TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bunjaki publikon listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën

Alb Portali - 20.03.2017

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaki, sot mbajti një konferencë për media ku shpalosi listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen kualifikuese Kosovë-Islandë, e cila do ...

Nuhiu dhe Avdijaj konfirmojnë ardhjen te Kosova

Lajm - 20.03.2017

Sulmuesi i skuadrës së Schalkes, Donis Avdijaj e ka konfirmuar se do të jetë i pranishëm në grumbullimin e përfaqësueses së Kosovës për ndeshjen kundër Islandës.

Bastoret turpërojnë Kosovën, këto janë koeficientet ndaj Islandës (Foto)

Telegrafi - 20.03.2017

Përfaqësuesja e Kosovës do të tentojë të bëjë historinë ndaj kombëtares së Islandës, në kualifikuesen për botërorin ‘Rusia 2018’. Përfaqëësuesja e Kosovës do të jetë nikoqire e sensacionit të ...

Bastet botërore çuditin për ndeshjen Kosovë-Islandë

Lajm - 20.03.2017

Sa e sa herë është vërtetuar se koeficienti i basteve të ndryshme nuk është edhe koeficient real, sepse shumë herë ka ndodhur që favoriti i madh ka pësuar humbje ose ka barazuar.

E teprojnë bastoret, ja çfarë kuote i vendosin Kosovës ndaj Islandës (FOTO)

Lajmi.net - 20.03.2017

Kombëtarja e Kosovës do të tentojë të bëjë historinë ndaj Islandës, në kualifikuesen për botërorin ‘Rusia 2018’. Më 24 mars Kosova në Shkodër përballet me Islandën, sensacionin e fundit të Euro 2016.

​Bastoret tregojnë fituesin e ndeshjes Kosovë-Islandë (Foto)

Gazeta Express - 20.03.2017

Kosova duket se ka shumë pak gjasa ndaj Islandës në ndeshjen kualifikuese për Kupën e ...

A e keni ditur këtë fakt të Kombëtares së Kosovës?

Lajmi.net - 20.03.2017

Kosova ka një të ardhme shumë premtuese sa i përket përfaqësueses së futbollit. Skuadra e Albert Bunjakut është shumë e re sa i përket moshës, me një mesatare rreth 22 vjet.

Kosova për gjynah, i lakmon Islandës!

Lajm - 20.03.2017

Si asnjë skuadër tjetër, Përfaqësuesja e Kosovës do ta zhvillojë ndeshjen e pestë jashtë shtetit në kuadër të kampanjës kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018”.

Bunjaki: Kosova i ka tifozët më të mirë në botë

Lajm - 20.03.2017

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki i ka lavdëruar tifozët e Kosovës, “Dardanët”, ndërkohë që është shprehur se Kosova i ka tifozët më të mirë në botë, shkruan zeri.info.

’49 milionëshi’ i Kosovës ia “drejton” grushtet Islandës (FOTO)

Lajmi.net - 20.03.2017

Njëra ndër risitë te Kombëtarja e Kosovës për ndeshjen me Islandën, është edhe grumbullimi i Donis Avdijajt. Sulmuesi i Schalkes ka mbërritur në Prishtinë. Ai madje ia ka “drejtuar” grushtet Islandës.

Kosovë – Islandë, do të gjykohet nga një portugez i njohur

Telegrafi - 20.03.2017

Dueli i së premtes ndërmjet Kosovës dhe Islandës që zhvillohet në stadiumin Loro Boriçi në Shkodër do të drejtohet nga gjyqtarët portugez. Kryesor do të jetë Artur Dias me asistentët Rui Tavares e ...

Ky gjyqtar i madh do ta drejtojë ndeshjen Kosovë – Islandë (Foto)

Gazeta Express - 20.03.2017

Artur Dias do të drejtojë ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Islandës në kualifikimet për Kupën e ...

Kosova sfidohet nga kombëtarja që kishte eliminuar Anglinë

Shqipmedia - 20.03.2017

Albert Bunjaki, përzgjedhës i kombëtares së Kosovës, ka njohuri të mirë se si luhet futbolli skandinav dhe të paktën mund të përgatitë kombëtaren tonë se si t’i kundërvihet Islandës së fortë, në ...

Kosova publikon listën, më në fund dhe Besart Berisha (FOTO)

Albeu.com - 20.03.2017

Kosova ka publikuar ditën e sotme listën për përballjen me Islandën në Shkodër në një ndeshje te vlefshme për kualifikueset e Kupës së Botës. Në listë mungojnë disa lojtarë të rëndësishëm Pepa, Meha, ...

Shala relaksohet para ndeshjes me Islandën (FOTO)

Lajmi.net - 20.03.2017

Herolind Shala ka realizuar një foto në Prishtinë, ku shihet duke u relaksuar para ndeshjes me Islandën. Parashikoni n deshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 ...

