TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Fatmir Limaj me lot në sy, tregon si u detyrua ta ndalë autobusin me maskë për të parë nënën dhe djalin

Gazeta Express - 21.09.2019

Histori të jashtëzakonshme e të patreguara më parë, ka rrëfyer kandidati për kryeministër nga NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj, “N’Konak” emisionin televiziv të Gazetës inFokus.

Bilall Sherifi: Nuk kemi vija të kuqe, bashkëpunojmë me secilën parti

Gazeta Express - 21.09.2019

Nisma Socialdemokrate pretendon se koalicioni që ajo udhëheq do të fitojë zgjedhjet dhe se Fatmir Limaj do të jetë kryeministër i ardhshëm. Sekretari i kësaj partie, Bilall Sherifi, në një intervistë ...

Limaj fton kundërkandidatët për debat televiziv: Mos u fshihni prapa siglave të partive

Telegrafi - 21.09.2019

Kandidati për kryeministër nga koalicioni NISMA-AKR-PD, Fatmir Limaj, ka ftuar përsëri kundërkandidatët në një debat televiziv. Limaj, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se ...

Koordinohen partnerët e koalicionit: Limaj e Pacolli i mbledhin zyrtarët

Gazeta Express - 21.09.2019

Partnerët e koalicionit NISMA, Aleanca Kosova e Re dhe Partia e Drejtësië janë takuar në një nga kafenetë e Prishtinës. Në fotografi të siguruara nga Gazeta Express, shihet se lideri i NISMA’s, ...

Koordinohen partnerët e koalicionit Nisma-AKR-PD

Botasot - 21.09.2019

Partnerët e koalicionit parazgjedhor Nisma-AKR-PD, sonte kanë mbajtur një takim, ku janë koordinuar për procesin zgjedhor. Koalicioni i udhëhequr nga Fatmir Limaj i Nismës Socialdemokrate dhe Behgjet ...

Gashi: Limaj nuk ka ambicie për të qenë Kryeministër

Telegrafi - 20.09.2019

Analistët në RTV Dukagjini kanë komentuar paraqitjen e Fatmir Limajt në “Debat Plus” me Ermal Pandurin. Astrit Gashi ka thënë se nuk beson Fatmir Limaj ka ambicie për të qenë kryeministër dhe sipas ...

Limaj thotë se do t’i marrin 15 për qind të votave

Botasot - 20.09.2019

Kandidati për kryeministër nga koalicioni NISMA-AKR-PD, Fatmir Limaj në ‘RTV Dukagjini’ ka treguar se në cilat komuna kanë rritje të përkrahjes së qytetarëve.

Limaj jep parashikimet sa deputetë fiton, tregon edhe komunat ku udhëheq e ku qëndron mirë

Telegrafi - 20.09.2019

Kandidati për kryeministër nga koalicioni NISMA-AKR-PD, Fatmir Limaj, ka bërë parashikimet e tij për komunat ku mund të dalë NISMA e para e ku qëndron mirë me vota.

Limaj: Kam pasur hezitim për vendosjen e taksës, isha për reciprocitet

Telegrafi - 20.09.2019

Kandidati për kryeministër nga koalicioni NISMA-AKR-PD, Fatmir Limaj, ka thënë se reciprociteti ndaj Serbisë do të ishte më i ligjshëm pasi sipas tij vet taksa si masë është e ashpër.

Limaj: Duhet t’i hapim rrugë dialogut

Botasot - 20.09.2019

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj është deklaruar se duhet t’ hapim rrugë dialogut. Sipas tij, ajo është e nevojshme dhe se Serbia duhet t’i kryej disa kërkesa që Kosova i ka kërkuar.

​Limaj: Tema e parë që e pret qeverinë e ardhshme është dialogu dhe taksa

Koha.net - 20.09.2019

Qeveria që do të dalë nga zgjedhjet e 6 tetorit temë të parë për ta trajtuar do ta ketë dialogun dhe taksën. Kështu ka deklaruar kandidati për kryeministër nga koalicioni Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj, ...

Vetëm 6 mijë familje s’e kanë asnjë anëtar të punësuar, pohon Limaj

Gazeta Express - 20.09.2019

I pari i partisë Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, njëherit edhe kandidat për kryeministër nga koalicioni Nisma-AKR-PD, ka folur rreth zotimeve të kësaj partie.

