TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rashicës i është rritur vlera 185 për qind

Lajmi.net - 12.06.2019

Rashica ka arritur të shënojë dy gola në dy ndeshjet e fundit të Kosovës, atë kundër Malit të Zi dhe Bullgarisë. Formë të mirë ylli i Kosovës ka pasur edhe në sezonin e dytë të Werder Bremen, në ...

Rashica tregon historinë e Kosovës nëpërmjet kësaj fotografie

Lajmi.net - 12.06.2019

Figura të mëdha të botës, me në krye ish presidentin e Amerikës, Bill Clinton, kanë qëndruar në Kosovë, për të festuar këtë ditë të shënuar. Këtë ditë historike për Kosovën, a ka përshkruar në ...

Rashica sërish merr vëmendjen e UEFA-s, kësaj here kur i bëri ‘hor’ bullgarët

Lajmi.net - 12.06.2019

Ylli i Werder Bremen mori vëmendjen e të gjithë medieve ndërkombëtare, pas paraqitjes brilante që pati ndaj Bullgarisë, ndeshje që u fitua nga Kosova me rezultat 3-2.

UEFA: Rashica dhe Kosova, kombinim i zjarrtë

Gazeta Express - 12.06.2019

Paraqitja e Milot Rashicës në ndeshjen kundër Bullgarisë nuk i la vetëm kosovarët të mahnitur me yllin e Werder Bremenit, por edhe UEFA-n që e lavdëroi futbollistin përmes një postimi në llogarinë ...

Paraqitjet fenomenale në Podgoricë dhe Sofje, UEFA vendos ta 'shpërblejë' Rashicën

Zeri - 12.06.2019

Përfaqësuesja e Kosovës vazhdon të jetë në njP ecuri fenomenale prej 14 ndeshjeve pa humbje në nivel ndërkombëtar. Humbjen e fundit, “Dardanët” e pësuan në vitin 2017, derisa dy ndeshjet e qershorit ...

Rashica merr sërish vëmendjen e UEFA-s, tani me kalimin e bukur ndaj Bullgarisë

Koha.net - 12.06.2019

Milot Rashica kishte udhëhequr Kosovën në fitoren historike ndaj Bullgarisë në kuadër të kualifikimeve për Evropian. Ylli kosovar ishte i përfshirë në të tre golat e Kosovës, me një gol dhe asistim, ...

UEFA zgjedh driblimin e Rashicës si më të mirin nga ndeshjet kualifikuese për Evropian

Telegrafi - 12.06.2019

Përfaqësuesja e Kosovës i ka mbyllur me sukses dy ndeshjet që i kishte për muajin qershor, duke arritur të marrë një barazim dhe një fitore për kualifikimet në Kampionatin Evropian.

Nga stadiumi ku u rritën yjet e Kosovës, Milot Rashica dhe Florent Hasani – sot krenohemi me ta, por kushtet në të ...

Telegrafi - 12.06.2019

Të gjithë janë krenar me Milot Rashicën e Florent Hasanin, me Kosovën dhe fitoret e saj, vrapojnë për foto dhe shkrime të bukura në rrjetet sociale, por në terren realiteti është krejt ndryshe.

Sokoli: Kosova ka cilësi për të arritur Evropianin, vendimtare përballjet me Çekinë

Koha.net - 12.06.2019

Trajneri kosovar, Bylbyl Sokoli ka thënë se Kosova ka shënuar një ngritje të madhe në lojën e saj dhe ka të gjitha elementet për të siguruar kualifikimin në Euro 2020.

Tifozët vendosin, Rashica futbollisti më i mirë i Verder Bremen për sezonin 2018/19

InfoSport - 11.06.2019

Paraqitjet e jashtëzakonshme këtë edicion me skuadrën e Verder Bremenin, e kanë shpërblyer Milot Rashicën. Ylli kosovar është zgjedhur nga tifozët si futbollisti më i mirë i sezonit 2018/19 tek klubi ...

