TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Jo vetëm Zaev/ Haradinaj pranon se ka komunikuar me komedianët rus

LajmiFundit - 11.07.2019

Pak ditë më parë u publikua në You Tube një telefonat e kryeministrit të Maqedonisë së Veriu, Zoran Zaev dhe dy aktorëve komedia rus, të cilët janë shtirur si ish-presidenti ukrainas, Petro ...

Detajet pikante të telefonatës së rëndë mes Thaçit dhe Zaevit, pas skandalit me komedianët rusë

Medial - 11.07.2019

Një telefonatë e pakëndshme i kishte ardhur kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mbrëmjen e së mërkurës. Telefonues kishte qenë një mik i tij i vjetër dhe një përkrahës i Maqedonisë së ...

Analizë: Zaevi i mashtruar- lajme me qafë të shkurtë, por me pasoja të mundshme për kryeministrin dhe shtetin

Portalb - 11.07.2019

Lajmi i javës – thirrjet mashtruese telefonike të kryeministrit Zoran Zaev me dy, kinse, majtapxhi rus – s’ka kapacitet për të qëndruar më gjatë në mediat në vend dhe në botë, por mund të ketë ...

Tallja, Zaevi i kërkon falje Hashim Thaçit

Alsat - 11.07.2019

Parodia e dy shtetasve rusë me kryeministrin Zoran Zaev nuk ndikon në marrëdhëniet mes Maqedonisë së Veriut dhe Rusisë. I pari i Qeverisë takoi sot ambasadorin rus në Shkup, Sergej Bazdnikin i cili i ...

Haradinaj tregon çfarë foli me grupin që futi në kurth Zaevin

Albeu.com - 11.07.2019

Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj ka treguar për herë të parë se çfarë kishte folur me komikët rus, të cilët para disa ditësh ia publikuan një audio-bisedë kryeministrit të Maqedonisë ...

Kush janë dy ‘humoristët’ rus, Vovan dhe Leksus, që publikuan përgjimet e Zaevit dhe cila ishte biseda e tyre me ...

Botasot - 11.07.2019

Dy humoristët nga Rusia, Vovan dhe Leksus, tani më kanë radhitur një koleksion talljesh me politikanë të ndryshëm botërorë, shkruan "Bota sot". Ata njihen si personat më të çuditshëm në Rusi, ndërsa ...

Jo kryeministri, por protokoli dhe sigurimi prap ranë nga provimi

Zhurnal - 10.07.2019

Shkup, 10 korrik, zhurnal.mk – Opinioni maqedonas këto ditë është dëshmitarë e një situate komprometuese politike, e shkaktuar nga (jo)profesionaliteti i protokolit në qeverinë maqedonase dhe nga ...

PËRGJIMI/ Prapaskenat, si u zbulua tradhtia Rama-Thaçi ndaj Kosovës me bekimin e Erdoganit dhe Putinit

Albeu.com - 10.07.2019

Një lojë e dy komedianëve rusë ka zbuluar planin sekret për ndarjen e Kosovës të mbështetur nga Rusia, Vuçiç, Hashim Thaçi dhe Edi Rama. Duke menduar se fliste me Poroshenkon, Zaev thotë se është ...

Zaev-Poroshenkos: Kosova i jep 10 komuna Serbisë

Albeu.com - 10.07.2019

Menjëherë pasi i dëshiron të gjitha të mirat Ukrainës, kryeministri maqedonas Zoran Zaev, u rrëfehet 2 komedianëve rusë, duke menduar që po flet me presidentin e Ukrainës, Poroshenko.

Tallja, Zaevi nesër takon ambasadorin rus në Shkup

Alsat - 10.07.2019

Deri kur doli përgjimi, kryeministri Zoran Zaev nuk e ka ditur se nuk ka biseduar me presidentin e vërtetë të Ukrainës Petro Poroshenko por me parodistët rus.

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komikëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Gazeta Express - 10.07.2019

Dy homologët, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ishin të fundit që ranë pre e dy komedianëve rusë Aleksei Stoljarov dhe Vladimir Kuznetsov që duke u ...