Limaj: Kanë mbetur edhe 6 mijë familje që nuk kanë asnjë anëtarë të punësuar

Telegrafi - 20.09.2019

Kandidati për kryeministër nga koalicioni NISMA-AKR-PD, Fatmir Limaj ka treguar disa nga prioritetet e tij për fushatën e këtyre zgjedhjeve. Limaj, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ...

Limaj e godet Kurtin në Prizren: S’e kemi luksin ta bëjmë Kryeministër, për 15 vjet vetëm ka sharë të tjerët

Gazeta Express - 20.09.2019

Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj, gjatë një mbledhje me elektoratin e tij në Prizren, ka kritikuar kundërkandidatin e tij, Albin Kurtin, duke thënë se ...

Limaj sulmon Kurtin: Për 15 vite ka sharë të tjerët, s’e kemi luksin ta bëjmë kryeministër

BalkanWeb - 20.09.2019

Kandidati për kryeministër, Fatmir Limaj gjatë një takimi me elektoratin në Prizren ka sulmuar rivalin e tij politik Albin Kurtin. Limaj tha se Kosova nuk e ka luksin që të bëjë kryeministër një ...

Fatmir Limaj ndërpret fjalimin në Prizren, respekton ezanin

Lajmi.net - 20.09.2019

Arsyeja e ndaljes ishte respektimi ndaj ezanit. “Zoti ua pranoftë gjithë atyre që luten”, deklaroi Limaj pas përfundimit të ...

Bajram Hasani: Fatmir Limaj kërkoi tender dhe punësim të dhëndrit

Zeri - 20.09.2019

Bajram Hasani nga AAK-ja, ka folur për arsyet që u largua nga ish partia e tij Nisma Socialdemokrate, gjë që solli edhe largimin e tij nga posti i Ministrit të Tregtisë dhe Industrisë.

Fatmir Limaj ndërpret fjalimin në Prizren, respekton ezanin!

Zeri - 20.09.2019

Kryetari i Nismas Social Demokrate, Fatmir Limaj ka ndërprerë për disa minuta fjalimin e tij në një tubim në qytetin e Prizrenit. Arsyeja e ndaljes ishte respektimi ndaj ezanit.

Limaj: Prioritet i imi është vazhdimi i fuqisimit të prodhuesve vendorë

Botasot - 20.09.2019

Kandidati për kryeministër të vendit, Fatmir Limaj, sot ka qëndruar në Dragash, ku ka vizituar kompaninë e fuqishme “Meka”, e cila merret me prodhimin e produkteve të mishit.

Sonte në “Debat Plus”, Fatmir Limaj përballë analistëve

Telegrafi - 20.09.2019

Kandidati për kryeministër nga koalicioni NISMA-AKR-PD, Fatmir Limaj sonte në Debat Plus me Ermal Pandurin, do të përballet me analistët Arben Ahmeti, Ilir Mirena, Fidan Rama dhe Armend Muja.

Limaj: Kosova nuk ka pasur politikë të jashtme

Botasot - 20.09.2019

Kandidati për kryeministër nga koalicioni Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj ka deklaruar se një nga detyrat e para që e presin kryeministrin e ardhshëm të vendit është dialogu me Serbinë, pasi pa u zgjidhur ...

Limaj: Dialogu, politika e jashtme dhe bujqësia, prioritetet e programit qeverisës

Koha.net - 20.09.2019

Kandidati për kryeministër nga koalicioni Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj, ka deklaruar se vendi ka nevojë për një qeveri reformatore. Limaj që ka marrë pjesë në debatin "Fol Hapur", të organizuar nga ...

Fatmir Limaj: Kosova nuk ka pasur politikë të jashtme

Medial - 20.09.2019

Kandidati për kryeministër nga Koalicioni NISMA-AKR-PD, Fatmir Limaj, ka thënë se në Kosovë nuk ka pasur asnjëherë politikë të jashtme. Ai kështu ka thënë në forumin FOL Hapur, duke shtuar se ka ...

Limaj në ‘Fol hapur’ (Drejtpërdrejt)

Botasot - 20.09.2019

Lëvizja FOL organizon diskutimin me kandidatin për kryeministër Fatmir ...

Fatmir Limaj sot në FOL hapur

Gazeta Express - 20.09.2019

Lëvizja FOL vazhdon organizimin e diskutimeve me kandidatët për kryeministër. Sot i ftuar është Fatmir Limaj, kandidat nga koalicioni Nisma-AKR-PD, shkruan arbresh.info.

