TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mustafa për rastin e abuzimit në Drenas: Nuk mund të bëj më shumë sepse ndërhyj në hetime

Lajmi.net - 12.02.2019

Ministri i Punëve të Brendsh, Ekrem Mustafa, është thirrur të raportojë para Komisionit Parlamentar lidhur me rastin e abuzimit seksual të 16 vjeçares në Drenas.

Mustafa: Rasti i abuzimit të të miturës në Drenas ndikon në kredibilitetin e policisë

Botasot - 12.02.2019

Ministri i Brendshëm, Ekrem Mustafa, sot është përballë deputetëve të Kuvendit të Kosovës, për raportim në Komisionin për Integrime Evropiane, për herë të parë.

Aktivisti nga Drenasi: Rasti i abuzimit me vajzën, ka qenë i njohur prej dy vitesh (Video)

Telegrafi - 12.02.2019

Aktivisti nga Drenasi, Afrim Berisha, ka thënë se ngjarja me vajzën ka ndodhur për shkak se të përfshirët në rast kanë menduar se asnjëherë nga ta nuk do të kërkohet llogari për ato vepra.

Në Ferizaj u marshua në përkrahje të vajzës që dyshohet se u abuzua seksualisht nga një profesor e një polic

Koha.net - 11.02.2019

Marshet protestuese ndaj rastit të përdhunimit të vajzës në Drenas kanë vazhduar edhe në qytete të tjera të Kosovës. Të hënën, aktivistë për të drejta të grave kanë vendosur pankarta me porosi të ...

Për skandalin në Drenas, deputetët takojnë përfaqësues të KGJK-së e KPK-së

Koha.net - 11.02.2019

Ngjarjet e fundit të abuzimit të vajzës së mitur në Drenas, kanë bërë që të hënën Komisioni për të Drejtat e Njeriut të diskutojë me përfaqësuesit e Këshillit Gjyqësor dhe atij Prokurorial.

Hyseni: Rasti i 16-vjeçares nga Drenasi nuk është i pari, ai u bë medial

Almakos - 11.02.2019

Pse janë shuar hetimet kur e mitura ka bërë kallëzim, a ka pasur neglizhencë në trajtimin e këtij rasti dhe çka është duke ndodhur aktualisht me këtë rast.

Edhe Ferizaj proteston për rastin e të miturës në Drenas

Tetova Sot - 11.02.2019

Në Ferizaj është duke u protestuar kundër abuzimit seksual nëpër institucionet shtetërore. Protestat po mbahen për shkak të rastit të të miturës në Drenas, e cila nxiti reagim qytetar të madh pasi u ...

Protestuesit në Ferizaj: "Nuk je hetues civil, je pedofil"

Botasot - 11.02.2019

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile, sot në Ferizaj është mbajtur marsh protestues, në të cilin u shfaq pakënaqësia me rastin e përdhunimit të një miture në Drenas.

Në Ferizaj nis protesta në mbështetje të së miturës nga Drenasi

Zeri - 11.02.2019

Në Ferizaj ka nisur marshi protestues i organizuar nga shoqëria civile lidhur me rastin e fundit në Drenas Protestuesit fillimisht do të qëndrojnë para ish-objektit të Gjykatës Komunale, për të ...

Kryetari i KGJK-së: Për shkak të ndjeshmërisë, nuk mund të komentohet rasti i vajzës në Drenas

Gazeta Express - 11.02.2019

Kryetari i Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Nehat Idrizi, tha se rasti është i ndjeshëm pasi që ka të bëjë me një të mitur dhe nuk lejohet të flitet në detaje për rastin pasi që rasti është në ...

Në Ferizaj nis protesta në mbështetje të së miturës nga Drenasi

Gazeta Express - 11.02.2019

Në Ferizaj ka nisur marshi protestues i organizuar nga shoqëria civile lidhur me rastin e fundit në ...

Protesta në Ferizaj për rastin në Drenas (Drejtpërdrejt)

Botasot - 11.02.2019

Ka nisur marshi protestues i organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile lidhur me rastin e fundit në Drenas. Nisja në ora 11.30 nga ish-objekti i Gjykatës Komunale, për të ...

Mustafa për rastin në Drenas: Nuk mund të ndërhyjë në hetime

Zeri - 12.02.2019

Ministri i Punëve të Brendshëm, Ekrem Mustafa, është thirrur të raportojë para Komisionit Parlamentar lidhur me rastin e abuzimit seksual të vajzës nga Drenasi, e cila ka rrëfyer se si 16 vjeçare ...

Mustafa: Rasti i abuzimit të të miturës në Drenas ndikon në kredibilitetin e policisë

Koha.net - 12.02.2019

Ministri i Brendshëm, Ekrem Mustafa, sot është përballë deputetëve të Kuvendit të Kosovës, për raportim në Komisionin për Integrime Evropiane, për herë të parë.

