TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kryeprokurori i ri zgjidhet brenda 16 qershorit, këto janë tre emrat në garë

SOT - 12.06.2019

Brenda muajit qershor do të përcaktohet emri i prokurorit të ri të përgjithshëm si dhe do të përzgjidhen anëtarët e Strukturës së posaçme antikorrupsion.

Prokurori i dosjes 339 Vladimir Mara para vettingut

ABC News - 12.06.2019

Prokurori i Krimeve të Rënda, Vladimir Mara doli para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit në seancë dëgjimore. Prokurorit që po heton dosjen 339, nuk iu gjetën shkelje gjatë ushtrimit të detyrës ...

Prokurori Vladimir Mara del para vettingut

RTSH - 12.06.2019

Prokurori i Krimeve të Rënda, Vladimir Mara ka dalë para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit ku u hetua sipas 3 kritereve të vettingut: atë të pasurisë, pastërtisë së figurës dhe aftësive ...

Prokurori i dosjes “339”, Vladimir Mara del i pastër në 3 kriteret

Top Channel - 12.06.2019

Prokurori i Krimeve të Rënda, Vladimir Mara ka dalë sot para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit ku u hetua sipas 3 kritereve; atë të pasurisë, pastërtisë dhe figurës së aftësive profesionale.

Në vetting prokurori i dosjeve 339 dhe Tahirit, përfaqësuesi i OMN-së nxjerr detajin e fortë: A i shkon kjo një...

SOT - 12.06.2019

Ditën e sotme, në seancë dëgjimore në KPK doli prokurori i dosjes së shumë përfolur nga politika 339, Vladimir Mara, i cili është edhe kandidat për SPAK.

Prokurori i dosjes 339 Vladimir Mara para vetingut

ABC News - 12.06.2019

Një nga prokurorët e dosjes 339 Vladimir Mara ka dalë sot para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit në seancë dëgjimore. Sipas relatores Alma Faska, bazuar edhe në raportin e ILDKPKI-së, Mara ka ...

Prokurori i dosjes “339”, Vladimir Mara del para trupës së vetingut

Mapo - 12.06.2019

Prokurori i Krimeve të Rënda, Vladimir Mara ka dalë sot para KPK, ku do hetohet sipas 3 kritereve, atë të pasurisë, pastërtisë së figurës dhe aftësive profesionale.

Krijimi i SPAK, tërhiqet nga gara prokurori Shkëlzen Cena

RTSH - 12.06.2019

Prokurori Shkëlzen Cena është tërhequr nga gara për të qenë anëtarë i SPAK. Kërkesa e Shkëlzen Cenës, i cili aktualisht është prokuror në Dibër, u miratua ne mbledhjen e Këshillit të Lartë të ...

Dy ditë nga dita e vendimit të KPK/ Prokurori që ishte në garë për SPAK merr vendimin e papritur

SOT - 12.06.2019

Prokurori Shkëlzen Cena tërhiqet nga gara për të qenë anëtarë i SPAK. Kërkesa e Shkëlzen Cenës, aktualisht prokuror në Dibër, u miratua nga KLP me 5 vota pro.

Krijimi i SPAK, prokurori Shkëlzen Cena heq dorë nga gara

BalkanWeb - 12.06.2019

Prokurori Shkëlzen Cena ka paraqitur pranë Këshillit të Lartë të Prokurorisë kërkesën për t’u tërhequr nga gara për Strukturën e Posaçme Antikorrupsion.

Pas prokurorëve, mbyllet vetingu dhe për gjyqtarët e SPAK, zbardhen procedurat që do të ndjekë KLGJ për renditjen e ...

SOT - 12.06.2019

Organet e reja të drejtësisë kanë si prioritet kryesor ngritjen e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion. Për ta përmbushur këtë objektiv, si Këshilli i Lartë i Prokurorisë e Këshilli i Lartë Gjyqësor, ...

KLP hedh hapin e radhës për ngritjen e SPAK, miraton aktet e vlerësimit për kandidatët e mbetur, dosjet në dorë të KPK

SOT - 12.06.2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të përmbyllë sot fazën e parë të punës për ngritjen e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion. Paraditen e sotme anëtarët e KLP do të mblidhen për të shqyrtuar, ...

Del nesër para Vetingut prokurori i dosjes ‘339’, zbardhet trupa gjykuese (Si ka ndryshuar PASURIA në vite)

SOT - 11.06.2019

Prokurori i Krimeve të Rënda, Vladimir Mara, njëherazi kandidat për Prokurorinë e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK, do të përballet nesër me Komisionin e Pavarur të ...

Kryeprokurori i ri pritet të zgjidhet brenda 16 qershorit

Gazeta Tema - 12.06.2019

Brenda këtij muaji Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të ketë gati listën e renditur të katër emrave që garojnë për Prokuror të Përgjithshëm. Burime nga ky institucion kanë bërë me dije për OraNews se ...

