TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Qeveria e re, një destruktim shtetëror

BalkanWeb - 13.09.2017

Nga Petrit VASILI Përpara se të futem në thelbin e fjalës sime, besoj se është momenti që të konsiderojmë dhe të rishikojmë mënyrën se si funksionon ky parlament, brenda mirëkuptimeve që ne kemi.

Thellohet krisja e Braçes me Ramën, deputeti i PS bojkoton programin e qeverisë

BalkanWeb - 13.09.2017

Marrëdhëniet mes kryeministrit, Edi Rama dhe deputetit socialist, Erjon Braçe kanë pësuar një krisje të madhe. Kjo u reflektua jo vetëm me faktin se ai shkoi të shtunën pasdite në Parlament vetëm për ...

Parlamenti; Votimet për qeverinë dhe programi

RTSH - 13.09.2017

Seanca maratonë e Parlamentit për debatin mbi programin e qeverisë, ka përfunduar punimet në orën 7 të mëngjesit të së mërkurës. 121 deputetë kanë mbajtur fjalën e tyre duke qartësuar dallimet dhe ...

Spahiu i LSI-së: Programi “Rama 2” më i frikshëm se ai i pari, i mbushur me premtime boshe

Botasot - 13.09.2017

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu zbulon se për efekt kohe fjala e tij dhe e shumë deputetëve të tjerë është hequr nga rendi i ditës i punimeve të parlamentit.

S’ka shpresa se realiteti mund të ndryshojë!

Ora news - 13.09.2017

Fjala e plote e Luan Rames ne Kuvend (12 shtator 2017) kur debatohej programi i qeverise “Rama II” Jo thjeshtë dhe vetëm në respekt formal për solemnitetin e seancës së debatit në Kuvend për ...

Programi i qeverisë, bie premtimi për shëndetësi falas

Mapo - 13.09.2017

Duke pranuar se një pjesë e konsiderueshme e shërbimit shëndetësor në Shqipëri blihet me para drejtpërsëdrejti nga qytetarët, programi i qeverisë “Rama 2” duket se heq dorë nga premtimi i katër ...

Parlamenti votëbeson qeverinë “Rama 2”

RTSH - 13.09.2017

Parlamenti i Shqipërisë e përfundoi në orën 7 të mëngjesit të sotëm seancën e debatit mbi programin e qeverisë. Që prej mëngjesit të ditës së djeshme kur nisi maratona e diskutimeve, 121 deputetë ...

Miratohet programi i qeverisë, ja projektet kryesore

SOT - 13.09.2017

Seanca maratonë e Kuvendit, përfundoi mëngjesin e së mërkurës me miratimin e programit të qeverisë “Rama 2”. Programi u miratua me 78 vota pro dhe 51 kundër.

Kuvendi i Shqipërisë e miratoi programin e qeverisë shqiptare “Rama 2″

Portalb - 13.09.2017

Kuvendi i Shqipërisë me 78 vota pro dhe 51 kundër e miratoi sot programin e qeverisë “Rama 2″. Kryeministri shqiptar Edi Rama e prezantoi programin e tij në seancën e së hënës, ku paraqiti synimet ...

Seanca maratonë/ Kuvendi miraton me 78 vota programin “Rama 2’

LajmiFundit - 13.09.2017

Pas një séance maratonë, e nisur që prej ditës së djeshme në orën 09.00 të mëngjesit, Kuvendi miraton programin e qeverisë “Rama 2”. Ky program është aprovuar me 78 vota pro, ndërsa 51 të tjerë kanë ...

Miratohet “Rama 2” dhe programi politik, sot betohet tek Presidenti

Ora news - 13.09.2017

Në një seancë maratonë e cila ka zgjatur mbi 20 orë, Kuvendi ka miratuar kabinetin qeveritar “Rama 2” dhe programin e tij politik. Seanca maratonë e cila nisi punimet qysh prej orës 9 të mëngjesit të ...

A ka motor ekonomik programi reformator i Edi Ramës?

Mapo - 13.09.2017

Nga Ervis Iljazaj Edi Rama shpalli programin e qeverisë së tij në katër vitet e ardhshme për të marrë besimin e Parlamentit. Një paraqitje e shtyllave kryesore ku do të bazohej qeverisja në mandatit ...

Programi i Qeverisë “Rama 2”, Erjon Braçe braktis seancën plenare

SOT - 13.09.2017

Marrëdhëniet mes kreut të Qeverisë Edi Rama dhe deputetit socialist, Erjon Braçe kanë pësuar një krisje të madhe. Kjo u reflektua jo vetëm me faktin se ai shkoi të shtunën pasdite në Parlament vetëm ...

Miratohet programi i qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro

BalkanWeb - 13.09.2017

TIRANE – Kuvendi ka miratuar programin e qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro. Në përfundim të seancës maratonë që nisi ditën e djeshme në orën 09:00, programi “Rama 2” u miratua.

Kuvendi voton programin e qeverisë Rama II

Botasot - 13.09.2017

Kuvendi i Shqipërisë ka votuar programin e qeverisë Rama II me 78 vota pro dhe 51 kundër sot në orën 7.00 të mëngjesit të së mërkurës. Pas thuajse 24 orë debateve, që nisën të martën në orën 9:00 dhe ...

Miratohet kabineti qeveritar “Rama 2” dhe programi politik

Durres Lajm - 13.09.2017

Në një seancë maratonë e cila ka zgjatur rreth 20 orë, Kuvendi ka miratuar kabinetin qeveritar “Rama 2” dhe programin e tij politik. Seanca maratonë e cila nisi punimet prej orës 09:00 të mëngjesit ...

Pas seancës maratonë, Kuvendi miraton me 78 vota programin e “Rama 2”

Java News - 13.09.2017

Kuvendi ka miratuar programin qeverisës të Partisë Socialiste. Pas një seance maratonë me debate që pasuan prezantimin e programit nga kryeministri Rama, Kuvendi miratoi me 78 vota programin dhe ...

Miratohet në Parlament programii qeverisë "Rama 2"

Gazeta Express - 13.09.2017

Pas një ditë dhe nate të gjatë maratonë diskutimesh më në fund rreth orës 07:00 të mëngjesit të së mërkurës Kuvendi miratoi kabinetin e qeverisë Rama 2 dhe programin e saj ...

Kuvendi i Shqipërisë miraton kabinetin e ri qeveritar

Lajmi.net - 13.09.2017

Miratohet programi i qeverisë. Seanca maratonë mbyllet me 78 vota pro, 51 kundër. Seanca maratonë e Kuvendit, që zgjati pothuaj një ditë, përfundoi këtë mëngjes me miratimin e programit të qeverisë ...

Ambiciet e Edi Ramës për shansin e dytë

DW - 12.09.2017

Programi ambicioz i kryeministrit, Edi Rama për qeverisjen e re të "Rama 2" parashikon rritje ekonomike mbi 5% deri në 2020. Por opozita e quan atë program të premtimeve boshe.

A do mund të hartohen programe politike 4 vjeçare për një muaj?

Lajm - 12.09.2017

Gati se të gjitha partitë tashmë një muaj para zgjedhjeve i kanë caktuar kandidatët me të cilët do të garojnë nëpër komuna. Gjithashtu janë caktuar edhe bartësit e listave për këshilltarë.

Kryeministri zbardh planin qeverisës, rritje pagash me 40% për mjekët e mësuesit, ndihma ekonomike mbi 80 mijë lekë, ja ...

SOT - 12.09.2017

Qeveria e re planifikon rritje pagash, rritje të ndihmës ekonomike si dhe rritje të punësimit gjatë mandatit katër vjeçar. Kryeministri Edi Rama ka prezantuar ditën e djeshme prioritetet e qeverisë, ...

LIVE-Debate në Kuvend/ Paloka: Rama flet për allate, por prapë fiton bindshëm. Dhe kjo një arsye e ka

BalkanWeb - 12.09.2017

TIRANE- Ashtu siç u përcaktua edhe dje, ditën e sotme ka filluar seanca plenare për të diskutuar programin e qeverisë “Rama2” për katër vitet e ardhshme.

Ahmetaj: Programi, rritje të qëndrueshme ekonomike

Top Channel - 12.09.2017

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj ka hedhur poshtë pretendimet e kreut të PD, se programi ekonomik i qeverisë “Rama 2” është i dështuar. “Programi do të çojë përpara transformimin rrënjësor që ka ...

DW për programin e qeverisë Rama 2

ABC News - 12.09.2017

Programi i qeverise se dyte te kryeminsitrit Edi Rama ka terhequr vemendjen edhe te mediave nderkombetare. DW i ka kushtuar nje shkrim ku e cileson ambicioz nderkohe qe reflekton edhe deklaratat e ...

Rama u përgjigjet pyetjeve për programin

RTSH - 12.09.2017

Deputetët u mblodhen sërish pasditen e të hënës për të dëgjuar përgjigjet e kryeministrit Rama mbi pyetjet e deputetëve rreth programit të qeverisë. Kryetari i kuvendit njoftoi sapo nisi seanca ...

Sot seanca plenare, nis debati për programin e qeverisë së re

SOT - 12.09.2017

Ka nisur seanca plenare në orën 09:00, sikurse ishte pëcaktuar dhe dje. Në seancë priten diskutime për programin e qeverisë për katër vitet e ardhshme.

Sot seanca plenare, priten debate për programin e qeverisë “Rama 2”

BalkanWeb - 12.09.2017

TIRANE- Ashtu siç u përcaktua edhe dje, ditën e sotme do të mbahet sërish seanca plenare. Seanca pritet të nisë në orën 09:00, duke vazhduar kështu diskutimi për programin e qeverisë për katër vitet ...