Marsh protestues kundër përdhunimit të të miturës në Drenas

Gazeta Express - 11.02.2019

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile sot në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në ...

Nexhmedin Hyseni: Policia e Kosovës është e shenjtë, individët le ta marrin dënimin e merituar

Botasot - 10.02.2019

Rasti i fundit në Drenas, ku po pretendohet që një e mitur 16 vjeçare është keqpërdorur seksualisht nga profesori i saj, e më pas nga polici, ka bërë të luhatet besueshmëria në Policinë e Kosovës, ...

Edhe në Ferizaj nesër protestohet për rastin e 16-vjeçares nga Drenasi

Zeri - 10.02.2019

Në Ferizaj nesër do të protestohet, kjo si revoltë për rastin e fundit të 16 vjeçares nga Drenasi. Këtë lajm e bëri të ditur deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri, ku tha se edhe ai do të ...

Marsh protestues kundër përdhunimit të të miturës në Drenas

Botasot - 10.02.2019

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile sot në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ish-objekti i ...

'Shërbimi përdhunues i Kosovës' - tifozët e Dritës me baner pas rastit të abuzimit seksual në Drenas

Zeri - 10.02.2019

Ditëve të fundit, ka bërë bujë rasti i abuzimit seksual të të miturës në Drenas nga profesori dhe një polic. E mitura në fjalë pasi ishte abuzuar seksualisht nga profesori i saj, të njejtën e kishte ...

Aktivisti nga Drenasi: Rasti i abuzimit me vajzën, ka qenë i njohur prej dy vitesh (Video)

Almakos - 12.02.2019

Aktivisti nga Drenasi, Afrim Berisha, ka thënë se ngjarja me vajzën ka ndodhur për shkak se të përfshirët në rast kanë menduar se asnjëherë nga ta nuk do të kërkohet llogari për ato vepra.

Hyseni: Rasti i 16-vjeçares nga Drenasi nuk është i pari, ai u bë medial

Botasot - 11.02.2019

Pse janë shuar hetimet kur e mitura ka bërë kallëzim, a ka pasur neglizhencë në trajtimin e këtij rasti dhe çka është duke ndodhur aktualisht me këtë rast.

Mbahet marshi në Ferizaj për rastin e abuzimit të së miturës në Drenas

Telegrafi - 11.02.2019

Është mbajtur marshi protestues në Ferizaj, i organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile lidhur me rastin e fundit në Drenas. Nisja u bë ora 11:30 u bë nga ish-objekti i Gjykatës ...

Ministri raporton për abuzimin e të miturës nga polici

Albeu.com - 12.02.2019

Ministri i Punëve të Brendshëm, Ekrem Mustafa , është thirrur të raportojë para Komisionit Parlamentar lidhur me rastin e abuzimit seksual të vajzës nga Drenasi, e cila ka rrëfyer se si 16 vjeçare ...

Mustafa: Rasti i abuzimit të së miturës në Drenas ndikon në kredibilitetin e policisë

Telegrafi - 12.02.2019

Ministri i Brendshëm, Ekrem Mustafa, sot është përballë deputetëve të Kuvendit të Kosovës për raportim në Komisionin për Integrime Evropiane. I pyetur për rastin e vajzës nga Drenasi, ku një hetues ...

Marsh protestues në Ferizaj kundër abuzimit të së miturës në Drenas

Almakos - 10.02.2019

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile sot në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e abuzimit të së miturës në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ...

Hyseni: Rasti i 16-vjeçares nga Drenasi nuk është i pari, ai u bë medial

Telegrafi - 11.02.2019

Pse janë shuar hetimet kur e mitura ka bërë kallëzim, a ka pasur neglizhencë në trajtimin e këtij rasti dhe çka është duke ndodhur aktualisht me këtë rast.

Marsh protestues në Ferizaj kundër abuzimit të së miturës në Drenas

Telegrafi - 10.02.2019

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile sot në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e abuzimit të së miturës në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ...

Kosovë, Hyseni: Rasti i 16-vjeçares nga Drenasi nuk është i vetmi, ai u bë mediatik

SOT - 11.02.2019

Në komisionin për të drejta të njeriut sot kanë raportuar kryesuesi i Këshillit Gjyqësor Nehat Idrizi dhe kryesuesi i Këshillit Prokurorial Bahri Hyseni, lidhur me rastin e vajzës nga Drenasi që ...

Sot marsh protestues në Ferizaj kundër abuzimit të së miturës nga Drenasi

Lajmi.net - 10.02.2019

Vazhdojnë protestat kundër veprimeve të mësimdhënësit, policit e mjekut. Gratë dhe aktivistet e tjera të shoqërisë civile, kanë organizuar marsh protestues.

Ferizaj, marsh protestues kundër përdhunimit të të miturës në Drenas

Koha.net - 11.02.2019

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile sot në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ish-objekti i ...