TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vizita e Putinit në Serbi, tendencioze dhe me mesazhe të qarta

Lajmi.net - 18.01.2019

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka realizuar një vizitë zyrtare në Serbi ku është takuar me krerët udhëheqës serb. Gjatë kësaj vizite, Putin ka ritheksuar mbështetjen e Rusisë për Serbinë duke ...

Ceca nuk kursen fjalët nga takimi me Putinin

Lajmi.net - 18.01.2019

Ceca ka qenë më mesin e atyre që u takuan me presidentin rus, Vladimir Putin gjatë vizitës së tij në Beograd. Serbët vazhdojnë ta komentojnë vizitën e presidentit të Rusisë, Vladimir Putin.

Një ditë pas vizitës së Putin, Vuçiç lut Kosovën të heqë taksën 100%

ABC News - 18.01.2019

Një ditë pas vizitës së presidentit rus Putin, presidenti serb Aleksandar Vuçiç përsëriti kërkesën ndaj Kosovës për të hequr taksën 100% për produktet serbe.

“Alo” zbulon numrin e serbëve që pritën Putinin në Beograd

Lajmi.net - 18.01.2019

Numër i madh i qytetarëve serbë dolën në rrugë gjatë vizitës së presidentit rus, Vladimir Putin. Portali serb “Alo” shkruan se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin u prit në Beograd nga mbi 125 mijë ...

Putin ka një skenar të ri për zgjidhjen e çështjes së Kosovës

Lajmi.net - 18.01.2019

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin qëndroi të enjten për vizitë në Serbi. Ish ambasadori i Serbisë në Bjellorusi, Sreçko Gjukiq ka thënë se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin gjatë vizitës në ...

Demokratët e Serbisë: I rëndësishëm qëndrimi i Rusisë rreth Kosovës

Botasot - 18.01.2019

Partia opozitare Demokratike e Serbisë, me rastin e vizitës së presidentit rus Vladimir Putin në Beograd beson se është shumë e rëndësishme që Rusia zyrtare në mënyrë të qartë ka shfaqur qëndrimin se ...

Vuçiq: Pa Rusinë s’ka vendim për Kosovën

Koha.net - 18.01.2019

Pa Rusinë dhe për shkak të fuqisë së Rusisë në Këshillin e Sigurimit, është e qartë se kurrfarë zgjidhjeje për problemin e Kosovës nuk do të ketë. Para çdo zgjidhjeje të problemit të Kosovës do të ...

Vuçiq falënderon Putinin, ka një lutje për BE-në në lidhje me Kosovën

Lajmi.net - 18.01.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është paraqitur në konferencë për media ku ka bërë një thirrje për veprim tek Bashkimi Evropian në raport me Kosovën.

Gjatë vizitës së Putinit në Serbi, vetura me targa të Shqipërisë alarmoi autoritet serbe – në fund doli të jetë makinë ...

Telegrafi - 18.01.2019

Gjatë vizitës së presidenti rus Vladimir Putin në Serbi ku pos takimeve zyrtare, ai është pritur edhe nga qytetarë që e duartrokisnin. Mirëpo gjatë vizitës në kishën Shën Sava të Beogradit, ndodhi ...

Bërnabiç: Brukselit nuk ka pse ti pengoj vizita e Putinit në Beograd

Botasot - 18.01.2019

Kryeministrja serbe Ana Bërnabiç ka hedhur poshtë dyshimet e gazetarëve serb të cilët e kanë pyetur nëse vizita e presidentit rus Vladimir Putin do të mund të ndikonte negativisht në raportet e ...

Putini u prit në Serbi më përzemërsisht se në provincat ruse, por...

DW - 18.01.2019

Vladimir Putini u prit në Serbi më mirë se në shumë vende të Rusisë. Kjo vizitë nënvizoi miqësinë mes Rusisë dhe Serbisë, por la pas vete shumë çështje të hapura.

Bërnabiq: Vizita e Putinit nuk do të ndikojë në marrëdhëniet me BE-në

Lajm - 18.01.2019

Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq ka thënë se është shumë e kënaqur me vizitën e presidentit rus Vladimir Putin, të cilin ajo e vlerësoi si jashtëzakonisht të rëndësishme në kuptimin politik dhe atë ...

