TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Enver Malokun e vranë, por frymëzimin për vazhdimin e veprës së tij vetëm sa e forcuan!

Botasot - 11.01.2019

Sot bëhen 20 vjet nga vrasja e Enver Malokut, demokratit, gazetarit, publicistit, shkrimtarit, pendës dhe mendjes së informimit të Kosovës. Enver Maloku u vu në shërbim të Lirisë Pavarësisë dhe ...

“E vranë, vetëm se ishte patriot i guximshëm”!

Botasot - 11.01.2019

Profesori universitar, sociologu Fadil Maloku në 20 vjetorin e vrasjes makabre të veprimtarit Enver Malokut, thotë se atë e vranë, pasi ishte patriot i guximshëm.

Vajza e Enver Malokut: Kosova po bëhet, por larg nga ëndrrat e babait tim

Zeri - 11.01.2019

Në Akademinë Përkujtimore me rastin e 20 vjetorit të vrasjes së publicistit Enver Maloku, pjesë ishte edhe e bija e tij, Doruntinë Maloku. E bija e Enver Malokut tha se ky krim edhe pas 20 vjetësh ...

E bija e Enver Malokut kërkon drejtësi për babain e saj

Botasot - 11.01.2019

Njëzet vjet pas vrasjes së Enver Maloku, përfaqësues të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe familjarë, kanë kërkuar zbardhjen e vrasjes së publicistit.

LDK-ja shpreson se në këtë vit do të zbulohen dorasit e Enver Malokut

Almakos - 11.01.2019

Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka bërë homazhe te përmendorja e tij në lagjen “Kodra e Diellit”. Sekretari i LDK-së, Ismet Beqiri ka thënë se ...

Dy dekada nga vrasja e Enver Malokut, Islami tregon kur nisën përgatitjet për eliminimin e njerëzve me ndikim të madh

Botasot - 11.01.2019

Sot janë bërë 20 vjet nga vrasja makabre e veprimtarit dhe gazetarit të shquar, Enver Maloku. Enver Maloku ishte bashkëpunëtor i ngushtë i Presidentit Rugova dhe gazetës kombëtare “Bota sot”.

Një kujtim për Enver Malokun me rastin e 20 vjetorit te vrasjes

Botasot - 11.01.2019

Tash e 20 vjet më parë në një ditë të ftohtë dimri, në janarin muajin ku janë vrarë dhe sakrifikuar shumë atdhetarë shqiptarë nëpër shekuj dhe dekada një dorë e zezë që punonte për interesa të ...

Mustafa: Zbardhja e vrasjes së Enver Malokut është detyrim

Lajmi.net - 11.01.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes së tij. Enver Maloku, bashkëpunëtor i presidentit historik Dr. Ibrahim Rugova dhe shef i QIK-ut gjatë viteve të 90-ta, ...

LDK bën homazhe te varri i Enver Malokut: Shpresojmë që ky të jetë viti i zbulimit të dorasit

Botasot - 11.01.2019

Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, kryesia e LDK-së ka bërë homazhe te përmendorja e tij në lagjen Kodra e Diellit në Prishtinë. Sekretari i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka ...

Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, “ekzekutorët janë kërcënim permanent ndaj individëve të rëndësishëm dhe ndaj ...

Botasot - 11.01.2019

Sot, më 11 janar 2019, po bëhen dy dekada të plota nga vrasja e veprimtarit dhe gazetarit të shquar, Enver Maloku. Enver Maloku ishte bashkëpunëtor i ngushtë i Presidentit Rugova dhe gazetës ...

Isa Mustafa përkujton Enver Malokun

Gazeta Express - 11.01.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, përkujton Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes së ...

Përkujtohet Enver Maloku në 20 vjetorin e vrasjes

Botasot - 11.01.2019

Sot janë bërë 20 vjet nga vrasja e publicistit dhe anëtarit të LDK-së Enver Maloku, i cili ishte edhe njeri shumë i afërt me ish-presidentin e ndjerë Ibrahim Rugova .

Çfarë do të ndodhë sot në Kosovë?

Antpress - 11.01.2019

Ngjarjet e datës 11 janar Kryeministri Ramush Haradinaj zhvillon vizitë pune në Ministrinë e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë. (Ndërtesa e Ministrisë së Punëve të Jashtme, salla 303, ora 09:00) Fillon ...

Me qendrën informative të Kosovës në krye me Enver Malokun, bota arrit të kuptonte të vërtetën e Kosovës

Botasot - 11.01.2019

Sot, bëhen 20 vjet të vrasjës së Enver Malokut, publicistit, gazetarit dhe shkrimtarit tonë të çmuar. Vrasja e Enver Malokut ka lënë vrragë të thella, jo vetëm për familjen, por për gjithë kombin ...

Kush e porositi vrasjen e Enver Malokut, dy dekada nga krimi që tronditi Kosovën

Botasot - 10.01.2019

Sot, më 11 janar 2019, po bëhen dy dekada të plota nga vrasja e veprimtarit dhe gazetarit të shquar, Enver Maloku. Enver Maloku ishte bashkëpunëtor i ngushtë i Presidentit Rugova dhe gazetës ...

