TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

CHAMPIONS/ Rënditja në 4 grupet, PSG, Bayern dhe City pranë kualifikimit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 23.10.2019

Real Madridi ka arritur fitoren e parë të sezonit në Ligën e Kampionëve, pasi mundi 1-0 Galatasarayn në Turqi, ndërkohë që Juventusi fitoi me përmbysje 2-1 kundër Lokomotiv Moscow në Torino.

Renditja në grupet e Ligës së Kampionëve, pas ndeshjeve të së martës

Gazeta Express - 22.10.2019

Real Madridi e ka shënuar fitoren e parë të sezonit në Ligën e Kampionëve, pasi e mundi 1:0 Galatasarayn në Turqi, ndërkohë që Juventusi fitoi me rikthim 2:1 kundër Lokomotiv Moscow në Torino.

Galatasaray 0-1 Real Madrid, notat e lojtarëve

Lajmi.net - 22.10.2019

Vendasit e nisën më mirë takimin me dy mundësi të njëpasnjëshme të Florin Andone, por në të dyja rastet intervenoi Thibaut Courtois. Rezultati u zhbllokua në minutën e 18-të me një gol të bukur nga ...

Notat e lojtarëve: Galatasaray 0-1 Real Madrid, Kroos me vlerësim më të lartë

Telegrafi - 22.10.2019

Me një gol të shënuar, Real Madridi e ka mposhtur Galatasarayn në udhëtim, në ndeshjen e tretë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Mysafirët bënë paraqitje më të mirë, prandaj nota e tyre ...

Reali bën detyrën ndaj Galatasaray-t, Kroos shpëton kokën e Zidane (VIDEO)

Albeu.com - 22.10.2019

Fitore minimale arriti Reali i Madridit që moshti Galatasaray-n falë golit të Kroos. Me këtë fitore Zinedine Zidane mund të flejë i qëtë pasi ishte vënë në diskutim e ardhmja e tij pas humbjes në ...

Vjen më në fund fitorja e parë për Real Madrid në Ligën e Kampionëve

Lajmi.net - 22.10.2019

‘Los Blancos’ kanë mposhtur në udhëtim skuadrën e Galatasaray, me rezultat 0-1, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë të grupit A. Heroi i Real Madridit në këtë ndeshje ishte mesfushori Toni ...

Reali gjen fitoren e parë, këto janë rezultatet e të gjitha ndeshjeve të sotme në Ligën e Kampionëve

Zeri - 22.10.2019

Real Madridi e ka gjetur fitoren e parë në këtë edicion të Ligës së Kampionëve, transmeton zeri.info Madrilenët shënuan një fitore minimale 1:0 në udhëtim te Galatasaray.

Përfundojnë ndeshjet e Champions, fitojnë favoritët

Gazeta Express - 22.10.2019

Real Madridi e ka shënuar fitoren e parë të sezonit në Ligën e Kampionëve, pasi e mundi Galatasarayn në Turqi, ndërkohë që Juventusi fitoi me rikthim kundër Lokomotiv Moscow në Torino.

Triumf i rëndësishëm i Realit në udhëtim te Galatasaray

Telegrafi - 22.10.2019

Real Madridi ka arritur fitore shumë të rëndësishme si mysafir i Galatasarayt në ndeshjen e tretë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Vendasit e nisën më mirë takimin me dy mundësi të ...

Përfundojnë pjesët e para të ndeshjeve të L.K, këto janë rezultatet

Lajmi.net - 05.11.2019

Inter janë duke shënuar fitore 0-2 në ‘Signal Iduna Park’ kundër Borussia Dortmundit, me golat e shënuara nga Lautaro Martinez dhe Matias Vecino. Befasia po ndodh në ‘Stamford Bridge’, me Ajax që po ...

Galatasaray – Real Madridi, zhbllokohet takimi

Zeri - 22.10.2019

Real Madridi është duke luajtur në udhëtim te Galatasaray në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, transmeton zeri.info Madrilenët kanë kaluar në epërsi ...

Gol në ndeshjen Galatasaray – Real Madrid

Gazeta Express - 22.10.2019

Real Madridi ka kaluar në epërsi kundër Galatasary, në një ndeshje të Ligës së Kampionëve që po zhvillohet momentalisht në Stamboll. Toni Kroos shënoi për 1:0 në minutën e 18, pas një asisti nga Eden ...

