TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Basha: Të rrëzojmë Ramën! Ndërkombëtarët s’i dëgjoj më. Vetëm qytetarët

Top Channel - 15.03.2019

“Marrëveshja e 17 majit të vitit 2017 u bë në kushtet e një presioni të jashtëzakonshëm ndërkombëtar për të shmangur konfliktin civil. Iu dha një mundësi Ramës dhe ai e tregoi fare mirë që ky ishte ...

Basha-ambasadës amerikane: Mos u bëni palë me asnjë parti

Medial - 15.03.2019

Kryetari i PD-së Lulzim Basha është shprehur se nuk do të komentojë kërkesën e ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës e cila pak orë më parë apeloi që nesër gjatë protestës të gjithë aktorët ...

Basha: Të rrëzojmë Ramën, ndërkombëtarët s’i dëgjoj më

Alsat - 15.03.2019

“Nuk iu kërkoj të jenë palë me asnjë person në Shqipëri, me asnjë parti politike, por i kërkoj të jenë palë me vlerat për të cilat vendet e tyre qëndrojnë, vlerat e demokracisë, të zgjedhjeve të lira ...

Basha mesazh ambasadës së SHBA-ve: Mos u bëni palë me asnjë parti!

RTSH - 15.03.2019

Opozita ka gjetur mbështetje, për kauzën e saj, nga ministri i Jashtëm çek, Tomas Petricek. Pas takimit që drejtuesit e koalicionit opozitarë, zhvilluar me shefin e diplomacisë Çeke, kreu i Partisë ...

Basha-ambasadorëve: Mos u bëni palë me askënd, por me vlerat mbi të cilat qëndroni

Top Channel - 15.03.2019

Pas takimit me ministrin e Jashtëm çek në selinë e Partisë Demokratike, kryetari i opozitës Lulzim Basha doli në një deklaratë për mediet, me në krah aleatët e tij në opozitë.

Basha mbledh aleatët, çfarë do të ndodhë nesër në protestë

Albeu.com - 15.03.2019

Dita e nesërme pritet të jetë një ditë e madhe për protestën e opozitës dhe për këtë arsye kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur aleatët tek selia blu.

PD nis dikutimet me aleatët, mblidhen kokë më kokë në selinë blu

SOT - 15.03.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur aleatët tek selia blu për të koordinuar veprimet për tubimin e ditës së nesërme para godinës së kryeministrisë.

Çfarë po diskutohet tek PD-ja? Lulzim Basha mbledh urgjent aleatët

LajmiFundit - 15.03.2019

Një ditë para protestës së opozitës së bashkuar, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur aleatët tek selia blu. Mësohet se kjo lëvizje po bëhet për të koordinuar veprimet për tubimin e ...

Basha i përgjigjet ambasadës së SHBA 1 ditë para protestës: Kujdes me…

LajmiFundit - 15.03.2019

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka folur mesditën e sotme edhe në lidhje me deklaratat e bëra nga ambasada e SHBA-së dhe Delegacioni i BE-së në Tiranë. “Asnjëherë nuk komentoj deklaratat e ambasadave, por ...

Basha një ditë para protestës: Ambasadat të mos bëhen palë me askënd

ABC News - 15.03.2019

Një ditë para protestës së 16 marsit, kryetari demokrat Lulzim Basha theksoi se kjo është e vetmja mënyrë për të ndalur të keqen. “Protesta e nesërme do të jetë një tjetër rast për t’u bashkuar.

Një ditë para protestës, Basha mbledh aleatët në seli

Java News - 15.03.2019

Kur na ndajnë edhe disa orë nga protesta e opozitës së bashkuar, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur aleatët tek selia blu për të koordinuar veprimet për tubimin e ditës së nesërme ...

Basha-ambasadës amerikane: U kërkoj të mos jenë palë me asnjë

Mapo - 15.03.2019

Lideri demokrat Lulzim Basha duke folur pas një takimi që pati me ministrin e Jashtëm çek, ku merrnin pjesë dhe anëtarët e koalicionit, iu përgjigj interesit të medias për deklaratën e ambasadës ...

Basha përgjigje ambasadës së SHBA: Mos u bëni palë me asnjë parti

BalkanWeb - 15.03.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha i përgjigjet ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës e cila pak orë më parë apeloi që nesër gjatë protestës të gjithë aktorët të tregojnë vetëpërmbajtje dhe të ...

