TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Finale edhe në tribunë në LE: Beteja për femrën me seksi mes Pamela dhe Beatriz (Foto)

Lajm - 16.05.2018

Të gjithë jemi të fokusuar te finalja e Ligës së Europës mes Atletico Madrid dhe Olimpik Marseille, e cila do të vendos se kush do të triumfojë në Lyon, por vëmendjen e madhe në tribunë do ta ...

CAS lë në fuqi vendimin e UEFA-s, ja kush e drejton sot Atletico-n në finalen kundër Marseille

BalkanWeb - 16.05.2018

Irritimi me fjalët jo të duhura ndaj gjyqtarit në sfidën e parë gjysmëfinale kundër Arsenal i ka hequr përfundimisht mundësinë Diego Simeone-s të drejtojë Atletico-n sonte në finalen kundër ...

Atletico Madrid-Marseille, në Lyon vendoset njëri nga titujt e Europës

Lajm - 16.05.2018

E nisi në Champions, por e shikon veten në “stacionin” e fundit të Ligës së Europës. Aty ku nuk pritej, Europa do të përfundojë sot për Atletico Madridin: në Lyon, 2500 kilometra larg nga Kievi.

Liga Europa, Atletiko dhe Olimpik kërkojnë fitore

Alsat - 16.05.2018

Mbrëmjen e sotme në Lyon do të luhet finalja e Europa Leagues, kompeticionit të dytë më të rëndësishëm për klube, në kontinentin e vjetër. Kjo do jetë finalja e nëntë e cila vë përballë Atletiko ...

Statistika, analizë dhe parashikim: Marseille – Atletico Madrid

Telegrafi - 16.05.2018

Sot, të gjithë sytë e futbolldashësve do të shikojnë kah Franca. Miliona njerëz do të jenë nën ethet e një ndeshje të madhe. Marseille dhe Atletico Madrid do të ballafaqohen për trofeun e Ligës së ...

Diego Simeone trajneri i vetëm joeuropian me titull në Liga Europa

InfoSport - 16.05.2018

E keni ditur, e ndoshta edhe jo!? Diego Simeone është i vetmi trajner joeuropian që ka triumfuar në Liga Europa, kompeticion ky që në 8-të edicionet e mëparshme është fituar vetëm nga trajnerë ...

Sonte finalja e Ligës së Evropës, direkt në RTSH (20:45)

RTSH - 16.05.2018

Trajneri i Atletikos së Madridit, Diego Simeone, nuk do të jetë në gjendje ta ndihmojë skuadrën e tij sonte nga vija anësore, në finalen e Ligës së Evropës me Olimpikun e Marsejës.

Arkitektët Simeone-Garsia!Kush do ja delë në fund

InfoSport - 16.05.2018

Përballja e sontme finale midis Atletiko Madridit dhe Olimpikut të Marsejës, është edhe një përballje mes trajnerëve të shquar, Diego Simeone dhe Rudi Garsia.

Marseilla apo Atletico/ Skedina për finalen, eksperti: Ja kush e fiton Europa Leaguen

VeqSport - 16.05.2018

Sot në mbrëmje në Lyon do të luhet finalja e madhe e Europa Leagues ndërmjet Marseilles dhe Atletico Madridit. Stefano Palmieri, i cili formulon parashikimet e ndeshjeve të futbollit te prestigjiozja ...

Atl.Madridi kërkon trofeun e tretë të Liga Europa në 9 vitet e fundit!

InfoSport - 16.05.2018

Atletiko Madridi pa dyshim se është një ndër skuadrat me më shumë eksperiencë në Kupat e Evropës në dekadën e fundit. Dy finale të humbura në Ligën e Kampionëve me Realin në pesë vitet e fundit ...

Finalja e Europa League: Marseille për të thyer tabunë, Atletico për të shpëtuar sezonin

Mapo - 16.05.2018

Mbrëmjen e sotme në Lyon do të luhet finalja e Europa Leagues, kompeticionit të dytë më të rëndësishëm për klube, në kontinentin e vjetër. Atletico e Madridit dhe Marseille janë dy skuadrat që kanë ...

Marseille – Atletico Madrid: Formacionet e mundshme të finales së Ligës së Evropës

Telegrafi - 16.05.2018

Marseille dhe Atletico Madrid do të mundohen të fitojnë trofeun e parë sezonal. Francezët dhe spanjollët do të takohen sonte në finalen e Ligës së Evropës, e cila është e para pas shumë sezoneve mes ...

