TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Haradinaj: Nuk do të hiqet taksa derisa njohja nga Serbia të mos jetë në tavolinë

Telegrafi - 11.01.2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës përsëriti qëndrimin se taksa për produktet ndaj Serbisë nuk do të hiqet derisa njohja e ...

Haradinaj: Përfshirja e LDK-së dhe VV-së do ta fuqizonte Kosovën në dialog

Gazeta Tema - 11.01.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se përfshirja e dy partive më të mëdha opozitare, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, në procesin e dialogut me Serbinë, do ta ...

Haradinaj flet për taksën dhe dialogun me Serbinë

Zeri - 11.01.2019

Kryeministri Haradinaj ka thënë se nuk ka koment për qëndrimet e Serbisë dhe BE-së ndaj dialogut por se sipas tij Kosova çdo here ka humbur në proceset me Serbinë duke mos vendosur kushte, raporton ...

Haradinaj: Është i mundur shkarkimi i Rikalos

Zeri - 11.01.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka konfirmuar mundësinë e shkarkimit të ministrit nga Lista Serbe, Nenad Rikallo, raporton portali “Zëri.info”. LEXO EDHE: Haradinaj: Më kanë sulmuar padrejtësisht për ...

Qeveria mblidhet për herë të parë në 2019-ën

Lajmi.net - 11.01.2019

Mbledhja e Qeverisë do të mbahet në ora 12:00. Qeveria e Kosovës sot mban mbledhjen e rregullt, të thirrur nga Kryeministri Ramush Haradinaj. Mbledhja e Qeverisë do të mbahet në ora 12:00.

Të ndihmohet Kosova përmes investitorëve të rinj, thotë Haradinaj

Kosova Live - 11.01.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, zhvilloi një takim pune në Ministrinë e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë të Qeverisë së Republikës së Kosovës.

Haradinaj thotë se 2019-a do të jetë vit i ekonomisë

Lajmi.net - 10.01.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se ky vit do të jetë vit i ekonomisë. Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, një herësh kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur ...

Haradinaj flet për numrin e këshilltarëve: 400 i kanë punësuar paraardhësit tanë

Botasot - 10.01.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka komentuar numrin e lartë të këshilltarëve dhe zyrtarëve në Qeverinë e Kosovës, duke thënë se prej se ka ardhur në pozitën e shefit të ekzekutivit nuk ka punësuar më ...

Haradinaj reagon ashpër pas marshit të organizuar nga serbët në Banjallukë, kritikon BE-në

Botasot - 10.01.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar ashpër pas marshit të organizuar nga serbët në Banjallukë në të cilin këndoheshin këngë të cilat bëjnë thirrje për hakmarrje dhe pushtim të ...

Haradinaj në Odën Amerikane: Viti 2019-të do të jetë vit i ekonomisë

Medial - 10.01.2019

Oda Amerikane e Kosovës (OAK) sot priti në takim kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Aty Haradinaj i rrethuar nga bordi drejtues i Odës Amerikane, tha se këtë vit Kosova është përballë me një ...

Haradinaj tregon për presionin e madh që po i bëhet për taksën, i kërkon BE-së të reagojë për marshin në Banjallukë

Gazeta Express - 10.01.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar ashpër pas marshit të organizuar nga serbët në Banjallukë në të cilinn këndoheshin këngë të cilat bëjnë thirrje për hakmarrje dhe ...

Haradinaj takohet me zyrtarë të Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë

Botasot - 10.01.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pati një takim me anëtarët nga Oda Ekonomike Amerikane të Kosovës . Në këtë takim kreu i qeverisë së Kosovës përmes një njoftimi në Facebook, njofton se ...

Ky vit është vit i ekonomisë për Kosovën, thotë Haradinaj

Kosova Live - 10.01.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, zhvilloi një takim pune në Odën Ekonomike Amerikane, bashkë me përfaqësues të bizneseve amerikane në vend dhe sipërmarrës të tjerë.

