TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

City reagon pas akuzave: Dalim të pafajshëm

Botasot - 16.05.2019

Kampionët e Anglisë, mund të mbeten pa pjesëmarrje në Ligën e Kampionëve edicionin tjetër. Akuzat ndaj Manchester Cityt për shkelje të Fair Play Finaciar, që tani kanë shkuar në duart e Organit të ...

Shkelja e Fair Play Financiar, UEFA kërkon përjashtimin e Manchester Cityt nga Championsi

Botasot - 16.05.2019

Kampionët e Anglisë rrezikojnë seriozisht pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve sezonin tjetër. Manchester City ka pasur një sezon fantastik në Premier Ligë, ku u shpall kampion për të dytin vit rresht.

Manchester City një hap larg përjashtimit nga Liga e Kampionëve

Gazeta Express - 16.05.2019

UEFA ka konfirmuar se Manchester City është dërguar në dhomën e gjyqësorit të Organit për Kontrollin e Financave të Klubeve për dyshimet se i ka shkelur rregullat e Financial Fair Play (FFP).

City edhe një hap pranë përjashtimit nga Liga e Kampionëve

Telegrafi - 16.05.2019

Manchester City është shpallur fajtor për thyerjen e rregullave financiare të Fair Play. Dhe kampionët e Ligës Premier tani po përballen me perspektivën reale të përjashtimit nga Liga e Kampionëve.

Tërmet te Manchester City, UEFA dënon anglezët

Albeu.com - 16.05.2019

Hetimi ndaj Manchester Cityt për shkelje të rregullores së Fair-Play financiar ka përfunduar dhe hetuesi i çështjes ka gjykuar se klubi kampion i Premier League është fajtor.

Manchester City në telashe, kërkohet pezullimi nga UEFA

SuperSport - 16.05.2019

Dhoma e Investigimit të Organit të Kontrollit Financiar të Klubeve UEFA ka referuar për gjykim çështjen e Manchester City-t në lidhje me shkeljen e rregullave të Fair Play-t Financiar.

Man.City zyrtarisht nën hetim, UEFA trondit “qytetarët”

BalkanWeb - 16.05.2019

Man.City siguroi pak ditë më parë titullin e dytë radhazi kampion në Premier League por festa e “qytetarëve” është prishur shumë shpejt, tani duhet të fitojnë betejën e vërtetë me UEFA-n nëse ...

City i kundërpërgjigjet UEFA-s rreth hetimeve për thyerjen e rregullave financiare

Koha.net - 16.05.2019

Manchester City i është kundërpërgjigjur UEFA-s rreth hetimeve që ajo po bën ndaj saj për thyerjen e rregullave financiare,. BBC Sport gjatë kësaj jave ka raportuar se UEFA ka hapur hetime ndaj ...

UEFA merr vendimin e papritur: A do të pezullohet Manchester City nga Liga e Kampionëve?

Zeri - 16.05.2019

Manchester City është referuar në Trupin e Kontrollit Financiar të Klubeve nga UEFA për shkak të shkeljeve të mundshme të rregullave financiare. Mediet këtë javë raportuan se Manchester City mund të ...

City reagon pas akuzave: Jemi të pafajshëm

Alsat - 16.05.2019

Kampionët e Anglisë, mund të mbeten pa pjesëmarrje në Ligën e Kampionëve edicionin tjetër. Akuzat ndaj Manchester Cityt për shkelje të Fair Play Finaciar, që tani kanë shkuar në duart e Organit të ...

Manchester City një hap larg përjashtimit nga Liga e Kampionëve

Ina - 16.05.2019

UEFA ka konfirmuar se Manchester City është dërguar në dhomën e gjyqësorit të Organit për Kontrollin e Financave të Klubeve për dyshimet se i ka shkelur rregullat e Financial Fair Play (FFP).

City edhe një hap pranë përjashtimit nga Liga e Kampionëve

Portalb - 16.05.2019

Manchester City është shpallur fajtor për thyerjen e rregullave financiare të Fair Play. Dhe kampionët e Ligës Premier tani po përballen me perspektivën reale të përjashtimit nga Liga e Kampionëve.