Për fund, Bunjaku ka diçka emocionuese për “Dardanët”

Lajmi.net - 20.03.2017

Albert Bunjaku iu është shumë falënderues tifo-grupit “Dardanët”. “Ne i kemi tifozët më të mirë në botë. I falënderoj për mbështetjen e madhe”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”.

Bunjaku e pranon: Po, i frikësohem shumë këtij fakti

Lajmi.net - 20.03.2017

Fakti që Kosova nuk ka zhvilluar ndeshje miqësore, është mjaft i keq. Kështu vlerëson përzgjedhësi Albert Bunjaku, para ndeshjen me Islandën. “Nuk kemi luajtur fare dhe ky është një fakt i keq për ...

Bunjaki godet hapur Qeverinë e Kosovës

Java News - 20.03.2017

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, është shprehur i pakënaqur me mungesën e një stadiumi që do t’i plotësonte kërkesat e UEFA-s e FIFA-s dhe që do të luajnë sërish jashtë.

Bunjaku konfirmon lajmin për super-përforcimin e ri të Kosovës

Lajmi.net - 20.03.2017

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Kam biseduar me Florent Hadergjonajn. Ekziston disponimi i tij për të ardhur te Kosova, por do të vendos në qershor”, deklaroi ...

Bunjaku flet për Hadergjonajn, i jep një afat përfundimtar për të vendosur

Telegrafi - 20.03.2017

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku, ka komentuar situatën e Florent Hadergjonaj, ku në media është raportuar se mos ardhja e tij është se po pret ftesën nga Përfaqësuesja e Zvicrës.

Godet Bunjaku: Nëse ky futbollist i Kosovës vazhdon kështu, unë nuk do ta ftojë më!

Lajmi.net - 20.03.2017

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Herolind Shala është ftuar sepse edhe ka luajtur mirë në ndeshjen e kaluar me Turqinë”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”.

Befason Bunjaku: Për këtë arsye nuk e ftova Alban Mehën

Lajmi.net - 20.03.2017

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Alban Meha nuk është ftuar sepse nuk është në formë”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”.

Bunjaku: Islanda është skuadër kompakte, por ne besojmë në rezultat pozitiv

Telegrafi - 20.03.2017

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaki, ka komentuar ndeshjen ndaj Islandës që do të luhet me 24 mars (e premte) në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër.

Bunjaku: Kjo është shumë e rrezikshme për Kosovën

Lajmi.net - 20.03.2017

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Kurrë nuk kemi pasur një ndeshje të llojit të tillë. Do të jetë shumë interesante të luajmë ndaj Islandës”, deklaroi Bunjaku, ...

Albert Bunjaku e jep një lajm të madh për Besart Berishën

Lajmi.net - 20.03.2017

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Nuk kam vendosur ende për formacionin, do të vendosim para ndeshjes”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”.

Kosova zbulon listën e saj të përfaqësueses së futbollit kundër Islandës

Java News - 20.03.2017

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki ka publikuar listën zyrtare me emrat e lojtarëve të ftuar kundër Islandës. Për herë të parë ftesën e Bunjakit kanë marr Besart Berisha, Atdhe Nuhiu e Donis ...

Bunjaku: Kemi ardhje të reja, por risitë s’janë gjithmonë pozitive

Lajmi.net - 20.03.2017

Albert Bunjaku po flet tani në konferencë për ndeshjen me Islandën. “Jemi të gatshëm. Duhet të qëndrojmë të bashkuar për të kaluar këtë pengesë”, deklaroi Bunjaku, përcjellë “lajmi.net”.

Zyrtare: Lista e Kosovës për ndeshjen ndaj Islandës (FOTO)

Lajmi.net - 20.03.2017

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaku, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Bunjaku ka ftuar dy sulmuesit, Besart Berisha dhe Donis Avdiaj, përcjellë “lajmi.net”.

Lista e futbollistëve të Kosovës për ndeshjen ndaj Islandës (Foto)

Telegrafi - 20.03.2017

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaki, në konferencën për media në prag të ndeshjes kualifikuese kundër Islandës e ka publikuar listën e plotë të lojtarëve të përfshirë.

Zyrtare: Bunjaki publikon listën për ndeshjen kundër Islandës (Foto)

Gazeta Express - 20.03.2017

Albert Bunjaki tashmë ka bërë publike listën e lojtarëve të ftuar për sfidën shumë të rëndësishme ndaj ...

Bastoret turpërojnë Kosovën, këto janë koeficientet ndaj Islandës (Foto)

Almakos - 20.03.2017

Përfaqësuesja e Kosovës do të tentojë të bëjë historinë ndaj kombëtares së Islandës, në kualifikuesen për botërorin ‘Rusia 2018’. Përfaqëësuesja e Kosovës do të jetë nikoqire e sensacionit të ...