Haradinaj: Nuk do të hiqet taksa derisa njohja nga Serbia të mos jetë në tavolinë

Almakos - 11.01.2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës përsëriti qëndrimin se taksa për produktet ndaj Serbisë nuk do të hiqet derisa njohja e ...

Haradinaj: Përfshirja e LDK-së dhe VV-së do ta fuqizonte Kosovën në dialog

Evropaelire - 11.01.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se përfshirja e dy partive më të mëdha opozitare, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, në procesin e dialogut me Serbinë, do ta ...

Sot mbahet mbledhja e Qeverisë

Zeri - 22.01.2019

Qeveria e Kosovës do të mbajë sot mbledhje. Zyra e Kryeministrit të Kosovës ka njoftuar se sot me fillim prej orës 14:00, Qeveria do të mbajë mbledhjen e rregullt.

Haradinaj: Të ndihmohet Kosova përmes investitorëve të rinj

Lajmi.net - 11.01.2019

"Ky vit është viti i ekonomisë." “Qeveria e vendit do të jetë partnere e bizneseve në zhvillimin e tyre. Ky vit është viti i ekonomisë dhe në këtë drejtim na duhet ndihma e të gjithëve”, kështu tha ...

Haradinaj flet për punësimet në administratë dhe Qeveri

Botasot - 10.01.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se në vitin 2019 do të jetë prioritet ekonomia. Ai u shpreh se se nuk është përmbyllur ende reforma për lirimin e bizneseve nga ngarkesat tatimore.

Kryeministri Haradinaj: Të mobilizohemi për një Kosovë të pastër

Zeri - 10.01.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në konferencën përmbyllëse të fushatës “Ta Pastrojmë Kosovën”, të iniciuar nga Zyra e Kryeministrit dhe e cila ka bërë bashkë një ...

Haradinaj ka një kërkesë për opozitën

Lajm - 10.01.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka kërkuar që të gjithë pa dallime pozitë e opozitë të bëhen bashkë për pastrimin e vendit. Haradinaj në konferencën përmbyllëse të fushatës “Ta Pastrojmë Kosovën” ...

Komplet Qeveria britanike ka 68 këshilltarë, në Kosovë vetëm kryeministri i ka 35

Botasot - 10.01.2019

Ish-ambasadori i Kosovës në Londër, Muhamet Hamiti ka reaguar pas lajmit se kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka 35 këshilltar, ndërkaq, zëvendësministrat nga 11 të tillë duke e krahasuar ...

Komplet Qeveria britanike ka 68 këshilltarë, në Kosovë vetëm kryeministri i ka 35

Gazeta Express - 10.01.2019

Ish-ambasadori i Kosovës në Londër, Muhamet Hamiti ka reaguar pas lajmit se kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka 35 këshilltar, ndërkaq, zëvendësministrat nga 11 të tillë duke e krahasuar ...

Kryeministrja May dhe liderë tjerë botërorë urojnë Haradinajn për fundvit

Botasot - 10.01.2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka pranuar urime për festat e fundvitit. Ai në profilin e tij në Facebook ka publikuar urimet e marra nga Kryeministrja Britanike, Theresa May, kryeministri ...

Kryeministri Haradinaj viziton Odën Amerikane

Lajmi.net - 10.01.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës Ramush Haradinaj do të vizitojë sot Odën Ekonomike Amerikane. Haradinaj do të takohet me Drejtorin Ekzekutiv si dhe me Bordin e Guvernatorëve të Odës Amerikane.

Haradinaj reagon ndaj BE-së: Mos shikoni vetëm nga ne por hidhni sytë nga serbët

Albeu.com - 10.01.2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës , Ramush Haradinaj , ka reaguar ashpër pas marshit të organizuar nga serbët në Banjallukë në të cilin këndoheshin këngë të cilat bëjnë thirrje për hakmarrje dhe ...