Formacionet zyrtare: Galatasaray-Real Madrid, Zidane kërkon të shpëtojë stolin

Albeu.com - 22.10.2019

Sot në mbrëmje Reali i Madridit do të tentojë të rikthehet të fitorja në Champions League teksa përballë do të ketë Galatasray-n në transfertë. Zidane është në rrezik për stolin pas humbjes në ...

Formacionet zyrtare: Galatasaray – Real Madrid

Lajmi.net - 22.10.2019

‘Los Blancos’ janë në kërkim të fitores së parë në Ligën e Kampionëve, pas një humbjeje dhe barazimi në dy ndeshjet e para. Ndeshja mes Galatasaray dhe Real Madrid fillon nga ora 21:00.

Real Madridi në kërkim të fitores së parë në Champions i shkon Galatasarayt, formacionet

Gazeta Express - 22.10.2019

Real Madridi është ende në kërkim të fitores së parë në Ligën e Kampionëve këtë sezon dhe për ta arritur këtë do t’i duhet ta mposhtë skuadrën që ka synime të ngjashme, Galatasarayn.

Formacionet zyrtare: Reali nuk guxon të gabojë ndaj Galatasarayt

Telegrafi - 22.10.2019

Real Madridi është mysafir i Galatasarayt në ndeshjen e tretë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Los Blancos kanë regjistruar një humbje dhe një barazim në Grupin A dhe me vetëm një pikë të ...

Formacionet zyrtare: Real Madridi e kërkon fitoren e parë këtë edicion në Champions ndaj Galatasarayt

Zeri - 22.10.2019

Real Madridi do të kërkojë sonte fitoren e parë në këtë edicion të Ligës së Kampionëve, transmeton zeri.info Pas një humbjeje dhe një barazimi, madrileënt do të kërkojnë 3 pikët e para në udhëtim te ...

“Nëse Zidane është rikthyer, pse jo edhe Mourinho”

Lajmi.net - 22.10.2019

Trajneri francez po drejton për të dytën herë Real Madridin, kur sezonin e kaluar zëvendësoi të shkarkuarin Santiago Solari. ‘Goal.com’ ka mësuar se një numër i anëtarëve në ‘Sanatigo Bernabeu’ kanë ...

Ky është super trajneri që mund të zë vendin e Zidanes te Real Madrid

Lajmi.net - 22.10.2019

Trajneri francez nuk po arrin të këndell skuadrën në rikthimin e tij të dytë, teksa në fundjavë pësojë një tjetër humbje në La Liga, kësaj here nga Mallorca.

Ky është vendimi i Perez për Zidanen

Botasot - 22.10.2019

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, dëshiron ta mbaj në stol trajnerin Zinedine Zidane. Ka pasur disa sugjerime se pas humbjes ndaj Mallorcas dhe nëse sot do të humbas ndaj Galatasaray, do ...

Rikthehet Championsi, interesant në Grupin A

Gazeta Express - 22.10.2019

Sonte do të zhvillohen ndeshjet e xhiros së tretë të fazës së grupeve në Champions League. Interesant pritet të jetë në Grupin A, ku Reali e kërkon fitoren e parë në Turqi ndaj Galatasarayt Liga e ...

Lojtarët kryesorë të Realit s’e duan Mourinhon

Gazeta Express - 22.10.2019

Trajneri portugez flitet se mund të rikthehet në “Santiago Bernabeu”, nëse shkarkohet Zinedine Zidane Jose Mourinho mund të rikthehet në Real Madrid në ditët apo javët në vazhdim, shkruan Gazeta ...

Galatasaray-Real Madrid, formacionet e mundshme

Lajmi.net - 22.10.2019

Për gjigantin turk kjo ndeshje nuk pritet të jetë e lehtë, pavarësisht që Reali nuk është në formë të mirë. Të dy klubet në dy ndeshjet e para të zhvilluara në Ligën e Kampionëve, kanë nga një humbje ...

Zidane largohet nëse Reali humb sonte nga Galatasaray

Gazeta Express - 22.10.2019

Zinedine Zidane do t’i japë fund eksperiencës së dytë tek Real Madridi nëse “Los Blancos” humbin sonte nga Galatasaray në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve Zinedine Zidane mund të ...

Reali në presion, sfidohet nga Galatasaray

Botasot - 22.10.2019

Me emocione priten ndeshjet e xhiros së tretë të kualifikueseve në Champions League në futboll. Në grupin A do të zhvillohet sfidë shumë interesante dhe e nxehtë në Stamboll, mes Galatasarayt dhe ...

