TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lëvizja e Postribës dhe Rasim Gjyrezi, përfaqësues i familjes nacional-demokrate të Gjyrezve të Rusit!

Botasot - 10.09.2019

Rasim Gjyrezi “Martir i Demokracisë” 1993, ka qenë kordinatori i lëvizjes së Postribës në Shtatorin e vitit 1946. Rasim Gjyrezi ka pasë marëdhënie shumë të mira me Jup Kazazin dhe familjen Kazazi.

Kryengritja e Postribës 1946, lëvizja e parë antikomuniste

Top Channel - 09.09.2019

Kryengritja e Postribës është njohur si lëvizjë e parë anti komuniste në Shqipërinë e cila sapo ishte vendosur nën rregjimin e komunistëve. Ajo zgjati shumë pak dhe u shtyp shpejt nga forcat ...

Përkujtohet kryengritja antikomuniste e Postribës

VOA - 09.09.2019

Në Postribë të Shkodrës u përkujtua sotKryengritja Antikomuniste e Postribës, e cilësuar si kryengritja e parë antikomuniste në Shqipëri.Pjesëmarrësit u shprehën se mesazhet e kësaj kryengritje, të ...

73 vite nga kryengritja e Postribës, PD: Patriotët do na qortonin rëndë po të shihnin se sot…

Top Channel - 09.09.2019

Sot bëhen 73 vite nga kryengritja e Postribës dhe Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi, Kryetarja e Lëvizjes Demokratike të Gruas Shqiptare, Albana Vokshi, Kryetarja e ...

Kryengritja e Postribës, Bardhi: Koha të largojmë bijtë e etërve komunistë

Mapo - 09.09.2019

Është kujtuar sot në Shkodër, 73-vjetori i Kryengritjes së Postribës, në një aktivitet ku morën pjesë Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi, Kryetarja e Lëvizjes Demokratike ...

73-vjetori i Postribës, Bardhi: Kryengritja e parë antikomuniste në Europë

Medial - 09.09.2019

TIRANË, 9 shtator /MEDIAL – I. Vata/ – “Sot me nderim përkulemi përpara qindra intelektualëve, klerikëve dhe burrave trima të Postribës që frymëzuan dhe realizuan kryengritjen e parë antikomuniste në ...

"Ka ardhur koha për numërimin mbrapsht", Gazment Bardhi bën paralajmërimin e fortë pak para datës së ...

SOT - 09.09.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi ashtu si lideri i tij ka përkujtuar 73-vjetorin e Kryengritjes së Postribës, e cila cilësohet nga opozita si kryengritja e parë ...

Bardhi: Ka nisur numërimi mbrapsht, koha t’i japim fund regjimit të korruptuar e kriminal!

BalkanWeb - 09.09.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, ka përkujtuar 73-vjetorin e Kryengritjes së Postribës, e cila cilësohet nga opozita si kryengritja e parë antikomuniste në Evropë.

Bardhi: Ka nisur numërimi mbrapsht, koha t’i japim fund regjimit të korruptuar e kriminal!

Durres Lajm - 09.09.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi ka përkujtuar 73-vjetorin e Kryengritjes së Postribës, e cila cilësohet nga opozita si kryengritja e parë antikomuniste në Europë.

Paralajmërimi i Bashës: Po tentohet restaurimi i pushtetit të bijve të nomenklaturës

Gazeta Express - 09.09.2019

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shkruan sot në lidhe me kryengritjen e Postribës. Teksa njeh veprimin heroik të kryengritësve, Basha shkruan se sot struktura të shtetit janë angazhuar ethshëm për ...

73-vjetori i Postribës, Basha: Frymëzim kundër komunizmit

Mapo - 09.09.2019

Kreu i PD Lulzim Basha ka kujtuar 73-vjetorin e Kryengritjes madhështore të Postribës, e para kryengritje antikomuniste në Europë. Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, lideri demokrat shkruan se çdo ...

'Pasardhësit e xhelatëve po tentojnë ta kthejnë sërish', Lulzim Basha bën postimin e papritur ndërkohë që sot ...

SOT - 09.09.2019

Kreu i PD, Lulizm Basha ka kujtuar sot 73-vjetorin e Kryengritjes së Postribës, 9 shtatorin e 1946. Teksa sjell në vëmendje bilancin e asaj masakre, Basha thekson se pasardhësit e xhelatëve po ...

“Struktura të shtetit të angazhuar ethshëm..”! Basha “godet” me mesazhin për Kryengritjen e Postribës

BalkanWeb - 09.09.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka përkujtuar sot 73-vjetorin e Kryengritjes së Postribës, duke e cilësuar atë si të parën kryengritje antikomuniste në Evropë.

73 vite nga kryengritja e Postribës, PD: Patriotët do na qortonin rëndë po të shihnin se sot…

Botasot - 09.09.2019

Sot bëhen 73 vite nga kryengritja e Postribës dhe Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi, Kryetarja e Lëvizjes Demokratike të Gruas Shqiptare, Albana Vokshi, Kryetarja e ...