TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kampioni i Formula 1 po i nënshtrohet terapisë sekrete në Paris

Top Channel - 11.09.2019

Rinisja drejt kthimit në jetën normale të Michael Schumacher në një spital të Parisit është kthyer në mister për mijëra tifozë në mbarë globin që shpresojnë se do ta shohin sërish në kushte të mira, ...

Mjeku: Michael Schumacher 'i zgjuar', pas trajtimit me qeliza embrionale

SOT - 11.09.2019

Një infermier ka thënë sot me legjenda e Formula 1, Michael Schumacher është "i ndërgjegjshëm" pas trajtimit me qeliza embrionale në Paris. Ai nuk është parë që prej një plagosje traumatike në kokë ...

Schumacher është i vetëdijshëm dhe mund të shkojë në shtëpi?

ABC News - 11.09.2019

Mediat franceze shkruajnë se ish piloti i Formula 1, Michael Schumacher tashmë është i vetëdijshëm. Lajmi është konfirmuar nga një anëtar i stafit të spitalit, ku ish-kampioni i është nënshtruar ...

Pas terapisë në Paris, Michael Schumacher është ‘i vetëdijshëm’

Top Channel - 11.09.2019

Michael Schumacher është ‘i vetëdijshëm’ pasi u shtrua në një spital në Paris për trajtimin e qelizave burimore. Shtatë herë Kampioni i Formula 1, u dërgua të hënën në spitalin Georges-Pompidou për ...

Lajm "bombë" nga Franca: Pas 6 vitesh, Schumacherit i kthehet vetëdija

Albeu.com - 11.09.2019

Lajme fantastike vijnë nga Franca që kanë të bëjnë me shëndetin e Michael Schumacher. Raportohet se ish-kampionit gjerman i është rikthyer vetdija pas 6 vitesh.

Ndodh mrekullia me Schumacherin

Lajmi.net - 11.09.2019

Michael Schumacher ka “vetëdije” pas trajtimit në Paris, ka bërë të ditur e përditshmja franceze “Le Parisien”. Schumacher, i cili nuk është parë në publik për gati gjashtë vite pas aksidentit të ...

"Ju siguroj se është plotësisht i vetëdijshëm", vjen superlajmi nga Parisi që e prisnin të gjithë

SOT - 11.09.2019

Ish ylli i Formula Uno, Michael Schumacher i cili po kurohet në një spital në Paris me një terapi me qeliza staminale ka rikthyer vëmendjen e mbarë botës.

Lajmi i Fundit: Michael Schumacherit i kthehet vetëdija

Alsat - 11.09.2019

Kampionit të shtatëfishtë të Formula 1, Michael Schumacherit, i është kthyer vetëdija pas një trajtimi në njërin prej spitaleve të Parisit. Së fundmi, ai i është dërguar në spitalin Georges-Pompidou ...

“Schumacher është i vetëdijshëm”

Gazeta Tema - 11.09.2019

Shumë vite pas aksidentit fatkeq në alpet e Francës, Michael Schumacher është i vetëdijshëm për atë që ndodh rreth tij. Për vite me radhë në gjendje vegjetative, pas aksidentit të 29 dhjetorit të ...

Schumacherit i kthehet vetëdija

Koha.net - 11.09.2019

Raporothet se Michael Schumacherit i është kthyer vetëdija pas një tretmani të qelizave në një spital në Paris, shkruan Daily Mail. Kampioni i shtatëfishtë në Formula 1 u pranua të hënën në spitalin ...

'Bomba' vjen nga Parisi: Gazeta franceze jep lajmin e madh për Michael Schumacher

Zeri - 11.09.2019

Michael Schumacherit raportohet se i është kthyer vetëdija pasi një trajtimi që ka marrë në në Paris, raportojnë mediat franceze. Të hënën, ish-piloti gjerman është dërguar me ambulancë në një spital ...

“Është i vetëdijshëm”, nga Franca vjen lajmi I madh për Schumacher

BalkanWeb - 11.09.2019

Shtrimi i Michael Schumacher në spitalin “Georges Pimpidou” të Parisit për një terapi me qeliza staminale ka rikthyer edhe një herë vëmendjen te gjëndja shëndetësore e ish-kampionit të Formula 1.

Schumacherit i kthehet vetëdija

Gazeta Express - 11.09.2019

Gazeta franceze, Le Parisien, raporton se Michael Schumacherit i është kthyer vetëdija, pasi e nisi një trajtim të veçantë në një spital në Paris, të hënën.

E zbulon punonjësi i spitalit: Michael Schumacher, i vetëdijshëm…

SuperSport - 11.09.2019

Shtrimi i Michael Schumacher në spitalin Georges Pimpidou në Paris për t’iu nënshtruar një terapie me bazë qelizat staminale ka tërhequr vëmendjen e opinionit publik mbi shëndetin e legjendës së ...

“Mikael Schumacher është i vetëdijshëm”. Në një spital në Paris për të ndjekur një trajtim sekret

RTSH - 11.09.2019

“Po, ai është në repartin tim. Dhe unë mund t’ju siguroj se është i vetëdijshëm”. Këto janë fjalët që ka thënë për Le Parisien një pjesëtar i repartit të kardiologjisë në Spitalin George Pompidou në ...

Në spital me emër të rremë, ja si Michael Schumacher po mjekohet në Paris

Botasot - 10.09.2019

Piloti gjerman Michael Schumacher ka mbërritur ditën e hënë në Paris, ku është shtruar në spitalin “Georges Pompidou”. 7 herë kampioni i botës në Formula 1 pritet të qëndrojë disa ditë në kryeqytetin ...

