TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ramos pas dramës me Lopeteguin: Spanja është e bashkuar

Telegrafi - 13.06.2018

Shkarkimi i Julen Lopeteguit nuk ka prekur unitetin e skuadrës së Spanjës, thotë kapiteni Sergio Ramos. Lopetegui ishte larguar nga pozita e përzgjedhësit të Spanjës, vetëm një ditë pasi u konfirmua ...

Mendoi se shpëtoi me largimin e Zidan, Bale do e ketë ‘pisk’ edhe me Lopeteguin

BalkanWeb - 13.06.2018

Garreth Bale, futbollisti i Real Madrid, menjëherë pas fitimit të “Champions League” ku ai ishte protagonisti absolut deklaroi se do të shikonte pozicionin e tij në klub pasi futbolliti e ka humbur ...

Spanja shkarkoi trajnerin një ditë para fillimit të Botërorit

Portalb - 13.06.2018

Trajneri i kombëtares së Spanjës në futboll, Julen Lopetegui, është shkarkuar një ditë para fillimit të Kampionatit Botëror në Rusi, raporton Anadolu Agency (AA).

Kapiteni Sergio Ramos reagon pas shkarkimit të tranjerit Lopetegu

SOT - 13.06.2018

Sergio Ramos, ka reaguar përmes një postimi në rrejtët sociale pas shkarkimit të Julen Lopetelui dhe emërimit të Fernando Hierrors në vend të tij. Mëngjesin e sotëm, mediat spanjolle raportuan se ...

Julen Lopetegui, trajner i ri i Real Madridit

Portalb - 13.06.2018

Menaxhmenti i Real Madridit ka emëruar seleksionuesin e tanishëm të Spanjës, Julen Lopetegui (51) si trajner të ri të klubit mbretëror, raporton Anadolu Agency (AA).

Vardy habitet me shkarkimin e Lopeteguit

Koha.net - 13.06.2018

Sulmuesi i Anglisë, Jamie Vardy është befasuar me zhvillimet në kampin e Spanjës një ditë para se të fillojë Botërori, por nuk dyshon se kjo do të ketë ndikim në stilin e lojës së spanjollëve.

Spanja shkarkon Lopeteguin, ja çfarë ka bërë Ramos

Lajmi.net - 13.06.2018

Julen Lopetegui u largua nga detyra si selektor i Spanjës, pas lajmit për angazhim si trajner i ri në Real Madrid pas Kampionatit botëror 2018. Sergio Ramos ka reaguar pas shkarkimit të selektorit ...

Spanja emëron trajnerin e ri pas shkarkimit të Julen Lopetegui

SOT - 13.06.2018

Federata Spanjolle e Futbollit shkarkoi ditën e sotme trajnerin Julen Lopetegui, për arsye se nuk kishte lajmëruar për emërimin e tij si trajner i Realit të Madridit, me të cilin ka arritur një akord ...

Largoi Lopeteguin, Spanja emëron menjëherë trajnerin e ri

Ina - 13.06.2018

Spanja i befasoi të gjithë duke shkarkuar vetëm një ditë para Botërorit trajnerin Julen Lopetegui, por i menjëhershëm ka qenë edhe zëvendësimi i tij me trajnerin e ri.

Spanja ia kurseu dy milionë euro Realit me shkarkimin e Lopeteguit

Telegrafi - 13.06.2018

Real Madrid nuk do të duhet të paguajë dy milionë euro të klauzolës së Julen Lopeteguit. Ky i fundit kishte arritur marrëveshje gjatë ditës së djeshme me madrilenët, e cila gjë shkaktoi edhe ...

Tronditja më e madhe në botëror: Seleksionuesi i Spanjës shkarkohet një ditë para botërorit

Lajm - 13.06.2018

Do të jetë Fernando Heirro trajneri i ri që do të drejtojë Spanjën në Kupën e Botës. Pas shkarkimit të Lopeteguit, presidentin i Federatës Spanjolle të Futbollit, i ka besuar stoli, ish-kapitenit, ...

Perezi e urdhëron Lopeteguin t’i largojë pesë yje prej Realit

Zhurnal - 13.06.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Spanja shkarkoi trajnerin, por ja çfarë bëri Ramos disa minuta më parë

VeqSport - 13.06.2018

Julen Lopetegui është shkarkuar nga posti i trajnerit dhe Spanja do të jetë pa trajner 24 orë para startit në Kupën e Botës. Shkarkimi i tij erdhi pasi Real Madridi njoftoi dje se Lopetegui do ta ...

