TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hidhet shorti për KED-në, do të plotësojë Kushtetuesen me anëtarë

Top Channel - 07.12.2018

Paraditen e kësaj të premteje, në Kryesinë e Kuvendit të Shqipërisë është hedhur shorti i refuzuar nga presidenti Meta, për plotësimin e stafit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi.

Ruçi tregon dy kandidatët për KED: Ja çfarë shkruhet në letrën e presidentit dhe pse nuk hidhet shorti

SOT - 07.12.2018

Procedura e hedhjes së shortit ka nisur që prej orës 10:00 dhe hidhet nga Kuvendi pas refuzimit të Presidentit Ilir Meta për të mos hedhur shortin për shkak të vakumit ligjor.

Zgjidhen anëtarët e KED, i hapet rrugë plotësimit të Gjykatës Kushtetuese

Java News - 07.12.2018

Kuvendi ka përfunduar hedhjen e shortit për zgjedhjen e nëntë anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED). Shorti ka nxjerrë 8 fitues duke lënë një vend vakant nga Gjykata e Apelit, kjo ...

Nis me debate hedhja e shortit për KED, PD: Synohet kapja e drejtësisë!

Java News - 07.12.2018

Ashtu siç pritej, Kuvendi do të hedhë shortin për zgjedhjen e 9 anëtarëve në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Procedura e hedhjes së shortit ka nisur që prej orës 10:00 dhe hidhet nga Kuvendi pas ...

Ndërkombëtarët strategji për të mos lejuar rrëzimin e reformës, ja si do të zhbllokohet KED dhe “loja” me ankimimet për ...

SOT - 07.12.2018

Vendet partnere duket se po ecin me strategji për të mos lejuar më asnjë vonesë të reformës në drejtësi. Kjo reformë nisi në vitin 2016, por për dy vite është sulmuar dhe ka pasur tentativa për të ...

Kuvendi hedh sot shortin për zgjedhjen e anëtarëve të KED

Java News - 07.12.2018

Kuvendi do të hedhë ditën e sotme në orën 10:00 shortin për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED). Shorti që do të hidhet në sallën e Kuvendit është i hapur dhe do të ...

Zgjodhi Vitore Tushën për KLSH, Meta: Siguron pavarësinë e institucionit

Mapo - 06.12.2018

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ftuar sot në emisionin “I Ftuari” të gazetarit Endri Xhafo, në televizionin “A2 News”, ka sqaruar arsyet pse përzgjodhi zonjën Vitore Tusha si kandidate për ...

EMRAT/ Zgjidhen anëtarët e KED, i hapet rrugë plotësimit të Gjykatës Kushtetuese. Ruçi replika me Bylykbashin

Gazeta Tema - 07.12.2018

Paraditen e kësaj të premteje, në Kryesinë e Kuvendit të Shqipërisë është hedhur shorti i refuzuar nga presidenti Meta, për plotësimin e stafit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi.

Hedhja e shortit mes debateve/ Zgjidhen anëtarët e KED, i hapet rrugë plotësimit të Gjykatës Kushtetuese (Dalin emrat)

SOT - 07.12.2018

Kuvendi ka përfunduar hedhjen e shortit për zgjedhjen e nëntë anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED). Shorti ka nxjerrë 8 fitues duke lënë një vend vakant nga Gjykata e Apelit, kjo ...

Kuvendi zgjedh anëtarët e KED (EMRAT)

Durres Lajm - 07.12.2018

Pas refuzimit të Presidentit Ilir Meta për shkak të vakumit ligjor, Kuvendi ka hedhur shortin për zgjedhjen e 9 anëtarëve në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi.

Kundërshton Bylykbashi hedhjen e shortit: Tërhiquni dhe plotësoni vakumin ligjor për funksionimin e KLGJ e KLP

SOT - 07.12.2018

Procedura e hedhjes së shortit ka nisur që prej orës 10:00 dhe hidhet nga Kuvendi pas refuzimit të Presidentit Ilir Meta . Gjatë fjalës së tij, deputeti i PD, Oerd Bylykbashi tha se hedhja e shortit ...

Meta e refuzoi , Kuvendi nis hedhjen e shortit për KED, ja nga kush do të përbëhet

SOT - 07.12.2018

Ashtu siç pritej, Kuvendi do të hedhë shortin për zgjedhjen e 9 anëtarëve në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Procedura e hedhjes së shortit ka nisur që prej orës 10:00 dhe hidhet nga Kuvendi pas ...

Meta: Ja pse e përzgjodha Vitore Tushën për kreun e ri të KLSH

LajmiFundit - 06.12.2018

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ftuar sot në emisionin “I Ftuari” të gazetarit Endri Xhafo, në televizionin “A2 News”, ka sqaruar arsyet pse përzgjodhi zonjën Vitore Tusha si kandidate për ...

Helsinki goditje të fortë Ilir Metës: Ja si po shkel ligjin për KED, me propozimin e Tushës në KLSH rrezikon reformën ...

SOT - 06.12.2018

Komiteti Shqiptar i Helsinkit i ka dhënë ditën e djeshme një goditje të fortë presidentit Ilir Meta dhe Këshillit të Lartë të Drejtësisë sa i takon shortit për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi.

Zbardhet raporti për ngritjen e KED, KShH: Ja disa nga arsyet pse është bllokuar institucioni

SOT - 06.12.2018

Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka publikuar ditën e djeshme raportin e pjesshëm të monitorimit të ngritjes së Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, ku konstatohet se vonesat në fillimin e zbatimit të ...

Hidhet shorti për KED-në, do të plotësojë Kushtetuesen me anëtarë

Botasot - 07.12.2018

Paraditen e kësaj të premteje, në Kryesinë e Kuvendit të Shqipërisë është hedhur shorti i refuzuar nga presidenti Meta, për plotësimin e stafit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi.

Hidhet shorti për KED, hapet rruga për plotësimin e Gjykatës Kushtetuese

Mapo - 07.12.2018

Ashtu siç pritej, Kuvendi ka hedhur shortin për zgjedhjen e 9 anëtarëve në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Shorti u hodh nga Kuvendi pas refuzimit të Presidentit Ilir Meta për të mos e hedhur për ...

Pas refuzimit të Metës, Kuvendi nis hedhjen e shortit për KED

Durres Lajm - 07.12.2018

Ashtu siç pritej, Kuvendi do të hedhë shortin për zgjedhjen e 9 anëtarëve në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Procedura e hedhjes së shortit ka nisur që prej orës 10:00 dhe hidhet nga Kuvendi pas ...

Ilir Meta zbulon arsyet pse zgjodhi Vitore Tushen për kreun e ri të KLSH

SOT - 06.12.2018

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka sqaruar arsyet pse përzgjodhi zonjën Vitore Tusha si kandidate për postin e Kryetarit të ri të Kontrollit të Lartë të Shtetit.

Meta: Arsyet pse përzgjodha Vitore Tushën për kreun e ri të KLSH

Botasot - 06.12.2018

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ftuar sot në emisionin “I Ftuari” të gazetarit Endri Xhafo, në televizionin “A2 News”, ka sqaruar arsyet pse përzgjodhi zonjën Vitore Tusha si kandidate për ...

Presidenti Meta: Jam kundër ndryshimit të kufijve mbi baza etnike

Java News - 06.12.2018

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një intervistë të dhënë sot në mbrëmje për “A2 News” është shprehur qartë kundër idesë së ndryshimit të kufijve mbi baza etnike.