TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Basha s’tërhiqet nga largimi i Ramës: S’ka pazar PS-PD

Top Channel - 12.07.2019

“Kjo krizë nuk mbyllet me pazar mes PS-PD, siç po flasin mercenarët e Ramës”, me këto fjalë kryedemokrati Lulzim Basha i është drejtuar në një mbledhje të përbashkët anëtarëve të kryesisë dhe ...

Basha në kryesi: Nuk ulem në tryezë me Ramën kryeministër

Medial - 12.07.2019

Lideri i opozites Lulzim Basha ka mbledhur forumet kryesore te partise per te beret e qarte se pozicioni I partise demokratike nuk ka ndryshuar. Burime nga mbledhja e kryesise dhe ish-deputeteve ...

Basha: Siç ka nisur, do të vazhdojë, deri në kurorëzimin e saj me fitore!

LajmiFundit - 12.07.2019

Siç ka vazhduar do të vazhdojë!” Duke theksuar këto fjalë, Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, u bëri të ditur sot gazetarëve se si do të vijojë aksioni politik i Opozitës së Bashkuar.

Kriza politike, Basha: Nuk ka dialog dhe pazar me Ramën

RTSH - 12.07.2019

Në përfundim të mbledhjes me kryesinë dhe ish-grupin parlamentar, kryedemokrati Lulzim Basha tha se “kjo krizë politike mund dhe do të zgjidhet vetëm përmes parimeve dhe standardeve perëndimore”.

Basha: Mercenarët e Ramës flasin për pazare, por nuk ka kthim pas

Mapo - 12.07.2019

Lideri demokrat Lulzim Basha ka mbledhur sot në mesditë strukturat e partisë për të diskutuar për planin që do ndjekë opozita pas 10 protestave kombëtare.

Basha: Do t’i japim fund qeverisë së Edi Ramës

ABC News - 12.07.2019

Pas mbledhjes se Kryesisë dhe grupit të ish-deputetëve kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është shprehur se beteja e opozitës për t’i dhëne fund qeverisë së Kryeministrit Edi Rama do të ...

Basha mbledh Kryesinë dhe grupin: Do t'i japim fund qeverisë korruptive të Edi Ramës

Botasot - 12.07.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mblodhi sot Kryesinë dhe ish-grupin parlamentar të PD-së. Burime nga mbledhja bëjnë me dije se Basha u ka kërkuar strukturave angazhim maksimal.

Basha: Kriza nuk mbyllet me pazar mes PS-PD, zgjidhet me parime

BalkanWeb - 12.07.2019

TIRANE Kryetari i PD Lulzim Basha në fjalën e tij në selinë blu tha se situata aktuale politike është komplekse, duke thënë se 85 përqind e shqiptarëve refuzuan të shkojnë në votime në 30 qershor.

Basha mbledh Kryesinë dhe ish deputetët, kërkon angazhim maksimal të strukturave

LajmiFundit - 12.07.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mblodhi sot Kryesinë dhe ish-grupin parlamentar të PD-së. Burime nga mbledhja bëjnë me dije se Basha u ka kërkuar strukturave angazhim maksimal.

Çfarë pritet? Zbardhet porosia e Bashës pas mbledhjes së strukturave të PD-së

SOT - 12.07.2019

Kryetari Lulzim Basha ka mbledhur kryesinë e Partisë Demokratike dhe ish-grupin parlamentar, këtë të premte. Burime nga mbledhja e kryesisë dhe ish grupit, thanë se Basha u kërkoi angazhim maksimal ...

Zbardhet takimi i Bashës me strukturat

Gazeta Express - 12.07.2019

Gjatë një takimi me kryesinë dhe ish-grupin parlamentar të PD-së, Lulzim Basha tha se situata aktuale politike është komplekse, duke thënë se 85 për qind e shqiptarëve refuzuan të shkojnë në votime ...

Basha takim me strukturat, zbardhen porositë

Medial - 11.07.2019

Kreu dekmokrat, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me strukturat e PD me qëllim për të organizuar axhendën e opozitës. Basha mblodhi në orën 16:00 Kolegjin e Kryetarëve dhe kryetarët e bashkive të ...

Basha mbledh kryebashkiakët, diskutime mbi aksionin opozitar

Botasot - 11.07.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur kryebashkiakët e djathtë dhe kerët e PD-së në ambientet e selisë blu. Gazetari i RTV Ora, Everest Dedaj nga ambientet se selisë së PD-së raporton ...