Sot vazhdon debati për programin e qeverisë “Rama 2”

Botasot - 12.09.2017

Seanca plenare e ditës së sotme në Kuvendin e Shqipërisë do të nisë në orën 09:00 dhe do të vazhdoj diskutimi për programin e qeverisë për katër vitet e ardhshme.

Debati mbi programin qeverisës

ABC News - 12.09.2017

Mbrojtja që ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj, i bëri programit të Qeverisë së re për 4 vitet e ardhshme, u kritikua nga ekonomistët e Partisë Demokratike.

Programi për Shëndetësinë: Spitali i Fierit gati brenda 2020-ës

Java News - 11.09.2017

Programi i qeverisë “RAMA 2” i cili u prezantua në seancën e sotme plenare ka një fokus të veçantë te infrastruktura. Pjesë e rendesishme eshte edhe sistemi i shëndetësisë dhe investimet ne ...

Krisje në PS, Braçe bojkoton programin e qeverisë

LajmiFundit - 13.09.2017

Marrëdhëniet mes kryeministrit, Edi Rama dhe deputetit socialist, Erjon Braçe kanë pësuar një krisje të madhe. Kjo u reflektua jo vetëm me faktin se ai shkoi të shtunën pasdite në Parlament vetëm për ...

Miratohet programi i qeverisë “Rama 2”

Zhurnal - 13.09.2017

Miratohet programi i qeverisë “Rama 2” Tiranë, 13 shtator - Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar programin e qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro. Në përfundim të seancës maratonë që nisi ditën e djeshme në ...

Kuvendi voton programin e qeverisë Rama II

Ina - 13.09.2017

Kuvendi i Shqipërisë ka votuar programin e qeverisë Rama II me 78 vota pro dhe 51 kundër sot në orën 7.00 të mëngjesit të së mërkurës. Pas thuajse 24 orë debateve, që nisën të martën në orën 9:00 dhe ...

Kuvendi i Shqipërisë miraton kabinetin e ri qeveritar

Zeri - 13.09.2017

Miratohet programi i qeverisë. Seanca maratonë mbyllet me 78 vota pro, 51 kundër. Seanca maratonë e Kuvendit, që zgjati pothuaj një ditë, përfundoi këtë mëngjes me miratimin e programit të qeverisë ...

Ambiciet e Edi Ramës për shansin e dytë

Lajmi.net - 12.09.2017

Programi ambicioz i kryeministrit, Edi Rama për qeverisjen e re të "Rama 2" parashikon rritje ekonomike mbi 5% deri në 2020. Por opozita e quan atë program të premtimeve boshe.

Sot vazhdon debati për programin e qeverisë “Rama 2”

Telegrafi - 12.09.2017

Seanca plenare e ditës së sotme në Kuvend do të nisë në orën 09:00, dhe do të vazhdoj diskutimi për programin e qeverisë për katër vitet e ardhshme. E ndërsa të gjithë deputetët kanë regjistruar ...

Marrëdhënia e Braçes me Ramën në krizë, shikoni çfarë bëri deputeti socialist

Albeu.com - 13.09.2017

Marrëdhëniet mes kryeministrit, Edi Rama dhe deputetit socialist, Erjon Braçe duket se kanë pësuar një krisje të madhe. Kjo u pa jo vetëm me faktin se ai shkoi të shtunën pasdite në Parlament vetëm ...

Miratohet programi i qeverisë 'Rama 2'

Zeri - 13.09.2017

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar programin e qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro. Në përfundim të seancës maratonë që nisi ditën e djeshme në orën 09:00, programi “Rama 2” u miratua.

Ambiciet e Edi Ramës për shansin e dytë

Botasot - 13.09.2017

Programi ambicioz i kryeministrit, Edi Rama për qeverisjen e re të "Rama 2" parashikon rritje ekonomike mbi 5% deri në 2020. Por opozita e quan atë program të premtimeve boshe.

Sot vazhdon debati për programin e qeverisë “Rama 2”

Almakos - 12.09.2017

Seanca plenare e ditës së sotme në Kuvend do të nisë në orën 09:00, dhe do të vazhdoj diskutimi për programin e qeverisë për katër vitet e ardhshme. E ndërsa të gjithë deputetët kanë regjistruar ...

“Rama 2”, ambiciet për ekonominë, integrimin dhe nismat rajonale

Java News - 13.09.2017

Programi ambicioz i kryeministrit, Edi Rama për qeverisjen e re të “Rama 2” parashikon rritje ekonomike mbi 5% deri në 2020. Por opozita e quan atë program të premtimeve boshe.

Ambiciet e Edi Ramës për shansin e dytë

LajmiFundit - 13.09.2017

Programi ambicioz i kryeministrit, Edi Rama për qeverisjen e re të “Rama 2” parashikon rritje ekonomike mbi 5% deri në 2020. Por opozita e quan atë program të premtimeve boshe.