Afron ngritja e SPAK, KPK kalon në “sitë” dy kandidatë të tjerë, brenda verës nis goditja e korrupsionit në nivel ...

SOT - 11.06.2019

Dita-ditës hidhen hapa për ngritjen e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion. Gjatë javës që lamë pas Komisioni i Pavarur i Kualifikimit nisi seancat dëgjimore me prokurorët që kandidojnë për në SPAK.

Prokurori i dosjes “339”, Vladimir Mara del i pastër në 3 kriteret

Botasot - 12.06.2019

Prokurori i Krimeve të Rënda, Vladimir Mara ka dalë sot para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit ku u hetua sipas 3 kritereve; atë të pasurisë, pastërtisë dhe figurës së aftësive profesionale.

ONM vendos pas “murit” Vladimir Marën: Keni përdorur për 2 vjet një mjet të ardhur nga Anglia, pa e regjistruar. A i ...

Gazeta Express - 12.06.2019

Në seancë dëgjimore në KPK doli prokurori i dosjes së shumë përfolur nga politika 339, Vladimir Mara, i cili është edhe kandidat për SPAK. ILDKPI ka konstatuar se deklarimi është i saktë dhe burimet ...

Vettingu/ Prokurori Mara jep llogari para KPK-së

Java News - 12.06.2019

Prokurori Vladimir Mara, në Krimet e Rënda ka dalë sot para KPK, prokuror i “dosjes 339”, ku është hetuar në 3 kritere, në të cilat janë konstatuar disa paqartësi në pasurinë, ku i janë kërkuar ...

Prokurori Cena heq dorë nga gara për SPAK, KPK i gjen probleme në të 3 kriteret

Java News - 12.06.2019

Prokurori Shkëlzen Cena ka paraqitur pranë KLP kërkesën për t’u tërhequr nga gara për Strukturën e Posaçme Antikorrupsion (SPAK), pa bëre të ditur arsyet e heqjes dorë.

Kandidat për SPAK-un, caktohet data e vetting-ut për Vladimir Marën

Top Channel - 10.06.2019

Prokurori i Krimeve të Rënda, Vladimir Mara do i nënshtrohet procesit të rivlerësimit më 12 qershor, në orën 12:00. Njoftimi është bërë publik nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

SPAK për Maqedoninë e Veriut

Tetova Sot - 10.06.2019

Nga: Alpin Ollogu Struktura e Posaçme Antikorrupsion, siç njihet me inicialet SPAK, është strukturë e përbërë nga prokurorë dhe gjyqtarë të përzgjedhur të cilët para së gjithash kanë kaluar me sukses ...

Vetting/Prokurori i Vangjush Dakos dhe Avdylit në 12 qershor

Java News - 10.06.2019

Prokurori i dosjes 339 dhe 339/1 Vladimir Mara që po heton Vangjush Dakon dhe grupin e Avdylit, pritet të dalë para Komisionit të Posaçëm të Kualifikimit në datën 12 qershor ku do të njihet me ...

Një ndër prokurorët e dosjes “339”, ditën e nesërme Vladimir Mara del para vettingut

Gazeta Express - 11.06.2019

Prokurori i Krimeve të Rënda, Vladimir Mara, i cili kandidon për një post në Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion do të përballet të mërkurën me vetingun.

ONM kritika prokurorit të Dakos: Ke përdorur për 2 vjet një makinë të ardhur nga Anglia, pa e regjistruar

LajmiFundit - 12.06.2019

Prokurori i dosjes së përfolur 339, Vladimir Mara, i cili është edhe kandidat për SPAK ka dale diten e sotme para vettingut. ILDKPI ka konstatuar se deklarimi është i saktë dhe burimet janë të ...

Prokuror i “dosjes 339”, Vladimir Mara në ‘sitën’ e vettingut

BalkanWeb - 12.06.2019

Prokurori i Krimeve të Rënda, Vladimir Mara, ka dalë sot para KPK. Vladimir Mara prokuror i “dosjes 339”, njëkohësisht kandidat për SPAK, është hetuar në tre kriteret e rivlerësimit, atë te pasurisë, ...

SPAK për Maqedoninë e Veriut

Ina - 11.06.2019

Alpin OLLOGU/ Struktura e Posaçme Antikorrupsion, siç njihet me inicialet SPAK, është strukturë e përbërë nga prokurorë dhe gjyqtarë të përzgjedhur të cilët para së gjithash kanë kaluar me sukses në ...

ONM "fundos" kandidatin për SPAK: Përdore dy vjet një makinë pa letra

Albeu.com - 12.06.2019

Në seancë dëgjimore në KPK doli prokurori i dosjes së shumë përfolur nga politika 339, Vladimir Mara , i cili është edhe kandidat për SPAK. ILDKPI ka konstatuar se deklarimi është i saktë dhe burimet ...