U këndua në mbështetje të gjenocidit ndaj Kosovës, Haradinaj: Provokim i Serbisë

Gazeta Tema - 10.01.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, reagoi ndaj një marshimi në Banjallukë të Republikës Sërpska në Bosnje, ku u kënduan, siç tha ai, këngë gjenocidiale kundër shqiptarëve të Kosovës.

LDK-ja kërkon dorëheqjen e Haradinajt pas lajmit për 35 këshilltarët e tij

Koha.net - 09.01.2019

Deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë reaguar ndaj rritjes së numrit të këshilltarëve nga kryeministri Ramush Haradinaj, në 35 sosh. Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ...

Haradinaj: Takimi i delegacionit në Bruksel një hap përpara, jo kush e di çka

Lajmi.net - 09.01.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vizituar Doganën e Kosovës, me ç’rast ka thënë se dogana ka mbledhur për buxhetin e vendit mbi 65 për qind në total.

Haradinaj e quan takimin në Bruksel një hap përpara

Botasot - 09.01.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka vlerësuar se takimi i djeshëm në Bruksel ndërmjet delegacionit shtetëror të Kosovës me përfaqësuesen e lartë të BE-së Federika Mogherini është një hap përpara.

Haradinaj pranon letër për fundvit nga Donald Trump

Lajmi.net - 09.01.2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka pranuar letër nga presidenti i SHBA-ve, Donald Trump. Siç ka bërë të ditur Haradinaj përmes një postimi në Facebook, në të urohen festat e fundvitit, ...

Haradinaj: Kosova është me fat që ka miq, siç janë NATO-ja e Amerika

Telegrafi - 09.01.2019

Në Akademinë Përkujtimore, me rastin e 20 vjetorit të rënies së Dëshmorëve të Kombit, Nikë Hajdaraj, Zef Gjokaj dhe Çelë Ukaj, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se “nëse duam ta shohim ...

Haradinaj bëhet me 35 këshilltarë, mbi 380 mijë euro shpenzime për paga

Botasot - 09.01.2019

Zyra e Kryeministrit do t’i rrisë edhe më shumë shpenzimet nga buxheti i shtetit. Kjo sepse ka vendosur të shtojë numrin e këshilltarëve politikë. Në dhjetor të vitit të kaluar, qeveria e udhëhequr ...

Haradinaj viziton doganën, premton mbështetje për luftimin e evazionit fiskal

Zeri - 09.01.2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka vizituar sot Doganën e Kosovës, bashkë me ministrin e Financave, Bedri Hamza Haradinaj ka shkruar në Facebook se Qeveria do ta mbështes Doganën e Kosovës, ...

Dogana e Kosovës nga themelimi inkason mbi 13 miliardë euro

Botasot - 09.01.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vlerësuar se takimi i djeshëm në Bruksel ndërmjet delegacionit shtetëror me Mogherinin është një hap përpara.

Haradinaj për takimin e Ekipit negociator në Bruksel: Hap përpara, por jo kush e di çka

Telegrafi - 09.01.2019

Në vizitën që e bëri sot në Doganën e Kosovës, kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj komentoi edhe takimin e djeshëm të Ekipit negociator me Federica Mogherinin në Bruksel.

Haradinaj e Hamza vizitojnë Doganën: 65 për qind e buxhetit nga ky institucion

Medial - 09.01.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj bashkë me ministrin e Financave, Bedri Hamza kanë bërë një vizitë pune në Doganën e Kosovës, raporton Ekonomia Online.

Haradinaj bëhet me 35 këshilltarë, zv/kryeministrat me nga 9-11 të tillë

Koha.net - 09.01.2019

Zyra e Kryeministrit do t’i rrisë edhe më shumë shpenzimet nga buxheti i shtetit, raporton ...

Haradinaj: Ky vit është vit i ekonomisë për Kosovën

Zeri - 10.01.2019

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj në një zhvillim të takuar në Odën Amerikane është zotuar që viti 2019 do të jetë vit i ekonomisë për Kosovën, njofton Zyra e Kryeministrit, transmeton ...