Pasi e ndihmoi Kosovën, Rashica shëtit rrugëve të Vushtrrisë me Mercedes 160 mijë dollarësh

Gazeta Express - 11.06.2019

Pasi i ndihmoi Kosovës ta arrijë fitoren historike në kualifikime për Kampionatin Evropian, Milot Rashica është kthyer në vendlindje, Vushtrri, ku është parë duke shëtitur rrugëve të qytetit me ...

Tifozët e Werderit e zgjedhin Milot Rashicën si “Lojtari i Vitit”

Telegrafi - 11.06.2019

Tifozët e Werder Bremenit duke votuar e kanë zgjedhur Milot Rashicën si “Lojtar i Vitit” dhe këtë e ka konfirmuar klubi gjerman. 22 vjeçari shpërtheu në pjesën e dytë të sezonit në Bundesligë, duke ...

Tifozët e Werderit e zgjedhin Rashicën lojtarin më të mirë të sezonit

Lajmi.net - 11.06.2019

Djaloshi i artë nga Kosova, ka pasur një sezon të jashtëzakonshëm në Bundesligë, në fanellën e Werder Bremen. 22 vjeçari ka shënuar nëntë gola në 26 ndeshje të Bundesligës, ndërsa ka ndihmuar ...

Rashica dhe Xhaka nderojnë ditën e çlirimit të Kosovës, përballë njëri-tjetrit në ndeshjen e yjeve

Botasot - 11.06.2019

Milot Rashica dhe Granit Xhaka deri më tani asnjëherë nuk ka rastisur të jenë përballë njëri-tjetrit. Por të dy do ta bëjnë këtë në një ndeshje të veçantë.

Fitorja historike e Kosovës në Sofje

Koha.net - 11.06.2019

Kombëtarja e Kosovës në futboll ka arritur fitore historike si mysafire e Bullgarisë me rezultat 3:2, në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”. Triumfi i “Dardanëve”, që ishte i pari në kualifikime ...

Rashica me bashkëshorten e tij shëtisin rrugëve të Kosovës me veturën luksoze

Zeri - 11.06.2019

Reprezentuesi kosovar, Milot Rashica është padyshim njëri prej futbollistëve më të përmendur kosovarë gjatë ditëve të fundit, shkruan zeri.infi Rashica i realizoi dy gola në dy ndeshjet e fundit të ...

Futbollistët e vegjël të Vushtrrisë duan të bëhen si Milot Rashica (VIDEO)

Medial - 11.06.2019

Vogëlushët nga Vushtrria që mbajnë fanelat e dy prej yjeve kryesore të përfaqësueses së Kosovës, Arbër Zeneli dhe Milot Rashica, duan të bëhen pikërisht si ta.

Milot Rashica zgjidhet futbollisti më i mirë i sezonit 2018/19

Gazeta Express - 11.06.2019

Paraqitjet e jashtëzakonshme me Werder Bremenin në sezonin 2018/19 e kanë shpërblyer Milot Rashicën. Futbollisti kosovar është zgjedhur nga tifozët si futbollisti më i mirë i sezonit 2018/19 tek ...

Gjendja e rëndë e stadiumit të Vushtrrisë, nga i cili doli talenti i rrallë i Kosovës

Lajmi.net - 11.06.2019

Djaloshi i Artë, me një paraqitje të jashtëzakonshme ndihmoi Kosovën në fitoren e parë kualifikuese për Euro 2020, duke e mposhtur 2:3 Bullgarinë në Sofje.

Rashica zgjidhet futbollisti më i mirë i edicionit 2018/19

Zeri - 11.06.2019

Milot Rashica ka përjetuar nj formë të jashtëzakonshme gjatë edicionit të fundit me fanellën e Werder Bremenit, transmeton zeri.info Forma e mirë e reprezentuesit kosovar ka bërë që tifozët e klubit ...