Limaj: Temë kryesore e Qeverisë së ardhshme do të jetë dialogu me Serbinë

Portalb - 19.09.2019

Fatmir Limaj , kandidati për kryeministër nga koalicioni NISMA-AKR-PD, ka thënë se një ndër temat kryesore që do të ballafaqohet vendi në të ardhmen është dialogu me Serbinë, transmeton KlanKosova .

Mbi 80 anëtarë të rinj i bashkohen Nismës në Pejë, Limaj thotë se më 6 tetor shënohet fitore spektakolare

Gazeta Express - 19.09.2019

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëherësh kandidat për kryeministër të Kosovës nga koalicioni Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj i ka paraqitur sot prioritetet e tij qeverisëse para strukturave në Pejë.

Limaj: Dialogu me Serbinë, problemi më i madh i qeverisë së ardhshme

Botasot - 19.09.2019

Kandidati për kryeministër nga koalicioni Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj tha se deri më tani ka munguar vullneti politik, që të bëhet presion ndaj Serbisë për zbardhjen e fatit të personave të zhdukur.

Limaj nga Deçani thotë se fryma socialdemokrate është e ardhmja e Kosovës

Gazeta Express - 19.09.2019

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga koalicioni Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj në mbrëmjen e sotme ka takuar strukturat e partisë në Deçan. Me këtë rast, ai tha se fryma socialdemokrate është e ...

Dialogu, njëri prej prioriteteve të Limajt (VIDEO)

Medial - 19.09.2019

Është njëri ndër pretendentët për detyrën e kryeministrit në zgjedhjet e ardhshme të 6 tetorit. E nëse e arrin këtë qëllim, Fatmir Limaj, njërin nga prioritetet do ta ketë arritjen e një ...

Limaj: Dialogu me Serbinë, problemi më i madh i qeverisë së ardhshme

Lajmi.net - 19.09.2019

Sipas tij, Serbia ka të gjitha informacionet për personat e zhdukur, por që edhe pas 20 viteve ende nuk janë hapur arkivat e Sigurimit Shtetëror, Ushtarak e Policor, për çka tha se aty janë të gjitha ...

Limaj: Dialogu me Serbinë, problemi më i madh i qeverisë së ardhshme

Zeri - 19.09.2019

Kandidati për kryeministër nga koalicioni Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj tha se deri më tani ka munguar vullneti politik, që të bëhet presion ndaj Serbisë për zbardhjen e fatit të personave të zhdukur.

Limaj nga Deçani thotë se fryma socialdemokrate është e ardhmja e Kosovës

Botasot - 19.09.2019

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga koalicioni Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj në mbrëmjen e sotme ka takuar strukturat e partisë në Deçan. Me këtë rast, ai tha se fryma socialdemokrate është e ...

Limaj nga Deçani: Fryma socialdemokrate është e ardhmja e Kosovës

Telegrafi - 19.09.2019

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga koalicioni Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj në mbrëmjen e sotme ka takuar strukturat e partisë në Deçan. Me këtë rast, ai tha se fryma socialdemokrate është e ...

Fatmir Limaj thotë se me 6 tetor do të shënojnë fitore spektakolare

Medial - 19.09.2019

21:44 | 19 Shtator 2019 Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëherësh kandidat për kryeministër të Kosovës nga koalicioni Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj i ka paraqitur sot prioritetet e tij qeverisëse ...

Mbi 80 anëtarë të rinj i bashkohen Nismës në Pejë, Limaj thotë se më 6 tetor shënohet fitore spektakolare

Botasot - 19.09.2019

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëherësh kandidat për kryeministër të Kosovës nga koalicioni Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj i ka paraqitur sot prioritetet e tij qeverisëse para strukturave në Pejë.

Mbi 80 anëtarë të rinj bashkohen Nismës

Zeri - 19.09.2019

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëherësh kandidat për kryeministër të Kosovës nga koalicioni Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj i ka paraqitur sot prioritetet e tij qeverisëse para strukturave në Pejë.

Nismës i bashkohen 80 anëtarë të rinj

Lajmi.net - 19.09.2019

Në takimin ku aderuan mbi 80 të rinj në Nismën Socialdemokrate, kandidati për të parin e ekzekutivit tha se gjatë mandatit të tij do të zhvillohet bujqësia do të ketë paketë të re sociale, sigurime ...