Terapi “top secret” me qeliza staminale për Michael Schumacher

SuperSport - 10.09.2019

Ka nisur terapia “top secret” për Michael Schumacher, legjendën e Formula 1, i cili prej gati 6 vitesh ndodhte në gjendje vegjetative si pasojë e një aksidenti në alpet franceze.

Gjendja shëndetësore e Michael Schumacher, dalin detaje të reja (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.09.2019

Në vitin 2013 ylli i "Formula 1", Michael Schumacher , pësoi një aksident të rëndë duke bërë ski. Nga ai moment ai ra në gjendje koma dhe familjarët kanë preferuar të mos japin asnjë detaj që lidhet ...

Përse është shtruar sërish në spital Schumacher…

Mapo - 10.09.2019

Një lajm u përhap me shpejtësi në orët e mbrëmjes së ditës së hënë nëpër redaksitë kryesore në botë. Burimi ishte e përditshmja franceze, Le Parisien.

Çfarë po ndodh me Michael Schumacher? Del informacioni 'Top Secret'

SOT - 09.09.2019

Ish piloti kampion i Formula One ka mbërritur në spitalin George Pompidou në pavionin e Kardiologjisë për një kurim 'Top Secret'. Gjermani është sjell me një kamion-ambulancë i shoqëruar nga dhjetra ...

Mediat franceze: Michael Schumacher transferohet në Paris për një kurë ‘top secret’

BalkanWeb - 09.09.2019

Pas një kohe heshtje dhe pas triumfit të Leclerc të Ferrarit në Monza, vijnë edhe lajmet për shëndetin e Michael Schumacher. Ish-piloti gjerman arriti sot në Paris, ku u transportua në spitalin ...

Schumacher po e zhvillon një tretman sekret mjekësor në Francë

Telegrafi - 09.09.2019

Legjenda e Formula 1, Michael Schumacher është duke u mjekuar në Paris me një tretman sekret, bën të ditur Le Parisien. Gjermani u bë 50-vjeçar më 3 janar, mirëpo nuk është parë asnjëherë në publik ...

Schumacher sillet me ambulancë në Paris, i mbulohet fytyra dhe përcillet nga dhjetë persona

Zeri - 09.09.2019

Michael Schumacher është duke u trajtuar në fshehtësi në një klinikë në Paris. Siç raporton "Le Parisien", ish-piloti gjerman ka arritur në spitalin "Georges Pompidou" në mbrëmjen e sotme rreth orës ...

Mediat franceze: Schumacher transferohet në Paris për kurë speciale

Mapo - 09.09.2019

Sipas “Le Parisien”, ish-kampioni i Formula 1, i cili u plagos rëndë në 2013 për shkak të një aksidenti me ski, arriti sot në Paris, ku u transportua në spitalin Evropian “Georges Pompidou” për një ...

Vjen një lajm i madh për jetën e Michael Schumacher

Zhurnal - 11.09.2019

Shumë vite pas aksidentit fatkeq në alpet e Francës, Michael Schumacher është i vetëdijshëm për atë që ndodh rreth tij. Për vite me radhë në gjendje vegjetative, pas aksidentit të 29 dhjetorit të ...

Vjen një lajm i madh për jetën e Michael Schumacher

SOT - 11.09.2019

Shumë vite pas aksidentit fatkeq në alpet e Francës, Michael Schumacher është i vetëdijshëm për atë që ndodh rreth tij. Për vite me radhë në gjendje vegjetative, pas aksidentit të 29 dhjetorit të ...

Detaje të reja për gjendjen shëndetësore të Schumacherit

Tetova Sot - 10.09.2019

Në vitin 2013 ylli i “Formula 1”, Michael Schumacher, pësoi një aksident të rëndë duke bërë ski. Nga ai moment ai ra në gjendje koma dhe familjarët kanë preferuar të mos japin asnjë detaj që lidhet ...

Ka nisur terapia “top secret” për Michael Schumacherin

Botasot - 10.09.2019

Ka nisur terapia “top secret” për Michael Schumacher, legjendën e Formula 1, i cili prej gati 6 vitesh ndodhte në gjendje vegjetative si pasojë e një aksidenti në alpet franceze.

Detaje të reja për gjendjen shëndetësore të Schumacherit

Gazeta Express - 10.09.2019

Në vitin 2013 ylli i “Formula 1”, Michael Schumacher, pësoi një aksident të rëndë duke bërë ski. Nga ai moment ai ra në gjendje koma dhe familjarët kanë preferuar të mos japin asnjë detaj që lidhet ...

Përse është shtruar sërish në spital Schumacher… Ndërhyrje sekrete, gazeta BILD: Trupin dhe fytyrën e kishte të ...

SOT - 10.09.2019

Një lajm u përhap me shpejtësi në orët e mbrëmjes së ditës së hënë nëpër redaksitë kryesore në botë. Burimi ishte e përditshmja franceze, Le Parisien.

Michael Schumacher transferohet në Paris për një kurë ‘top secret’

Durres Lajm - 09.09.2019

Pas një kohe heshtje dhe pas triumfit të Leclerc të Ferrarit në Monza, vijnë edhe lajmet për shëndetin e Michael Schumacher. Ish-piloti gjerman arriti sot në Paris, ku u transportua në spitalin ...

“Michael Schumacher transferohet në Paris për një kurë ‘top secret”

Flaka - 09.09.2019

Pas një kohe heshtje dhe pas triumfit të Leclerc të Ferrarit në Monza, vijnë edhe lajmet për shëndetin e Michael Schumacher. Ish-piloti gjerman arriti sot në Paris, ku u transportua në spitalin ...