TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shqipëri, detaje të reja nga shpërthimi me tritol në Shkodër

Portalb - 13.01.2018

42-vjeçari Lulzim Kulla mori plagë të rënda nga shpërthimi me tritol në lagjen Rus të Shkodrës. Bashkë me të u plagosën edhe 7 persona të tjerë. Nga hetimet e para të policisë mendohet se kanë qenë ...

Tritoli në Shkodër, njëri nga të plagosurit emër i njohur për policinë

SOT - 13.01.2018

Një sasi e konsiderueshme tritoli ka tronditur qytetin e Shkodrës mëngjesin e ditës së sotme. Nga të dhënat e bëra të ditura dyshohet se tritoli ishte vënë në katin e parë të një ndërtese,ku ka ...

Njerëz në panik e të gjakosur, pamjet e reja pas shpërthimit me tritol në Shkodër (VIDEO)

BalkanWeb - 13.01.2018

SHKODER – Pamje të reja nga shpërthimi me tritol që tronditi sot qytetin e Shkodrës janë zbuluar nga televizioni lokal Rozafa. Në këto pamje mund të shihen momentet vetëm pak sekonda pas shpërthimit ...

Shkodër, 8 të plagosur nga një shpërthim eksplozivi

RTSH - 13.01.2018

Një shpërthim eksplozivi ka tronditur paraditen e së shtunës lagjen Rus në Shkodër. Bilanci ka qenë tetë të plagosur dhe dëme materiale. Objektivi ka qenë Lulzim Kulla 42 vjeç, i cili është në ...

Ku ishte Drejtori i Policisë kur Shkodra u trondit nga shpërthimi me eksploziv (VIDEO)

Albeu.com - 13.01.2018

Nuk kishin kaluar as 2 minuta nga fjalimi i drejtorit te policisë së qarkut Shkoder Gjovalin Loka, kur u dëgjua zhurma e një shpërthimi të fuqishëm. Në pak sekonda uniformat blu marrin njoftimin dhe ...

Shpërthimi i tritolit në Shkodër, sekuestrohen pamjet filmike. Policia jep detaje

BalkanWeb - 13.01.2018

SHKODER- Kur kanë kaluar disa orë nga shpërthimi i fuqishëm i tritolit që tronditi banorët e lagjes “Partizani” në qytetin e Shkodrës, paraditen e sotme, policia ka dhënë detaje për ngjarjen.

Pamje të rënda, pak sekonda pas shpërthimit të bombës në Shkodër

LajmiFundit - 13.01.2018

Një shpërthim me tritol tronditi qytetin e Shkodrës në orët e para të mëngjesit, ku si pasojë mbetën të plagosur 8 persona. Ngjarja e rëndë ndodhur në lagjen ‘Partizani’, dhe shpërthimi ka përhapur ...

Zbardhen detajet, si u tentua vrasja me eksploziv e të fortit të Shkodrës

Albeu.com - 13.01.2018

Janë zbardhur detaje të reja nga atentati me tritol kundër të fortit të Shkodrës , Lulzim Kulla . Ngjarja ka ndodhur në zonën më të populluar në qytetin e Shkodrës , në lagjen "Rus".

“Të plagosurin e tërhoqën zvarrë”, dëshmitarët tregojnë tmerrin në Shkodër

Gazeta Express - 13.01.2018

Shpërthimi në Shkodër nuk u ndje vetëm në lagjen “Rus” aty ku ishte vendosur eksplozivi por në të gjithë ...

Shpërthimi në Shkodër, zbardhen emrat e 7 të plagosurve

LajmiFundit - 13.01.2018

Nga shpërthimi në Shkodër, ngjarje e ndodhur gjatë paradites së sotme, kanë mbetur të plagosur 7 persona, dy prej të cilëve në gjendje të rëndë dhe që janë transportuar drejt Tiranës.

Shpërthimi në Shkodër, arrin në 5 numri i të plagosurve

Portalb - 13.01.2018

Si rezultat i shpërthimit në Shkodër janë plagosur 5 persona, dy nga të cilët raportohet se janë në gjendje të rëndë dhe janë nisur drejt Tiranës për ndihmë më të specializuar shëndetësore.

“Të plagosurin e tërhoqën zvarrë”, dëshmitarët tregojnë tmerrin në Shkodër: Na ka kapur zemra (Video)

BalkanWeb - 13.01.2018

SHKODËR- Shpërthimi në Shkodër nuk u ndje vetëm në lagjen “Rus” aty ku ishte vendosur eksplozivi por në të gjithë qytetin. Por ata që kanë përjetuar më shumë tronditjen janë tregtarët e Zdrales dhe ...