Basha: Vlora e refuzoi Ramën, braktisi votimet moniste

Mapo - 11.07.2019

Lideri i opozitës zhvilloi sot në Vlorë nje takim me strukturat e partisë, i shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi. Basha ka zbritur në bazë për të diskutuar situatën politike pas 30 ...

FOTOT/ Kryebashkiakët dhe kerët e PD në rrethe shkojnë në zyrën e Bashës, skeptikë për të ardhmen

Gazeta Tema - 11.07.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur kryebashkiakët e djathtë dhe kerët e PD-së në ambientet e selisë blu. Pritet që Basha t’i japë përgjigje skepticizmit të tyre për të ardhmen në PD ...

A do t'i dorëzojnë demokratët bashkitë? Basha bën lëvizjen e radhës

Albeu.com - 11.07.2019

Nesër në orën 16:00 kreu i PD-së Lulzim Basha do të mbledhë kryesinë e PD-së, ish deputetët e kryetarët e bashkive të djathta. Mësohet se mbledhja do të zhvillohet në selinë blu.

Basha insiston për largimi i Ramës: S’ka pazar PS-PD

Alsat - 12.07.2019

“Prioriteti kryesor është ndryshimi urgjent i kësaj qeverie të korruptuar. Një proces zgjedhor me standarde, që nuk mund të ndodhë për sa kohë në krye të vendit është një person që ka kapur ...

Vjen lëvizja që nuk pritej nga Basha, ja çfarë do të ndodhë në orën 16:00

SOT - 11.07.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të mbledhë sot në selinë blu kryetarët e djathtë rreth orës 16:00.Ndërsa nesër mësohet se do të ketë takim me kryesinë e PD.

Basha mbledh Kryesinë, zbulohen porositë: Largimi i Ramës, synimi ynë!

Durres Lajm - 12.07.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbledhur ditën e sotme kryesinë e demokratëve dhe ish-grupin parlamentar në selinë blu, ku ka kërkuar angazhim maksimal dhe intensifikim të takimeve ...

Zbardhet takimi i Bashës me strukturat

Botasot - 12.07.2019

Gjatë një takimi me kryesinë dhe ish-grupin parlamentar të PD-së, Lulzim Basha tha se situata aktuale politike është komplekse, duke thënë se 85 për qind e shqiptarëve refuzuan të shkojnë në votime ...

Basha: Ne jemi opozita që garanton ndryshimin e kërkuar nga 85% e shqiptarëve

Top Channel - 10.07.2019

“Protestat tona janë europiane dhe për Shqipërinë si gjithë Europa. Edhe mediat ndërkombëtare, së fundmi, na u drejtuan si “protestuesit pro-europianë”- kështu tha kreu i PD, Lulzim Basha në takimin ...

“Skenar për gjakderdhje”,Basha tjetër mesazh të fortë Ramës

BalkanWeb - 10.07.2019

Pas Fierit dhe Mallakastres, kryetari i PD, Lulzim Basha, u takuar me strukturat e degës së Lushnjës. Gjatë fjalës se tij në këtë takim, Basha vuri theksin te dhuna e Rilindjes ndaj punonjësve të ...

Basha për kryebashkiakët e djathtë: Janë legjitimë

ABC News - 10.07.2019

Për herë të parë Lulzim Basha flet për pozicionin e kryebashkiakëve të opozitës pas 30 Qershorit. Gjatë një takimi informal me strukturat partiake në Mallakastër, sipas zyrës së shtypit të PD, Basha ...

Basha: Agron Kapllanaj kryetar legjitim i Mallakastrës deri në një proces të rregullt zgjedhor

Botasot - 10.07.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar turin e takimeve informale me strukturat e partisë për të dikskutuar mbi zhvillimet e pritshme politike.

Peng I atyre që gënjeu!

Gazeta Tema - 10.07.2019

Mero Baze Ballshi nuk është ndonjë bastion I PD. Në tërësi Mallkastra është një bastion I së majtës, bile të majtës ekstreme. Në zgjedhjet e vitit 2015 për Bashki, për shkak se socialistët a lanë ...