Rikthehet Champions, këto janë ndeshjet e sotme

Albeu.com - 22.10.2019

Rikthehen emocionet në kompeticionin më të rëndësishëm europian në rang klubesh, UEFA Champions Leagues. Sot në mbrëmje pritet të ketë përballje të rëndësishme ku Galatasaray pret në Stamboll Realin ...

Zidane: Më shqetësojnë spekulimet për rikthimin e Mourinhos

Telegrafi - 22.10.2019

Zinedine Zidane ka thënë se spekulimet rreth rikthimit të Jose Mourinhos te Real Madrid, kanë filluar ta shqetësojnë. Trajneri francez e di se skuadra spanjolle po kalon nëpër një formë të dobët dhe ...

E pranon Zidane: Spekulimet rreth Mourinhos më shqetësojnë

Lajmi.net - 22.10.2019

Gjigandët spanjollë kanë fituar vetëm katër nga 10 ndeshjet e tyre të fundit në të gjitha garat, me humbjen e së shtunës 1-0 në Mallorca duke rritur presionin ndaj Zidane.

Reali kërkon fitoren e parë të stinorit në “Champions”

Koha.net - 22.10.2019

Real Madridi është në presion, i goditur nga lëndimet dhe i duhet fitore në Ligën e Kampionëve. Para ndeshjes vendimtare kundër Galatasarayt të martën, trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka ...

Ndeshje për këndellje nga Real Madridi kundër Galatasarayt: Formacionet e mundshme

Zeri - 22.10.2019

Real Madridi do të kërkojë këndelljen në udhëtim te Galatasaray, në ndeshjen e xhiros së tretë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Madrilenët numërojnë vetëm një pikë pas dy ndeshjeve në ...

Real Madridin e pret përballja e vështirë me Galatasarayn, formacionet e mundshme

Telegrafi - 22.10.2019

Galatasaray do të jetë nikoqir i Real Madridit në përballjen që zhvillohet sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të zhvillohet në stadiumin ‘Turk Telekom ...

Dy trajnerët që mund ta zëvendësojnë Zidanen te Real Madridi

Telegrafi - 22.10.2019

Real Madridi thuhet se ka dy kandidatë për ta zëvendësuar Zinedine Zidane në rast se humbin sot ndaj Galatasarayt në Ligën e Kampionëve. Pas humbjes nga Mallorca në fundjavën e kaluar, Los Blancos e ...

“Normale se Reali po vuan dhe është më i dobët pa Ronaldon, kanë humbur më të mirin n’histori”

Gazeta Express - 21.10.2019

Mesfushori 29-vjeçar, Sofiane Feghouli, beson se forma e dobët e Real Madridi është vetëm për një arsye – largimin e Cristiano Ronaldos. CR7 u largua në verën e vitit 2018 për t’u transferuar te ...

“Ferri” i Stambollit, shansi i fundit për Zidane

Top Channel - 21.10.2019

Humbja e kësaj të shtune ndaj Mallorcas, ka vënë në pikëpyetje të ardhmen e Zindedine Zidane. Kjo humbje i kushtoi rëndë Real Madridit, të cilët u kaluan me një pikë më shumë në renditje nga ...

Ramos: Zidane meriton respekt, me të deri në vdekje

SuperSport - 21.10.2019

Reali i Madridit do të luajë nesër në mbrëmje në Stamboll përballë Galatasarayt një sfidë vendimtare për fatin e kualifikimit në Ligën e Kampionëve, pasi në dy ndeshjet e para ka marrë vetëm një pikë.

Kapiteni në krah të Zidane: Jemi me të deri në vdekje

Albeu.com - 21.10.2019

Transferta në shtëpinë e Gallatasarajit e vlefshme për Ligën e Kampionëve, do të jetë me peshë të madhe për Realin dhe Zidane . Madrilenët janë të detyruar të mposhtin turqit, në mënyrë që të mos ...

Zidane: Le ta harrojmë të kaluarën, tani jemi në të tashmen

Zeri - 21.10.2019

Zinedine Zidane pohon se e kaluara e tij e suksesshme si trajner i Real Madridit nuk do të mjaftojë që të justifikohet për të ardhmen e tij te Real Madridi.

