TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dështimi i takimit Zaev-Mickoski, reagojnë partitë shqiptare

ABC News - 11.09.2019

Në reagimin e tyre ndaj dështimit të takimit mes Zoran Zaev dhe Hristjan Mickoski, partia Aleanca Shqiptare dhe lëvizja Besa kanë deklaruar se në krye të Prokurorisë Speciale duhet të vendosen ...

Sela: Nuk pranojmë asnjë marrëveshje LSDM-VMRO (VIDEO)

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator, Zhurnal.mk – Takimin e mbrëmshëm ndërmjet shefit të qeverisë Zoran Zaev dhe kreut të opozitës Hristian Mickovski e kritikuan ashpër partitë opozitare shqiptare.

“Reket” apo lëndët e PSP-së – Çka qendron pas fiaskos të takimit Zaev – Mickoski?

Flaka - 11.09.2019

Më shumë se shtatë orë në të njëjtën tryezë, jashtë saj me akuza identike ndaj njëri-tjetrit. Zoran Zaev dhe Hristijan Mickovski argumentojnë – ata të tjerët kanë ardhur për të mos arritur dakordësi, ...

Sela për takimin Zaev-Mickoski: Nuk pranojmë kurrfarë marrëveshje

Portalb - 11.09.2019

Ziadin Sela , lideri i Aleancës për Shqiptarët (ASH) sot reagoi në lidhje me mungesën e ftesës në takimin Zaev-Micskosi , që nisi dje në mbrëmje dhe zgjati deri në orët e para sot, transmeton ...

Sela: Të ruhet PSP-ja, por në krye të saj të ketë prokuror të BE-së

Telegrafi - 11.09.2019

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela për “TV21” deklaroi se Prokuroria Speciale Publike duhet të ruhet por në krye të saj të ketë prokuror nga Bashkimi Evropian.

Sela: Nuk pranojmë asnjë marrëveshje LSDM-VMRO

Alsat - 11.09.2019

Takimin e mbrëmshëm ndërmjet shefit të qeverisë Zoran Zaev dhe kreut të opozitës Hristian Mickovski e kritikuan ashpër partitë opozitare shqiptare. Nga Aleanca për Shqiptarët thanë se në takim të ...

Takimi Zaev-Mickoski i papranueshëm për ASH-në, BDI s’ndjehet pjesë e problemit

Telegrafi - 11.09.2019

Mosmarrëveshja mes pushtetit dhe opozitës për ligjin për Prokurorinë është e vetmja formë që të amnistohen krimet e së kaluarës, konsideron kreu i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela.

A do takohen liderët shqiptarë sikur Zaevi e Mickovski?

Ina - 11.09.2019

Fejzi Ajdari LIDERSHPI SHQIPTARË TA MËSOJË NGA ZAEV & MICKOVSKI: GATISHMËRINË PËR TU TAKUAR PËR ÇËSHTJE TË MËDHA SHTETËRORE Nëse nga anashkalimi, gjatë takimit të djeshëm Zaev-Mickovski, faktori ...

Lëvizja Besa: U vërtetua se LSDM dhe OBRM-PDUKM nuk mund të vendosin për një sistem gjyqësor të pavarur dhe profesional

Botasot - 11.09.2019

Nëpërmjet një njoftimi të Lëvizjes Besa thuhet se “të shqetësimet tona që i kemi paraqitur në opinionin publik rreth takimit të liderëve dhe problemeve në sferën juridike që ballafaqohet shteti u ...

Mickoski: Plani i Zaevit është të mos ketë marrëveshje, lëmë hapësirë të vazhdojnë bisedimet

Tetova Sot - 11.09.2019

Lideri i partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski sot e ka akuzuar kryeministrin Zoran Zaev se në takimin e mbrëmshëm të liderëve ka ardhur me plan që të mos arrihet marrëveshje dhe të mbrojë ...

Takimi i liderëve, Sela: Nuk jemi gomë rezervë, por pjesë e shtetit

Flaka - 11.09.2019

Lideri i ASh-së, Ziadin Sela, ka ngritur shqetësimin për mbajtjen e takimit të liderëve pa praninë e faktorit politik shqiptar, që sipas tij theu parimin e vendosur ndër vite që i ka kontribuar ...

