TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zjarr masiv në pyllin pranë Ersekës

Top Channel - 14.08.2019

Një zjarr masiv ka rënë gjatë natës dhe vijon ende në pyllin pranë fshatit Boshanj në Ersekë, në juglindje të vendit. Bëhet fjalë për një sipërfaqe 15 ha.

Erseka në panik/ Zjarri i madh vë në lëvizje zjarrfikësit, vështirësi në ndërhyrjeje

SOT - 14.08.2019

Një zjarr i madh raportohet të ketë përfshirë një masiv pyjor në Ersekë. Mësohet se zjarri ka rënë në fshatin Boshanj. Rreth 15 hektarë me pisha dhe dushk janë përfshirë nga flakët.

Zjarr i madh në Ersekë, shkrumbohen 15 ha dushqe dhe pisha

BalkanWeb - 14.08.2019

Një zjarr masiv ka rënë në fshatin Boshanj të Ersekës. Raportohet se zjarri ka përfshirë sipërfaqe prej 15 hektarë me dushk dhe pisha në pyll. Si pasojë e flakëve, po digjet me shpejtësi pjesa e ...

Zja.rr masiv në rrethin e Kolonjës, digjen 15 ha dushk e pisha

Medial - 14.08.2019

Një zjarr masiv ka përfshirë pyllin pranë fshatit Boshanj në rrethin e Kolonjës duke dëmtuar një sipërfaqe deri në 15 ha me dushk dhe pisha. Si pasojë e flakëve pjesa e pyllit mbi fshatin Boshanj poi ...

Pylli përfshihet nga zjarri masiv

ABC News - 14.08.2019

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë pyllin e fshatit Boshanj të Kolonjës. Flakët kanë djegur një sipërfaqe prej 15 hektarë dushk dhe pishë. Mësohet se zjarri vijon ende me intensitet të lartë.

Zjarret kërcënojnë banesat/ Flakët në anë të rrugës Korçë-Ersekë

Top Channel - 13.08.2019

Një zjarr masiv ka përfshirë një sipërfaqe toke në kilometrin e parë të rrugës Korçë – Ersekë. Zjarri nisi në afërsi të zonës së njohur si antenat ndërsa u përhap me shpejtësi i favorizuar edhe nga ...

Korçë, i vënë zjarr tokës për ta pastruar, rrezikuan banesat pranë

ABC News - 13.08.2019

Një zjarr i madh ra në afërsi të rrugës nacionale Korçe – Ersekë, në vendin e quajtur Antenat. Flakët kanë përfshirë një sipërfaqe toke dhe një banesë u rrezikua.

Zjarr i madh në Korçë, digjet një sipërfaqe e konsiderueshme toke

BalkanWeb - 13.08.2019

Një sipërfaqe toke është përfshirë nga flakët në afërsi të rrugës nacionale Korçë- Ersekë. Gazetarja “BalkanWeb”, Lorena Kodra raporton se zjarri ka rënë në vendin e quajtur “Antenat” dhe dyshohet të ...

Zjarr masiv në rrugën nacionale Korçë – Ersekë

ABC News - 13.08.2019

Flakët përfshijnë një sipërfaqe toke në afërsi të rrugës nacionale Korçë-Ersekë, në vendin e quajtur “Antenat”. Zjarri favorizohet nga era duke përhapur flakët, dy mjete zjarrfikëse po punojnë për të ...

Zjarr masiv në pyllin pranë Ersekës

Zhurnal - 14.08.2019

Tiranë, 14 gusht – Një zjarr masiv ka rënë gjatë natës dhe vijon ende në pyllin pranë fshatit Boshanj në Ersekë, në juglindje të vendit. Bëhet fjalë për një sipërfaqe 15 ha.

Zjarr masiv në Ersekë, vështirësi në ndërhyrjen e zjarrfikëseve

Gazeta Express - 14.08.2019

Një zjarr i madh raportohet të ketë përfshirë një masiv pyjor në Ersekë. Mësohet se zjarri ka rënë në fshatin Boshanj. Rreth 15 hektarë me pisha dhe dushk janë përfshirë nga flakët.

Zjarr masiv në anë të rrugës Korçë-Ersekë

RTSH - 13.08.2019

Një zjarr masiv ka përfshirë një sipërfaqe toke në kilometrin e parë të rrugës Korçë – Ersekë. Zjarri nisi në afërsi të zonës së njohur si antenat, ndërsa u përhap me shpejtësi i favorizuar edhe nga ...

Zjarr masiv në pyllin pranë Ersekës

Telegrafi - 14.08.2019

Një zjarr masiv ka rënë gjatë natës dhe vijon ende në pyllin pranë fshatit Boshanj në Ersekë, në juglindje të vendit. Bëhet fjalë për një sipërfaqe 15 hektarë.

Zjarr masiv në Ersekë, vështirësi në ndërhyrjen e zjarrfikëseve

Botasot - 14.08.2019

Një zjarr i madh raportohet të ketë përfshirë një masiv pyjor në Ersekë. Mësohet se zjarri ka rënë në fshatin Boshanj. Rreth 15 hektarë me pisha dhe dushk janë përfshirë nga flakët.

Zjarr masiv afër Korçës

Zhurnal - 13.08.2019

Një zjarr masiv ka përfshirë një sipërfaqe toke në kilometrin e parë të rrugës Korçë – Ersekë. Zjarri nisi në afërsi të zonës së njohur si antenat, ndërsa u përhap me shpejtësi i favorizuar edhe nga ...