TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Edi Rama në Gjenevë në Samitin botëror Ekonomik. Ai takon Vuçiqin, Thaçi askund

Botasot - 08.11.2019

Gjenevë, Zvicër, 8 Nëntor (Nefail MALIQI) -Forumi Ekonomik Botëror mblodhi sot 26 krerë shtetesh, drejtues qeverie nga Evropa Jug-Lindore dhe partnerë të rëndësishëm sot për të diskutuar rrugën ...

Forumi ekonomik botëror në Gjenevë, Zaev: Nuk ka rrugë tjetër, përveç integrimit në BE

Flaka - 08.11.2019

Për Maqedoninë e Veriut dhe vendet rajonale nuk ka alternativë tjetër përveç integrimit të plotë në Bashkimin Evropian, ka thënë kryeministri, Zoran Zaev, në forumin ekonomik botëror në Gjenevë.

Zaev nga Gjeneva: BE dërgoi sinjal se për rajonin nuk ka alternativë tjetër

Medial - 08.11.2019

Shkup, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – BE-ja dërgoi sinjal se për rajonin nuk ka alternativë tjetër përveç integrimit në Union. Proceset duhet të vazhdojnë sepse ekziston mundësia për zhvillim të ...

Vuçiq: Kjo pyetje e imja në lidhje me Kosovën ende nuk ka marrë përgjigje nga BE-ja

Lajmi.net - 08.11.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se ende nuk ka marrë përgjigje nëse Serbia do të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian deri në vitin 2025, nëse zgjidh problemin me Kosovën.

Zaev nga FEB në Gjenevë: Dialog strategjik dhe agjendë pozitive për ardhmërinë e Ballkanit

Alsat - 08.11.2019

Kryeministri Zoran Zaev, i shoqëruar nga ministri për Punë të Jashtme Nikola Dimitrov, marrin pjesë në takimin e organizuar nga Forumi Ekonomik Botëror në Gjenevë, me temë “Dialog strategjik për ...

Gjenevë, kryeministri Rama në Forumin Ekonomik Botëror

RTSH - 08.11.2019

“Dialogu strategjik në Ballkanin Perëndimor” është tema e një forumi që do të nisi në Gjeneve në kuadër të Forumit Ekonomik Botëror. Në të është i pranishëm dhe kryeministri shqiptar Edi Rama dhe ...

Zaev do të marrë pjesë në mbledhjen e Forumit Ekonomik Botëror në Gjenevë

Alsat - 07.11.2019

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot dhe nesër (7-8 nëntor) do të marrë pjesë në mbledhjen e Forumit Ekonomik Botëror në Gjenevë, Zvicër në temë “Dialogu ...

Zaev do të marrë pjesë në mbledhjen e Forumit Ekonomik Botëror në Gjenevë

Tetova Sot - 07.11.2019

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot dhe nesër (7-8 nëntor) do të marrë pjesë në mbledhjen e Forumit Ekonomik Botëror në Gjenevë, Zvicër në temë “Dialogu ...

Zaev do të marrë pjesë në mbledhjen e Forumit Ekonomik Botëror në Gjenevë

Zhurnal - 07.11.2019

Shkup, 7 nëntor, zhurnal.mk – Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot dhe nesër (7-8 nëntor) do të marrë pjesë në mbledhjen e Forumit Ekonomik Botëror në Gjenevë, ...

Zaev do të marrë pjesë në mbledhjen e Forumit Ekonomik Botëror në Gjenevë

Alb Portali - 07.11.2019

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot dhe nesër (7-8 nëntor) do të marrë pjesë në mbledhjen e Forumit Ekonomik Botëror në Gjenevë, Zvicër në temë “Dialogu ...

Zaev në Forumin Ekonomik Botëror në Gjenevë: Dialog strategjik për Ballkanin Perëndimor dhe agjendë pozitive për ...

Telegrafi - 08.11.2019

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i shoqëruar nga ministri për Punë të Jashtme Nikola Dimitrov, marrin pjesë në takimin e organizuar nga Forumi Ekonomik Botëror ...