Basha: Të ndryshojmë sistemin, Rama e keqja e vendit

Medial - 10.07.2019

Pas Fierit dhe Mallakastres, kryetari i PD Lulzim Basha u takuar me strukturat e degës edhe në qytetin e Lushnjes. Gjate fjalës se tij në këtë takim, Basha akuzoi qeverinë se sipas tij, detyroi ...

Basha: Ne jemi opozita proeuropiane, beteja jo për karriget tona

Medial - 10.07.2019

Pas Mallkastrës, kreu demokrat Lulzim Basha zhvilloi një takim informal me strukturat edhe në qytetin e Fierit. Basha tha para strukturave të Fierit se protestat e opozitës janë europiane e synojnë ...

Basha mbledh kryebashkiakët dhe krerët e PD në rrethe, zbulohet çfarë do të ndodhë me opozitën gjatë gjithë verës

SOT - 11.07.2019

Ka nisur takimi me kryetarët e PD-së dhe rrethe dhe me 15 kryebashkiakët e djathtë. Është një takim konsultativ, që vjen në vazhdën e takimeve të zotit Basha në rrethe.

Basha: Qeveria më antipopullore. Refuzimin ta kthejmë në maxhorancë

BalkanWeb - 11.07.2019

Lideri i opozitës zhvilloi në Vlorë nje takim me strukturat e partisë, i shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, për të diskutuar për situatën politike pas 30 Qershorit dhe ...

Basha: S’ka pazar PS-PD

Botasot - 12.07.2019

“Kjo krizë nuk mbyllet me pazar mes PS-PD, siç po flasin mercenarët e Ramës”, me këto fjalë kryedemokrati Lulzim Basha i është drejtuar në një mbledhje të përbashkët anëtarëve të kryesisë dhe ...

Basha takon ish-deputetët, kur pritet të jetë protesta e radhës

Albeu.com - 12.07.2019

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbledhur ditën e sotme kryesinë dhe ish-deputetët në selinë blu. Nga mbledhja me dyer të mbyllura, mësohet se ende nuk është përcaktuar një datë e re për ...

“Jo betejë për karrige”, Basha nga Fieri: Ndryshim rrënjësor sistemit

BalkanWeb - 10.07.2019

Në takimin me strukturat e Partisë Demokratike në Fier, lideri i opozitës, Lulzim Basha, huazoi nga mediat botërore togfjalëshin “protestues proeuropianë”, që ata po e përdorin së fundmi për ...

Basha: Rama për pushtet është gati të sakrifikoje gjithçka

Mapo - 10.07.2019

Pas Fierit dhe Mallakastrës, kryetari i PD Lulzim Basha u takua me strukturat e degës së Lushnjes. Gjatë fjalës së tij në këtë takim, Basha vuri theksin tek dhuna e Rilindjes ndaj punonjësve të ...

Kryetari i PD Basha: Agron Kapllanaj, kryetar legjitim i Mallakastrës!

RTSH - 10.07.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar turin e takimeve informale me strukturat e partisë për të diskutuar mbi zhvillimet e pritshme politike.

Basha takon krerët e PD-së, si pritet të vijojë aksioni opozitar

LajmiFundit - 11.07.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur kryebashkiakët e djathtë dhe kerët e PD-së në ambientet e selisë blu. Nga ambientet e selisë së PD-së mësohet se në takim do të diskutohet mbi ...

Basha në Vlorë: Rama antipopullor, refuzimin e shqiptarëve ta kthejmë në maxhorancë

LajmiFundit - 11.07.2019

Lideri i opozitës zhvilloi në Vlorë nje takim me strukturat e partisë, i shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, për të diskutuar për situatën politike pas 30 Qershorit dhe ...

Basha takon strukturat: Kriza nuk do mbyllet me pazar, me Edi Ramën nuk ka zgjedhje, protestat vazhdojnë

LajmiFundit - 12.07.2019

Kreu demokrat Lulzim Basha ka zhvilluar takim me drejtues të sturkuturave dhe ish deputetë gjatë ditës së sotme për të diskutuar mbi atë se çfare do të bëjë opozita në ditët ne viji.

Basha: Ne jemi opozita që garanton ndryshimin e kërkuar

Botasot - 10.07.2019

Në takimin me strukturat e Partisë Demokratike në Fier, Kreu i demokratwve Lulzim Basha huazoi nga mediat botërore togfjalëshin “protestues proeuropianë”, që ata po e përdorin së fundmi për ...

