TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Atifete Jahjaga: Ishte ndërhyrja më e vendosur e Aleancës që prej krijimit të saj

Botasot - 12.06.2019

Ish presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga në hapjen e konferencës ‘’20 vite liri: një vision për paqe të qëndrueshme’’, ka folur për ndërhyrjen e NATO-s në Kosovë, raporton Bota sot.

Atifete Jahjaga krahë Bill Clinton, por vëmendja diku tjetër

Botasot - 11.06.2019

Sot në Kosovë ishte erdhi ish presidenti i SHBA-ve Bill Clinton. Atij iu bë një pritje madhështore nga të gjithë. Ish presidentin amerikan në aeroport u prit nga ish presidentja Atifete Jahjaga dhe ...

Atifete Jahjaga ia huq sërish: I thotë Sali Berishës kryeministër i Shqipërisë

Botasot - 10.06.2019

Ish- presidentja e Kosovës Atifete Jahjga sot në një konferencë për media ka dhënë detajet e organizimit të shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë.

Atifete Jahjaga krahë Bill Clinton, por vëmendja diku tjetër

Tetova Sot - 11.06.2019

Sot në Kosovë ishte erdhi ish presidenti i SHBA-ve Bill Clinton. Atij iu bë një pritje madhështore nga të gjithë. Ish presidentin amerikan në aeroport u prit nga ish presidentja Atifete Jahjaga dhe ...