TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

KARAKAS – Guaido: Nuk ka negociata me qeverinë vetëm ndërmjetësim nga Norvegjia

Medial - 16.05.2019

KARAKAS, 16 maj /MEDIAL-AFP/ – Nuk ka asnjë negociatë mes opozitës dhe qeverisë venezuelase në Oslo, por një ndërmjetësim i Norvegjisë për t’u përpjekur që të gjendet një zgjidhje ndaj krizës që po ...

Qeveria dhe opozita e Venezuelës po negociojnë në Norvegji

Evropaelire - 16.05.2019

Qeveria dhe opozita e Venezuelës kanë dërguar përfaqësuesit e tyre në Norvegji, për të marrë pjesë në bisedime për mundësinë e gjetjes së një zgjidhjeje të krizës në vend.

Bisedime në Norvegji mbi krizën në Venezuelë

VOA - 16.05.2019

Përfaqësues të qeverisë së Venezuelës si dhe opozitës ndodhen në Norvegji për të biseduar rreth një zgjidhjeje për krizën politike dhe ekonomike që ka përfshirë vendin.

SHBA pezullon fluturimet me Venezuelën për arsye sigurie

ABC News - 16.05.2019

Nuk do të ketë më asnjë fluturim mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Venezuelës. Vendimi është marrë nga departamenti amerikan i transportit i cili e konsideron shtetin amerikano jugor si të ...

Venezuela propozon Turqinë për “shtet mbrojtës”

Antpress - 16.05.2019

Përfaqësuesi i përhershëm i Venezuelës në OKB, Samuel Moncada, tha se ka propozuar që Turqia të jetë “shteti mbrojtës” për mbrojtjen e ambasadës së vendit të tij në Washington.

Venezuelë, pretendohet se qeveria dhe opozita kanë zhvilluar bisedime

Medial - 16.05.2019

Pas krizës së rëndë politike që vazhdon prej disa muajsh në Venezuelë, pretendohet se mes qeverisë dhe opozitës është zhvilluar një dialog, transmeton Anadolu Agency (AA).

Zyrtarë të pushtetit dhe opozitës diskutojnë krizën e Venezuelës në Norvegji

Evropaelire - 16.05.2019

Përfaqësuesit e Qeverisë së Venezuelës dhe forcat opozitare kanë udhëtuar në Norvegji për të biseduar rreth zgjidhjes së krizës në shtetin e Amerikës Jugore.

OSLO – Norvegjia vendtakimi mes palëve për arritjen e paqes në Venezuelë

Medial - 16.05.2019

OSLO, 16 maj /MEDIAL-AFP/ – Negociatat për paqen mes përfaqësuesve të qeverisë dhe opozitës në Venezuelë do të zhvillohen këtë javë në Oslo, konfirmoi sot radiotelevizioni publik norvegjez NRK duke ...

Qeveria dhe opozita e Venezuelës po negociojnë në Norvegji

Alsat - 16.05.2019

Qeveria dhe opozita e Venezuelës kanë dërguar përfaqësuesit e tyre në Norvegji, për të marrë pjesë në bisedime për mundësinë e gjetjes së një zgjidhjeje të krizës në vend.

AI kërkon hetimin e krimeve të pretenduara kundër njerëzimit të kryera nga qeveria e Maduros

RTSH - 15.05.2019

Amnesty International i ka kërkuar Gjyaktës Ndërkombëtare Penale, të hetojë krimet e pretenduara kundër njerëzimit të kryera nga qeveria e Maduros, veçcanërisht përsa i përket valës së protestave të ...

Amnesty International: Regjimi i Maduros, fajtor për krime kundër njerëzimit

VOA - 15.05.2019

Në një raport të ri të organizatës “Amnesty International” thuhet se regjimi i Nicolas Maduros ka kryer krime kundër njerëzimit në Venezuelë ndaj grupi kërkon që Gjykata Ndërkombëtare Penale të ...

Bisedime në Norvegji mbi krizën në Venezuelë

BalkanWeb - 16.05.2019

Përfaqësues të qeverisë së Venezuelës si dhe opozitës ndodhen në Norvegji për të biseduar rreth një zgjidhjeje për krizën politike dhe ekonomike që ka përfshirë vendin.

Opozitës i ndalohet hyrja në parlamentin e Venezuelës

Alsat - 14.05.2019

Forcat e sigurisë në Venezuelë penguan ligjvënësit e opozitës që të hyjnë në ndërtesën e parlamentit, një javë pasi Gjykata e Lartë iu shfuqizoi imunitetin disa ligjvënësve të opozitës.

Ndihmat kineze arrijnë në Venezuelë

Tetova Sot - 14.05.2019

Një aeroplan me ndihma ka arritur në kryeqytetin e Venezuelës, caracas, të hënën, shkruan agjencia e lajmeve CNN. Aeroplani është përplot ndihma për vendin që është kapluar nga varfëria.

Zyrtarë të pushtetit dhe opozitës diskutojnë krizën e Venezuelës në Norvegji

Botasot - 16.05.2019

Përfaqësuesit e Qeverisë së Venezuelës dhe forcat opozitare kanë udhëtuar në Norvegji për të biseduar rreth zgjidhjes së krizës në shtetin e Amerikës Jugore.

Bisedime në Norvegji mbi krizën në Venezuelë

Botasot - 16.05.2019

Përfaqësues të qeverisë së Venezuelës si dhe opozitës ndodhen në Norvegji për të biseduar rreth një zgjidhjeje për krizën politike dhe ekonomike që ka përfshirë vendin.

Opozitës i ndalohet hyrja në parlamentin e Venezuelës

Botasot - 14.05.2019

Forcat e sigurisë në Venezuelë penguan ligjvënësit e opozitës që të hyjnë në ndërtesën e parlamentit, një javë pasi Gjykata e Lartë iu shfuqizoi imunitetin disa ligjvënësve të opozitës.

Zyrtarë të pushtetit dhe opozitës diskutojnë krizën e Venezuelës në Norvegji

Alsat - 16.05.2019

Përfaqësuesit e Qeverisë së Venezuelës dhe forcat opozitare kanë udhëtuar në Norvegji për të biseduar rreth zgjidhjes së krizës në shtetin e Amerikës Jugore.

Opozitës i ndalohet hyrja në parlamentin e Venezuelës

Tetova Sot - 14.05.2019

Forcat e sigurisë në Venezuelë penguan ligjvënësit e opozitës që të hyjnë në ndërtesën e parlamentit, një javë pasi Gjykata e Lartë iu shfuqizoi imunitetin disa ligjvënësve të opozitës.

Zyrtarë të pushtetit dhe opozitës diskutojnë krizën e Venezuelës në Norvegji

Tetova Sot - 16.05.2019

Përfaqësuesit e Qeverisë së Venezuelës dhe forcat opozitare kanë udhëtuar në Norvegji për të biseduar rreth zgjidhjes së krizës në shtetin e Amerikës Jugore.

Opozitës i ndalohet hyrja në parlamentin e Venezuelës

BalkanWeb - 15.05.2019

Forcat e sigurisë në Venezuelë penguan ligjvënësit e opozitës që të hyjnë në ndërtesën e parlamentit, një javë pasi Gjykata e Lartë iu shfuqizoi imunitetin disa ligjvënësve të opozitës.

Kriza në Venezuelë, opozitës i ndalohet hyrja në Parlament

RTSH - 15.05.2019

Venezuela mbetet ende në një situatë politike të pastabilizuar. Përplasja mes qeverisë dhe opozitës ndodhi edhe gjatë ditës së sotme, para Parlamentit, kur forcat e sigurisë në Venezuelë penguan ...