TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Japonia mund të hedhë në det ujin e uzinës bërthamore të Fukushimës

VOA - 11.09.2019

Dhjetëra mijëra tonë ujë i kontaminuar i uzinës bërthamore të Fukushimës mund të hidhet në oqeanin Paqësor , njoftoi të martën ministri i mjedisit japonez .

Ministri japonez: Ujin e kontaminuar të Fukushimës do ta derdhim në Paqësor

Gazeta Tema - 10.09.2019

Ministri japonez i Mjedisit, Yoshaki Harada, ka deklaruar se i vetmi opsion për Tepco-n është për të hequr ujin radioaktiv të trajtuar në termocentralin Fukushima Nr.1 është lëshimi i tij në Oqeanin ...

Uji radioaktiv i Fukushimës do të derdhet në oqean

ABC News - 10.09.2019

Uji radioaktiv i Fukushimës në Japoni, do të derdhet në Oqeanin Paqësor. Lajmi u konfirmua nga Ministria japoneze e Ambientit, e cila bëri të ditur se nuk ekziston asnjë zgjidhje tjetër e mundshme ...

Japoni, uji radioaktiv i Fukushimës do të derdhet në Paqësor

BalkanWeb - 10.09.2019

Shoqëria Tokyo Electric Poëer, që operon në stacionin nuklear japonez të Fukushimës, e dëmtuar rëndë nga tërmeti dhe cunami i marsit 2011, do të hedhë në Oqeanin Paqësor të gjithë ujit radioaktiv.

Japonia thotë se është e detyruar ta derdhë ujin radioaktiv në Paqësor

Gazeta Express - 10.09.2019

Kompania energjetike “Tokyo Electric Power” do të jetë e detyruar ta derdhë një sasi të madhe të ujit radioaktiv nga centrali i shkatërruar bërthamor i Fukushimës drejtpërdrejt në Oqeanin Paqësor.

Japonia thotë se është e detyruar ta derdhë ujin radioaktiv në Paqësor

Botasot - 10.09.2019

Kompania energjetike “Tokyo Electric Power” do të jetë e detyruar ta derdhë një sasi të madhe të ujit radioaktiv nga centrali i shkatërruar bërthamor i Fukushimës drejtpërdrejt në Oqeanin Paqësor.