Lulzim Basha mbledh aleatët, çfarë po diskutohet tek PD-ja?

BalkanWeb - 15.03.2019

Një ditë para protestës së opozitës së bashkuar, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur aleatët tek selia blu për të koordinuar veprimet për tubimin e ditës së nesërme para godinës së ...

Basha sulmon ambasadën e SHBA: Mos u bëni palë me parti apo individë!

Java News - 15.03.2019

Kryetari Partisë Demokratike deklaroi se rrugëtimi europian pengohet nga asgjësimi i votës. Këto deklarata kreu demokrat i bëri pas takimit me ministrin e Jashtëm të Çekisë i cili ndodhet në Tiranë ...

Basha për deputetët e rinj, “U shitën e u blenë si bagëti në tregun e Milotit!”

Koha.net - 15.03.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha është ndalur sot në Durrës, ku ka zhvilluar një takim me studentë dhe pedagogë për t’i ftuar për një pjesëmarrje masive në protestën e nesërme përpara Kryeministrisë.

Basha nga Durrësi: Rama e Dako u kapën duke vjedhur vota

LajmiFundit - 15.03.2019

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me studentë e pedagogë në qytetin e Durrësit. Gjatë këtij takimi, Basha ka sulmuar në vendin e tij kryebashkiakun Vangjush Dako.

Basha: Të ashtuquajturit deputetë të opozitës, po blihen si bagëti! Nesër në protestë masive

Botasot - 15.03.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha thotë se me djegien e mandateve, opozita i dha fund fasadës dhe parlamentit të krimit. Në një takim që pati ditën e sotme me të rinj, studentë dhe pedagogë të Universitetit ...

Basha me studentët në Durrës: Deputetët e rinj u blenë si bagëti

Mapo - 15.03.2019

Në një takim me studentët në Durrës, Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, u shpreh se Vangjush Dako e ka vendin në burg. Basha tregoi arsyjet se pse u dorëzuan mandatet dhe ftoi të gjithë ...

Basha nga Durrësi: Shqiptarët e kanë marrë vendimin, deputetët e rinj u blenë si të ishin bagëti

Java News - 15.03.2019

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me studentë dhe padgogë të qytetit të Durrësit. Gjatë fjalës së tij, kryedemokrati tha se shqiptarët e kanë marrë vendimin, zot në shtëpinë e tyre nuk ...

Basha kërkon qeveri tranzitore: Qytetarët do të largojnë qeverinë e inkriminuar, duhet ta ndalim Edi Ramën

SOT - 15.03.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përsëriti sërish ditën e djeshme thirrjen për të rrëzuar qeverinë. Gjatë një tryeze diskutimi me përfaqësues të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, Basha ...

Qeveria pa Ramën dhe zgjedhje të reja! Basha jep formulën e zgjidhjes

Albeu.com - 14.03.2019

Qeveri tranzitore pa Edi Ramën kryeministër dhe zgjedhje të reja. Kjo është formula e zgjidhjes së krizës politike sipas Bashës, i cili mbajti fjalën e tij gjatë aktivititetit “Arti në mbrojtje të ...

Basha me Aleancën për Teatrin: Zgjedhjet të parakohshme

LajmiFundit - 14.03.2019

Kreu i Partisë Demokratike Luzim Basha po zhvillon një takim me perfaqësues të artit Ai bëri thirrje për zgjedhje te parakohëshme për daljen e vendit nga kriza.

Basha bashkëbisedim me intelektualë

ABC News - 14.03.2019

Lulzim Basha ka përsëritur se kriza politike në vend mund të zgjidhet përmes një qeverie tranzitore që do organizojë zgjedhje të lira e të ndershme. Në një bashkëbisedim të organizuar me aleancën në ...

Basha në Durrës: Shqipëria të jetë Evropa e shqiptarëve

Botasot - 14.03.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha sonte ka takuar në Durrës studentët dhe pedagogët, ku u ka bërë thirrje që të marrin pjesë në protestën e 16 marsit.

Basha: Zgjedhje të parakohshme për daljen nga kriza politike

BalkanWeb - 14.03.2019

TIRANE Gjatë fjalës së tij në aktivitetin “Arti në mbrojtje të demokracisë”, kreu i PD, Lulzim Basha tha se aleanca për mbrojtjen e Teatrit është një kauzë e drejtë dhe një shembull frymëzës.