Spekulimet për një largim, Zidane: Fjalët më shqetësojnë, dua të qëndroj përgjithmonë

Albeu.com - 21.10.2019

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka mbajtur sot konferencë për shtyp para ndeshjes me Galatasarayin në Ligën e Kampionëve . “Ne të gjithë e dimë situatën në të cilën ndodhemi.

“Dua të jem në Madrid përgjithmonë, por natyrisht – duhet t’i pyesni të tjerët”

Gazeta Express - 21.10.2019

Zinedine Zidane është shfaqur në konferencë për media para ndeshjes në Champions League që Real Madridi do ta zhvillojë të martën mbrëma me Galatasarayn.

Zizu, kur pyetet për rikthimin e mundshëm të Mourinhos: “Jam i mërzitur, s’mund t’ju gënjej…!”

Gazeta Express - 21.10.2019

Zinedine Zidane është shfaqur në konferencë për media para ndeshjes në Champions League që Real Madridi do ta zhvillojë me Galatasaray të martën nga ora 21:00.

Sergio Ramos: Jemi me Zidane deri në vdekje, ja mesazhi që duhet të japim!

Gazeta Tema - 21.10.2019

Reali i Madridit luan mbrëmjen e nesërme një transfertë mjaft delikate ndaj Galatasaray në UEFA Champions League. “Los Blancos” nuk e kanë nisur mirë fazën e grupeve, teksa pas dy ndeshjesh janë në ...

Reagimi i Ramosit për shkarkimin e mundshëm të Zidanit

Gazeta Express - 21.10.2019

Ekipi është deri në vdekje me Zidanin”, kështu tha Sergio Ramos për Zinedine Zidanen në konferencë për media para ndeshjes në Champions League me Galatasaray.

Zidane luan stolin në Stamboll, Mourinho dhe Allegri, të pëlqyerit e Perez

SuperSport - 21.10.2019

Humbja me Mallorcan në La Liga, çka solli dhe parakalimin nga Barcelona, la shije të hidhur te drejtuesit e Real Madridit, me trajnerin Zinedine Zidane që luan vendin e tij të punës në ndeshjen ...

Champions/ Real Madrid para “ferrit të Stambollit”, vetëm fitorja e shpëton Zidane

Java News - 21.10.2019

Udhëtimi i Real Madridit për t’u përballur me Galatasaray po shoqërohet me një presion të madh. Lojtarë si Benzema dhe Hazard kanë mbi supe peshën e skuadrës, që kërkon fitore.

Mourinho rikthehet në radarin e Realit për postin e trajnerit

Telegrafi - 21.10.2019

Zinedine Zidane thuhet se e ka humbur besimin e bordit të Real Madridit dhe pritet që t’i tregohet dera në një të ardhme të afërt. Në ndërkohë, Goal raporton se krerët e klubit spanjoll janë duke u ...

Spekulohet se Zidane është në prag të shkarkimit

Telegrafi - 21.10.2019

Puna e Zinedine Zidane në postin e trajnerit të Real Madridit është gjithnjë e më e rrezikuar – bëjnë të ditura mediat në Spanjës. Sipas El Chiringuito TV , legjenda franceze është në prag të ...

Zidane, nën presion të spekulimeve për Mourinhon

Gazeta Express - 21.10.2019

Real Madridi po konsideron t’ia japë edhe një shans trajnerit portugez. Prandaj, trajneri aktual, Zinedine Zidane po ndihet nën presion, mbi të gjitha pas humbjes nga Mallorca Karrigia e Zinedine ...

Real Madridi nis kontaktet me Mourinhon

Koha.net - 21.10.2019

Humbja e Real Madridit nga Mallorca (1:0), vikendin e shkuar ka bërë që presidenti Florentino Perez ta kërkoj kthimin e Jose Mourinhos në “Santiago Bernabeu”.

Mourinho kontaktohet nga Real Madrid

Alsat - 21.10.2019

Skuadra spanjolle, Real Madrid, ka kontaktuar me menaxherin Jose Mourinho për shkak se është e pakënaqur me Zinedine Zidane. Gjigantët spanjollë u mposhtën nga Mallorca me rezultat 1-0, dhe kjo gjë e ...

Po largohet Zidane, Real Madrid nis kontaktet me trajnerin e ri

Lajmi.net - 21.10.2019

Reali u mposht 1-0 në Mallorca të shtunën, një rezultat që rriti presionin edhe më shumë mbi menaxherin francez. Me të ardhmen e paqartë të Zidane presidenti i Realit, Florentino Perez i është afruar ...