TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Spiropali: Zgjedhje në qershor,s’ka pakt me Bashën e bishtat e tij

BalkanWeb - 16.05.2019

Nga foltorja e Kuvendit, ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali u shpreh e vendosur në mbajtjen e zgjedhjeve më 30 qershor, datë e përcaktuar sic tha ajo nga Presidenti ...

Spiropali si Balla: S’ka pakt me Bashën dhe bishtat e tij

Java News - 16.05.2019

Ministrja Elisa Spiropali duke iu përgjigjur Rudina Hajdarit e siguroi se nuk do të ketë marrëveshje Rama-Basha. Ajo iu përgjigj edhe akuzave të Bashës për dosjen 184.

Basha: Gjylameti dhe Spiropali në dosjet e “Dibrës” dhe “Xibrakës”

LajmiFundit - 15.05.2019

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, iu referua artikullit të gazetës me tirazhin më të madh në Europë, gazetës gjermane “Bild”, për përfshirjen e kryeministrit Rama në blerjen e votave në Dibër, gjatë ...

Protesta e radhës e opozitës më 25 maj, Basha: Asgjë s’do kursehet në këtë betejë

ABC News - 15.05.2019

Protesta e radhës kombëtare e opozitës do të mbahet të shtunën e 25 Majit në orën 19.00. Vendimi u mor pas konsultimeve të kësaj të mërkure në selinë blu, me aleatët e forumet më të larta të Partisë ...

Lulzim Basha del me deklaratë të fortë, zbulon emrin e deputetes socialiste, pjesë e dosjes së ‘Xibrakës’

SOT - 15.05.2019

Deklarata e fortë u bë nga kryetari i Partisë Demokratikë Lulzim Basha në një prononcim për gazetarët jashtë selisë së PD-së. Basha foli pas takimit me strukturat në të cilën u vendos edhe protesta e ...

Basha: Përballje pa kthim me të gjitha format e mënyrat kundër juntës kriminale

ABC News - 15.05.2019

“Përballje pa kthim me të gjitha format e mënyrat kundër juntës kriminale”. Është ky vendimi i koalicionit opozitar i bërë publik nga kryetari Lulzim Basha pas takimit.

Basha e nxjerr për herë të parë emrin e Spiropalit të përfshirë në këtë dosje

Albeu.com - 15.05.2019

Kryetari i Opozitës së Bashkuar Lulzim Basha pas mbledhjes së Kryesisë së Partisë Demokratike i ka dhënë edhe një përgjigje deputeteve të PS-së si Gjylameti dhe Spiropali që thanë se gazeta Bild ...

Akuzat e reja: Përse Basha përmendi Oruçin dhe Spiropalin?

Mapo - 15.05.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, lëshoi sërish akuza ndaj të majtëve gjatë daljes për median tek selia blu, ku lajmëroi edhe protestën e radhës.

Lulzim Basha hedh akuzën 'bombë' për Blerina Gjylametin

SOT - 15.05.2019

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një prononcim për gazetarët jashtë selisë së PD-së ka hedhur akuza të forta në drejtim të qeverisë Rama.

Akuza e forta e Bashës, tregon Ministren e përfshirë në dosje kriminale

Gazeta Express - 15.05.2019

Opozita ka dalë këtë të mërkurë me vendimin se protesta e madhe kombëtare do të ahvillohet më 25 maj, ndërsa lideri i opozitës nuk i ka kursyer akuzat e forta gjatë fjalës së tij para gazetarëve.

Ministrja Spiropali: S'kemi ndërmend të bëjmë marrëveshje me Bashën e bishtat e tij

Durres Lajm - 16.05.2019

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali nga foltorja e Kuvendit u shpreh e vendosur në mbajtjen e zgjedhjeve më 30 qershor, datë e përcaktuar sic tha ajo nga Presidenti i ...

“Xibraka”, Spiropali për Bashën: Ky është kloun që gajas dynjanë

Mapo - 16.05.2019

Një ditë më parë, kreu demokrat Lulzim Basha akuzoi ministren Elisa Spiropali për përfshirjen në dosjen e drogës së Xibrakës. Sot ka reaguar Spiropali, e cila nga foltorja e parlamentit u shpreh se ...

Spiropali: S’ka pakt me Bashën dhe bishtat e tij

LajmiFundit - 16.05.2019

Ministrja Elisa Spiropali duke iu përgjigjur Rudina Hajdarit e siguroi se nuk do të ketë marrëveshje Rama-Basha. Ajo iu përgjigj edhe akuzave të Bashës për dosjen 184.