TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Futbollisti i Bahrejnit, Al-Araibi, do të ecë i lirë

Koha.net - 12.02.2019

Hakeem Al-Araibi, futbollisti refugjat i burgosur në Tajlandë, është liruar nga burgu pasi Bahrejni të hënën ka marrë një vendim të papritur për të hedhur poshtë rastin e ekstradimit të tij.

Futbollisti nga Bahreini i shpëton ekstradimit, Tailanda vendos ta lirojë

Top Channel - 12.02.2019

Futbollisti Hakeem Al Araibi është i lirë tashmë dhe ka lënë Tailandën, ku ishte i arrestuar prej muajit nëntor, për t’u rikthyer në Melburn të Australisë, ku ka edhe statusin e refugjatit.

Merret vendim befasues për futbollistin e përndjekur që disa vite

Zeri - 11.02.2019

Futbollisti Hakim al Arabi, i cili ka qenë në paraburgim në Tajlandë që nga nëntori i vitit të kaluar, nuk do të dorëzohet në Bahrejn, pasi ku shtet ka hequr dorë nga kërkesa për dorëzim, ka bërë të ...

Bahrein tërheq kërkesën për ektradim të Al-Araibit

RTSH - 11.02.2019

Futbollisti refugjat, arrestimi i të cilit në Tajlandë nxiti një protestë, do të lirohet pasi Bahrein ka tërhequr kërkesën për ekstradim. Hakeem Al-Araibi, nga Bahrein, shkoi në Australi në vitin ...

Bahreini nuk e don refugjatin Al-Araibi

Alsat - 11.02.2019

Futbollisti refugjat, arrestimi i të cilit në Tajlandë nxiti një protestë, do të lirohet pasi Bahrein ka tërhequr kërkesën për ekstradim. Hakeem Al-Araibi, nga Bahrein, shkoi në Australi në vitin ...