Atletico po kërkon “hat-trickun” në Ligën e Evropës

Koha.net - 16.05.2018

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, nuk do të jetë në gjendje ta ndihmojë skuadrën e tij nga vija anësore të mërkurën, në finalen e Ligës së Evropës me Olympique Marseillen.

Olympique Marseille – Atletico Madrid, formacionet e finales në Europa League

Lajmi.net - 16.05.2018

Finalja e Europa League zhvillohet sonte mes Olympique Marseille dhe Atletico Madrid. Olympique Marseille dhe Atletico Madrid takohen sonte në finalen e Europa League.

Përballja e fundit mes Marsejës dhe Atletikos, pjesë e saj edhe Lorik Cana!

InfoSport - 16.05.2018

Në Lion, finalja do të luhet mes dy skuadrash që sigurisht janë të kundërta për histori dhe sidomos eksperiencë e grup, edhe pse statistikat flasin për vetëm një kryqëzim mes tyre në Champions ...

Simeone sheh finalen nga tribuna: Besoj te Burgos dhe skuadra

SuperSport - 15.05.2018

Finalen e Lyonit do ta shikojë nga tribuna, por kjo nuk e shqetëson aspak Diego Simeonen, që është i pezulluar me 4 takime nga UEFA. Trajneri i Atleticos së Madridit është i bindur për mundësinë që ...

Rudi Garcia: Duam të fitojmë dhe të bëjmë historinë

SuperSport - 15.05.2018

Mbrëmjen e të mërkurës në Lyon do të luhet finalja e Europa Leagues, mes Atleticos së Madridit dhe Marseilles. Në konferencën për shtyp të para ndeshjes, tekniku i skuadrës franceze, Rudi Garcia ...

Statistika, analizë dhe parashikim: Marseille – Atletico Madrid

Zhurnal - 16.05.2018

Statistika, analizë dhe parashikim: Marseille – Atletico Madrid Sot, të gjithë sytë e futbolldashësve do të shikojnë kah Franca. Miliona njerëz do të jenë nën ethet e një ndeshje të madhe.

Sonte finalja e Liga Europa, Marseja kundër Atl. Madrid

InfoSport - 16.05.2018

Sonte në program është finalja e madhe e Liga Europa, ku mejdanin do të ndajnë skuadra franceze e Olimpikut të Marsejës dhe ajo spanjolle e Atletiko Madridit, njofton “infOSport.mk”.

Zbulohen formacionet e finales: Marseille – Atletico Madrid

Mapo - 16.05.2018

Sot në mbrëmje në Lyon do të luhet finala e madhe e Europa Leagues ndërmjet Marseilles dhe Atletico Madridit. “Sky” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave: Olympique Marseille (4-2-3-1): ...

Finalja e LE-së në Lyon: Festë e vendësve ose sërish Atletiko?

Lajm - 15.05.2018

Atletiko kërkon trofeun e tretë në vetëm tetë vite, pasi triumfoi në 2010 dhe 2012, kurse Marseille dy herë humbi finalet. Është interesant se klubi nga madridi një finale e ka zhvilluar në Lyon dhe ...

Simeone synon trofeun e Europa League, nga tribunat e Lyonit

Lajmi.net - 16.05.2018

Diego Simeone nuk do të jetë në bankinën e Atletico Madridit për finalen e Europa League ndaj Olympique Marseille. Finalen e Lyonit do ta shikojë nga tribuna, por kjo nuk e shqetëson aspak Diego ...

Atletico-Marseille, Zidane: Ja kush e fiton finalen në Europa League

VeqSport - 15.05.2018

Zinedine Zidane nuk e ka fshehur kurrë se është një tifoz i Olympique Marseille, ekipi i vendlindjes së tij. Megjithëse nuk mundi të luante kurrë me të, ngjyrat e këtij ekipi janë ato, që ai ndien në ...

Afron finalja e Europa League, Marsejë-Atletico në Lion

Portalb - 14.05.2018

Për kupën më të vogël të futbollit kontinental, që do të dorëzohet mbrëmjen e së mërkurës në stadiumin e Lionit, ka nisur numërimi mbrapsht. Nga njëra anë Marseja e drejtuar nga trajneri Rudi Garcia, ...

Atletico Madrid – Olympique Marseille, gjithçka që duhet të dini për finalen e Europa League

Lajmi.net - 16.05.2018

. Finalja e nëntë e Europa League-s përfaqëson një ndër finalet më të veçanta në histori, teksa vë përballë në Lyon Atletiko Madridin, skuadrën që në vitin 2010 ka fituar edicionin hapës të këtij ...