Manchester City do të dënohet nga UEFA!

Java News - 16.05.2019

Hetimi ndaj Manchester Cityt për shkelje të rregullores së Fair-Play financiar ka përfunduar dhe hetuesi i çështjes ka gjykuar se klubi kampion i Premier League është fajtor, duke e kaluar çështjen ...

Manchester City në telashe, kërkohet pezullimi nga UEFA

LajmiFundit - 16.05.2019

Dhoma e Investigimit të Organit të Kontrollit Financiar të Klubeve UEFA ka referuar për gjykim çështjen e Manchester City-t në lidhje me shkeljen e rregullave të Fair Play-t Financiar.

City rrezikon seriozisht përjashtimin nga Champions League

Top Channel - 14.05.2019

Manchester City rrezikon seriozisht përjashtimin nga Champions League dhe arsyet janë të lidhura me dyshimet për parregullsitë financiare të kryera në vitin 2014, kur evitoi normat e “Fair Play”-t ...

Arrihet akordi, ylli i Manchester City i thotë po Interit

Albeu.com - 14.05.2019

Interi ka gjetur marrëveshjen me mbrojtësin e Manchester City , Danilo . Braziliani ka shprehur gatishmërinë për të ulur pagën e tij në mënyrë që të transferohet në "San Siro".

Do përjashtohet nga Champions? Regon zyrtarisht Manchester City

Albeu.com - 14.05.2019

Manchester City ka reaguar ndaj lajmeve se ata do të përjashtohen nga Liga e Kampionëve për një sezon, duke thënë se janë të shqetësuar se besimi i tyre në FIFA është duke u tradhtuar.

City jashtë Championsit, klubi anglez reagon: Duan të na dëmtojnë!

Ina - 14.05.2019

Pas artikujve për një përjashtim nga Champions League në sezonin e ardhshëm, Manchester City ka reaguar me një deklaratë për mediat. Klubi anglez doli në një qëndrim zyrtar ku mohoi kategorikisht ...

City reagon përballë kërcënimeve për dënim nga UEFA

Zeri - 14.05.2019

Manchester City rrezikon të përjashtohet nga Liga e Kampionëve në edicionin e ardhshëm për shkak të disa akuzave për falsifikime financiare. Por Manchester City ka reaguar ndaj këtyre zërave, duke ...

Manchester City rrezikon Champions League-n

ABC News - 14.05.2019

Skuadra kampione e Anglisë, Manchester City rrezikon përjashtimin nga Champions League për shkak të shkeljes së rregullave të fair play financiar. Hetuesit e UEFA-s pritet të depozitojnë në organet ...

Manchester City rrezikon përjashtimin nga Europa, klubi mohon akuzat

SuperSport - 14.05.2019

Kampionët e Premier Leagues rrezikojnë seriozisht përjashtimin nga Champions League. Motivet lidhen ngushtë me parregullsitë financiare të klubit, të kryera në vitin 2014, kur Manchester City ...

Manchester City me komunikatë zyrtare pas spekulimeve se mund të përjashtohet nga Liga e Kampionëve

Telegrafi - 14.05.2019

Klubi anglez, Manchester City, ka lëshuar një komunikatë për media pas raportimeve se mund të përjashtohet nga Liga e Kampionëve. Në raportimin e New York Times ishte thënë se kampioni i ri i Anglisë ...

E BUJSHME: Manchester City do të dënohet nga UEFA, ja skenarët në Premier League (Juventusi “fërkon” duart)

Gazeta Tema - 16.05.2019

Hetimi ndaj Manchester Cityt për shkelje të rregullores së Fair-Play financiar ka përfunduar dhe hetuesi i çështjes ka gjykuar se klubi kampion i Premier League është fajtor, duke e kaluar çështjen ...

Man City reagon ndaj lajmeve se do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve

Tetova Sot - 14.05.2019

Manchester City ka reaguar ndaj lajmeve se ata do të përjashtohen nga Liga e Kampionëve për një sezon, duke thënë se janë të shqetësuar se besimi i tyre në FIFA është duke u tradhtuar.