Basha: Zgjedhjet të parakohshme për daljen e vendit nga kriza

Botasot - 14.03.2019

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, po zhvillon një takim me Aleancën për Mbrojten e Teatrit. Ai bëri thirrje për zgjedhje te parakohëshme për daljen e vendit nga kriza.

Basha: Të rrëzojmë Ramën! Ndërkombëtarët s’i dëgjoj më. Vetëm qytetarët

Portalb - 15.03.2019

“Nuk iu kërkoj të jenë palë me asnjë person në Shqipëri, me asnjë parti politike, por i kërkoj të jenë palë me vlerat për të cilat vendet e tyre qëndrojnë, vlerat e demokracisë, të zgjedhjeve të lira ...

Basha u përgjigjet ambasadave të SHBA e BE: Mos u bëni palë me asnjë parti, por bëhuni me vlerat që mbajnë në këmbë ...

SOT - 16.03.2019

Kreu demokrat Lulzim Basha, ka reaguar dje pas deklaratave të lëshuara nga SHBA dhe BE mbi protestën dhe djegien e mandateve. Edhe pse nuk u përgjigj në mënyrë të drejtpërdrejtë, ai ka deklaruar se ...

Basha-ambasadorëve: Mos u bëni palë me askënd, por me vlerat mbi të cilat qëndroni

Botasot - 15.03.2019

“Jam i inkurajuar nga fakti se në betejën për vlerat europiane, për zgjedhje të lira, një parlament të shkëputur nga krimi, një qeveri të çliruar nga krimi i organizuar dhe interesat e oligarkisë, ...

"Mos u bëni ...", Lulzim Basha i përgjigjet ambasadës së SHBA-ve

Albeu.com - 15.03.2019

Ditën e sotme ambasada e SHBA-ve ka bërë nëj deklaratë të fortë për sa i përket ngërçit politik në vend. Edhe pse ka dalë pro protestave paqësore, ambasada Amerikane i ka dhënë nëj "shuplakë" ...

“Qeveria dhe Parlamenti janë legjitimë”, Lulzim Basha shpërfill thirrjet e SHBA: Mos u bëni palë me asnjë person apo ...

Gazeta Tema - 15.03.2019

Kreu i PD Lulzim Basha ka shpërfillur thirrjet e ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës e cila pak orë më parë apeloi që nesër gjatë protestës të gjithë aktorët të tregojnë vetëpërmbajtje, ...

Basha i përgjigjet ashpër ambasadës së SHBA: Mos u bëni ...

SOT - 15.03.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha i përgjigjet ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës e cila pak orë më parë apeloi që nesër gjatë protestës të gjithë aktorët të tregojnë vetëpërmbajtje dhe të ...

Basha nga Durrësi: Shqiptarët e kanë marrë vendimin, më 16 mars do të rrëzojmë Ramën

Gazeta Tema - 15.03.2019

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha nga Durrësi se me 16 mars do të largojmë Ramën nga qeveria. Gjatë takimit me studente e padagogë të këtij qyteti, Basha tha se Rama dhe Dako janë të ...

Basha: Deputetët e rinj u shitën dhe blenë si të ishin bagëti

BalkanWeb - 15.03.2019

Kreu i PD, Lulzim Basha ka vijua takimin e radhës me studentë dhe pedagogë të Universitetit të Durrësit të cilët i ftoi të marrin pjesë në protestën e 16 marsit.

Basha: Zgjedhje të parakohshme për daljen nga kriza politike

Alsat - 14.03.2019

Kreu i PD, Lulzim Basha duke komentuar krizën politike në Shqipoëri, tha se kërkohet një zgjidhje akute përmes qeverisë tranzitore pa Ramën kryeministër si dhe zgjedhje të parakohshme.

Basha me Aleancën për Teatrin: Zgjedhjet të parakohshme për daljen e vendit nga kriza

Java News - 14.03.2019

Kreu i PD-se, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me Aleancën për mbrojtjen e Teatrit duke thënë se kjo është një kauze e drejte dhe shembull një frymëzues.

Basha në Durrës: Shqipëria të jetë Evropa e shqiptarëve

Medial - 14.03.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha sonte ka takuar në Durrës studentët dhe pedagogët, ku u ka bërë thirrje që të marrin pjesë në protestën e 16 marsit.