Shpërthim në lagjen Rus të Shkodrës

RTSH - 13.01.2018

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur rreth orës 10:39 minuta në lagjen Rus të Shkodrës. Nga hetimet e para flitet se një sasi eksplozivi ka shpërthyer para një godine dykatëshe që ndodhet në ...

Shpërthim në Shkodër, shtatë persona të plagosur

Telegrafi - 13.01.2018

Një shpërthim eksplozivi ka ndodhur paraditen e sotme në lagjen “Rus” të Shkodrës, në afërsi të tregut. Si pasojë e shpërthimit janë plagosur 7 persona, 6 prej të cilëve ishin kalimtarë të rastit.

Merr përmasa tragjike shpërthimi në Shkodër, 6 të plagosur rëndë

Albeu.com - 13.01.2018

Po merr përmasa tragjike ngjarja e rëndë e ndodhur në Shkodër ku një shpërthim tritoli ka shkaktuar deri më tani 6 të plagosur. Burime zyrtare për albeu.com bëjnë me dije se shenjestra e këtij sulmi ...

Shpërthimi me eksploziv në Shkodër, ja kush janë 7 të plagosurit (Emrat)

BalkanWeb - 13.01.2018

SHKODËR- Gjashtë persona mbetën të plagosur nga një shpërthim sot në Shkodër. Dyshohet se një sasi eksplozivi u vendos në një motoçikletë pranë një ndërtese dy katëshe në lagjen “Rus” ku ndodhet edhe ...

Zbardhet emri i një prej të plagosurve në Shkodër, personazh i njohur i krimit

LajmiFundit - 13.01.2018

Është bërë i ditur emri i një prej personave të plagosur nga shpërthimi i ndodhur në Shkodrër. Policia ka thene se se ai është Lulzim Adem Kulla dhe është në gjendje të rëndë.

Shpërthimi në Shkodër, shkon në 6 numri i të plagosurve

SOT - 13.01.2018

Rritet numri i personave të plagosur nga shpërthimi i fortë që tronditi sot Shkodrën. Mësohet se numri i të plagosurve ka shkuar në 6, mes tyre edhe shtetasi Lulzim Kulla që dyshohet të jetë edhe ...

E shkuara e errët e objektivit të shpërthimit në Shkodër (VIDEO)

Albeu.com - 13.01.2018

Kanë nisur hetimet menjëherë pas ngjarjes së rëndë në Shkodër ku një sasi eksplozivi shkatërroi dyqane e makina pranë vendngjarjes. Nga kjo ngjarje e rëndë kanë mbetur të plagosur 3 persona ndër to ...

4 të plagosurit në Shkodër nga shpërthimi me tritol, zbulohet e shkuara kriminale e biznesmenit Lul Kulla

LajmiFundit - 13.01.2018

Një shpërthim me tritol ka tronditur lagjen “Rus” në Shkodër ku për pasojë kanë mbetur të plagosur trer persona. Paraprakisht neësbomb.al mëson se sasia e eksplozivit është vendosur pranë një biznesi ...

Shpërthimi me tritol në Shkodër, 7 të plagosur, 2 me urgjencë drejt Tiranës

Gazeta Express - 13.01.2018

Mesditën e sotme një shpërthim tritoli tronditi qytetin e ...

Tronditet Shkodra, shpërthim me tritol në një automjet – VIDEO

Shqipmedia - 13.01.2018

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur rreth orës 10:39 minuta në lagjen Rus të Shkodrës. Nga hetimet e para flitet se një sasi eksplozivi ka shpërthyer në një prej godinave dykatëshe që ndhohet në ...

Cilët janë 7 të plagosurit nga shpërthimi në Shkodër, dy rëndë nisen drejt Tiranës

Alb Portali - 13.01.2018

Loading... Rritet numri i personave te plagosur nga shpërthimi i forte qe tronditi sot Shkodren. Sipas gazetarit te “Panorama”, mesohet se nurmi i te plagosurve ka shkuar ne 7, mes tyre edhe shtetasi ...

Zbardhet emri, i plagosuri nga shpërthimi është në rrezik për jetën

Albeu.com - 13.01.2018

Pas shpërthimit të fuqishëm në Shkodër pak minuta më parë është zbardhur edhe emri i një nga 3 të plagosurëve . Mësohet se njëri prej tyre është Lul Kulla dhe ndodhet në gjendje të rëndë në spital.