Rashica “Lojtari i Vitit” te Werderi

Koha.net - 11.06.2019

Tifozët e Werder Bremenit kanë zgjedhur Milot Rashicën “Lojtar të Vitit”, ka konfirmuar klubi gjerman. 22 vjeçari shpërtheu në pjesën e dytë të sezonit në Bundesligë, duke qenë njëri nga top ...

Pas fitores së mbrëmshme, Hadërgjonaj e Rashica po e shijojnë bashkë kohën e lirë

Gazeta Express - 11.06.2019

Florent Hadërgjonaj dhe Milot Rashica po e shijojnë kohën e lirë në Kosovë pas fitores së madhe dhe historike që e arritën mbrëmë ndaj Bullgarisë në Sofje, në kualifikimet e Evropianit 2020 Kosova e ...

Halil Kastrati pranë Milot Rashicës: Krenar me ty vëlla

Lajmi.net - 11.06.2019

Përfaqësuesja e Kosovës është ndeshur mbrëmë me Bullgarinë, ku edhe triumfoi, shkruan lajmi.net. Në këtë fitore historike, një kontribut të madh e kishte futbollisti Milot Rashica, i cili kishte ...

“Rashica për Topin e Artë” – Werder Bremen shpërndan postimin e tifozit shqiptar

Botasot - 11.06.2019

Milot Rashica ishte njëri nga më të mirët në duelin e mbrëmshëm ndaj Bullgarisë. Anësori i Werder Bremenit shkëlqeu me golin e parë, teksa shtoi edhe asistin krejt në fund të takimit për Elbasan ...

“Rashica për Topin e Artë” – Werder Bremen shpërndan postimin e tifozit shqiptar

Telegrafi - 11.06.2019

Werder Bremeni duket se i është gëzuar jashtë masë paraqitjes së mbrëmshme të Milot Rashicës ndaj Bullgarisë në kualifikimet për Kampionatin Evropian.

Stadiumi i Vushtrrisë në kushte të mjerueshme, ky është reagimi i klubit

Zeri - 11.06.2019

Stadiumi “Ferki Aliu” në Vushtrri është në gjendje të mjerueshme, shruan zeri.info Klubi i futbollit Vushtrria, i cili në edicionin e ardhshëm do të luajë në Superligë, është ankuar për investimet e ...

Milot Rashica konfirmon se i ka shtyrë pushimet, do të jetë në Prishtinë për arsye të veçantë

Zeri - 11.06.2019

Më 15 qershor në Prishtinë do të zbarkojnë yjet shqiptare të futbollit, Granit Xhaka dhe Milot Rashica, për të zhvilluar një ndeshje miqësore për nder të 20-vjetorit të çlirimit të kryeqytetit, ...

De Biasit nuk ia mbushi syrin Rashica i Kosovës, por sot po e shkatërron një Evropë

Botasot - 11.06.2019

Milot Rashica sot është një lojtar i padiskutueshëm për Kosovën. Mjafton të shihje ndeshjen e djeshme kundër Bullgarisë, për të parë se çfarë potenciali të jashtëzakonshëm ka djaloshi 22-vjeçar që ...

UEFA për Rashicën: Një lojtar i klasit botëror

Botasot - 11.06.2019

UEFA i ka kushtuar një shkrim të shkurtër futbollistit Milot Rashica. Në faqën zyrtare të UEFA 2020 në facebook shkruan: “Ai nuk e ka vëmendjen e gjitha mediave, vetëm se nuk vjen nga Brazili apo ...

Statistikat fantastike të Rashicës në 7 ndeshjet e fundit me Werderin dhe Kosovën

Lajmi.net - 11.06.2019

Rashica, përveç ndeshjeve me Përfaqësuesen e Kosovës, po shkëlqen edhe me ekipin e tij Werder Bremen. 22-vjeçari është një nga lojtarët kryesor të ekipit gjerman, ndërsa së fundmi vlera e tij në ...

Munishi e kujton kohën kur Rashica luante në Kosovë: Kur para thënë se është më i mirë se disa yje, disa patën qeshur

Zeri - 11.06.2019

Trajneri kosovar Ismet Munishi e ka komentuar paraqitjen fenomenale të Milot Rashicës në ndeshjen e fundit të Kosovës ndaj Bullgarisë, shkruan Zëri.info.

Video/ Shkëlqeu ndaj Bullgarisë, Kosova ka shpresa të mëdha

Mapo - 11.06.2019

Kosova zhvilloi një ndeshje të madhe mbrëmjen e djeshme kundër Bullgarisë në shtëpinë e kësaj të fundit. Ishte skuadra e Kosovës që zhbllokoi rezultatin në 14’ me talentin Milot Rashica.

Statistikat tregojnë se Milot Rashica ishte i jashtëzakonshëm ndaj Bullgarisë

Telegrafi - 11.06.2019

Milot Rashica kishte paraqitje mbresëlënëse në përballjen me Bullgarinë në Sofje në kuadër të Grupit A për kualifikimet në Kampionatin Evropian. Përfaqësuesja e Kosovës fitoi 2-3 me golat e shënuar ...

Kosova e madhe, përmbysë gjithçka në fund dhe realizon fitore historike

Lajmi.net - 10.06.2019

Njëherish kjo ishte fitorja e parë në histori në eliminatoret e Evropianit, pas tre barazimeve radhazi. Kosova kaloi e para në epërsi, kur i zakonshmi Milot Rashica (14’) realizoi për 0-1.

Werder Bremeni shkruan për Rashicën: Shënoi golin e parë dhe asistoi te i fitores, i pandalshëm

Telegrafi - 11.06.2019

Si në barazimin 1-1 me Malin e Zi, ashtu edhe mbrëmë ndaj Bullgarisë, Milot Rashica e hapi llogarinë e golave për Përfaqësuesen e Kosovës. ‘Dardanët’ i mposhtën në Sofje kombëtaren bullgarë 2-3, me ...

Notat e lojtarëve, Bullgari 2-3 Kosovë: Askush si Rashica, sulmi pozitivë, mbrojtja duhet ende punë

Telegrafi - 11.06.2019

Kosova i fitoi tri pikë të mëdha ndaj Bullgarisë duke fituar me rikthim. Ndeshja u mbyll 3-2 në të mirë të djelmoshave tanë, që ishin duke humbur 2-1, por nuk u dorëzuan.

Reagimi emocionues i Zenelit pasi bashkëlojtarët i dedikuan golin

Lajmi.net - 10.06.2019

Gjithsesi, ‘Dardanët’ kaluan të parët në epërsi me golin e Milot Rashicës (14′). Përveç emocionit të golit, futbollistët e Kosovës bën një veprim të shkëlqyeshëm – pasi i dedikuan golin Arbër Zenelit.

Edhe Milot Rashica deklarohet pas ndeshjes, ja fjalët e tij

Lajmi.net - 10.06.2019

Ylli i Werder Bremen vazhdoi formën e shkëlqyeshme edhe sonte, pasi përveç se shënoi, asistoi te goli i fitore. ‘’Si çdo ndeshje, edhe këtë ndeshje i patëm rastet, por nuk arritëm të shënonim.

Shënon Rashica, Kosova kalon në avantazh përballë Bullgarisë

LajmiFundit - 10.06.2019

Kosova ka kaluar në avantazh 1-0 në përballjen në transfertë kundër Bullgarisë e vlefshme për eliminatoret në Euro 2020. Në minutën e 14’ ishte Milot Rashica i cili shënoi një gol të bukur duke ...

Reagimi i Milot Rashicës në rrjetet sociale pas fitores në Sofje do ta bëjë krenar çdo tifozë të Kosovës

Zeri - 11.06.2019

Milot Rashica ka qenë njëri prej futbollistëve më të mirë në fushë mbrëmë në ndeshjen kundër Bullgarisë. Në ndeshjen e zhvilluar në “Vasil Levski” në Sofje, Kosova arriti fitore historike përballë ...