Putin sfidon NATO-n nga Serbia

ABC News - 18.01.2019

Vizita e presidentit rus Putin në Serbi ka tërhequr vëmendjen e mediave ndërkombëtare. ndërsa deklarata më e fortë e liderit të Kremlinit ishte sfida për NATO-n: nuk do ju lëmë Ballkanin në dorë.

Një nga deputetët e Kuvendit të Maqedonisë takoi Putinin në Beograd (FOTO)

Ina - 18.01.2019

Vizita e presidentit rus Vlladimir Putin në Beograd është ndjekur edhe në SHkup, ku ka pasur debate të ndryshme. Por mediat kanë shkruar se me Putinin është takuar edhe një nga deputetët e Kuvendit ...

Putin fluturoi, mbetën 5 pyetje të vështira për Serbinë

Botasot - 18.01.2019

Presidenti rus Vladimir Putin pas vizitës në Serbi u kthye në Moskë. Një ditë pas euforisë ka nis vendosja e vijës rreth ngjarjes më të rëndësishme për Serbinë në këtë vit, por këtu kanë mbetur 5 ...

FOTO/ Putin emocionohet nga dhurata simbolike e Vuçiç

BalkanWeb - 18.01.2019

Pasha, një Sarplaninac 3-muajsh me një pemë familjare prej shtatë brezash, u bë qen i pestë që iu dha Vladimir Putinit që kur u bë president në vitin 2000, por ndoshta edhe dhurata më simbolike e ...

Putin në Beograd: Veprimet e Prishtinës rrezikojnë qëndrueshmërinë në Ballkan

SOT - 18.01.2019

Presidenti rus Vladimir Putin ka akuzuar dje nga Beogradi autoritetet e Kosovës për veprimesh provokuese ndaj Serbisë që sipas tij mund të dëmtojnë qëndrueshmërinë në Ballkan.

‘Çmendet’ Putini: Policia serbe ka të drejtë të jetë në Kosovë

Botasot - 18.01.2019

Presidenti rus Vladimir Putin gjatë vizitës në Serbi ka thënë se pozicioni i Rusisë për çështjen e Kosovës është i njohur. “Ne jemi në favor të gjetjes së një zgjidhje në koordinim me Rezolutën 1244 ...

“Spasiba”, një qen dhe një dekoratë

Gazeta Tema - 18.01.2019

Nga Enver Robelli Fjala më e dëgjuar gjatë gjithë ditës së djeshme në Radio Beograd ishte «spasiba». Erdhi Vladimir Putini në Beograd dhe homologut të tij, presidentit serb Aleksandar Vuçiq, gati iu ...

Putin niset drejt Moskës, Vuçiq e përshëndet “babën”

Botasot - 18.01.2019

Presidenti rus Vladimir Putin ka mbaruar vizitën në Serbi. Në ora 20:15 ai është nisur me avion drejt Rusisë. Deri në aeroport e përcolli presidenti serb Aleksander Vuçiq.

Ahmeti: Vizita e Putinit në Beograd, tregoi se marrëveshja Kosovë-Serbi është shumë larg (Video)

Telegrafi - 17.01.2019

Analisti Arben Ahmeti ka thënë se vizita e presidentit rus, Vladimir Putin në Serbi, ka treguar se marrëveshja Kosovë-Serbi është shumë larg. Ahmeti, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV ...

Cila ishte porosia kryesore e Putinit nga Beogradi?

Botasot - 17.01.2019

"Qëndrimi i Rusisë në çështjen e Kosovës është i qartë - Moska angazhohet për zgjidhje të pranueshme reciproke ndërmjet Beogradit dhge prishtinës të bazuar në rezolutën 1244 të OKB-së", shkruan ...

Mesazhet e freskëta gjeopolitike të Vladimir Putin në Beograd!

Albeu.com - 17.01.2019

Enver Bytyçi Më 16 tetor të vitit 2014 Vladimir Putin vizitoi për herë të fundit Beogradin, ndërkohë që në muret e kryeqytetit serb shkruheshin aso kohe bilbordet me logon: “Vladimmir, shpëtojë ...

Mediat botërore: Putini konsolidon lidhjet me Serbinë

Evropaelire - 17.01.2019

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, udhëheqë delegacionin e lartë rus gjatë vizitës në Serbi, me qëllim që të zhvillojë bashkëpunimin me vendin që synon të bëhet pjesë e BE-së, shkruan rrjeti ...