Limaj hyn në mes të përplasjes Hoxhaj-Pacolli: Kosova s’ka pasur fare politikë të jashtme

Gazeta Express - 20.09.2019

Dështimet e Kosovës në diplomaci po bëjnë që partitë politike të përplasen mes vete në këtë kohë parafushate e në prag të zgjedhjeve të 6 tetorit , shkruan Gazeta Express.

Limaj: Kosova s’ka pasur fare politikë të jashtme

Zeri - 20.09.2019

Dështimet e Kosovës në diplomaci po bëjnë që partitë politike të përplasen mes vete në këtë kohë parafushate e në prag të zgjedhjeve të 6 tetorit. Pacolli ditë më parë e kishte krahasuar Enver ...

Limaj: Dialogu, politika e jashtme dhe bujqësia, prioritetet e programit qeverisës

Telegrafi - 20.09.2019

Kandidati për kryeministër nga koalicioni Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj, ka deklaruar se vendi ka nevojë për një qeveri reformatore. Limaj që ka marrë pjesë në debatin “Fol Hapur”, të organizuar nga ...

Limaj godet Pacollin: Kosova nuk ka pasur politikë të jashtme

Lajmi.net - 20.09.2019

Limaj që ka marrë pjesë në debatin “Fol Hapur”, të organizuar nga Lëvizja Fol ka paraqitur programin qeverisës të koalicionit. Aty Limaj ka folur edhe për taksën e vendosur ndaj produkteve të ...

Limaj në Dragash: Prioritet imi fuqizimi i prodhuesve të vendit

Gazeta Express - 20.09.2019

Kandidati për kryeministër të vendit, Fatmir Limaj, sot ka qëndruar në Dragash, ku ka vizituar kompaninë e fuqishme “Meka”, e cila merret me prodhimin e produkteve të mishit.

Limaj në Dragash: Prioritet imi fuqizimi i prodhuesve të vendit

Medial - 20.09.2019

18:31 | 20 Shtator 2019 Kandidati për kryeministër të vendit, Fatmir Limaj, sot ka qëndruar në Dragash, ku ka vizituar kompaninë e fuqishme “Meka”, e cila merret me prodhimin e produkteve të mishit.

Fatmir Limaj ndërpret fjalimin në Prizren, respekton ezanin

Medial - 20.09.2019

18:58 | 20 Shtator 2019 Kryetari i Nismas Social Demokrate, Fatmir Limaj ka ndërprerë për disa minuta fjalimin e tij në një tubim në qytetin e Prizrenit.

Fatmir Limaj ndërpret fjalimin në Prizren, respekton ezanin

Gazeta Express - 20.09.2019

Kryetari i Nismas Social Demokrate, Fatmir Limaj ka ndërprerë për disa minuta fjalimin e tij në një tubim në qytetin e Prizrenit. Arsyeja e ndaljes ishte respektimi ndaj ezanit.

Fatmir Limaj ndërpret fjalimin në Prizren, ja çka i ndodhi

Botasot - 20.09.2019

Kryetari i Nismas Social Demokrate, Fatmir Limaj ka ndërprerë për disa minuta fjalimin e tij në një tubim në qytetin e Prizrenit. Arsyeja e ndaljes ishte respektimi ndaj ezanit.

Limaj e godet Kurtin në Prizren: Për 15 vjet vetëm ka sharë të tjerët

Zeri - 20.09.2019

Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj, gjatë një mbledhje me elektoratin e tij në Prizren, ka kritikuar kundërkandidatin e tij, Albin Kurtin, duke thënë se ...

Limaj e godet Kurtin në Prizren: S’e kemi luksin ta bëjmë Kryeministër, për 15 vjet vetëm ka sharë të tjerët

Botasot - 20.09.2019

Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj, gjatë një mbledhje me elektoratin e tij në Prizren, ka kritikuar kundërkandidatin e tij, Albin Kurtin, duke thënë se ...

Limaj për Kurtin: Për 15 vite ka sharë të tjerët, s’e kemi luksin ta bëjmë kryeministër

Lajmi.net - 20.09.2019

Limaj tha se Kosova nuk e ka luksin që të bëjë kryeministër një politikan që vetëm ka sharë të tjerët në këto 15 vite. “A e ka Kosova luksin që një njeri që kurrë nuk ka pasur punë publike, që kurrë ...