Rashica: Ky ishte momenti vendimtar që na ktheu për fitore

Botasot - 10.06.2019

Milot Rashica ka treguar momentin vendimtar që ktheu Kosovën për ta mundur Bullgarinë. Futbollisti i Kosvës, Milot Rashica ka folur pas ndeshjes për Super Sport Kosovën ku ka thënë se goli në minutën ...

Video/ Shkëlqeu ndaj Bullgarisë, Berisha urim të veçantë Kosovës

BalkanWeb - 11.06.2019

Fitorja spektakolare e Kosovës kundër Bullgarisë në fund të takimit gëzoi shumë shqiptarë në të dyja anët e kufirit. Ky triumf me rezultatin 2-3 është komentuar edhe nga ish-kryeministri i ...

Rashica: Fitore e merituar, i dedikohet gjithë Kosovës

Telegrafi - 10.06.2019

Milot Rashica ka folur pas fitores së Kosovës në udhëtim te Bullgaria në kuadër të ndeshjes eliminatore për Euro 2020. Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në udhëtim te Bullgaria me rezultat të ngushtë ...

Rashica ia dedikon fitoren të gjithë kosovarëve dhe lojtarëve të lënduar

Koha.net - 10.06.2019

Ylli i Kosovës, Milot Rashica, ia ka dedikuar fitoren ndaj Bullgarisë në eliminatoret për Euro 2020, të gjithë qytetarëve të Kosovës dhe lojtarëve të cilët munguan të hënën për shkak të lëndimeve.

Rashica: Goli në minutat e fundit e bëri më të ëmbël fitoren

BalkanWeb - 10.06.2019

Milot Rashica njëri nga autorët e golave që sollën atë fitore spektakolare ndaj Bullgarisë është shprehur shumë i kënaqur me paraqitjen e skuadrës së tij.

Rashica: “Momenti kyç ishte goli i dytë”

Gazeta Express - 10.06.2019

Pas ndeshjes ylli i Kosovës, Milot Rashica foli për media duke treguar për mbarrëvajtjen e lojës Ai tregoi se si çdo ndeshje të Kosovës, edhe në këtë lojë patëm raste të shumta.

Werder Bremeni ka disa fjalë për Kosovën dhe Milot Rashicën pas fitores historike

Zeri - 11.06.2019

Në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian, Kosova arriti fitore dramatike me rezultat 3:2 në Sofje, raporton Zëri.info. Kosova arriti ta mposhtë Bullgarinë me rezultat të ngushtë 3:2.

Milot Rashica befason me deklaratën pas ndeshjes dramatike kundër Bullgarisë

Zeri - 10.06.2019

Përfaqësuesja ka arritur që të fitojë përballë Bullgarisë në kuadër të Kampionatit Evropian "Euro 2020". Në ndeshjen e vlefshme për grupin A e cila u zhvillua në stadiumin "Vasil Levski", "Dardanët" ...

Reagon Zeneli, pasi Rashica ia dedikoi golin

Gazeta Express - 10.06.2019

Arbër Zeneli, i cili u lëndua në ndeshjen kundër Malit të Zi, ka reaguar pasi që Rashica dhe bashkëlojtarët e tjerë festuan golin me fanellën e tij Lëndimi i Arbër Zenelit në ndeshjen kundër Malit të ...

Milot Rashica ia dedikoi golin Arbër Zenelit, reagon futbollisti më i mirë i Kosovës

Zeri - 10.06.2019

Përfaqësuesja e Kosovës ka arritur që të fitojë përballë Bullgarisë në kuadër të Kampionatit Evropian "Euro 2020". Në ndeshjen e vlefshme për grupin A e cila u zhvillua në stadiumin "Vasil Levski", ...