TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

FBI në “ishullin pedofil” të Epsteinit: Aty ku thuhet se ishte dhe Bill Clinton

Gazeta Tema - 14.08.2019

Agjentët e FBI-së kontrolluan ishullin privat të miliarderit pedofil të vdekur kohët e fundit, Jeffrey Epstein, si pjesë e një hetimi që vazhdon pas vdekjes së tij.

Vdekje, vrasje, dorëheqje, shkarkime lumë, përdhunime, politika dhe media: Një histori që duhet të na hapë sytë

Gazeta Tema - 14.08.2019

Nga Edlira Gjoni U kanë zënë sytë këto ditë emrin Jeffrey Epstein? Ai që vdiq në burg të shtunën e kaluar në New York? Që u vetëvar me letra A4? Ai miliarderi që tentoi plot 4 herë të mbytej duart e ...

Çështja Epstein, Prokurori i Përgjithshëm ndryshon drejtorin e burgut

VOA - 14.08.2019

Prokurori i Përgjithshëm William Barr ka caktuar në një detyrë tjetër drejtorin e një burgu federal të Nju Jorkut si dhe ka urdhëruar pezullimin e dy rojeve pas vetëvrasjes së dyshuar të financierit ...

O*gji me të mitura, zbulohet ishulli i biznesmenit të vetëvrarë

BalkanWeb - 14.08.2019

Pamje të reja me dron janë shfaqur nga një ishull privat në Karaibe kur Jeffrey Epstein besohet se organizoi orgji me vajza të mitura. Pamjet që sjellin detaje të afërta vijnë pasi agjentët e FBI ...

Teori konspiracioni pas vdekjes së financierit Epstein

VOA - 13.08.2019

Teoritë rreth vdekjes së financierit Jeffrey Epstein, i cili ishte në qendër të një çështje gjyqësore me akuzat e trafikimit për seks, kanë pushtuar rrjetet sociale Twitter dhe Facebook.

Brenda ishullit të orgjive të miliarderit Epstein

Mapo - 13.08.2019

Një miliarder me lidhje të ngushta me personazhe të njohura në SHBA vrau veten duke shkaktuar një valë me reagime. Historia e Jeffrey Epstein vazhdon të dominojë lajmet e mediave të mëdha.

Rojet ishin të stërngarkuara kur Epstein vdiq në burgun e New York

Botasot - 13.08.2019

Mungesa e stafit në burgun ku financieri amerikan Jeffrey Epstein u gjet i vdekur la boshllëqe në mbikëqyrjen e tij, tha sindikata për punonjësit e objektit.

Vrasja e miliarderit amerikan, prokurori i përgjithshëm ndryshon drejtorin e burgut

Gazeta Tema - 14.08.2019

Prokurori i Përgjithshëm William Barr ka caktuar në një detyrë tjetër drejtorin e një burgu federal të Nju Jorkut si dhe ka urdhëruar pezullimin e dy rojeve pas vetëvrasjes së dyshuar të financierit ...

Hetime mbi vetëvrasjen e Jeffrey Epstein

Lajmi.net - 12.08.2019

“Ky rast ishte i rëndësishëm për viktimat që patën guximin të dilnin hapur dhe të meritonin mundësinë për t’u përballur me të akuzuarin në sallën e gjyqit.

Teoritë e konspiracionit po ‘lulëzojnë’ në rrjetet sociale

Botasot - 13.08.2019

Teoritë rreth vdekjes së Jeffrey Epstein, një financier në qendër të një çështje gjyqësore nën akuzat e trafikimit për seks, kanë pushtuar rrjetet sociale Twitter dhe Facebook.

Skandali seksual,Prokurori ndryshon drejtorin e burgut në Nju Jork

BalkanWeb - 14.08.2019

Prokurori i Përgjithshëm William Barr ka caktuar në një detyrë tjetër drejtorin e një burgu federal të Nju Jorkut si dhe ka urdhëruar pezullimin e dy rojeve pas vetëvrasjes së dyshuar të financierit ...

Hetime mbi vetëvrasje e Jeffrey Epstein në SHBA

BalkanWeb - 13.08.2019

Prokurori i Përgjithshëm i SHBA William Barr premtoi të hënën një hetim të plotë mbi atë që duket të jetë vetëvrasje e Jeffrey Epstein, një financier që ishte në pritje të gjykimit nën akuzat e ...

Media sociale dhe teoritë e konsipracionit

Gazeta Tema - 13.08.2019

Teoritë rreth vdekjes së Jeffrey Epstein, një financier në qendër të një çështje gjyqësore nën akuzat e trafikimit për seks, kanë pushtuar rrjetet sociale Twitter dhe Facebook.

Hetime mbi vetëvrasjen e Jeffrey Epstein në SHBA

Durres Lajm - 13.08.2019

Prokurori i Përgjithshëm i SHBA William Barr premtoi të hënën një hetim të plotë mbi atë që duket të jetë vetëvrasje e Jeffrey Epstein, një financier që ishte në pritje të gjykimit nën akuzat e ...

Teori konspiracioni pas vdekjes së financierit Epstein

Durres Lajm - 14.08.2019

Teoritë rreth vdekjes së financierit Jeffrey Epstein, i cili ishte në qendër të një çështje gjyqësore me akuzat e trafikimit për seks, kanë pushtuar rrjetet sociale Twitter dhe Facebook.