TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazetarja britanike fiton betejën 8 mujore me Policinë e Shtetit

Albeu.com - 09.10.2019

Gazetarja dhe blogerja britanike, Alice Taylor fitoi betejën 8-mujore me Policinë e Shtetit, pas një konflikti gjyqësor që nisi në mars 2019 me refuzimin e autoriteteve për t’i rinovuar asaj lejen e ...

Bëri shkrime kritike ndaj qeverisë, gazetarja britanike fiton betejën ligjore me shtetin shqiptar

Gazeta Express - 09.10.2019

Gjykata Administrative e shkallës së parë shfuqizoi sot vendimin e Drejtorisë së Emigracionit, për refuzimin e lejes së qëndrimit të gazetares Alice Taylor.

Ndërron jetë aktori dhe komediani i njohur, pjesë e ‘I vetëm në shtëpi’

Top Channel - 09.10.2019

Aktori dhe komediani i njohur Rip Taylor ka ndërruar jetë në moshën 88-vjeçare. Taylor u shtrua në spital në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles në njësinë e kujdesit intensiv pasi pësoi ...

Ndahet nga jeta aktori dhe komediani shumë i dashur për shqiptarët

SOT - 09.10.2019

Aktori dhe komediani i njohur Rip Taylor ka ndërruar jetë në moshën 88-vjeçare. Taylor u shtrua në spital në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles në njësinë e kujdesit intensiv pasi pësoi ...

Gazetarja britanike e akuzuar si “spiune ruse” fiton betejën gjyqësore me Policinë shqiptare

Koha.net - 10.10.2019

Gazetarja dhe blogerja britanike, Alice Taylor fitoi betejën 8-mujore me Policinë e Shtetit, pas një konflikti gjyqësor që nisi në mars 2019 me refuzimin e autoriteteve për t’i rinovuar asaj lejen e ...