TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Maurizio Sarri humbet dy futbollistë në prag të sfidës ndaj Milanit

Top Channel - 08.11.2019

Ndeshja midis Milan dhe Juventus shikohet si sfida më e rëndësishme e javës së 12-të të Seria A. Edhe pse të dyja skuadrat, janë të ndryshme nga ana kualitative, ka dhuruar gjithmonë emocion dhe gola.

I 'vodhi' golin e 300 Ronaldos, rrëfehet Ramsey: Ja çfarë i thash Ronaldos

Zeri - 08.11.2019

I ardhur falas nga Arsenali, por me siguri një nga përforcimet më të goditura të Juventusit në merkaton e fundit dhe jo vetëm. Aron Ramsey i ka habitur të gjithë me përshtatjen e tij në futbollin ...

A mund të ndodh? Ronaldo kundër Realit në Ligën e Kampionëve

Lajmi.net - 08.11.2019

Kampionët e Serie A, në xhiron e radhës presin Atletico Madridin në Torino, dhe me një barazim të mundshëm, do të sigurojnë vendin e parë në grup. Në fazën e eliminimit direkt, Juventus do të presë ...

“Zonja e Vjetër” e në ankth, Ronaldo rrezikon sfidën kundër Milan!

BalkanWeb - 08.11.2019

C.Ronaldo po C.Ronaldo jo? Kjo është pikëpyetja më e madhe e Mauricio Sarrit në vigjilje të sfidës kundër Milan, në program këtë të diele. Ylli portugez u zëvendësua gjatë ndeshjes kundër Lokomotivë ...

Santos fton Ronaldon për dy ndeshjet e radhës së Portugalisë, thotë se Juventusi nuk ka treguar që lojtari ka lëndim

Telegrafi - 07.11.2019

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është një nga 25 lojtarët e thirrur nga trajneri i Portugalisë, Fernando Santos për ndeshjet kualifikuese në Euro 2020 kundër Lituanisë dhe Luksemburgut.

Ramsey i kërkon falje Ronaldos që ‘ia vodhi’ golin që do të ishte i parë për të me fanellën e Juventusi nga goditja e ...

Telegrafi - 07.11.2019

Aaron Ramsey ka folur për golin e shënuar ndaj Lokomotivës së Moskës, duke e sqaruar edhe situatën, që shumë e quajtën një ‘gol i vjedhur’ nga Cristiano Ronaldo Juventus ndaj Lokomitivës shënoi që në ...

Një natë për t’u harruar për Cristiano Ronaldon

Lajmi.net - 07.11.2019

Te goli i parë i Juventusit, merita të mëdha pati Cristiano Ronaldo. Portugezi lëshoi një goditje të fuqishme nga goditja e dënimit, duke bërë që portieri vendas të mos mund të kontrolloi topin, i ...

Sarri: Ronaldo nuk është në formë

Portalb - 07.11.2019

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri, në ndeshjen e mbrëmshme të Ligës së Kampionëve, të cilën ekipi i tij e fitoi përballë Lokomotiv Moskës me rezultatin 2:1 në minutën e 81-të e zëvendësoi ...

Ramsey zbulon pse i ‘vodhi’ golin Ronaldon

Lajmi.net - 07.11.2019

Mesfushori uellsian shënoi golin e parë të sfidës në kryeqytetin rus të mërkurën. Ai shtyu një top brenda vijave pasi portierit të Lokomotivës, Guilherme i kishte rrëshqitur nga duart një goditje të ...

Sarri shpjegon reagimin e Ronaldos pas zëvendësimit

Lajmi.net - 07.11.2019

Ish-sulmuesi i Real Madrid u zëvendësua për Paulo Dybala në minutën e 82-të të ndeshjes së mërkurës në Ligën e Kampionëve në kryeqytetin rus. Është hera e parë që portugezi nuk ka arritur të ...

VIDEO/ “Shkëndija” CR7-Sarri, trajneri shpjegon problemin e Ronaldos

BalkanWeb - 07.11.2019

Të gjithë ishin në pritje të një “magjie” nga CR7 për ti dhuruar “Zonjës së Vjetër” kualifikimin por ishte trajneri Sarri ai i cili i dha lojës së Juves impulse të reja duke hedhur në fushë D.Costan ...

Tërbimi i Ronaldos, Sarri zbulon arsyen e zëvendësimit

Gazeta Tema - 07.11.2019

Cristiano Ronaldo u zëvendësua në ndeshjen e djeshme që Juventusi fitoi në Rusi ndaj Lokomotiv Moscow. Portugezi u pa duke dalë nga fusha i nervozuar, por trajneri Marcelo Sarri i ka qetësuar të ...

Ronaldo kundër Realit! A mund të ndodh kjo që në 1/8 e finales të Ligës së Kampionëve?

InfoSport - 08.11.2019

Juventusi me fitoren 2:1 në transfertë ndaj Lokomotivës së Moskës ka siguruar kalimin në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Kampionët e “Serie A”, në xhiron e radhës të grupit “D” presin Atletiko ...