Putin në Beograd: Për stabilitet në Ballkan duhen kompromise

DW - 17.01.2019

Presidenti rus Vladimir Putin bëri thirrje të enjten (17.01) në Beograd për stabilitet në Ballkan. Kreu i Kremlinit po viziton Serbinë, një aleat kyç i Moskës në rajonin e paqëndrueshëm.

Putin: Mbështesim arritjen e një marrëveshjeje Prishtinë-Beograd

Evropaelire - 17.01.2019

“Rusia pajtohet që Beogradi dhe Prishtina të arrijnë një marrëveshje të pranueshme reciproke në përputhje me rezolutën 1244” tha presidenti rus Vladimir Putin në Beograd.

Mesazhi i Putin për Kosovën: Mbështesim çdo marrëveshje të pranueshme për Serbinë

Top Channel - 17.01.2019

Rusia mbështet arritjen e një marrëveshje të pranueshme reciproke Prishtinë-Beograd në përputhje me rezolutën 1244, deklaroi ne kryeqytetin serb presidenti rus Vladimir Putin.

Putin: Qëndrimi ynë për Kosovën s’ka ndryshuar, ushtria dhe taksa tensionuan situatën

Lajmi.net - 17.01.2019

Presidenti i Rusisë, Vladimir Puntin, sot ka qëndruar për vizitë zyrtare në Serbi. Presidenti i Rusisë, Valdimir Putin, gjatë vizitës së tij zyrtare në Serbi ka folur edhe për Kosovën, transmeton ...

Vladimir Putin, Letërnjoftimi, shkollimi, vitet, lartësia, pasuria dhe shërbimi në KGB

Botasot - 17.01.2019

Shumë media botërore kanë raportuar sot për vizitën e presidentit të Rusisë Vladimir Putin në Beograd, ku përmenden qëndrimet e tij rreth gjendjes aktuale, raporteve ndërkombëtare por edhe për gjërat ...

Putin mesazh Kosovës nga Serbia, e paralajmëron për formimin e Ushtrisë

SOT - 17.01.2019

Në takimin zyrtar në Beograd me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në një konferencë për shtyp presidenti rus Putin bëri me dije se lëvizjet e fundit të Prishtinës zyrtare krijojnë një konflikt ...

Putini në Beograd

Telegrafi - 17.01.2019

Leonidha Mërtiri Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, sot është në Beograd. Mijëra policë serbë së bashku me elitën e Forcave Speciale ruse, prej ditësh janë në gatishmëri për të garantuar sigurinë e ...

Putin viziton Serbinë. Beogradi, i gjithi “në këmbë”

Top Channel - 17.01.2019

Presidenti rus, Vladimir Putin viziton sot Serbinë, me qëllim çimentimin e bashkëpunimit me një vend që kërkon anëtarësimin në BE. Para vizitës së tij në Beograd, Putin akuzoi disa vende perëndimore, ...

Mediat botërore: Putin në Serbi u prit si “super-yll”

Botasot - 17.01.2019

Mediat anekënd Evropës dhe ShBA sot gjatë gjithë ditës janë marrë me vizitën e presidentit rus Vladimir Putin në Serbi, shkruan “Blic”, transmeton “Bota Sot” "Ekspres-i" francez: Putin në Serbi është ...

Mediat botërore: Putinin në Serbi e mirëpritën si “Superyll”

Zeri - 17.01.2019

Mediat në të gjithë Evropën, por edhe në Shtetet e Bashkuara po merren me vizitën e sotme të presidentit rus Vladimir Putin në Serbi, transmeton Zeri.info.

BBC: Putin paralajmëron Perëndimin, Serbia ia organizon mirëseardhjen

Lajmi.net - 17.01.2019

Vladimir Putin sot do të mbërrijë për vizitë në Beograd. Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin sot do të mbërrijë për vizitë në Beograd. Putini thuhet se po drejton një delegacion të fuqishëm që ...

Dhurata që Putin i dha Vuçiqit ka lidhje me Stalinin

Lajmi.net - 17.01.2019

Gjatë vizitës së sotme në Serbi presidenti rus Vladimir Putin e dekoroi homologun e tij serb Aleksander Vuçiq me çmimin ‘Aleksandër Nevski ‘ Këtë çmim Vuçiq e mori për shkak që ka ndihmuar në ...

Putin: Veprimet e Prishtinës rrezikojnë qëndrueshmërinë në Ballkan

VOA - 17.01.2019

Presidenti rus Vladimir Putin, akuzoi të enjten autoritetet në Kosovë për ndërmarrje veprimesh provokuese ,siç është themelimi i ushtrisë që, sipas tij mund të dëmtojnë qëndrueshmërinë në Ballkan.