Haradinaj reagon pas publikimit të përgjimeve ku përmendej plani për ndryshimin e kufijve

Zhurnal - 10.07.2019

Prishtinë, 10 korrik, zhurnal.mk – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas publikimit të përgjimeve, ku dy komedianë rusë zhvilluan me të një bisedë telefonike duke u prezantuar si ...

Biseda e Zaevit me humoristët ku përmendet edhe Kosova - ja çka tha ai në konferencë për medie

Zeri - 10.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev ka mbajtur sot një konferencë për media lidhur me përgjigjimet e publikuara gjatë ditës së djeshme, ku dëgjohet kinse Zaev flet me Petro Poroshenko dhe ...

‘Babëzi ballkanike Rama-Thaçi-Vuçiç’

Mapo - 10.07.2019

Prej gati dy ditësh, një nga lajmet që po dominon në portalet e rajonit janë bisedat e kryeministrit maqedonas, Zoran Zaev me dy komedianë rusë, të cilët hiqen sikur janë presidenti ukrainas, Petro ...

Gonçaruk: Në vitin 2017 i paralajmërova autoritetet e Maqedonisë se dikush rrejshëm paraqitet si Poroshenko

Telegrafi - 10.07.2019

Që nga viti 2017 kam pasur takim me përfaqësuesit e inteligjencës së Maqedonisë dhe me anëtarët e kabinetit të Presidnetit dhe ministrit për Punë të Jashtëm ku i paralajmërova se dikush në mënyrë të ...

Qeveria e Maqedonisë: Zaev kishte takim me Poroshenkon në Davos

Telegrafi - 10.07.2019

Nga Qeveria e Republikës së Maqedonisë për AIM thanë se “kryeministri Zoran Zaev kishte takim me ish kryetarin Petro Poroshenko në në Forumin ekonomik”.

Vetëvendosje: Zaev i informuar për planet e ndarjes së Kosovës

Flaka - 10.07.2019

Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar dorëheqjen e presidentit, Hashim Thaçi, dhe shkuarjen e Kosovës në zgjedhje të parakohshme, pas publikimit të bisedave të kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran ...

Zoran Zaev: Me rusët thashë ç’kisha dëgjuar në media

Gazeta Tema - 10.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut thotë se nuk është në dijeni të një plani të fshehtë për ndarjen e Kosovës. Duke folur një ditë pas publikimit të regjistrimeve me dy komedianët rusë që shtireshin ...

Kurthi, Haradinaj pranon se ka komunikuar me komedianët rus

Mapo - 11.07.2019

Pak ditë më parë u publikua në You Tube një telefonat e kryeministrit të Maqedonisë së Veriu, Zoran Zaev dhe dy aktorëve komedia rus, të cilët janë shtirur si ish-presidenti ukrainas, Petro ...

Tallja, Zaevi nesër takon ambasadorin rus

Tetova Sot - 10.07.2019

Deri kur doli përgjimi, kryeministri Zoran Zaev nuk e ka ditur se nuk ka biseduar me presidentin e vërtetë të Ukrainës Petro Poroshenko por me parodistët rus.

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Botasot - 10.07.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev e ai i Kosovës, Ramush Haradinaj, të dy ranë pre e dy komedianëve rus, Aleksei Stoljarov dhe Vladimir Kuznetsov, që duke përdorur identitete të rreme ...

Gonçaruk: Në vitin 2017 i paralajmërova autoritetet e Maqedonisë se dikush rrejshëm paraqitet si Poroshenko

Botasot - 10.07.2019

Që nga viti 2017 kam pasur takim me përfaqësuesit e inteligjencës së Maqedonisë dhe me anëtarët e kabinetit të Presidnetit dhe ministrit për Punë të Jashtëm ku i paralajmërova se dikush në mënyrë të ...

Qeveria e Maqedonisë: Zaev kishte takim me Poroshenkon në Davos

Botasot - 10.07.2019

Nga Qeveria e Republikës së Maqedonisë për AIM thanë se “kryeministri Zoran Zaev kishte takim me ish kryetarin Petro Poroshenko në në Forumin ekonomik”.

