TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vardari – Shkëndija, të mërkurën në ora 15.00

Alsat - 16.04.2018

Derbi i fundit i këtij sezoni në mes skuadrave kuqezi, Vardarit dhe Shkëndijës, do të zhvillohet gjatë ditës së mërkurë, në stadiumin “Filipi i Dytë”, në kuadër të javës së 28-të dhe do të nis një ...

Janevski “Out”, Babunski trajner i Vardarit

Alsat - 16.04.2018

Çedomir Janevski nuk është më trajner i skuadrës së Vardarit. Ndrrimi në postin e trajnerit të kuqezinjëve erdhi pas barazim 1-1 me FC Shkupin, si pasojë e rezultateve të dobëta në kohët e fundit.

“Zeko jep dorëheqje”!

Almakos - 16.04.2018

Edhe pse Shkupi rrëmbeu një pikë (1-1) kundër Vardarit dhe bëri një paraqitje shumë të mirë, si mysafir i Vardarit, megjithatë pas kthimit të skuadrës në Cair, trajnerin Zekirija Ramadani e kishte ...

Vardari ndahet me Janevskin, e zëvendëson Babunski!

InfoSport - 16.04.2018

Rezultatet e dobëta dhe para së gjithash barazimi i fundit ndaj FC Shkupit si vendas, kur vetëm në sekondat e fundit arritën që ti shpëtojnë disfatës, kanë bërë që drejtuesit e Vardarit të mendojnë ...

Kërkohet dorëheqja e Zekirja Ramadanit (FOTO)

InfoSport - 16.04.2018

“Zeko jep dorëheqje” . Me këtë mbishkrim disa nga tofozët e revoltuar të FC Shkupit kishin pritur trajnerin dhe ekipin e tyre në Çair pas rikthimit nga arena “Filipi i Dytë”, ku skuadra ...

Novak i prish festën FC Shkupit (VIDEO)

InfoSport - 15.04.2018

Kur të gjithë po përgatiteshin për festën e madhe, madje edhe tifozët e FC Shkupit, “Shvercerat”, një gjë të tillë nuk lejoi mbrojtësi ukrainas, Evgenij Novak, i cili bukvalisht në sekondat e fundit ...

Omar Imeri i shënon Vardarit, Shkupi në epërsi (VIDEO)

InfoSport - 15.04.2018

FC Shkupi falë golit të shënuar nga futbollisti i talentuar, Omar Imeri në minutën e 32-të po avanson në derbin lokal shkupjan kundër Vardarit në arenën “Filipi i Dytë”, njofton “infOSport.mk”.

Formacioni i FC Shkupit ndaj Vardarit

InfoSport - 15.04.2018

Trajneri Zekirja Ramadani ka bërë publik formacionin me të cilin do të zbret në fushë në arenën “Filipi i Dytë” për ndeshjen derbi të javës së 27-të kundër Vardarit.

Janevski zbulon formacionin anti Shkupi (FOTO)

InfoSport - 15.04.2018

Sot në kuadër të javës së 27-të në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë në program është derbi ndeshja midis Vardarit dhe FC Shkupit, njofton “infOSport.mk”.

LPFM, java 27 sjellë derbin e përjetshëm, Vardari-Shkupi

InfoSport - 15.04.2018

E diela në futbollin vendor sjellë ndeshjet e javës së 27-të në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja që zgjon më shumë interes dhe që pritet me padurim nga ...

Maliqi: Shpresojmë të marrim rezultat të mirë në derbin me Vardarin (VIDEO)

InfoSport - 14.04.2018

Skudra e Shkupit ka zhvilluar stërvitjen e fundit para transfertës së nesërme që do ta luajë ndaj Vardarit në kuadër të xhiros së 27-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë.