TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kloppi votohet si trajneri më i mirë në botë

Gazeta Express - 16.05.2019

Përderisa Pep Guardiola e fitoi çmimin për trajnerit më të mirë të sezonit në Premierligë për të dytin sezon radhazi, Jurgen Klopp u votua nga tifozët si trajneri më i mirë në botë për momentin, në ...

Rivaldo hedh “bombën”: Guardiola mund të kthehet në Spanjë…

Mapo - 15.05.2019

Rivaldo, ish-lojtar i Barcelonës, i ka dhënë një intervistë portalit të basteve “Betfair”, kompani për të cilën është ambasador. Kampioni i botës me Brazilin beson se është i mundur kthimi i Pep ...

Mourinho: Kam mundur të fitoj më shumë tituj se Pep Guardiola

Gazeta Express - 15.05.2019

Jose Mourinho beson se ka mundur të fitonte më shumë trofe në karrierën e tij sikur të qëndronte më gjatë në disa prej klubeve të tij të mëdha. Trajneri portugez, i cili është i papunë që prej ...

Guardiola kthehet në Spanjë këtë verë, sipas ish-yllit të Barcelonës

Gazeta Express - 15.05.2019

Legjenda braziliane Rivaldo ka pohuar se trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, do ta braktisë Premierligën këtë verë dhe do të kthehet në kampionatin spanjoll La Liga.

“Bomba” e Rivaldos: Guardiola mund të kthehet që këtë verë në Spanjë

SuperSport - 15.05.2019

Ish-lojtari i Barcelonës, braziliani Rivaldo, ka dhënë një intervistë për “Betfair”, ku ai është ambasador, duke u shprehur se Pep Guardiola, me të cilin ka luajtur te Barcelona, mund të kthehet në ...

Rivaldo: Guardiola mund të kthehet në Spanjë këtë verë

Telegrafi - 15.05.2019

Legjenda braziliane, Rivaldo, ka thënë se Pep Guardiola mund të largohet nga Manchester City këtë verë dhe të kthehet në Spanjë. Trajneri spanjoll që në muajin mars ka thënë se do ta vazhdojë ...

Pas titullit kampion, Pep Guardiola rrëmben një tjetër trofe

BalkanWeb - 15.05.2019

Dy tituj kampion radhazi në Premier League janë CV më e mirë për një trajner fitues si Pep Guardiola. Man.City festoi në sfidën e fundit titullin kampion, një trofe që për “qytetarët” por dhe për ...

Mourinho reagon pasi Guardiola e kaloi me trofe

Gazeta Express - 15.05.2019

Jose Mourinho ka insistuar që ai nuk është i përqendruar te këto shifra pasi Pep Guardiola e kaloi atë me numër të trofeve të fituara. Portugezi pretendon se do të kishte pasur më shumë trofe nëse ...

Pep Guardiola për të dytin vit me rradhë shpallet trajner i vitit në Premierligë

InfoSport - 15.05.2019

Pep Guardiola edhe për të dytin vit me rradhë është shpallur si trajneri më i mirë në Premierligën angleze. Në çmimin e akorduar nga Shoqata e Trajnerëve të Ligës, spanjolli la pas krahëve Jurgen ...

Zyrtare: Guardiola shpallet trajneri i vitit në Ligën Premier

Telegrafi - 15.05.2019

Pep Guardiola është shpallur zyrtarisht trajneri i vitit në Ligën Premier, pas sezonit impresionues me Manchester Cityn, duke arritur që ta mbrojë titullin.

Pep Guardiola, sërisht trajneri i vitit në Angli

Alsat - 15.05.2019

Pep Guardiola është shpallur si trajneri më i mirë për sezonin e sapo përfunduar në Premier Ligën e Anglisë. Në çmimin e akorduar nga Shoqata e Trajnerëve të Ligës, spanjolli la pas krahëve Jurgen ...

Mourinho arsyetohet se pse Guardiola ka një trofe më shumë se ai

Telegrafi - 15.05.2019

Jose Morinho dhe Pep Guardiola janë padyshim ndër trajnerët më të suksesshëm të botës së futbollit. I pari ka fituar deri më tani 25 tituj ndërsa spanjolli ka një më shumë, ku të fundit e ka fituar ...

Zyrtare: Guardiola e mposht edhe njëherë Kloppin - tani i drejtohet me një mesazh trajnerit gjerman

Zeri - 15.05.2019

Pep Guardiola është zgjedhur trajneri më i mirë i edicionit 2018/19 në Premierligë pasi arriti ta mbrojë me sukses titullin e kampionit me Manchester Cityn.

Guardiola zgjidhet sërish trajneri i vitit në Premierligë

Gazeta Express - 15.05.2019

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, është emëruar trajneri i sezonit në Premierliga, nga Shoqata e Trajnerëve të Ligës. 48-vjeçari Pep Guardiola e ka fituar këtë çmim për të dytin sezon ...

Guardiola shpallet trajneri i vitit në Premierligë

Ina - 15.05.2019

Pep Guardiola është shpallur trajneri më i mirë i sezonit në Premierligë. Të dielën e javës së kaluar, Premierliga zhvilloi ndeshjet e xhiros së 38-të, me Manchester Cityn të kurorëzuar kampion.

Del Piero zbulon pse ai preferon Kloppin para Guardiolas

Botasot - 14.05.2019

Alessandro Del Piero kanë zbuluar pse ai mendon se Jurgen Klopp është një menaxher më i mirë se Pep Guardiola. Djelmoshat e Guardiolës arriti ta mposht Liverpoolin e Kloppit në titullin e ...

Merkato milionere për Championsin, Guardiola do qëndrojë gjatë te M.City!

SuperSport - 14.05.2019

Me Guardiolën që ka koleksionuar dy trofe rradhazi të Premier Leagues spanjolli ende nuk e ka fituar Kupën më të rëndësishme që ishte edhe një prej synimeve të nënshkrimit me të, të klubit anglez.

Pep Guardiola synon 4 futbollist të rinj në merkato

Alsat - 14.05.2019

Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola , pas mbrojtjes së titullit në Premier Ligën e Anglisë, është rikthyer kah merkatoja verore, duke synuar 4 futbollist të rinj.

Guardiola planifikon t’i shpenzojë edhe 230 milionë euro këtë verë

Gazeta Express - 14.05.2019

Manchester City është i gatshëm t’i shpenzojë edhe 230 milionë euro të tjera gjatë afatit kalimtar të verës, për ta përmirësuar skuadrën e tyre edhe më shumë për sezonin e ardhshëm.

De Bruyne – Guardiolës: Je trajner m*t, vetëm fiton

Tetova Sot - 14.05.2019

Mesfushori i Manchester Cityt, Kevin de Bruyne, e lavdëroi trajnerin e tij, Pep Guardiolën, në mënyrë të pazakontë, duke thënë se ai është trajner m*t sepse vetëm fiton.

Mourinho: Kam mundur të fitoj më shumë tituj se Pep Guardiola

Tetova Sot - 15.05.2019

Jose Mourinho beson se ka mundur të fitonte më shumë trofe në karrierën e tij sikur të qëndronte më gjatë në disa prej klubeve të tij të mëdha. Trajneri portugez, i cili është i papunë që prej ...

Guardiola kthehet në Spanjë këtë verë, sipas ish-yllit të Barcelonës

Botasot - 15.05.2019

Legjenda braziliane Rivaldo ka pohuar se trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, do ta braktisë Premierligën këtë verë dhe do të kthehet në kampionatin spanjoll La Liga.

Rivaldo trondit me deklaratën: Guardiola mund të kthehet këtë verë në Spanjë

Albeu.com - 15.05.2019

Ish-lojtari i Barcelonës, braziliani Rivaldo , ka dhënë një intervistë për "Betfair", ku ai është ambasador, duke u shprehur se Pep Guardiola, me të cilin ka luajtur te Barcelona , mund të kthehet në ...

Mourinho reagon pasi Guardiola e kaloi me trofe

Botasot - 15.05.2019

Jose Mourinho ka insistuar që ai nuk është i përqendruar te këto shifra pasi Pep Guardiola e kaloi atë me numër të trofeve të fituara. Portugezi pretendon se do të kishte pasur më shumë trofe nëse ...

Guardiola mposht sërish Klopp, shpllet trajneri i sezonit në Premier League

Albeu.com - 15.05.2019

Pep Guardiola është zgjedhur trajneri më i mirë i sezonit 2018/19 në Premier League pasi arriti ta mbrojë me sukses titullin e kampion me Manchester City-n.

Pep Guardiola shpallet trajneri i vitit në Premierligë

Botasot - 15.05.2019

Pep Guardiola është shpallur trajneri më i mirë i sezonit në Premierligë. Të dielën e javës së kaluar, Premierliga zhvilloi ndeshjet e xhiros së 38-të, me Manchester Cityn të kurorëzuar kampion.

Guardiola kthehet në Spanjë këtë verë, sipas ish-yllit të Barcelonës

Tetova Sot - 15.05.2019

Legjenda braziliane Rivaldo ka pohuar se trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, do ta braktisë Premierligën këtë verë dhe do të kthehet në kampionatin spanjoll La Liga.

Rivaldo: Guardiola mund të kthehet që këtë verë në Spanjë

LajmiFundit - 15.05.2019

Ish-lojtari i Barcelonës, braziliani Rivaldo, ka dhënë një intervistë për “Betfair”, ku ai është ambasador, duke u shprehur se Pep Guardiola, me të cilin ka luajtur te Barcelona, mund të kthehet në ...

Mourinho reagon pasi Guardiola e kaloi me trofe

Tetova Sot - 15.05.2019

Jose Mourinho ka insistuar që ai nuk është i përqendruar te këto shifra pasi Pep Guardiola e kaloi atë me numër të trofeve të fituara. Portugezi pretendon se do të kishte pasur më shumë trofe nëse ...

Guardiola mposht sërish Klopp, shpallet trajneri i sezonit në Premier League

Durres Lajm - 15.05.2019

Pep Guardiola është zgjedhur trajneri më i mirë i sezonit 2018/19 në Premier League pasi arriti ta mbrojë me sukses titullin kampion me Manchester City-n.

“Bomba” e Rivaldos: Guardiola mund të kthehet që këtë verë në Spanjë

Gazeta Tema - 15.05.2019

Ish-lojtari i Barcelonës, braziliani Rivaldo, ka dhënë një intervistë për “Betfair”, ku ai është ambasador, duke u shprehur se Pep Guardiola, me të cilin ka luajtur te Barcelona, mund të kthehet në ...