Kosovë – Islandë, do të gjykohet nga një portugez i njohur

Almakos - 20.03.2017

Dueli i së premtes ndërmjet Kosovës dhe Islandës që zhvillohet në stadiumin Loro Boriçi në Shkodër do të drejtohet nga gjyqtarët portugez. Kryesor do të jetë Artur Dias me asistentët Rui Tavares e ...

Kosovë-Islandë, çfarë do të bëjë sot Albert Bunjaku?

Lajmi.net - 20.03.2017

Sot në ora 11:00 në hotel “Emerald”, përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese Kosova-Islanda.

Trajneri i Kosovës në hall para ndeshjes me Islandën (Foto)

Gazeta Express - 20.03.2017

Albert Bunjaki gjatë ditës së sotme do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese për Botërorin “Rusia 2018” mes Kosovës e ...

Bunjaku flet për Hadergjonajn, i jep një afat përfundimtar për të vendosur

Almakos - 20.03.2017

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku, ka komentuar situatën e Florent Hadergjonaj, ku në media është raportuar se mos ardhja e tij është se lojtari po pret ftesën nga Përfaqësuesja e ...

ZYRTARE: Donis Avdijaj i ftuar për ndeshjen me Islandën

Lajmi.net - 19.03.2017

Një Kosovë me disa emra të rinj përballë Islandës. Kombëtarja e Kosovës, në ndeshjen e radhës kualifikuese për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’ me Islandën, do të jetë me disa emra të rinj.

Nesër Albert Bunjaki publikon listën me lojtarët e ftuar për Islandën

Lajmi.net - 19.03.2017

Nesër më 20 mars (e hënë), në orën 11.00, në hotel “Emerald”, përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, z. Albert Bunjaki, do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese ...

Bunjaku: Islanda është skuadër kompakte, por ne besojmë në rezultat pozitiv

Almakos - 20.03.2017

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaki, ka komentuar ndeshjen ndaj Islandës që do të luhet me 24 mars (e premte) në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër.

Zyrtare: Lista e Kosovës për ndeshjen ndaj Islandës (FOTO)

Portalb - 20.03.2017

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaku, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Islandën. Bunjaku ka ftuar dy sulmuesit, Besart Berisha dhe Donis Avdiaj.

Lista e futbollistëve të Kosovës për ndeshjen ndaj Islandës (Foto)

Almakos - 20.03.2017

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaki, në konferencën për media në prag të ndeshjes kualifikuese kundër Islandës e ka publikuar listën e plotë të lojtarëve të përfshirë.

Kosovë – Islandë, biletat përfundojnë në tregun e zi

Lajm - 19.03.2017

Biletat për ndeshjen Kosovë – Islandë kanë dalë në shitje në tregun e zi Në rrjetin social Facebook, është hapur një faqe e cila ka filluar t’i shesë biletat në tregun e zi për sfidën Kosovë – ...

Hallgrimsson: Islanda respekton Kosovën, por duam fitore

Telegrafi - 17.03.2017

Përzgjedhësi i kombëtares së Islandës, Heimir Hallgrimsson, ka fjalë miradije për kombëtaren e Kosovës, me të cilën takohen me 24 mars në stadiumin ‘Loro Boriçi’ në Shkodër, në kuadër të xhiros së ...

Kosovë - Islandë, biletat përfundojnë në tregun e zi (Foto)

Gazeta Express - 19.03.2017

Biletat për ndeshjen Kosovë – Islandë kanë dalë në shitje në tregun e ...

Kosovë – Islandë, ky gjyqtar do ta drejtojë ndeshjen (FOTO)

Alb Portali - 20.03.2017

Dueli i së premtes ndërmjet Kosovës dhe Islandës që zhvillohet në stadiumin ”Loro Boriçi” në Shkodër do të drejtohet nga gjyqtarët portugez. Loading...

Kosovë – Islandë, drejtohet nga gjyqtari i Ligës së Kampionëve (FOTO)

Lajmi.net - 20.03.2017

Dueli i së premtes ndërmjet Kosovës dhe Islandës që zhvillohet në stadiumin Loro Boriçi në Shkodër do të drejtohet nga gjyqtarët portugez. Kryesor do të jetë Artur Dias me asistentët Rui Tavares e ...

Kosovë – Islandë, ky është lajmi i fundit

Shqipmedia - 20.03.2017

Në ora 11:00 në hotel “Emerald”, përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku, do të mbajë një konferencë për media në prag të ndeshjes kualifikuese Kosova-Islanda.

Kosovë – Islandë, do të gjykohet nga një portugez i njohur

Portalb - 20.03.2017

Dueli i së premtes ndërmjet Kosovës dhe Islandës që zhvillohet në stadiumin Loro Boriçi në Shkodër do të drejtohet nga gjyqtarët portugez. Kryesor do të jetë Artur Dias me asistentët Rui Tavares e ...