TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mustafa, mesazh për Veselin: Ata që kultivuan korrupsionin e nepotizmin duhet të pastrohen në lavazh

Telegrafi - 13.08.2019

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se ata të cilët kanë kultivuar korrupsionin dhe nepotizmin nuk mund ta luftojnë as njërin e as tjetrin. Mustafa ka thënë se ata vetëm mund ta reformojnë dhe ta ...

Mustafa: Ata që e kultivuan korrupsionin e nepotizmin të shkojnë në lavazh të pastrohen brenda e jashtë

Koha.net - 13.08.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka lëshuar akuza ndaj atyre që thotë se e kultivuan korrupsionin dhe nepotizmin e se tash po thonë se mund ta luftojnë atë.

Isa Mustafa e sulmon keq Kadri Veselin: S’mund ta luftosh korrupsionin, duhet të pastrohesh mirë në lavazh

Gazeta Express - 13.08.2019

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka sulmuar të parin e PDK-së, Kadri Veselin që po premton se nuk do të ketë korrupsion dhe nepotizëm, nëse atij iu besohet qeveria, duke thënë se ata që i kanë kultivuar të ...

Krasniqi: Kadri Veseli do të jetë kryeministër i ardhshëm i Kosovës

Zeri - 13.08.2019

Memli Krasniqi ka thënë se Partia Demokratike e Kosovës nuk do të heq dorë nga posti i kryeministrit. Nënkryetari i PDK-së për Insajderin është shprehur i bindur se kryeministri i ardhshëm i Kosovës ...

Veseli iu përgjigjet shteteve të QUINT-it për heqjen e taksës

Botasot - 13.08.2019

Kryetar i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se mirëpresim përpjekjet e SHBA-së, BE-së, Gjermanisë, Britanisë së Madhe, Francës dhe Italisë për zhvillimin e Dialogut.

Sali Rexhaj godet Kadri Veselin: Luli i famshëm vendoste nga nëntoka për çdo gjë

Botasot - 13.08.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ditë më parë ka thënë se, nëse i fiton zgjedhjet dhe bëhet kryeministër i Kosovës, atëherë nga Qeveria e tij do të largojë të gjithë të ...

Edhe Krasniqi reagon: Partia e Kadri Veselit është Alfa dhe Omega e krimit ekonomik dhe politik në Kosovë

Botasot - 13.08.2019

Një shtet është i mbaruar vetëm atëherë kur prostituta flet për moral dhe kriminelët për ndershmëri. Kështu eka vlerësuar politologu Faik Krasniqi deklaratën e Kryetarit të Partisë Demokratike të ...

Kadri Veseli, takon bashkëluftëtarët, bënë plane si të luftohet korrupsioni siç u luftu dikur Serbia

Botasot - 13.08.2019

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, është takuar sot me disa nga bashkëluftëtarët e vet, me të cilët në bashkëbisedim e sipër, kanë përkujtuar çastet e ngjarjes së 20 viteve më parë, atë të luftës ...

Kadri Veseli s’ka ndikim në PDK, kjo u vërtetua te Sami Lushtaku

Botasot - 13.08.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se nëse i fiton zgjedhjet dhe bëhet kryeministër i Kosovës, atëherë nga Qeveria e tij do të largojë të gjithë të korruptuarit.

Veseli: Zgjedhjet të pashmangshme, qytetarët të marrin vendim si duhet të ecë Kosova

Lajmi.net - 13.08.2019

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, tha se mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme është e pashmangshme. Veseli gjatë ceremonisë së shpërndarjes së certifikatave për të rinj të cilët janë trajnuar në ...

Veseli: Zgjedhjet janë të pashmangshme, më 22 gusht shpërndahet Kuvendi

Botasot - 13.08.2019

Këto komente Veseli i bëri me rastin e shpërndarjes së certifikatave për të rinj të cilët janë trajnuar në fushën e ndërmarrësisë dhe zhvillim të planeve të biznesit, ku i pranishëm ishte edhe ...

Zbulohet fotografia kur Kadri Veseli ishte në vitin e dytë të shkollës së mesme

Gazeta Express - 13.08.2019

Kanë kaluar më shumë se 35 vite që kur Kadri Veseli, ka përfunduar shkollën e mesme. E nga ajo kohë, Magazina.al, ka siguruar një fotografi, ku kryetari i PDK-së, ishte në vitin e dytë të shkollës së ...

Misioni i rrejshëm dhe i pamundur i Kadri Veselit

Botasot - 12.08.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se nëse i fiton zgjedhjet dhe bëhet kryeministër i Kosovës, atëherë nga Qeveria e tij do të largojë të gjithë të korruptuarit.