Basha: Të rrëzojmë Ramën! Ndërkombëtarët s’i dëgjoj më. Vetëm qytetarët

Botasot - 15.03.2019

“Marrëveshja e 17 majit të vitit 2017 u bë në kushtet e një presioni të jashtëzakonshëm ndërkombëtar për të shmangur konfliktin civil. Iu dha një mundësi Ramës dhe ai e tregoi fare mirë që ky ishte ...

Basha-ambasadorëve: Mos u bëni palë me askënd, por me vlerat mbi të cilat qëndroni

Tetova Sot - 15.03.2019

“Jam i inkurajuar nga fakti se në betejën për vlerat europiane, për zgjedhje të lira, një parlament të shkëputur nga krimi, një qeveri të çliruar nga krimi i organizuar dhe interesat e oligarkisë, ...

Basha mesazh ambasadës amerikane: Protesta nesër do hyjë në histori

Botasot - 15.03.2019

Kryetari i PD-së Lulzim Basha i bëri thirrje ambasadave të ishin palë me vlerat e demokracisë dhe jo palë me parti. "Asnjëherë nuk komentoj deklaratat e Ambasadave. Por meqë më pyetët them.

“Deputetët e rinj u shitën e blenë si të ishin bagëti”, Basha i revoltuar zbulon prapaskenat e rënda

SOT - 15.03.2019

Kreu i PD, Lulzim Basha ka vijua takimin e radhës me studentë dhe pedagogë të Universitetit të Durrësit të cilët i ftoi të marrin pjesë në protestën e 16 marsit.

Mesazhi i Bashës: Zgjedhjet e parakohshme nxjerrin vendin nga kriza

Mapo - 14.03.2019

Dy ditë para protestës, kryedemokrati Lulzim Basha deklaron se zgjedhjet e parakohshme nxjerrin vendin nga kriza. Deklarata e Bashës u bë gjatë aktivitetit “Arti në mbrojtje të demokracisë”.

Basha në Durrës: Shqipëria të jetë Evropa e shqiptarëve

Tetova Sot - 14.03.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha sonte ka takuar në Durrës studentët dhe pedagogët, ku u ka bërë thirrje që të marrin pjesë në protestën e 16 marsit.

Basha-ambasadorëve: Mos u bëni palë me askënd

Flaka - 15.03.2019

Pas takimit me ministrin e Jashtëm çek në selinë e Partisë Demokratike, kryetari i opozitës Lulzim Basha doli në një deklaratë për mediat, me në krah aleatët e tij në opozitë.

Basha mesazh ambasadës amerikane: Protesta nesër do hyjë në histori

Ina - 15.03.2019

Kryetari i PD-së Lulzim Basha i bëri thirrje ambasadave të ishin palë me vlerat e demokracisë dhe jo palë me parti. “Asnjëherë nuk komentoj deklaratat e Ambasadave.

Basha në Durrës, sulmon Dakon: E ka vendin në burg, u pasurua në kurriz të qytetarëve

Durres Lajm - 15.03.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar takimin e radhës me studentë dhe pedagogë të Universitetit të Durrësit, të cilët i ftoi të marrin pjesë në protestën e 16 marsit.

Basha për deputetët e rinj: U blenë si të ishin bagëti

Top Channel - 15.03.2019

Durrësi është ndalesa e kryeopozitarit Basha një ditë para zhvillimit të protestës së 16 marsit. Në takim me studentë dhe pedagogë të universitetit të qytetit bregdetar, Basha foli edhe për deputetët ...

Basha për deputetët e rinj: U blenë si të ishin bagëti

Albeu.com - 15.03.2019

Durrësi është ndalesa e kryeopozitarit Basha një ditë para zhvillimit të protestës së 16 marsit. Në takim me studentë dhe pedagogë të universitetit të qytetit bregdetar, Basha foli edhe për deputetët ...

U blenë si të ishin bagëti, Basha kritika të forta për deputetët e rinj

LajmiFundit - 15.03.2019

Durrësi ka qenë ndalesa e kreut te opozites Lulzim Basha një ditë para zhvillimit të protestës së 16 marsit. Në takim me studentë dhe pedagogë të universitetit të qytetit bregdetar, kreu i PD, foli ...