E bija e Enver Malokut kërkon drejtësi për babain e saj

Koha.net - 11.01.2019

Njëzet vjet pas vrasjes së Enver Maloku, përfaqësues të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe familjarë, kanë kërkuar zbardhjen e vrasjes së publicistit.

LDK-ja shpreson se në këtë vit do të zbulohen dorasit e Enver Malokut

Telegrafi - 11.01.2019

Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka bërë homazhe te përmendorja e tij në lagjen “Kodra e Diellit”. Sekretari i LDK-së, Ismet Beqiri ka thënë se ...

Një kujtim për Enver Malokun me rastin e 20 vjetorit te vrasjes

Medial - 11.01.2019

Tash e 20 vjet më parë në një ditë të ftohtë dimri, në janarin muajin ku janë vrarë dhe sakrifikuar shumë atdhetarë shqiptarë nëpër shekuj dhe dekada një dorë e zezë që punonte për interesa të ...

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton Enver Malokun

Telegrafi - 11.01.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes së tij. Enver Maloku, bashkëpunëtor i presidentit Ibrahim Rugova dhe shef i QIK-ut gjatë viteve të 90-ta, kishte ...

Beqiri: Shpresojmë që ky të jetë viti i zbulimit të dorasit të Enver Malokut

Koha.net - 11.01.2019

Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, kryesia e LDK-së ka bërë homazhe te përmendorja e tij në lagjen Kodra e Diellit në Prishtinë. Sekretari i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka ...

Përkujtohet Enver Maloku në 20 vjetorin e vrasjes

Almakos - 11.01.2019

Sot janë bërë 20 vjet nga vrasja e publicistit dhe anëtarit të LDK-së Enver Maloku, i cili ishte edhe njeri shumë i afërt me ish-presidentin e ndjerë Ibrahim Rugova.

Çfarë do të ndodhë sot në Kosovë

Botasot - 01.06.2019

Këto janë ngjarjet e ditës së sotme 08:00 Mbahet konferenca Ndërkombëtare “Shëndeti, Mirëqenia dhe të Drejtat e Fëmijëve”. (Ndërtesa e ish – Rilindjes) 09:00 Prezantohet logoja e 20-vjetorit të ...

Isa Mustafa përkujton Enver Malokun në 20 vjetorin e vrasjes

Botasot - 11.01.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka përkujtuar Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes së tij. Enver Maloku, bashkëpunëtor i presidentit Ibrahim Rugova dhe shef i QIK-ut gjatë viteve të 90-ta, kishte ...

Beqiri: Shpresojmë që ky të jetë viti i zbulimit të dorasit të Enver Malokut

Lajmi.net - 11.01.2019

Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, kryesia e LDK-së ka bërë homazhe te përmendorja e tij në lagjen Kodra e Diellit në Prishtinë. Sekretari i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ...

Përkujtohet Enver Maloku në 20 vjetorin e vrasjes

Telegrafi - 11.01.2019

Sot janë bërë 20 vjet nga vrasja e publicistit dhe anëtarit të LDK-së Enver Maloku, i cili ishte edhe njeri shumë i afërt me ish-presidentin e ndjerë Ibrahim Rugova.

Mustafa kërkon zbardhjen e vrasjes së Enver Malokut

Koha.net - 11.01.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka përkujtuar Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes së tij. Enver Maloku, bashkëpunëtor i presidentit Ibrahim Rugova dhe shef i QIK-ut gjatë viteve të 90-ta, kishte ...

20 vjet nga vrasja e Enver Malokut

Lajmi.net - 11.01.2019

Sot janë bërë 20 vjet nga vrasja e publicistit dhe anëtarit të LDK-së Enver Maloku, i cili ishte edhe njeri shumë i afërt me ish-presidentin e ndjerë Ibrahim Rugova.

Isa Mustafa përkujton Enver Malokun

Lajm - 11.01.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, përkujton Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes së tij. “Enver Maloku, bashkëpunëtor i ish-presidentit Ibrahim Rugova dhe shef i QIK-ut gjatë viteve të 90-ta, kishte ...

20 vjet nga vrasja e Enver Malokut

Zeri - 11.01.2019

Sot janë bërë 20 vjet nga vrasja e publicistit dhe anëtarit të LDK-së Enver Maloku, i cili ishte edhe njeri shumë i afërt me ish-presidentin e ndjerë Ibrahim Rugova.

Kryetari i LDK-së, Mustafa përkujton Enver Malokun

Kosova Live - 11.01.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes së tij. Enver Maloku, bashkëpunëtor i presidentit historik Dr. Ibrahim Rugova dhe shef i QIK-ut gjatë viteve të 90-ta, ...

Isa Mustafa përkujton Enver Malokun në 20 vjetorin e vrasjes

Zeri - 11.01.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, përkujton Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes së tij. “Enver Maloku, bashkëpunëtor i ish-presidentit Ibrahim Rugova dhe shef i QIK-ut gjatë viteve të 90-ta, kishte ...