TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Buxhovi godet fortë edhe Vetëvendosjen

Botasot - 11.07.2019

Shkrimtari, Jusuf Buxhovi ka thënë se brenda Lëvizjes Vetëvendosje ka struktura të krimit të organizuar. Ai thotë se fuqinë faktike brenda VV-së nuk e ka lideri i saj Albin Kurti, por faktorë të ...

Koci reagon ndaj Buxhovit: UÇK-ja është dashur t’i spastrojë mbeturinat si ti

Gazeta Express - 11.07.2019

Zëvendësministri i Zhvillimit Ekonomik dhe anëtari i PDK-së, Gani Koci i ka reaguar shkrimatarit Jusuf Buxhovi që deklaroi mbrëmë se lufta e UÇK-së nuk ka qenë e pastër, raporton Gazeta Express.

Godet Buxhovi: LDK ka feude, të lidhura me struktura kriminale të PDK’së

Gazeta Express - 11.07.2019

Njëri ndër bashkëthemeluesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Jusuf Buxhovi, ka akuzuar zyrtarë të partisë për lidhje kriminale. Buxhovi ka thënë në “Rubikon” të KTV’së se ekzistojnë “feude” brenda ...

Buxhovi i mëshon fort LDK’së: Prej 2006’s është marionetë e PDK’së

Gazeta Express - 11.07.2019

Njëri ndër bashkëthemeluesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Jusuf Buxhovi, ka sulmuar ashpër partinë që aktualisht udhëhiqet nga Isa Mustafa. Buxhovi ka thënë se LDK’ja është prej vitesh marionetë ...

Buxhovi: SHIK’u ka qenë organizatë paramilitare

Gazeta Express - 11.07.2019

Njëri ndër bashkëthemeluesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Jusuf Buxhovi, ka folur për Shërbimin Informativ të Kosovës. Veprimtarinë e këtij organizmi – të cilin e kishte udhëhequr kryetari ...

Buxhovi fajëson ndërkombëtarët që lejuan “çlirimtarët ta kapin shtetin”

Koha.net - 11.07.2019

Për shkrimtarin Jusuf Buxhovi, ka akuzuar faktorin ndërkombëtar që siç ka thënë ka lejuar çlirimtarët të kapin shtetin. "Në Kosovë ka ndodh një fenomen shumë interesant sepse faktori ndërkombëtarë ...

Koci i reagon Buxhovit: UÇK-ja është dashur t’i spastrojë mbeturinat si ti

Botasot - 11.07.2019

Zëvendësministri i Zhvillimit Ekonomik dhe anëtari i PDK-së, Gani Koci i ka reaguar shkrimatarit Jusuf Buxhovi që deklaroi mbrëmë se lufta e UÇK-së nuk ka qenë e pastër.

Godet Buxhovi: LDK ka feude, të lidhura me struktura kriminale të PDK’së

Botasot - 11.07.2019

Njëri ndër bashkëthemeluesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Jusuf Buxhovi, ka akuzuar zyrtarë të partisë për lidhje kriminale. Buxhovi ka thënë në “Rubikon” të KTV’së se ekzistojnë “feude” brenda ...

Buxhovi i mëshon fort LDK’së: Prej 2006’s është marionetë e PDK’së

Botasot - 11.07.2019

Njëri ndër bashkëthemeluesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Jusuf Buxhovi, ka sulmuar ashpër partinë që aktualisht udhëhiqet nga Isa Mustafa. Buxhovi ka thënë se LDK’ja është prej vitesh marionetë ...

Buxhovi: SHIK-u ka qenë organizatë paramilitare

Botasot - 11.07.2019

Njëri ndër bashkëthemeluesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Jusuf Buxhovi, ka folur për Shërbimin Informativ të Kosovës. Veprimtarinë e këtij organizmi – të cilin e kishte udhëhequr kryetari ...

Koci i reagon Buxhovit: UÇK-ja është dashur t’i spastrojë mbeturinat si ti

Medial - 11.07.2019

Zëvendësministri i Zhvillimit Ekonomik dhe anëtari i PDK-së, Gani Koci i ka reaguar shkrimatarit Jusuf Buxhovi që deklaroi mbrëmë se lufta e UÇK-së nuk ka qenë e pastër.

Koci reagon ndaj Buxhovit: UÇK-ja është dashur t’i spastrojë mbeturinat si ti

Ina - 12.07.2019

Zëvendësministri i Zhvillimit Ekonomik dhe anëtari i PDK-së, Gani Koci, ka reaguar ndaj shkrimtarit Jusuf Buxhovi që deklaroi mbrëmë se lufta e UÇK-së nuk ka qenë e pastër, raporton Gazeta Express.