Takimi Zaev- Mickoski, reagon Lëvizja BESA

Tetova Sot - 11.09.2019

Të nderuar përfaqësues të mediave, Të nderuar qytetarë. Për fat të keq, gjitha shqetësimet tona që i kemi paraqitur në opinionin publik rreth takimit të liderëve dhe problemeve në sferën juridike që ...

Shkup: Pozita dhe opozita nuk arrijnë marrëveshje për PSP

DW - 11.09.2019

Pas bisedimeve maratonë dështoi takimi midis kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të opozitës maqedonase Hristijan Mickovski për një marrëveshje mbi ligjin për Prokurorinë Publike.

Sela: Në takimin e liderëve duhet të marrin pjesë katër partitë më të mëdha politike

Medial - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Aleanca për Shqiptarët sot reagoi se si parti politike nuk është ftuar të marrë pjesë në takimin e liderëve të kryeministrit Zoran Zaev dhe liderit të VMRO-DPMNE-së ...

Kasami kërkon komision shtetëror për reforma të kontrolluar nga ndërkombëtarët

Ina - 11.09.2019

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilal Kasami kritikoi liderët e LSDM-së, VMRO-së, por edhe BDI-në, për atë çfarë ndodhi mbrëmë në takimin e liderëve mes Zaevit dhe Mickoskit.

Takimi Zaev- Mickoski, reagon Lëvizja BESA

Medial - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator 2019 Të nderuar përfaqësues të mediave, Të nderuar qytetarë. Për fat të keq, gjitha shqetësimet tona që i kemi paraqitur në opinionin publik rreth takimit të liderëve dhe problemeve ...

Sela: Në takimin e liderëve duhet të marrin pjesë katër partitë më të mëdha politike

Tetova Sot - 11.09.2019

Aleanca për Shqiptarët sot reagoi se si parti politike nuk është ftuar të marrë pjesë në takimin e liderëve të kryeministrit Zoran Zaev dhe liderit të VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski.

Mbyllet pa rezultat takimi Zaev-Mickoski për ligjin për prokurorinë speciale

ABC News - 11.09.2019

Takimi mes kryeministrit Zaev dhe kreut të partisë më të madhe opozitare në Maqedoninë e Veriut, Mickoski, për ligjin për prokurorinë speciale nuk ka dhënë asnjë rezultat.

Dështon takimi i liderëve për Ligjin e Prokurorisë Publike

Evropaelire - 11.09.2019

Takimi i kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev me liderin e opozitës, Hristijan Mickovski, ka përfunduar pa asnjë marrëveshje lidhur me Ligjin e Prokurorisë Publike, që konsiderohet si ...

Lëvizja Besa: U vërtetua se LSDM dhe OBRM-PDUKM nuk mund të vendosin për një sistem gjyqësor të pavarur dhe profesional

Telegrafi - 11.09.2019

Nëpërmjet një njoftimi të Lëvizjes Besa thuhet se “të shqetësimet tona që i kemi paraqitur në opinionin publik rreth takimit të liderëve dhe problemeve në sferën juridike që ballafaqohet shteti u ...

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

SOT - 11.09.2019

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes mazhorancës dhe opozitës për fatin e PSP.

Maqedoni, Mickoski: Lufta e Zaev ishte mbrojtja e vetes, familjes dhe njerëzve të pushtetit

SOT - 11.09.2019

Kreu i opozites maqedonase OBRM-PDUKM, Hristijan Mickoski në konferencë për shtyp sot foli për takimin e djeshëm me kryeministrin Zaev dhe për mosarritjen e marrëveshjes për Ligjin për Prokurori ...

Besa kërkon komision shtetëror për reforma në drejtësi

Alsat - 11.09.2019

Kryetari i Lëvizjes Besa Bilal Kasami kërkoi që të formohet një komision shtetëror për profesionalizimin e sistemit gjyqësor në vend. Kasami po ashtu akuzoi partinë shqiptare në pushtet BDI-në se me ...

Mickoski: Plani i Zaevit është të mos ketë marrëveshje, lëmë hapësirë të vazhdojnë bisedimet

Medial - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Lideri i partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski sot e ka akuzuar kryeministrin Zoran Zaev se në takimin e mbrëmshëm të liderëve ka ardhur me plan që të mos ...