Kryeministri Zaev në mbledhjen e liderëve të Forumit Ekonomik Botëror në Gjenevë

Medial - 08.11.2019

Shkup, 8 nëntor 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev në shoqërim të ministrave të Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, merr pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Gjenevë me temë “Dialogu strategjik ...

Zaev: Dialog strategjik dhe agjendë pozitive për ardhmërinë e Ballkanit

Gazeta Express - 08.11.2019

Kryeministri Zoran Zaev, i shoqëruar nga ministri për Punë të Jashtme Nikola Dimitrov, marrin pjesë në takimin e organizuar nga Forumi Ekonomik Botëror në Gjenevë, me temë “Dialog strategjik për ...

Zaev në Forumin Ekonomik Botëror në Gjenevë: Dialog strategjik për Ballkanin Perëndimor dhe agjendë pozitive për ...

Botasot - 08.11.2019

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i shoqëruar nga ministri për Punë të Jashtme Nikola Dimitrov, marrin pjesë në takimin e organizuar nga Forumi Ekonomik Botëror ...

Vuçiq: Kjo pyetje e imja në lidhje me Kosovën ende nuk ka marrë përgjigje nga BE-ja

Gazeta Express - 08.11.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është deklaruar nga Gjeneva ku mori pjesë në dialogun strategjik për Ballkanin Perëndimor, të organizuar nga Forumi Botëror i Ekonomisë.

Zaev nga FEB në Gjenevë: Dialog strategjik dhe agjendë pozitive për ardhmërinë e Ballkanit

Zhurnal - 08.11.2019

Gjenevë, 8 nëntor, zhurnal.mk – Kryeministri Zoran Zaev, i shoqëruar nga ministri për Punë të Jashtme Nikola Dimitrov, marrin pjesë në takimin e organizuar nga Forumi Ekonomik Botëror në Gjenevë, me ...

Vuçiq: Kjo pyetje e imja në lidhje me Kosovën ende nuk ka marrë përgjigje nga BE-ja

Zeri - 08.11.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është deklaruar nga Gjeneva ku mori pjesë në dialogun strategjik për Ballkanin Perëndimor, të organizuar nga Forumi Botëror i Ekonomisë.

Vuçiq: Kjo pyetje e imja në lidhje me Kosovën ende nuk ka marrë përgjigje nga BE-ja

Botasot - 08.11.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është deklaruar nga Gjeneva ku mori pjesë në dialogun strategjik për Ballkanin Perëndimor, të organizuar nga Forumi Botëror i Ekonomisë.

Zaev nga Gjeneva: BE dërgoi sinjal se për rajonin nuk ka alternativë tjetër

Tetova Sot - 08.11.2019

BE-ja dërgoi sinjal se për rajonin nuk ka alternativë tjetër përveç integrimit në Union. Proceset duhet të vazhdojnë sepse ekziston mundësia për zhvillim të nacionalizmit, populizmit dhe ...

Kryeministri Zaev në mbledhjen e liderëve të Forumit Ekonomik Botëror në Gjenevë

Tetova Sot - 08.11.2019

Kryeministri Zoran Zaev në shoqërim të ministrave të Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, merr pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Gjenevë me temë “Dialogu strategjik për Ballkanin Perëndimor”.

Forumi i Davos, Zaev: BE sinjalizon se për rajonin nuk ka alternativë tjetër

Java News - 08.11.2019

Bashkimi Europian sinjalizoi se për rajonin nuk ka alternativë tjetër përveç integrimit në Union. Proceset duhet të vazhdojnë sepse ekziston mundësia për zhvillimin e nacionalizmit, populizmit dhe ...

Zaev: BE sinjalizon se për rajonin nuk ka alternativë tjetër

Botasot - 08.11.2019

Bashkimi Evropian sinjalizoi se për rajonin nuk ka alternativë tjetër përveç integrimit në Union. Proceset duhet të vazhdojnë sepse ekziston mundësia për zhvillimin e nacionalizmit, populizmit dhe ...