Haradinaj: Përfshirja e LDK-së dhe VV-së do ta fuqizonte Kosovën në dialog

Zeri - 11.01.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se përfshirja e dy partive më të mëdha opozitare, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, në procesin e dialogut me Serbinë, do ta ...

Haradinaj: Të ndihmohet Kosova përmes investitorëve të rinj

Lajm - 11.01.2019

“Qeveria e vendit do të jetë partnere e bizneseve në zhvillimin e tyre. Ky vit është viti i ekonomisë dhe në këtë drejtim na duhet ndihma e të gjithëve”, kështu tha kryeministri i Republikës së ...

Hardinaj flet për punësimet në administratë dhe qeveri

Telegrafi - 10.01.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se në vitin 2019 do të jetë prioritet ekonomia. Ai u shpreh se se nuk është përmbyllur ende reforma për lirimin e bizneseve nga ngarkesat tatimore.

Haradinaj shfajëson qytetarët për bërllokun, kishte halle e s'kishte institucione

Koha.net - 10.01.2019

Prishtinë, 10 janar - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në konferencën përmbyllëse të fushatës “Ta Pastrojmë Kosovën”, të iniciuar nga Zyra e Kryeministrit dhe e cila ...

Ky është realiteti, e gjitha qeveria në Angli ka 68 këshilltarë ndërsa vetëm Haradinaj ka 35

Albeu.com - 10.01.2019

Ish-ambasadori i Kosovës në Londër, Muhamet Hamiti ka reaguar pas lajmit se kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka 35 këshilltarë, ndërkaq, zëvendësministrat nga 11 të tillë duke e krahasuar ...

Haradinaj pranon urim për festat e fundvitit nga kryeministrja britanike, Theresa May

Telegrafi - 10.01.2019

Pas urimit nga presidenti Donald Trump, kryeministri Ramush Haradinaj ka pranuar urim për festat e fundvitit edhe nga kryeministrja e Britanisë, Theresa May.

Haradinaj: Në Banjallukë u këndua në mbështetje të gjenocidit ndaj Kosovës

Evropaelire - 10.01.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, reagoi ndaj një marshimi në Banjallukë të Republikës Sërpska në Bosnje, ku u kënduan, siç tha ai, këngë gjenocidiale kundër shqiptarëve të Kosovës.

Deputetët e LDK-së kërkojnë dorëheqjen e Haradinajt pas lajmit për 35 këshilltarët e tij

Botasot - 09.01.2019

Deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë reaguar ndaj rritjes së numrit të këshilltarëve nga kryeministri Ramush Haradinaj, në 35 sosh. Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ...

Haradinaj komenton takimin e Shpendit dhe Limajt me Mogherinin

Albeu.com - 09.01.2019

Kryeministri i Kosovës , Ramush Haradinaj ka vizituar Doganën e Kosovës , me ç’rast ka thënë se dogana ka mbledhur për buxhetin e vendit mbi 65 për qind në total.

Haradinaj thotë se takimi i Delegacionit të Kosovës me Mogherinin është një hap përpara

Koha.net - 09.01.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vlerësuar se takimi i djeshëm në Bruksel ndërmjet delegacionit shtetëror të Kosovës me përfaqësuesen e lartë të BE-së Federica Mogherini është një hap ...

Trump uron Haradinajn për Vitin e Ri

Koha.net - 09.01.2019

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka pranuar mesazh urimi me rastin e Vitit të Ri nga Presidenti amerikan Donald Trump. Kështu ka njoftuar Haradinaj përmes Facebook-ut.

Haradinaj: Nëse duam ta shohim veten se kush jemi, ne duhet t’i shohim bijtë tanë, heronjtë tanë e shembullin e tyre

Botasot - 09.01.2019

“Nëse duam ta shohim veten se kush jemi, ne duhet t’i shohim bijtë tanë, heronjtë tanë e shembullin e tyre. Duke shprehur respekt për bashkëluftëtarët e gjallë, për familjet dhe duke iu kërkuar falje ...