Veseli takon të rinjtë që u larguan nga Kosova, vetëm lufta kundër korrupsionit e nepotizmit e mbanë rininë këtu

Botasot - 12.08.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot në ditën ndërkombëtare të rinisë disa të rinj nga Kosova që janë larguar nga vendi e aktualisht janë me pushime në vendlindje.

Veseli takon disa të rinjë, i pyet pse janë larguar nga Kosova

Gazeta Express - 12.08.2019

Në kohën sa Partia Demokratike e Kosovës ka udhëhequr me vendin, nga Kosova janë larguar një numër alarmant i personave. Bash për këtë temë, ka zgjedhur që të bëjë fushatë edhe kreu i kësaj partie, ...

Isa Mustafa i thotë jo Kadri Veselit: Duhet të shkojnë në lavazh, të pastrohen mirë, brenda e jashtë. Jo të....

Botasot - 13.08.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, nëpërmjet një deklarate publike, ka thënë se ata që e kanë kultivuar korrupsionin nuk mund ta luftojnë atë. Me gjasë, Mustafa, këtë deklaratë e ka dhënë duke iu ...

Isa Mustafa e sulmon keq Kadri Veselin: S’mund ta luftosh korrupsionin, duhet të pastrohesh mirë në lavazh

Tetova Sot - 13.08.2019

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka sulmuar të parin e PDK-së, Kadri Veselin që po premton se nuk do të ketë korrupsion dhe nepotizëm, nëse atij iu besohet qeveria, duke thënë se ata që i kanë kultivuar të ...

Veseli i përgjigjet pozitivisht QUINT’it për dialogun, por nuk guxon të thotë se do të hiqet taksa

Gazeta Express - 13.08.2019

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli ka komentuar thirrjen e vendeve të QUINT’it që sot kërkuan vazhdim të dialogut dhe heqje të taksës. Veseli po shton se fillimisht vendi duhet që të shkojë në zgjedhje e ...

Politikanët pa pushime në Kosovë, aritmetika e zgjedhjeve i ka lënë në Prishtinë

Alsat - 12.08.2019

Mobilizimin me degët, ka filluar edhe nga kryetari i kuvendit, njëherësh kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli. Për dallim nga zgjedhjet e kaluara, nga u dha posti i kryeministrit ...

Veseli i çudit bashkëluftëtarët: S’kemi zgjidhje duhet ta mposhtim korrupsionin

Gazeta Express - 13.08.2019

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli ka vazhduar edhe sot në terren fushatën, ani pse zgjedhjet nuk janë caktuar ende. Sot ai është takuar me disa ish-ushtarë të UÇK-së, me të cilin ka folur se si do ta ...

Veseli porosit vozitësit: Ju lutem, uleni shpejtësinë!

Lajmi.net - 11.08.2019

Numri i madh i aksidenteve rrugore me fatalitet që kanë ndodhur në vendin tonë, ka bërë të që reagojë edhe kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli.

Veseli: Zgjedhjet të pashmangshme, qytetarët të marrin vendim si duhet të ecë Kosova

Botasot - 13.08.2019

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, edhe një herë e ka ripërsëritur se zgjedhjet janë të pashmangshme. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, tha se mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme është e ...

Veseli: Kuvendi shpërndahet me 22 gusht, zgjedhjet të pashmangshme

Gazeta Express - 13.08.2019

Këto komente Veseli i bëri me rastin e shpërndarjes së certifikatave për të rinj të cilët janë trajnuar në fushën e ndërmarrësisë dhe zhvillim të planeve të biznesit, ku i pranishëm ishte edhe ...

Veseli: Largimi i të rinjve një ndër problemet më shqetësuese të Kosovës

Koha.net - 12.08.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot, në Ditën ndërkombëtare të Rinisë disa të rinj nga Kosova që janë larguar nga vendi e aktualisht janë me pushime në vendlindje.

Isa Mustafa sulmon Kadri Veselin për korrupsionin e nepotizmin: Duhet të shkoni në lavazh

Zeri - 13.08.2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka kritikuar të parin e PDK-së, Kadri Veselin lidhur me premtimet që ky i fundit po i bën për korrupsion dhe nepotizmin.

Veseli, QUINT-it: BE-ja të ndalojë përpjekjet e Serbisë për kolonizim si dhe të dënojë kriminelët serbë të luftës

Koha.net - 13.08.2019

​Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i është përgjigjur letrës së lëshuar sot nga shtetet e QUINT-it, duke thënë se mirëpret ndihmën e shteteve Perëndimore për dialogun, mirëpo ka kërkuar ...

