TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nga gazi Braçe-Lleshaj tek pëshpëritjet e Rudina Hajdarit: Çfarë nuk u pa sot nga Kuvendi (FOTO LAJM)

Albeu.com - 16.05.2019

Seanca e sotme plenare në Kuvend është mbizotëruar nga fjalimet e deputetëve të rinj të opozitës, të cilët nuk kanë kaluar pa ironi tek ministrat dhe deputetët e maxhorancës.

Nuk do ta besoni se nën shoqërinë e kujt grupi është fotografuar Rudina Hajdari në aeroport (FOTO)

SOT - 16.05.2019

Kryetarja e Grupit Parlamentar Demokrat, Rudina Hajdari, është fotografuar në aeroportin e Rinasit në shoqërinë e disa zyrtarëve të mazhorancës. Fotot janë publikuar nga faqja ‘Respublica’.

VIDEO/ Rudina Hajdari e shqetësuar: Rama-Basha po bëjnë marrëveshje

Mapo - 16.05.2019

Deputetët e “opozitës së re” parlamentare Rudina Hajdari dhe Ralf Gjoni, i kanë kërkuar mazhorancës të japë shpjegimë nëqoftëse po punojnë për një marrëveshje me opzitën, duke shprehur shqetësim se ...

"Pakt i fshehtë Rama-Basha", Hajdari dhe Gjoni ngrenë dyshimet në Kuvend

Botasot - 16.05.2019

Kryetarja e grupit parlamentar të opozitës në Kuvendk, Rudina Hajdari dhe deputeti Ralf Gjoni kanë ngritur dyshime për një marrëveshje politike mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të Partisë ...

E pabesueshme/ Rudina Hajdari në vend të lexojë fjalimin përfundon duke recituar në Kuvend, bën gafën e madhe teksa i ...

SOT - 16.05.2019

Deputetja Rudina Hajdari ka tentuar që në këtë seancë plenare të përgatitet më shumë se në seancat e kaluara. Por Hajdari ka tërhequr vëmendjen me fjalimin e saj në foltoren e Kuvendit, të cilin në ...

Rudina Hajdari sulmon nga Kuvendi: E ndjej se Rama dhe Basha kanë bërë marrëveshje për zuzarë

LajmiFundit - 16.05.2019

Rudina Hajdari ka sulmuar nga Kuvendi i Shqipërisë kryeministrin Edi Rama dhe Lulzim Bashën duke i etiketuar si bashkëpunëtorë në një marrëveshje të cilësuar prej saj si “marrëveshje jo për ...

Pakt i fshehtë Rama-Basha? Balla i përgjigjet Hajdarit dhe Gjonit: Jo marrëveshje në kurriz të Kushtetutës

Java News - 16.05.2019

Kryetarja e grupit demokrat në Kuvendin e Shqipërisë Rudina Hajdari dhe deputeti Ralf Gjoni që u fut nga listat e LSI-së pas daljes së opozitës në rrugë i kërkuan sot kryeministrit Edi Rama që të ...

VIDEO/ “Rama dhe Basha janë të rrezikshëm”, Hajdari: Unë e ndjej se kanë bërë marrëveshje, por jo…

Java News - 16.05.2019

Pas kritikave të shumta për qëndrimet e saj kundër opozitës dhe pro qeverisë, Rudina Hajdari, kryetarja e Grupit të Demokratëve në Parlament ka mbajtur një qëndrim ndryshe gjatë seancës së sotme.

Çfarë po ndodh? Rudina Hajdari dhe ish-ministrja e Ramës bëhen bashkë, marrin pjesë në takimin e rëndësishëm

SOT - 16.05.2019

Deputetja e opozitës së re, njëherazi edhe kryetare e Komisionit për Integrimin Europian, Rudina Hajdari së bashku me deputeten socialiste Mirela Kumbaro ndodhet në një vizitë zyrtare në Francë.

Rudina Hajdari: Këta politikanë kanë marrë fund, po shijojnë ‘dashurinë në kohën e kolerës’! Shqipëria bëhet

Gazeta Tema - 16.05.2019

Deputetja Rudina Hajdari, ka sulmuar ashpër krerët e politikës shqiptare, duke thënë se ata kanë bërë marrëveshje dhe po shijojnë ‘dashurinë në kohën e kolerës’.

Rudina Hajdari, pjesë e ekipit qeveritar? (Foto)

Respublica - 15.05.2019

Rudina Hajdari, e konsideruar nga mazhoranca si drejtuese e opozitës së re parlamentare, e përfshirë së fundmi edhe si bashkëkryetare me Damian Gjiknurin në Komisionin e Reformës Zgjedhore duket se i ...

Hajdari dhe Gjoni llogari Ramës: A keni bërë pakt të fshehtë me Bashën?

Gazeta Express - 16.05.2019

Kryetarja e grupit demokrat në Kuvendin e Shqipërisë Rudina Hajdari dhe deputeti Ralf Gjoni që u fut nga listat e LSI-së pas daljes së opozitës në rrugë i kërkuan sot kryeministrit Edi Rama që të ...

Hajdari: Rama- Basha kanë bërë marrëveshje, por jo për shqiptarët

Durres Lajm - 16.05.2019

Nga foltorja e Kuvendit deputetja demokrate Rudina Hajdari, ka sulmuar ashpër krerët e politikës shqiptare. Hajdari tha se Basha dhe Rama kanë bërë marrëveshje që nuk merr parasysh interesat e ...

“Gjeneral e kryetarë legjioni” Fjalimi ndryshe i Rudina Hajdarit

BalkanWeb - 16.05.2019

Deputetja Rudina Hajdari, ka sulmuar ashpër krerët e politikës shqiptare, duke thënë se ata kanë bërë marrëveshje dhe po shijojnë ‘dashurinë në kohën e kolerës’.

Rudina Hajdari bën monolog teatral në Kuvend

Albeu.com - 16.05.2019

Rudina Hajdari ka mbajtur një fjalim akuzues ndaj klasës politike të vendit duke thënë se i kanë çuar shqiptarët në mjerim. Sipas saj Shqipëria nuk ka marrë fund, por janë pikërisht këta politikanë, ...

Hajdari në Kuvendin e Shqipërisë për “kryetarin në tentativë të legjionit të shpërbërë”

Koha.net - 16.05.2019

Tiranë, 16 maj -Deputetja Rudina Hajdari deklaroi sot në Kuvendin e Shqipërisë se krerët e politikës kanë bërë marrëveshje, por jo për shqiptarët. Në fjalën e saj në Kuvend, Hajdari tha se i ...