Reforma në drejtësi, Besa kërkon komision shtetëror të kontrolluar nga ndërkombëtarët

Alsat - 11.09.2019

Kryetari i Lëvizjes Besa në opozitë, Bilal Kasami në një konferencë për shtyp akuzoi liderët e LSDM-së, VMRO-së, por edhe BDI-në, për atë çfarë ndodhi mbrëmë në takimin e liderëve mes Zaevit dhe ...

Mickoski: Kur i’a përmenda Zaevit rastin “Reket”, filloi të skuqet dhe djersitet

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski në pres konferencën e sotme pas takimit të liderëve, theksoi se kryeministri Zoran Zaev në takim është djersitur dhe është ...

Mickoski: Zaev nuk dëshiron marrëveshje për PTHP-në që të mos japë përgjegjësi për “Reket 2, 3, 4, 5”

Portalb - 11.09.2019

Lideri I VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, tha se bisedimet e mbrëmshme për Ligjin për Prokurori Publike nuk kanë pasur sukses pasi që kryeministri Zoran Zaev dëshiron që ta mbajë kontrollin ndaj ...

Kostadinov: Mickoski është i gatshëm të rrezikojë të ardhmen në BE dhe NATO vetëm për ta shpëtuar Gruevskin

Telegrafi - 11.09.2019

Zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov tha se “OBRM-PDUKM dhe Hristijan Mickoski edhe njëherë treguan se qëllimi i vetëm është ta shpëtojnë krimin e regjimit të Nikolla Gruevskit.

Kostadinov: Mickoski është i gatshëm të rrezikojë të ardhmen në BE dhe NATO vetëm për ta shpëtuar Gruevskin

Botasot - 11.09.2019

Zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov tha se “OBRM-PDUKM dhe Hristijan Mickoski edhe njëherë treguan se qëllimi i vetëm është ta shpëtojnë krimin e regjimit të Nikolla Gruevskit.

Zaevi tregon prapaskenat e takimit me Mickoskin

Ina - 11.09.2019

“Gruevizmi vazhdoi deri në orët e hershme të mëngjesit, kërkesa kundër çdo logjike, kundër BE-së, kundër NATO-s, kundër vlerave dhe principeve”, theksoi kryeministri Zoran Zaev lidhur me takimin e ...

Dështimi i marrëveshjes mbi PSP, Mickoski: Zaevi kërkoi të mbronte kriminelët

Alsat - 11.09.2019

Kryetari i opozitës maqedonase Hristjan Mickoski në një konferencë për shtyp rreth mosmarrëveshjes së mbrëmshme për Prokurorinë Speciale Publike, përgënjeshtroi kryetarin e qeverisë Zoran Zaev, ku 2 ...

Zaev ngjallë dyshime të reja: Mendoj se rasti “Reket” çon drejt Hristijan Mickoskit (Video)

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Kryeministri Zoran Zaev sot ka mbajtur pres konferencë për të njoftuar më hollësisht opinionin sa i përket takimit të mbrëmshëm mes tij dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së ...

Mickoski: Lufta kryesore e Zaevit ishte mbrojtja e vetes, familjes dhe njerëzve të pushtetit

Telegrafi - 11.09.2019

Kreu i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në koherencë për shtyp sot foli për takimin e djeshëm me kryeministrin Zaev dhe për mosarritjen e marrëveshjes për Ligjin për Prokurori Publike.

Mickoski: Plani i Zaevit ishte të mos arrihet marrëveshje (video)

Alsat - 11.09.2019

Informatat e LSDM-së, gënjeshtra dhe spekulime që kanë për qëllim defokusimin nga shkaqet kryesore për mosarritjen e një marrëveshjeje”, tha Mickoski sipas të cilit LSDM-ja udhëhiqet nga njerëz që ...

Mickoski: Plani i Zaevit është të mos ketë marrëveshje, kemi lënë hapësirë negociatat të vazhdojnë

Medial - 10.09.2019

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni ...

Zaev dhe Mickovski mes deklaratash për kriminalitet dhe keqpërdorime

Flaka - 11.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i Hristijan Mickoski sot nga distanca kanë akuzuar njëri tjetrin për dështim të marrëveshjes për shkak të interesve dhe mbrojtes së krimit, njofton Flaka.