Shpërthim i fuqishëm në Shkodër, shkatërrohen lokalet dhe makinat (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.01.2018

Një shpërthim eksplozivi ka ndodhur pak minuta më parë në Shkodër. Shpërthimi i fuqishëm ka plagosur rëndë 3 persona të cilët janë transportuar me urgjencë në spital.

DALIN PAMJET/ Shpërthimi shkakton dëme kolosale në Shkodër (VIDEO)

Albeu.com - 13.01.2018

Shpërthimi i ndodhur pak minuta më parë ka shkaktuar dëmë të mëdha në lagjen Rus në Shkodër . Deri më tani janë konfirmuar tre të plagosur, të cilët janë dërguar menjëherë në spital.

Shpërthim i fortë eksplozivi trondit Shkodrën, katër të plagosur

LajmiFundit - 13.01.2018

Kater persona jane plagosur nga shperthimi i nje sasie eksplozivi ne Shkoder. Burime policore nga Shkodra bëjnë me dije se eksplozivi i është vendosur një motorçiklete të parkuar në një rrugicë në ...

DETAJET/ Eksplozivi në Shkodër, emër i njohur për policinë, ja kush është një prej të plagosurve

BalkanWeb - 13.01.2018

SHKODËR- Zbulohet identiteti i një prej 4 personave të plagosur në shpërtimin që tronditi sot qytetin e Shkodrës. Gazetari Senad Nikshiqi raportoi për “BalkanWeb” se një prej të plagosurve është ...

Shpërthim me tritol në Shkodër, 4 të plagosur

LajmiFundit - 13.01.2018

Shpërthim me tritol në lagjen “Rus” në Shkodër. Paraprakisht mësohet se sasia e eksplozivit është vendosur pranë një biznesi në pronësi të Lulzim Kullës.

Tronditet Shkodra, shpërthim me tritol, gjashtë të plagosur

BalkanWeb - 13.01.2018

SHKODËR- Qyteti i Shkodrës është tronditur paraditen e sotme nga një shpërthim i fortë. Sipas informacioneve të para shpërthimi ka ndodhur në lagjen “Rus” ku i është vendosur një sasi eksplozivi një ...

E FUNDIT/ Shpërthim i fuqishëm eksplozivi në Shkodër

Albeu.com - 13.01.2018

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur ditën e sotme në Shkodër . Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë në lagjen Rus, ndërsa mësohet se policia ndodhet në vendin e ngjarjes.

Si ndodhi shpërthimi i fuqishëm në Shkodër, policia nis hetimet. Dyshimet e para

BalkanWeb - 13.01.2018

SHKODËR- Gazetari Senad Nikshiqi raportoi për “BalkanWeb” se shpërthimi me eksploziv ka ndodhur në ndërtesën ku ka selinë shoqata e pakicave serbe në Shkodër.

Shtatë të plagosur nga shpërthimi në Shkodër, emrat e të dëmtuarve

Java News - 13.01.2018

Një ngjarje tronditëse ndodhi sot në Shkodër ku nga shpërthimi me eksploziv pranë një biznesi, u plagosën 7 persona. Raportohet se 2 prej personave janë në gjendje të rëndë dhe u nisën për trajtim në ...

Tronditet Shkodra, kush është personi i vendosur në shënjestër

Gazeta Express - 13.01.2018

Një shpërthim tritoli ka ndodhur në një dyqan në lagjen “Rus” të Shkodrës, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur tre ...

Shpërthimi në Shkodër, shkatërrohet kati i parë i një ndërtese. Pamjet e para nga vendi i ngjarjes (Video)

BalkanWeb - 13.01.2018

SHKODËR- Tre persona të plagosur, një automjet dhe kati i parë i një ndërtese i shkatërruar. Ky është bilanci i një shpërthimi të fuqishëm që tronditi sot qytetin e Shkodrës.

Shkon në 7 numri i të plagosurve me eksploziv, objektiv ‘i forti’ që nënshtroi bizneset e Shkodrës

Java News - 13.01.2018

Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin e Shkodrës. Një shpërthim me tritol në një dyqan ka shkaktuar 7 të plagosur, ngjarje e ndodhur gjatë paradites së sotme.

Shpërthim me tritol në Shkodër, 3 persona të plagosur

Gazeta Express - 13.01.2018

Mëngjesin e sotëm një shpërthim me tritol ndodhi në një dyqan në Shkodër, ne lagjen ...

Shkodër/ Shpërthim tritoli në një dyqan, 3 të plagosur

Java News - 13.01.2018

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Shkodrës. Një shpërthim me tritol në një dyqan ka shkaktuar 3 të plagosur, ngjarje e ndodhur gjatë paradites së sotme.