“Skenar për gjakderdhje”,Basha tjetër mesazh të fortë Ramës

Durres Lajm - 10.07.2019

Pas Fierit dhe Mallakastres, kryetari i PD, Lulzim Basha, u takuar me strukturat e degës së Lushnjës. Gjatë fjalës se tij në këtë takim, Basha vuri theksin te dhuna e Rilindjes ndaj punonjësve të ...

Basha takon krerët e PD-së, si pritet të vijojë aksioni opzozitar

Albeu.com - 11.07.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur kryebashkiakët e djathtë dhe kerët e PD-së në ambientet e selisë blu. Nga ambientet e selisë së PD-së mësohet se në takim do të diskutohet mbi ...

Reagon Basha pas mbledhjes së kryesisë/ Pakt me Ramën? Kryedemokrati me qëndrim të prerë, flet për aksionin politik: ...

SOT - 12.07.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e bëri të qartë se kriza që ka kapur Shqipërinë nuk do të zgjidhet me një marrëveshje mes partisë së tij dhe asaj socialiste.

Basha: Ne jemi opozita proeuropiane, garantojmë ndryshimin

Mapo - 10.07.2019

Në takimin me strukturat e Partisë Demokratike në Fier, Kreu i PD-së Lulzim Basha huazoi nga mediat botërore togfjalëshin “protestues proeuropianë”, që ata po e përdorin së fundmi për mbështetesit e ...

Basha: Kriza nuk do mbyllet me pazar, me Ramën nuk ka zgjedhje

Zhurnal - 12.07.2019

Tiranë, 12 korrik – Në një takim me drejtues të sturkturave dhe ish-deputetë gjatë ditës së sotme për të diskutuar mbi atë se çfare do të bëjë opozita në ditët në vijim, Lulzim Basha është shprehur ...

I gjendur në situatë të vështirë, Basha fillon takimet ‘e fshehta’ me strukturat e PD. Çfarë ka diskutuar?

SOT - 10.07.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbajtur një takim informal me strukturat e Partisë Demokratike në Fier, ku diskutuan për zhvillimet politike.

Basha me strukturat në Fier: Opozita po lufton për ndryshimin e sistemit

Gazeta Express - 10.07.2019

Basha ka bërë një takim këtë të mërkurë me strukturat e PD-së në Fier, nga ku i ka komunikuar demokratëve që lufta e opozitës po bëhet për ndryshimin rrënjësor të sistemit politik në vend.

Basha flet nga Fieri: “Jo betejë për karrige”, ndryshim rrënjësor sistemit

LajmiFundit - 10.07.2019

Lideri i opozitës, Lulzim Basha, gjate nje takimi ne Fier, huazoi nga mediat botërore togfjalëshin “protestues proeuropianë”, që ata po e përdorin së fundmi për mbështetësit e opozitës, në mënyrë që ...

Basha: Ne jemi opozita që garanton ndryshimin e kërkuar nga 85% e shqiptarëve

Lajmi.net - 10.07.2019

“Protestat tona janë evropiane dhe për Shqipërinë si gjithë Europa. Edhe mediat ndërkombëtare, së fundmi, na u drejtuan si “protestuesit pro-europianë”- kështu tha kreu i PD, Lulzim Basha në takimin ...

Basha: Ne jemi opozita që garanton ndryshimin e kërkuar nga 85% e shqiptarëve

Zeri - 10.07.2019

Basha theksoi se qëllimi i këtij ndryshimi është mirëqenia e qytetarëve “Protestat tona janë evropiane dhe për Shqipërinë si gjithë Europa. Edhe mediat ndërkombëtare, së fundmi, na u drejtuan si ...

Basha: Ne jemi opozita që garanton ndryshimin e kërkuar nga 85% e shqiptarëve

Portalb - 10.07.2019

Lideri i opozitës tha në Fier se PD duhet t’i dalë për zot vendit, të rrisë mbështetjen e saj tek ai 85 përqindësh që refuzuan regjimin e Edi Ramës, duke treguar se PD, njësoj si ata, kërkon ...

Basha: Ne jemi opozita që garanton ndryshimin e kërkuar nga 85% e shqiptarëve

Ina - 11.07.2019

“Protestat tona janë europiane dhe për Shqipërinë si gjithë Europa. Edhe mediat ndërkombëtare, së fundmi, na u drejtuan si ‘protestuesit pro-europianë’”.