Tallja, Zaevi nesër takon ambasadorin rus

Lajmi.net - 10.07.2019

Këtë e konfirmoi vetë Zeav i cili në disa raste ka qenë ai i cili i ka telefonuar parodistët, duke shtuar se i ka dërguar edhe fotografi nga takimet me liderë botëror.

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Zeri - 10.07.2019

Dy homologët, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ishin të fundit që ranë pre e dy komedianëve rusë Aleksei Stoljarov dhe Vladimir Kuznetsov që duke u ...

Gonçaruk: Në vitin 2017 i paralajmërova autoritetet e Maqedonisë së Veriut se dikush rrejshëm paraqitet si Poroshenko

Zhurnal - 11.07.2019

Shkup, 11 korrik, zhurnal.mk – Ish Ambasadori i Ukrainës në Shkup, Jurij Gonçaruk në një deklaratë për MKD ka thënë se që nga viti 2017 ka paralajmëruar autoritetet maqedonase se dikush rrejshëm ...

Pas skandalit Zaevi nesër takon ambasadorin rus në Shkup

Gazeta Express - 10.07.2019

Deri kur doli përgjimi, kryeministri Zoran Zaev nuk e ka ditur se nuk ka biseduar me presidentin e vërtetë të Ukrainës Petro Poroshenko por me parodistët rus.

Si ra Haradinaj në kurthin e komedianëve rusë që zbuluan tradhtinë ndaj Kosovës përmes Zaevit

Albeu.com - 10.07.2019

Dy homologët, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ishin të fundit që ranë pre e dy komedianëve rusë Aleksei Stoljarov dhe Vladimir Kuznetsov që duke u ...

Pas skandalit, Zaev nesër takon ambasadorin rus në Shkup

Zhurnal - 10.07.2019

Shkup, 10 korrik – Deri kur doli përgjimi, kryeministri Zoran Zaev nuk e ka ditur se nuk ka biseduar me presidentin e vërtetë të Ukrainës Petro Poroshenko por me parodistët rus.Këtë e konfirmoi vetë ...

Loja ruse, dy komedianët kanë futur në kurth edhe Ramush Haradinajn

Mapo - 10.07.2019

Dy homologët, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ishin të fundit që ranë pre e dy komedianëve rusë Aleksei Stoljarov dhe Vladimir Kuznetsov që duke u ...

Ra në kurth, Zaev nesër takon ambasadorin rus në Shkup

Albeu.com - 10.07.2019

Deri kur doli përgjimi, kryeministri Zoran Zaev nuk e ka ditur se nuk ka biseduar me presidentin e vërtetë të Ukrainës Petro Poroshenko por me parodistët rus.

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komikëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Ina - 10.07.2019

Dy homologët, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ishin të fundit që ranë pre e dy komikëve rusë, Aleksei Stoljarov dhe Vladimir Kuznetsov, që duke u ...

Zaevi nesër pritet ta takojë ambasadorin rus

Botasot - 10.07.2019

Të enjten kryeministri Zaev do të pres në takim ambasadorin rus Sergej Bazdnikin, raporton Alsat. Përfaqësia diplomatike e federatës ruse ditë më parë u prononcua për skandalin e kryeministrit, nga ...

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Alsat - 10.07.2019

Dy homologët, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ishin të fundit që ranë pre e dy komedianëve rusë Aleksei Stoljarov dhe Vladimir Kuznetsov që duke u ...

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komikëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Tetova Sot - 10.07.2019

Dy homologët, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ishin të fundit që ranë pre e dy komikëve rusë, Aleksei Stoljarov dhe Vladimir Kuznetsov, që duke u ...

Si ra Haradinaj pre e kurthit të 2 komedianëve rusë si Zaevi

BalkanWeb - 10.07.2019

Dy homologët, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ishin të fundit që ranë pre e dy komedianëve rusë Aleksei Stoljarov dhe Vladimir Kuznetsov që duke u ...

Si ra Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

Gazeta Tema - 10.07.2019

Dy homologët, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ishin të fundit që ranë pre e dy komedianëve rusë Aleksei Stoljarov dhe Vladimir Kuznetsov që duke u ...