TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Cakaj e quan Shqipërinë… një komunitet

Botasot - 15.03.2019

Lapsusi ndodhi gjatë vizitës së Ministrit të Jashtëm çek në Tiranë, dhe në konferencën për shtyp mes tij dhe Cakajt. Në fjalën e tij Cakaj e ka etiketuar shtetin dhe kombin shqiptar si “komunitetin” ...

Ministri gjeni i Ramës bën gafën e radhës (VIDEO)

Albeu.com - 15.03.2019

Ministri shumë i lexuar i Ramës duket se ndonjëherë harron dhe bën gafa që bëjnë xhiron në rrjet. Kështu këtë herë Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka pritur në një ...

Çelja e negociatave, Çekia po lobon për Shqipërinë dhe Maqedoninë

Botasot - 15.03.2019

Çekia mbështet çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë. Ministri i Punëve të Jashtme të Çekisë, z. Tomas Petricek deklaroi se kishte ndërmarrë një sërë takimesh me homologët e vendeve të ...

Cakaj takon homologun çek: BE do t’i përgjigjet Shqipërisë

BalkanWeb - 15.03.2019

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj zhvillon një konferencë të përbashkët me homologun çek, Petricek. Në konferencën e përbashkët, Cakaj ka komentuar edhe marrëveshjen me Greqinë.

Cakaj takon homologun çek: BE do t’i përgjigjet Shqipërisë

Durres Lajm - 15.03.2019

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka zhvilluar një takim me homologun çek, Tomas Petricek. Cakaj tha i bindur se Bashkimi Europian do t’i përgjgjet pozitivisht Shqipërisë.

Ministri i Jashtëm çek vizitë, takim me liderët shqiptarë

BalkanWeb - 14.03.2019

Ministri i Jashtëm i Çekisë, Tomas Petricek do të vizitojë Shkupin dhe Tiranën në një tur dy ditor duke nisur nga sot. Në Tiranë, Petricek do të takohet me kryeministrin Edi Rama, Ministrin e Jashtëm ...

Ministri çek mesazh për integrimin e vendit: BE të mbajë premtimin

ABC News - 15.03.2019

Çekia mbështet çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë. Është ky qëndrimi i Ministrit të Punëve të Jashtme të shtetit çek Tomas Petricek, i cili nuk do ta linte me kaq kontributin e ...

Cakaj takon homologun çek:BE do i përgjigjet pozitivisht Shqipërisë

Mapo - 15.03.2019

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj zhvilloi një konferencë të përbashkët me homologun çek, Petricek. “Jemi të përkushtuar në procesin e integrimit europian dhe se BE do t’i përgjigjet ...

Çfarë po ndodh? Ministri i Jashtëm çek takon urgjentisht kryeministrin Rama, Gramoz Ruçin e Gent Cakajn

SOT - 14.03.2019

Ministri i Jashtëm i Çekisë, Tomas Petricek do të vizitojë Shkupin dhe Tiranën në një tur dy ditor duke nisur nga sot. Në Tiranë, Petricek do të takohet me kryeministrin Edi Rama, Ministrin e Jashtëm ...

“Do mbyllen të gjithë kapitujt me Greqinë”, Cakaj takon homologun çek dhe bën paralajmërimin e rëndësishëm

SOT - 15.03.2019

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka zhvilluar një takim me homologun çek, Tomas Petricek. Cakaj u shpreh se Bashkimi Europian do t’i përgjigjet pozitivisht Shqipërisë.

Cakaj pas takimit të homologut çek: BE do t’i përgjigjet Shqipërisë

Almakos - 15.03.2019

Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj ka zhvilluar një takim me homologun çek, Tomas Petricek. Cakaj tha se Bashkimi Europian, do t’i përgjigjet pozitivisht Shqipërisë.

Cakaj takon homologun çek: Mbështesim integrimin e Shqipërisë në BE

Java News - 15.03.2019

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka zhvilluar një takim me homologun çek, Tomas Petricek. Cakaj tha i bindur se Bashkimi Europian do t’i përgjigjet pozitivisht Shqipërisë.

Cakaj takon homologun çek: Mbështesim integrimin e Shqipërisë në BE

Botasot - 15.03.2019

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka zhvilluar një takim me homologun çek, Tomas Petricek. Cakaj tha i bindur se Bashkimi Europian do t’i përgjigjet pozitivisht Shqipërisë.