Spanja shkarkon trajnerin Zhulien Lopetegi

Alsat - 13.06.2018

Kombëtarja e Spanjës, një ditë para fillimit të Botërorit në Spanjë, shkarkon trajnerin Zhulien Lopetegi. Në këtë kohë, opsioni i dyshes Hierro-Celades së bashku, për të marrë përgjegjësinë e ...

Portugalisë nuk i interesojnë problemet e Spanjës

Koha.net - 13.06.2018

Portugalia duhet të fokusohet në vetvete dhe mos të dekoncentrohet nga çështjet e ekipeve tjera, ka thënë mesfushori Bernardo Silva, para gazetarëve në qendrën stërvitëse të skuadrës të mërkurën.

Spanja e shkarkoi nga posti i selektorit, ja çfarë ka vendosur Lopetegui

Lajmi.net - 13.06.2018

. Julen Lopetegui u shkarkua sot nga posti i selektorit të Spanjës. Trajneri i ri i Real Madridit nuk e udhëhoqi ekipin e Spanjës në Kampionatin botëror në Rusi.

Zyrtare: Fernando Hierro merr drejtimin e Spanjës

Telegrafi - 13.06.2018

Julen Lopetegui nuk është më trajner i Spanjës, pasi presidenti i federatës spanjolle të futbollit, Luis Rubiales, e largoi nga puna në konferencë shtypi.

Ndryshon gjithçka, ish mbrojtësi i njohur merr drejtimin e Spanjës

VeqSport - 13.06.2018

Ish-mbrojtësi Fernando Hierro do të menaxhojë Spanjën në Kupën e Botës, pas shkarkimit shokues të Julen Lopetegui.Fernando Hierro, siç raportohet nga Federata Spanjolle e Futbollit, do të paraqitet ...

U shkarkua 1 ditë para Botërorit, prapaskenat mes federatës, lojtarëve dhe Lopeteguit te Spanja

BalkanWeb - 13.06.2018

Nëse ka një kombëtare e cila është në ajër 1 ditë para se të nisë Botërori ajo është Spanja. “La Roha” sot njoftoi se ka shkarkuar trajnerin Julien Lopetegui, i cili dje zyrtarizoi marrëveshjen me ...

Një ditë para nisjes së Botërorit, ndodh e pamendueshmja për skuadrën pretendente për të fituar

LajmiFundit - 13.06.2018

Një ditë para nisjes së Botërorit, Federata spanjolle e futbollit ka vendosur sot te shkarkoje trajnerin Julien Lopetegui. Kjo levizje vjen vetem nje dite pasi ai nenshkroi marreveshjen me Realin e ...

ZYRTARE: Spanja shkarkon Lopeteguin

Lajmi.net - 13.06.2018

Spanja ka shkarkuar selektorin Julien Lopetegui. Julien Lopetegui është shkarkuar nga posti i selektorit të Spanjës. Presidenti i Federatës së Futbollit të Spanjës, Luis Rubiales, pritej të ishte në ...

Ja “patatet e nxehta” të Lopetegui si trajner i Real Madridit, kë do të heqë

BalkanWeb - 13.06.2018

Julen Lopetegui është i zgjedhuri i Florentino Perez për të marrë kontrollin e Real Madridit pas dorëheqjes së Zinedine Zidane, pak ditë pas pushtimit të titullit të 13-të të Ligës së Kampionëve në ...

Federata spanjolle shkarkon trajnerin Lopetegi vetëm një ditë para Botërorit

InfoSport - 13.06.2018

Federata spanjolle e futbollit nuk do të udhëhiqet nga seleksionuesi Julen Lopetegi në Kampionatin Botëror në Rusi, pasi federata vendosi që të shkarkojë atë vetëm një ditë para nisjes së këtij ...

Zyrtare: Hierro përzgjedhës i ri i Spanjës

Koha.net - 13.06.2018

Pak orë pas shkarkimit të Julen Lopetegui, Spanja ka gjetur përzgjedhësin e ri të përfaqësueses. Në Botërorin që do të mbahet në Rusi, Spanja do të drejtohet nga Fernando Hierro.

Lopetegui rrezikon shkarkimin, ja çfarë ka bërë Ramos

Lajmi.net - 13.06.2018

Ekipi i Spanjës ka reaguar pas lajmit se selektori Julen Lopetegui mund të shkarkohet nga detyra. Kombëtarja e Spanjës ka hyrë në kaos. Njoftimi nga Real Madrid për angazhimin e Julen Lopetegui si ...

Spanja nuk humbet kohë, zgjedh trajnerin e ri të kombëtares

Java News - 13.06.2018

Fernando Hierro do të drejtojë Spanjën në Kupën e Botës 2018, pasi Julen Lopetegui u shkarkua të mërkurën. Ish-mbrojtësi dhe kapiteni i Real Madridit ishte më parë drejtor sportiv i skuadrës ...

Zyrtare: Fernando Hierro merr drejtimin e Spanjës pas shkarkimit të Lopeteguit

Tetova Sot - 13.06.2018

Fernando Hierro është emëruar trajner i Spanjës për ta udhëhequr Kombëtaren në Kupën e Botës në Rusi. Ish-legjenda e Spanjës dhe Real Madridit Hierro do ta drejtojë ekipin kombëtar gjatë Botërorit që ...

Zyrtare: Fernando Hierro merr drejtimin e Spanjës pas shkarkimit të Lopeteguit

Gazeta Express - 13.06.2018

Fernando Hierro është emëruar trajner i Spanjës për ta udhëhequr Kombëtaren në Kupën e Botës në ...

Befasuese, Spanja shkarkon trainerin e kombëtares një ditë para fillimit të “Rusi 2018”

RTSH - 13.06.2018

Botërori ende nuk ka nisur, por tanimë është njohur edhe viktima e parë e tij. Spanja ka shkarkuar trajnerin Lopetegi, vetëm një ditë pasi Reali i Madridit pati bërë të ditur se do të ishte ai ...

Spanja shkarkon trajnerin 1 ditë para fillimit të Botërorit

Durres Lajm - 13.06.2018

Tashmë është zyrtare. Trajneri Julen Lopetegui është shkarkuar nga drejtimi i Spanjës, 1 ditë para startimit të Botërorit. Ky vendim u mor nga drejtuesit e Federatës Spanjolle, pas zyrtarizmit si ...

Dy emra për zëvendësues të Lopeteguit, Hierro dhe Celades mund ta marrin drejtimin e ‘Furisë së Kuq’

Telegrafi - 13.06.2018

Julen Lopetegui më nuk është trajner i kombëtares spanjolle dhe ai shkarkohet një ditë para se të startojë kampionati botëror në Rusi. Federata e Futbollit të Spanjës ka shkarkuar trajnerin që ...

Zëvendëson Lopeteguin, Fernando Hierro, trajner i Spanjës në Botëror

Gazeta Tema - 13.06.2018

Vetëm pak orë pasi shkarkoi Julien Lopeteguin, Federata Spanjolle e Futbollit ka emëruar trajner të “La Roja-s” për Botërorin Fernando Hierron, ish-mbrojtësin e Realit të Madridit, që ishte pjesë e ...

Zyrtare: Një ditë para fillimit të botërorit, Spanja shkarkon Lopeteguin

Telegrafi - 13.06.2018

Julen Lopetegui më nuk është trajner i kombëtares spanjolle. Një ditë para se të startojë kampionati botëror në Rusi, Federata e Futbollit të Spanjës ka shkarkuar trajnerin që nënshkroi ditën e ...

Spanja shkarkon trajnerin

Koha.net - 13.06.2018

Julen Lopetegui është shkarkuar nga posti i përzgjedhësit të Spanjës pasi u emërua trajner i Real Madridit të martën. Lopetegui u zyrtarizua si pasardhës i Zinedine Zidanet.

Perezi e urdhëron Lopeteguin t’i largojë pesë yje prej Realit

Telegrafi - 13.06.2018

Julen Lopetegui, trajneri aktual i Spanjës, nënshkroi një kontratë trevjeçare me Real Madridin, i cili do të jetë pasardhës i Zinedine Zidanet. Natyrisht, zgjedhja e papritur për një trajner të ri ...

Një ditë para Kampionatit Botëror, shkarkohet trajneri i kombëtares spanjolle

BalkanWeb - 13.06.2018

Julen Lopetegui nuk do të jetë më trajneri i Spanjës. Presidenti i Federatës Spanjolle të Futbollit, Luis Rubiales ka shkarkuar teknikun dhe për vendimin e tij ka dhënë një arsye.

DETAJET: Lojtarët bllokuan konferencën, u munduan të ndalonin shkarkimin e Lopeteguit

Gazeta Tema - 13.06.2018

Kombetarja spanjolle ndodhet ne koas pas shkarkikit te fundit qe drejtuesit e Federates Spanjolle ben duke shkarkuar nga detyra nje dite perpara nisjes se Boterorit trajnerin Julen Lopetegui.

Prapaskenat e shkarkimit të trajnerit spanjoll, lojtarët i kërkuan Presidentit…

Java News - 13.06.2018

Trajneri Julen Lopetegui u shkarkua nga kombëtarja e Spanjës, vetëm 1 ditë para startit të Botërorit për shkak të firmosje së tij me Realin. Drejtuesi e Federatës spanjolle e cilësuan si një fyerje ...

Kaos te Spanja! Lojtarët bllokuan konferencën, u munduan të ndalonin shkarkimin e Lopeteguit

Mapo - 13.06.2018

Përfaqësuesja spanjolle është përfshirë nga kaosi vetëm një ditë para fillimit të Rusi 2018 me përplasje të ndezura mes drejtuesve të Federatës dhe lojtarëve rreth shkarkimit të Julen ...

Reali i kushton shtrenjtë Lopeteguit, Spanja e shkarkon para Botërorit

SuperSport - 13.06.2018

Vendimi i Julen Lopeteguit për të nënshkruar me Realin e Madridit dhe për më tepër për ta publikuar këtë para fillimit të Botërorit, i ka kushtuar shtrenjtë.

Tërmet te Kombëtarja e Spanjës, federata dëshiron ta largojë menjëherë Lopeteguin pas marrëveshjes me Real Madridin

Telegrafi - 13.06.2018

Tash e disa orë situata në Kombëtaren e Spanjës nuk është e mirë dhe kjo vetëm disa orë para ndeshjes hapëse të tyre në Kampionatin Botëror. Trajneri është zyrtarizuar te Real Madrid, edhe pse Julien ...

Shkarkimi i Lopeteguit, 2 kandidatët që pritet të marrin drejtimin e Spanjës

Java News - 13.06.2018

Spanja shkarkoi trajnerin Julien Lopetegui, 1 ditë para startit të Botërorit, pasi drejtuesit e Federatës së Futbollit u ndjenë të tradhtuar nga tekniku, i cili ditën e djeshme u zyrtarizua si ...

Spanja në krizë, shkarkohet trajneri 1 ditë para fillimit të Botërorit

ABC News - 13.06.2018

Tërmet në futbollin spanjoll. Vetëm një ditë para fillit të kampionait botëror Rusi 2018, Spanja ka lajmëruar shkarkimin e trajnerit Julien Lopetegui.

Zyrtare: Shkarkohet Lopetegui, Spanja pa trajner një ditë para Botërorit

Mapo - 13.06.2018

Julen Lopetegui nuk do të drejtojë Spanjën në Rusi 2018. Ajo që dëgjohej si thashetheme që në orët e para të ditës së sotme, tani është zyrtarizuar nga vetë presidenti i federatës spanjolle, Luis ...

Lojtarët e Spanjës po bëjnë gjithçka për ta mbajtur Lopeteguin

Tetova Sot - 13.06.2018

Kur kanë mbetur edhe pak çaste deri në fillim të konferencës së jashtëzakonshme për media të trajnerit të Spanjës, Julen Lopeteguin, e ardhmja e tij ende duket e pazgjidhur.

Lopetegui me përforcimin e ëndrrave në Real Madrid

Lajmi.net - 13.06.2018

David De Gea mund të kërkojë transferimin në Real Madrid, pas ardhjes së trajnerit të ri, Julen Lopetegui. Man Utd ka një arsye më shumë të frikësohet për largimin e portierit David de Gea.

Zyrtare: Spanja e shkarkon trajnerin një ditë para fillimit të Botërorit

Gazeta Express - 13.06.2018

Spanja e ka shkarkuar trajnerin Julen Lopeteguin nga posti i trajnerit një ditë para fillimit të Kupës së Botës Rusia ...

Lojtarët e Spanjës po bëjnë gjithçka për ta mbajtur Lopeteguin

Gazeta Express - 13.06.2018

Kur kanë mbetur edhe pak çaste deri në fillim të konferencës së jashtëzakonshme për media të trajnerit të Spanjës, Julen Lopeteguin, e ardhmja e tij ende duket e ...

Lopetegui pritet të shkarkohet nga Spanja, një ditë para Botërorit

Koha.net - 13.06.2018

Përfaqësuesja e Spanjës ka thirrur një konferencë të jashtëzakonshme për media në të cilën pritet të bëhet e ditur shkarkimi i trajnerit Julen Lopetegui, dy ditë para se spanjollët të nisin kampanjën ...

Shokohet Spanja, Federata shkarkon trajnerin një ditë para nisjes së Botërorit

Gazeta Tema - 13.06.2018

Julen Lopetegui nuk do të drejtojë Spanjën në Rusi 2018. Ajo që përflitej si thashethem që në orët e para të ditës së sotme, tani është zyrtarizuar nga vetë presidenti i federatës spanjolle, Luis ...