Veseli bashkëluftëtarëve të tij: Tash duhet ta fitojmë luftën kundër korrupsionit dhe nepotizmit

Lajmi.net - 13.08.2019

Ai ka ndarë kujtime nga lufta, por siç ka shkruar ai në faqen e tij në Facebook, temë kryesore bashkë me ta kishte betejat për zhvillimin e vendit. Veseli ka shkruar se bashkë me luftëtarët UÇK-së do ...

Veseli: Zgjedhjet të pashmangshme, qytetarët të marrin vendim si duhet të ecë Kosova

Zeri - 13.08.2019

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, edhe një herë e ka ripërsëritur se zgjedhjet janë të pashmangshme. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, tha se mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme është e ...

Veseli: Zgjedhjet janë të pashmangshme, më 22 gusht shpërndahet Kuvendi

Telegrafi - 13.08.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli tha se zgjedhjet janë të pashmangshme. Këto komente Veseli i bëri me rastin e shpërndarjes së certifikatave për të rinj të cilët janë trajnuar në fushën e ...

Veseli takon të rinjtë që u larguan nga Kosova: Vetëm lufta kundër korrupsionit e mbanë rininë këtu

Lajmi.net - 12.08.2019

Lideri i PDK-së ka dëgjuar nga të rinjtë arsyet që i kanë shtyrë të emigrojnë dhe arsyet që do të ndikonin në kthimin e tyre për të jetuar në Kosovë. Veseli tha se si kryeministër i ardhshëm i ...

Mustafa: Ata që e kultivuan korrupsionin e nepotizmin të shkojnë në lavazh të pastrohen

Lajmi.net - 13.08.2019

Mustafa ka thënë se ata “duhet të shkojnë në lavazh, të pastrohen brenda e jashtë”, e “jo të qeverisin me Kosovën”. Ndonëse nuk ka përmendur asnjë subjekt politik në këtë postim, kujtojmë se PDK-ja ...

Veseli i përgjigjet pozitivisht QUINT’it për dialogun por nuk guxon të thotë se do ta hiqet taksa

Zeri - 13.08.2019

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli ka komentuar thirrjen e vendeve të QUINT’it që sot kërkuan vazhdim të dialogut dhe heqje të taksës. Veseli po shton se fillimisht vendi duhet që të shkojë në zgjedhje e ...

Veseli bashkëluftëtarëve të tij: Tash duhet ta fitojmë luftën kundër korrupsionit dhe nepotizmit

Telegrafi - 13.08.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot një grup bashkëluftëtarësh nga zona të ndryshme. Ai ka ndarë kujtime nga lufta, por siç ka shkruar ai në faqen e tij në ...

Veseli i bindur: Zgjedhjet të pashmangshme, më 22 gusht shpërndahet Kuvendi

Koha.net - 13.08.2019

Me rastin e shpërndarjes së certifikatave për të rinjtë e trajnuar në fushën e ndërmarrësisë dhe zhvillim të planeve të biznesit, kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Vesli tha se zgjedhjet janë të ...

Veseli takon të rinjtë që u larguan nga Kosova: Vetëm lufta kundër korrupsionit e mbanë rininë këtu

Zeri - 12.08.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot në ditën ndërkombëtare të rinisë disa të rinj nga Kosova që janë larguar nga vendi e aktualisht janë me pushime në vendlindje.

Veseli, QUINT-it: BE-ja të ndalojë përpjekjet e Serbisë për kolonizim si dhe të dënojë kriminelët serbë të luftës

Lajmi.net - 13.08.2019

Përmes një postimi në Facebook, Veseli ka thënë se mirëpret ndihmën e shteteve Perëndimore për dialogun, mirëpo ka kërkuar nga BE-ja që të parandalojë tentimet serbe për destruktivitet në Kosovë.

Veseli pas takimit me të rinjtë që u larguan nga Kosova: Vetëm lufta kundër korrupsionit e nepotizmit e mbanë rininë ...

Telegrafi - 12.08.2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë ka takuar disa të rinj nga Kosova që janë larguar nga vendi e aktualisht janë me pushime në vendlindje.

Veseli pas deklaratës së shteteve të Quintit: Ne jemi përkrah aleatëve, por BE ta ndalë Serbinë

Telegrafi - 13.08.2019

​Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se mirëpret qëndrimin e shteteve të Quintit për zhvillimin e dialogut me Serbinë.

Veseli takon të rinjtë që migruan nga Kosova: Si kryeministër do t’i bind që të kthehen

Medial - 12.08.2019

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, sot në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë ka takuar disa të rinj kosovarë që janë larguar nga vendi e që janë me pushime në Kosovë.