Putin merr dhuratë nga Vuçiç pastorin ilir (Emri+Fotot)

SOT - 17.01.2019

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin e ka marrë sot dhuratë nga Vuçiç një pastor Ilir, të cilin e ka quajtur me emrin ‘Pasha’. Kjo dhuratë i është bërë Putinit për arsye se presidenti rus shquhet për ...

Serbia ngrihet në këmbë – Po vjen Putini!

BalkanWeb - 17.01.2019

Serbët e shohin Putinin si shpresën më të madhe që Kosova të mbetet në Serbi, ose të paktën çështje e pazgjidhur. Vladimir Vladimiroviçi po përpiqet që Rusinë e tij nën sanksione ta lidhë sa më fort ...

Të gjitha aferat e Putinit

Zeri - 17.01.2019

Presidenti rus Vladimir Putin, i cili po qëndron për vizitë në Serbi, qeverisë me dorë të hekurt në krye të vendit për dy dekada, dhe për këtë nuk e kanë penguar aferat dhe intrigat e shumta që e ...

Putin arrin në Beograd, të pranishëm mbi 600 gazetarë të huaj

Alsat - 17.01.2019

Para pak çastesh ka ateruar edhe aeroplani i fundit në aeroportin “Nikolla Tesla”, ku sapo ka arritur në Beograd Presidenti i Rusisë Vladimir Putin Pritja solemne e Presidentit të Rusisë është ...

Kjo do të jetë kërkesa e Vuçiqit për Putinin në lidhje me Kosovën

Lajmi.net - 17.01.2019

“Bloomberg” shkruan për vizitën e presidentit të Rusisë, Vladimit Putin në Serbi dhe kërkesat e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq prej tij në raport me Kosovën.

Fjalët e para të Putinit në takimin me Vuçiqin

Lajmi.net - 17.01.2019

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka bërë deklaratat e para në fillim të vizitës në Beograd. Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka mbërritur sot për vizitë në Serbi.

Gjithçka rreth vizitës së Putinit në Beograd

Koha.net - 17.01.2019

Presidenti rus, Vladimir Putin, arriti gjatë ditës për vizitë zyrtare në shtetin e vetëm me raporte të mira në Evropë. Në një ceremoni pompoze në Beograd, Putini u mirëprit nga presidenti serb.

Fotot e pritjes madhështore të Vladimir Putin në Serbi

SOT - 17.01.2019

Presidenti rus Vladimir Putin mbërriti sot në Serbi me një pritje madhështore për të treguar mbështetjen e tij ndaj liderit të vendit dhe politikave të tij pro-ruse.

Reagime nga shqiptarët dhe serbët e Mitrovicës, për vizitën e Putinit në Serbi (Video)

Telegrafi - 17.01.2019

Derisa vizita e presidentit të Rusisë, Vladimir Putin në Beograd është komentuar në mënyra të ndryshme, në Mitrovicë, pjesa veriore ishte e mbuluar me flamuj serbë dhe mesazhe se Rusia është aleati ...

Putin shkel në Serbi, Vuçiçi i del para për ta përqafuar

Albeu.com - 17.01.2019

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin , ka mbërritur në Serbi . Aeroplani më të cilin ka udhëtuar nga Moska drejt Beogradit, ka ateruar para pak çastesh në aeroportin ‘Nikolla Tesla’.

Problem në Beograd në ditën e vizitës së Putinit

Lajmi.net - 17.01.2019

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka filluar vizitën e tij por në Beograd është shfaqur një problem. Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka mbërritur sot për vizitë në Serbi.

Vuçiq dhe Putin tregojnë qëndrimin e tyre për çështjen e Kosovës

Botasot - 17.01.2019

"Kemi drejtimin strategjik të cilin nuk do ta ndryshojmë " është përgjigjja e Vuçiqit në pyetje nëse pret presion më të madh Serbinë për shkak Rusisë.

Putin mbërriti në Beograd,nën masa të rrepta sigurie

Portalb - 17.01.2019

Ka mbërritur në Serbi, nën masa të rrepta të sigurie, presidenti i Rusisë Vladimir Putin. Kreu i Kremlinit u prit në Aeroportin e Beogradit nga shefi i qeverisë serbe Aleksandar Vuçiç, transmeton ...