën

SOT - 11.07.2018

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka caktuar trupën gjykuese që do të shqyrtojë ankimimin për gjyqtarin Fatmir Hoxha. Trupa gjykuese do të jetë e përbërë nga Albana Shtylla, Ina Rama, Luan Daci, Natasha ...

U shkarkua nga KPK, gjyqtari nxjerr zbuluar socialistët: Kishim bërë pakt bashkë, më premtove...

SOT - 11.07.2018

Artan Laze, gjykatësi i shkarkuar nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit pasi nuk arriti të justifikonte dot pasurinë ka zbuluar një detaj “bombastik”.

Vettingu e shkarkoi, gjykatësi nxjerr zbuluar PS: Më zhgënjyet, kishim bërë pakt bashkë!

Botasot - 11.07.2018

Artan Lazaj u shkarkua nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, pasi nga procesi i vetingut doli se nuk justifikonte dot pasurinë. Por duket se Lazaj ka pasur një marrëveshje me socialistët gjatë ...

Vettingu/ Gjyqtari Tom Ndreca del para KPK më 13 korrrik, ja trupa gjykuese

BalkanWeb - 11.07.2018

TIRANË- Radhën për t’u përballur me vettingun e ka një tjetër anëtar i Gjykatës së Lartë. Gjyqtari Tom Ndreca do të dalë përpara Komisionit të Pavarur të Kualifikimit më 13 korrik, kur do të jetë ...

Cilët janë dy gjyqtarët që do të dalin para KPK të enjten dhe të premten?

SOT - 11.07.2018

Dy gjyqtarë do ti nënshtrohen procesit të vettingut të enjten dhe të premten. Nesër do të dalë para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Gani Dizdari.

Detajet/ Katër apartamente e tokë në Himarë, Vettingu shkarkon gjyqtarin e Tiranës

SOT - 11.07.2018

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Artan Lazaj, pasi nuk justifikon pasurinë. Për 13 vite gjyqtari kishte bërë deklarim të rremë duke fshehur kështu ...

"Mos ma ndërprisni ëndrrën, po më hidhni si pre tek kriminelët"

Gazeta Express - 11.07.2018

Një tjetër gjyqtar shqiptarë nuk e ka kaluar vettingun. Artan Lazaj, gjyqtar pranë Gjykatës së Tiranës, nuk doli i pastër nga filtri që i bëri Komisioni i Pavarur i ...

Shkarkohet gjykatësi Laze, rezultoi me deklarime të pasakta financiare

RTSH - 11.07.2018

KPK shkarkoi nga detyra gjyqtari Artan Laze. Ish gjyqtari që kërkoi disa herë përjashtimin e trupës gjykuese nuk arriti të kalonte testin e kontrollit të pasurisë, pasi rezultoi me deklarime të ...

Shkarkohet gjyqtari Artan Lazaj, nuk justifikonte pasurinë

Botasot - 11.07.2018

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur ditën e sotme shkarkimin e gjyqtarit të Gjykatës së Tiranës, Artan Lazaj. Sipas KPK-së, gjyqtari Lazaj nuk e justifikon pasurinë e tij.

KPK shkarkon gjyqtarin e Gjykatës së Tiranës, Artan Laze

ABC News - 11.07.2018

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi nga detyra gjyqtarin e Gjykatës së Tiranës, Artan Laze. Vendimi u komunikua sot nga kryesuesja e trupës gjykuese Brunilda Bekteshi.

KPK shkarkon gjyqtarin Artan Lazaj

Top Channel - 11.07.2018

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, me anëtarë Brunilda Bekteshi, Lulzim Hamitaj dhe Olsi Komiçi, vendosi shkarkimin e gjyqtarit Artan Lazaj, me detyrë gjyqtar pranë Gjykatës së Tiranës.

Vetingu: Shkarkohet nga detyra gjyqtari Artan Lazaj

Mapo - 11.07.2018

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Gjykatës së Tiranës, Artan Laze. Gjatë shqyrtimit të dosjes së tij, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konstatoi ...

Shkarkohet gjyqtari i Gjykatës së Tiranës

SOT - 11.07.2018

KPK ka vendosur ditën e sotme shkarkimin e gjyqtarit të Gjykatës së Tiranës, Artan Lazaj. Sipas KPK-së, gjyqtari Lazaj nuk e justifikon pasurinë e ...

SHBA i hoqi vizën, Vettingu i vë ‘vizën’ gjyqtarit Lazaj, e largon nga sistemi i drejtësisë

Java News - 11.07.2018

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Artan Lazaj, pasi nuk justifikon pasurinë. vijon ...

Gjyqtari që i dha Bashës fitoren në Tiranë del para Vettingut

Java News - 11.07.2018

Radhën për t’u përballur me vettingun e ka një tjetër anëtar i Gjykatës së Lartë. Gjyqtari Tom Ndreca do të dalë përpara Komisionit të Pavarur të Kualifikimit më 13 korrik, kur do të jetë edhe seanca ...

Vettingu ndez motorët, dy gjyqtarë para KPK të enjten dhe të premten

Java News - 11.07.2018

Dy gjyqtarë do ti nënshtrohen procesit të vettingut të enjten dhe të premten. Nesër do të dalë para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Gani Dizdari.

Vettingu, KPK shkarkon gjyqtarin Artan Lazaj, nuk justifikoi pasurinë

LajmiFundit - 11.07.2018

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi nga detyra gjyqtarin e Gjykatës së Tiranës, Artan Laze. Vendimi u komunikua sot nga kryesuesja e trupës gjykuese Brunilda Bekteshi.

Shkarkohet Artan Laze, ishte në “listën e zezë” të SHBA

Gazeta Tema - 11.07.2018

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Gjykatës së Tiranës, Artan Laze. Gjatë shqyrtimit të dosjes së tij, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konstatoi ...

Vettingu/ I fundit i Kushtetueses, Gani Dizdari para KPK në 12 Korrik

Java News - 10.07.2018

Gani Dizdari do të jetë gjyqtari i fundit i Kushtetueses që pritet t’i nënshtrohet procesit të Vettingut. Komisioni i Pavarur i Kualifkiimit ka caktuar seancën dëgjimore me gjyqtarin në datën 12 ...

Gjyqtari që i dha Bashës fitoren në Tiranë del para Vettingut

SOT - 11.07.2018

Rradhën për t’u përballur me vettingun e ka një tjetër anëtar i Gjykatës së Lartë. Gjyqtari Tom Ndreca do të dalë përpara Komisionit të Pavarur të Kualifikimit më 13 korrik, kur do të jetë edhe ...