TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gjermania vazhdon mbështetjen për Kosovën

Koha.net - 01.02.2018

Ministri i Financave Bedri Hamza priti ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë në Kosovë Christian Held, njofton kumtesa ministrore, transmeton Koha.net.

Pacolli vazhdon takimet formale, pret ambasadoren kroate

Zeri - 13.09.2017

Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli dhe ambasadorja e Kroacisë, Marija Kapitanović, kanë zhvilluar takim formal, në të cilin, përfaqësuesja kroate ka uruar Pacollin me rastin e pranimit të detyrave ...

Pacolli thekson prioritet fokusimin në diplomacinë ekonomike

Koha.net - 13.09.2017

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanoviqin.

Gjermania mbështet Kosovën në rrugën e integrimeve evropiane

Alb Portali - 13.09.2017

I Ngarkuari i Përkohshëm me Punë pranë Ambasadës së Gjermanisë në Kosovë, Jan-Axel Voss ka thënë se vendi i tij do të vazhdojë mbështetjen për Kosovën në avancimin e proceseve të integrimit ...

Mustafa: I kemi paguar 27 mijë eurot e Pacollit

Koha.net - 12.09.2017

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli në Rubikon të KTV-së kishte përmendur një shumë prej rreth 27.000 euro si hatërmbetje mes tij dhe LDK-së. Ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka hedhur poshtë ...

Mustafa: Pacolli, me shkuarjen në PAN, veproi si biznesmen

Koha.net - 12.09.2017

Koalicioni PANA nuk ishte befasi për ish - kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa. Ai në një interviste për Rubikon të KTV-së ka thënë se një veprim i tillë pritej prej një biznismeni.

Mustafa tregon se Pacolli shkoi në Zvicër disa ditë para se t'i bashkohej PAN’it (Video)

Gazeta Express - 12.09.2017

Ish-kryeministri Isa Mustafa i cili ditën e djeshme i dorëzoi detyrën Ramush Haradinajt, ka folur për LAA dhe largimin e AKR’së nga ky ...

Gjermania vazhdon mbështetjen për Kosovën

Zeri - 13.09.2017

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur të Ngarkuarin e Përkohshëm me Punë të Ambasadës së Gjermanisë në Kosovë, Jan-Axel Voss, njofton ...

Pacolli takon ambasadorin Delawie

Lajmi.net - 12.09.2017

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie.

Pacolli takoi ambasadoren finlandeze, flasin për liberalizimin e vizave

Telegrafi - 12.09.2017

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki.

Pacolli kërkon nga Delawie mbështetje për anëtarësim në organizata ndërkombëtare

Gazeta Express - 12.09.2017

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e SHBA-ve Greg ...

Mustafa: Pacolli, me shkuarjen në PAN, veproi si biznesmen

Zeri - 12.09.2017

Koalicioni PANA nuk ishte befasi për ish - kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa. Ai në një interviste për Rubikon të KTV-së ka thënë se një veprim i tillë pritej prej një biznismeni.

Pacolli paralajmëron ndryshime të personelit diplomatik, tregon se cilat janë prioritet e MPJ'së

Gazeta Express - 12.09.2017

Behgjet Pacolli në një status të orëve të natës ka treguar prioritet e ministrisë që ai do të ...

Mbështetja e SHBA në proceset e shtetndërtimit, rëndësi e madhe që Kosova të shënojë sukses

Kosova Live - 12.09.2017

Zëvendëskryeministri i Parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie.

Kosova e Finlanda të vullnetshme për thellimin e bashkëpunimit

Koha.net - 12.09.2017

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z. Behgjet Pacolli, ka pritur sot ambasadoren e Finlandës në Prishtinë, Anne Huhtamäki, transmeton Koha.net.

Pacolli takohet me Delawie, kërkon bashkëpunim të ngushtë me ShBA-të

Telegrafi - 12.09.2017

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie.

Pacolli takoi ambasadoren finlandeze, flasin për liberalizimin e vizave

Almakos - 12.09.2017

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki.

Pacolli takon Delawien, i kërkon bashkëpunim për konsolidimin e shtetësisë së Kosovës

Koha.net - 12.09.2017

Zëvendëskryeministri i Parë dhe ministri i jashtëm, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie.

Pacolli nis punën për liberalizim të vizave

Lajmi.net - 12.09.2017

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki. Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin me ...

Pacolli takohet me Delawie, kërkon bashkëpunim të ngushtë me ShBA-të

Almakos - 12.09.2017

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie.

Pacolli flet për liberalizimin e vizave

Albeu.com - 12.09.2017

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës , Behgjet Pacolli , ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës , Anne Huhtamäki.

Pacolli i bën një kërkesë të madhe ambasadorit Delawie

Zeri - 12.09.2017

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e SHBA-ve Greg Delawie Pacolli bashkë me ambasadorin Delawie kanë diskutuar për ...

Pacolli takon ambasadoren finlandeze

Zhurnal - 12.09.2017

Pacolli takon ambasadoren finlandeze Prishtinë, 12 shtator - Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamaki.

Pacolli: Duhet mbështetja e SHBA-së që Kosova të ketë sukses

Albeu.com - 12.09.2017

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës , Behgjet Pacolli , ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie.

Mbështetja e Finlandës për anëtarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare

Kosova Live - 12.09.2017

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki.