TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Palmer kërkon paqe me Serbinë në 20-vjetorin e Çlirimit të Kosovës

Lajmi.net - 12.06.2019

Zëvendës-ndihmësi i sekretarit të Shtetit të Amerikës, Matthew Palmer, në 20-vjetorin e Çlirimit të Kosovës, ka thënë se vendimi i NATO-s ishte i drejtë.

Palmer: Kosovës i nevojitet stabilitet energjetik

Telegrafi - 12.06.2019

Gjatë fjalimit të tij në sheshin e qytetit të Prishtinës me rastin e 20 vjetorit të përfundimit të luftës, zëvendëssekretari i SHBA-ve, Matthew Palmer, thekson se një ndër sfidat kryesore të shtetit ...

Palmer: SHBA është në anën tuaj, koha për marrëveshjen Kosovë-Serbi

ABC News - 12.06.2019

Zëvendës-ndihmës sekretari i Shtetit të Amerikës, Matthiew Palmer, ka thënë se NATO ka intervenuar 20 vjet më parë ushtarakisht pas shterimit të përpjekjeve diplomatike.

Kosova dhe Serbia ta vazhdojnë dialogun deri në njohjen e njëra-tjetrës

Gazeta Express - 12.06.2019

Zëvendësndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer në ceremoninë e 20-vjetorit të hyrjes së Nato-s, po qëndron në Kosovë, ku iu drejtua qytetarëve me një fjalë rasti.

Zyrtari i lartë i DASH-it: SHBA do të jetë në anën tuaj, Kosova dhe Serbia duhet të arrijnë marrëveshje

Telegrafi - 12.06.2019

Në ceremoninë për shënimin e 20 vjetorit të ndërhyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ka folur edhe zyrtari i lartë i Departamentit të Shtetit, Matthew Palmer.

Palmer: ShBA do të jetë përkrah jush

Botasot - 12.06.2019

Zëvendësndihmës-sekretari amerikan i Shtetit, Mathew Palmer, ka deklaruar është i nderuar që gjendet në Kosovë. “Është nder të jem në Kosovë 20 vite pas ndërhyrjes së NATO-s.

Palmer: Është koha që Kosova dhe Serbia të vazhdojnë dialogun deri në njohjen reciproke

Gazeta Tema - 12.06.2019

“Nuk ka kohë më të mirë se tani për të bërë marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë”. Ky ka qenë mesazhi që ka përcjellë zv.Ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA, Matthew Palmer, në 20 vjetorin e lirisë ...

FotoLajm/Mbështetje publiçitare

Respublica - 12.06.2019

Pjesëmarrja e presidentit Meta dhe kryeministrit Rama në ceremoninë e 20-vjetorit të festimeve për ndërhyrjen e NATO-s në Kosovë fitoi edhe një tjetër kontekst që lidhet me krizën politike në ...

Domethënia e fotove nga ceremonia e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës: Burri i Kryemadhit fillikat i vetëm, Rama krah ...

Gazeta Tema - 12.06.2019

Diten e sotme me rastin e 20 vjetorit te çlirimit te Kosoves, institucionet atje kane organizuar nje ceremoni ku prezente jane ish-presidenti i SHBA, Bill Clinton, zëvendësndihmësi i sekretarit ...

Diplomatë të huaj: ShBA po merr primatin rreth çështjes së Kosovës

Botasot - 11.06.2019

Porosia e zyrtarëve të Departamentit të Shtetit Mathew Palmer se “ShBA duan që Kosova të heq taksën dhe të vazhdoj dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit regojnë se Amerika po merr primatin nga BE në ...

Arrin në Kosovë edhe një politikan i rëndësishëm nga Amerika

Botasot - 11.06.2019

Zëvendës ndihmës Sekretari i Shtetit Amerikan, Matthew Palmer ka arritur sot në Kosovë. Pas vizitës që kishte dje në Beograd, Palmer sot ka arritur në Prishtinë ku pritet të takohet me liderë ...

Palmer: SHBA do dialog e marrëveshje të qëndrueshme midis Serbisë e Kosovës

Koha.net - 11.06.2019

Beograd, 11 qershor - Nuk janë Shtetet e Bashkuara të Amerikës ato që do të përcaktojnë parametrat e bisedimeve në lidhje me marrëveshjen gjithëpërfshirëse për normalizimin e marrëdhënieve, por janë ...

Palmer pas vizitës në Beograd: Prishtina është autonome në marrjen e vendimeve

ABC News - 11.06.2019

Në një deklaratë për mediat serbe menjëherë pas përfundimit të vizitës së tij në Beograd, zv.ndihmësi Sekretar Amerikan i shtetit Metju Palmer u shpreh se Prishtina është autonome në marrjen e ...

Palmer: SHBA-ja nuk mund ta detyrojë Kosovën të heq taksat

Zeri - 11.06.2019

“Qartë ia kemi bërë të ditur autoriteteve të Kosovës se taksat për mallrat nga Serbia duhet të hiqen ose të pezullohen, por unë mendoj se ideja që shumë njerëz e kanë në Beograd, që SHBA-të mund ta ...

Palmer kërkon paqe me Serbinë në 20-vjetorin e Çlirimit të Kosovës

Zeri - 12.06.2019

Zëvendës-ndihmësi i sekretarit të Shtetit të Amerikës, Matthew Palmer, në 20-vjetorin e Çlirimit të Kosovës, ka kërkuar që të arrihet marrëveshja përfundimtare me Serbinë.

Palmer: SHBA është në anën tuaj, por ka kaluar koha kur ata dhe BE do të futen nën krahun tuaj

Medial - 12.06.2019

Zëvendës-ndihmës sekretari i Shtetit të Amerikës, Matthiew Palmer, ka thënë se NATO ka intervenuar 20 vjet më parë ushtarakisht pas shterimit të përpjekjeve diplomatike.

Mesazhi i Palmer për Kosovën: S’ka kohë më të mirë se tani për të bërë marrëveshje me Serbinë

Java News - 12.06.2019

“Nuk ka kohë më të mirë se tani për të bërë marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë”. Ky ka qenë mesazhi që ka përcjellë zv.Ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA, Matthew Palmer, në 20 vjetorin e lirisë ...

FOTO/ Prishtinë, Rama i kthen kurrizin Metës dhe qëndron me Mathew Palmer

Java News - 12.06.2019

Diten e sotme me rastin e 20 vjetorit te çlirimit te Kosoves, institucionet atje kane organizuar nje ceremoni ku prezente jane ish-presidenti i SHBA, Bill Clinton, zëvendësndihmësi i sekretarit ...

Palmer: Të arrihet marrëveshje e drejtë, që mund të shitet edhe në Kosovë edhe në Serbi

Gazeta Express - 11.06.2019

Zëvendës ndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Mathew Palmer, ka thënë se SHBA’të dëshirojnë që Kosova dhe Serbia të arrijnë një marrëveshje sa më parë që të jetë e mundur, por thotë se një gjë e tillë ...

E thotë Palmer: SHBA-ja nuk mund ta detyrojë Kosovën të heq taksat

Gazeta Express - 11.06.2019

“Qartë ia kemi bërë të ditur autoriteteve të Kosovës se taksat për mallrat nga Serbia duhet të hiqen ose të pezullohen, por unë mendoj se idetë që shumë njerëz i kanë në Beograd, që SHBA-të mund ta ...

Palmer kërkon paqe me Serbinë në 20-vjetorin e Çlirimit të Kosovës

Portalb - 12.06.2019

Zëvendës-ndihmësi i sekretarit të Shtetit të Amerikës, Matthew Palmer, në 20-vjetorin e Çlirimit të Kosovës, ka kërkuar që të arrihet marrëveshja përfundimtare me Serbinë, shkruan Lajmi.net.

E thotë Palmer: SHBA-ja nuk mund ta detyrojë Kosovën të heq taksat

Botasot - 11.06.2019

“Qartë ia kemi bërë të ditur autoriteteve të Kosovës se taksat për mallrat nga Serbia duhet të hiqen ose të pezullohen, por unë mendoj se idetë që shumë njerëz i kanë në Beograd, që SHBA-të mund ta ...

Palmer: SHBA-ja nuk mund ta detyrojë Kosovën të heq taksën

Lajmi.net - 11.06.2019

“Qartë ia kemi bërë të ditur autoriteteve të Kosovës se taksat për mallrat nga Serbia duhet të hiqen ose të pezullohen, por unë mendoj se idetë që shumë njerëz i kanë në Beograd, që SHBA-të mund ta ...

Palmer: SHBA nuk mund të detyrojë Kosovën të heqë taksat

SOT - 11.06.2019

Zëvendësndihmës-sekretari i Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Matthew Palmer ka thënë sot në lidhje me taksën tregtare të Kosovës ndaj Serbisë se masa duhet hequr por SHBA nuk mund të ...

Palmer: SHBA-ja nuk mund ta detyrojë Kosovën të heq taksën

Albeu.com - 11.06.2019

“Qartë ia kemi bërë të ditur autoriteteve të Kosovës se taksat për mallrat nga Serbia duhet të hiqen ose të pezullohen, por unë mendoj se idetë që shumë njerëz i kanë në Beograd, që SHBA-të mund ta ...