Shpërthim i fortë me eksploziv, 3 persona të plagosur

Durres Lajm - 13.01.2018

Një shpërthim me eksploziv është regjistruar mëngjesin e sotëm në lagjen "Rus", në qytetin e Shkodrës, ndërsa policia ndodhet në vendin e ngjarjes. Nga të dhënat e para mësohet se një sasi eksplozivi ...

VIDEO: Shkodra tronditet nga një shpërthim në një dyqan, plagosen tre persona

Gazeta Tema - 13.01.2018

Shkodra është tronditur paraditen e sotme nga një shpërthim i fuqishëm. Shpërthimi ka ndodhur në lagjen Rus, 100 metra larg Komisariatit të Policisë, ndërkohë që raportohet se tre persona kanë mbetur ...

Drejtori i policisë po mbante fjalim kur dëgjoi shpërthimin në Shkodër, shikoni videon

Alb Portali - 13.01.2018

Sot në drejtoritë e policive të çdo qarku është festuar 105 vjetori i Policisë Shqiptare. Edhe në Shkodër po mbahej ceremonia e rastit. Nuk kishin kaluar as 2 minuta nga fjalimi i drejtorit te ...

VIDEO/ Tritoli në Shkodër, pamjet e reja, njerëz në panik e të përgjakur

Java News - 13.01.2018

Pamje të reja nga shpërthimi me tritol që tronditi sot qytetin e Shkodrës janë zbuluar nga televizioni lokal Rozafa. Në këto pamje mund të shihen momentet vetëm pak sekonda pas shpërthimit në lagjen ...

Policia jep detajet e atentatit me tritol, 8 të plagosur, 3 në gjendje të rëndë

Java News - 13.01.2018

Qyteti i Shkodrës u trondit sot nga një shpërthim i fuqishëm me eksploziv, ngjarje në të cilën mbetën të plagosur 8 persona. Shpërthimi ndodhi në një zonë fare pranë qëndrës së qytetit ndërkohë ...

Zbardhen emrat e 7 të plagosurve nga shpërthimi i fuqishëm në Shkodër

Albeu.com - 13.01.2018

Nga ngjarja e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Shkodër ku një shpërthim eksplozivi ka shkaktuar 7 të lënduar dhe dëme të mëdha materiale. Burimet policore bëjnë të ditur se objektiv i atentatit ka ...

Shpërthimi në Shkodër, arrin në 5 numri i të plagosurve…

Ina - 13.01.2018

Si rezultat i shpërthimit në Shkodër janë plagosur 5 persona, dy nga të cilët raportohet se janë në gjendje të rëndë dhe janë nisur drejt Tiranës për ndihmë më të specializuar shëndetësore.

Shpërthimi në Shkodër, dëshmitarët tregojnë tmerrin

Java News - 13.01.2018

Shpërthimi në Shkodër nuk u ndje vetëm në lagjen “Rus” aty ku ishte vendosur eksplozivi por në të gjithë qytetin. Por ata që kanë përjetuar më shumë tronditjen janë tregtarët e Zdrales dhe banorët e ...

Shpërthim në Shkodër, shtatë persona të plagosur

Almakos - 13.01.2018

Një shpërthim eksplozivi ka ndodhur paraditen e sotme në lagjen “Rus” të Shkodrës, në afërsi të tregut. Si pasojë e shpërthimit janë plagosur 7 persona, 6 prej të cilëve ishin kalimtarë të rastit.

Zbardhet emri i një prej të plagosurve në Shkodër, ndodhet në gjendje të rëndë

Lajmi.net - 13.01.2018

Është bërë i ditur emri i një prej personave të plagosur nga shpërthimi i ndodhur në Shkodrër. ‘Shkodra News’ shkruan se ai është Lulzim Adem Kulla dhe është në gjendje të rëndë.

Shpërthim me tritol në Shkodër, 3 persona të plagosur

Alb Portali - 13.01.2018

Mëngjesin e sotëm një shpërthim me tritol ndodhi në një dyqan në Shkodër, ne lagjen Rus. Loading... Paraprakisht mësohet se janë 3 persona të plagosur.

Shpërthim me tritol në Shkodër, raportohet për 3 persona të plagosur / VIDEO

Lajmi.net - 13.01.2018

Një shpërthim është regjistruar në Shkodër në lagjen Rus, ndërsa policia ndodhet në vendin e ngjarjes. Nga të dhënat e para mësohet se një sasi eksplozivi i është vendosur një automjeti tip ...