Dështimi i takimit të liderëve, Mickoski në konferencë për shtyp

Alsat - 11.09.2019

Pas dështimit të mbrëmshëm të takimit të liderëve, kreu i opozitës Hristijan Mickoski ka caktuar një konferencë për shtyp ku pritet të sqaroj qëndrimet e tij rreth mos-arritjes së një marrëveshje me ...

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

Botasot - 11.09.2019

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes mazhorancës dhe opozitës për fatin e PSP-së.

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

Alsat - 11.09.2019

Shefi i ekzekutivit, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes tij dhe opozitës për fatin e PSP-së.

Zaev ngjallë dyshime të reja: Mendoj se rasti “Reket” çon drejt Hristijan Mickoskit (Video)

Tetova Sot - 11.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev sot ka mbajtur pres konferencë për të njoftuar më hollësisht opinionin sa i përket takimit të mbrëmshëm mes tij dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, njofton ...

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

Gazeta Express - 11.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes mazhorancës dhe opozitës për fatin e PSP-së.

Zaev: OBRM-PDUKM kërkoi ta mbulojmë krimin

Telegrafi - 11.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev në konferencë për shtyp pas takimit të djeshëm tha se i vjen keq që nuk është arritur Marrëveshja për Prokurorinë Publike. Zaev tha se OBRM-PDUKM ka kërkuar që lëndët e PSP-së ...

Zaev: OBRM-PDUKM kërkoi ta mbulojmë krimin

Botasot - 11.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev në konferencë për shtyp pas takimit të djeshëm tha se i vjen keq që nuk është arritur Marrëveshja për Prokurorinë Publike. Zaev tha se OBRM-PDUKM ka kërkuar që lëndët e PSP-së ...

LSDM: Mickoski po luan në stil “gruevistik”, ne u ofruam që ata të propozojnë Prokurorin e ri por…

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Pas bisedimeve shumë orëshe në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, mes dy liderëve më të mëdhenj maqedonas, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski, përsëri nuk ...

Milloshoski tregon arsyen pse nuk u arrit marrëveshja, kërkuan diçka “të pa pranueshme” nga Zaev

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Pas bisedimeve shumë orëshe mes dy liderëve të partive maqedonase, ai i LSDM-së Zoran Zaev dhe i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, Ligji për Prokurori Publike ende ...

LSDM: MICKOSKI mbrëmë nuk arriti të shpëtojë krimin e regjimit të kaluar

Medial - 11.09.2019

LSDM me anë të një komunikate për media ka bërë të ditur se kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski mbrëmë nuk ka arritur të shpëtojë krimin e regjimit të kaluar.

LSDM sqaron se çfarë kërkonin Mickoski dhe bashkëpunëtorët e tij në takimin e liderëve

Ina - 11.09.2019

LSDM përmes një komunikate ka theksuar se kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski mbrëmë pa sukses ka luftuar për të shpëtuar krimin e regjimit të kaluar.

Zaev: Jam i zhgënjyer nga rezultati i takimit të liderëve, kërkesa e opozitës kundër çdo logjike

Tetova Sot - 11.09.2019

Gruevizëm deri vonë, kërkesë kundër çdo logjike, kundër BE-së dhe NATO-s, kundër vlerave dhe parimeve, kështu kryeministri Zoran Zaev sot në konferencë për shtyp e vlerësoi rezultatin e takimit të ...

LSDM: Mickoski dhe Milloshoski luftojnë për ta shpëtuar krimin e regjimit

Telegrafi - 11.09.2019

Partia maqedonase në pushtet LSDM, përmes një kumtese për media ka njoftuar për takimin e mbrëmshëm mes Zaevit dhe Mickoskit, për ligjin e ri për Prokurorinë Publike.

Shtatë orë bisedime mes Zaevit dhe Mickoskit, por pa marrëveshje?

Ina - 11.09.2019

Kryetarët e LSDM dhe VMRO-DPMNE, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas shtatë orëve bisedime nuk kanë arritur që të dakordohen për Ligjin për Prokurorinë Publike dhe për statusin e ardhshëm të ...